Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu hayvanlar zaten insanların kendi yetiştirdiği, büyüttüğü ve tamamen kendi amaçları için var ettikleri canlılar..Bunların etini yemek insan için bir ihtiyaç burası tamam..
    Yok yahu biz var etmedik onları, Allah zaten var etmişti bizim için. Bizde zamanla bunları yetiştirmeyi , kullanmayı ve yemeyi öğrendik.

Yani şöyle bir sonuca mı varmamız lazım?

Tavuklar tavuk çiftliklerinde, gezip enerji kaybetmesinler hızlı büyüsünler diye 1 m2 alanda 25 adet civciv sığdırılarak büyütülsün. Hızlı büyürlerken kemikleri gelişmiyor ayakları kırılıyor diye antibiyotik yüklensin sonra tam otomatik makinelerde sırayla banttan geçerken motorlu testere tarafından öldürülsün.

Böyle olunca yemek normalde, ben kendi emeğimle gidip uğraş verip avladığımda yemem normal değil öyle mi?

Biri tavuk biri yaban tavuğu mesela, biri ördek biri yaban ördeği yada.

Yada biri hindi biri bıldırcın, ne farkeder.

Yani ben atıyorum 100 tane bıldırcını alıp bir çiftlik kursam yukarıda saydığım gibi onları doğal yaşamlarından koparıp çoğaltıp sonrada öldürüp yesem normal birşey yapmış olur muyum?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 PM ----------

Eğer ki yapılan avcılık o av hayvanının neslini tehdit ediyorsa ve biz hala o hayvanı avlamayı normal karşılıyorsak o zaan bize karşı çık. Ama bu avlar hep kontrollü bir şekilde yapılıyor.

Belli mevsimi günleri ve adetleri var.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Akşam devam ederiz

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    av spordur hemde sporların kıralıdır ..

ava çıkmayan anlamazki bunu..elde tüfek sırtta çanta .. kendin veköpekler için ilk yardım malzemeleri .. köpekler ve kendin için su.. yaklaşık 10 kg ağırlıktır bu dediklerim .. dağ tepe dolaşmak spor değildirde nedir ..

belde silah sağa sola sıkarak dolaşmıyoz

yaralı hayvan görürsek yakalayıp tedavi ettiriyoz tekrar yaban hayata salıyoz .. o yüzden bilginiz olmayan konuda atıp tutmayın

hayatında hiç motosiklet kullanmamış birinin .. sadece motosiklet kaza haberlerini okuyup bu iş şeytan işi binende binilmesine yardımcı olanda şeytana uyuyordemek gibi bişi bu
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şuan yapılan tartışmada kimse kazanamaz; basit bir örnek vereyim

öldürmenin verdiği bir haz vardır ama öldürmekten hoşlanmak insani değildir
    biz insanlar da bu ikilemle yaşarız

bu arada umarım barış abi kişisel topiğine yazdım diye kızmaz

Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilginiz olmayan konuda atıp tutmayın
    Bu yazdığın için sana kırıldım açıkçası..Zira benim bugüne kadar yazdığım mesajlardan beni hiç tanımadığını düşünmeye başladım..

Ben tecrübem olmayan bir konuda ahkam kesmem BBRR..

Kandıra'da babamla birlikte ayak basmadığım, kamp kurmadığım az yer vardır küçüklüğümde..O duyguların hepsini iyi bilirim..Burada aslında tartıştığımız nokta av sırasındaki hissettiklerimiz, duyumsadıklarımız..Senin/sizin farklı olmuş benim farklı..

Kendi adıma nokta koymak istiyorum ve fikrimi tekrar yazıyorum;

Bu başlığı kınıyorum,
    Sportif avcılık spor değil katliamdır..

Hepinize iyi avlar!

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu biz var etmedik onları, Allah zaten var etmişti bizim için. Bizde zamanla bunları yetiştirmeyi , kullanmayı ve yemeyi öğrendik.

Yani şöyle bir sonuca mı varmamız lazım?

Tavuklar tavuk çiftliklerinde, gezip enerji kaybetmesinler hızlı büyüsünler diye 1 m2 alanda 25 adet civciv sığdırılarak büyütülsün. Hızlı büyürlerken kemikleri gelişmiyor ayakları kırılıyor diye antibiyotik yüklensin sonra tam otomatik makinelerde sırayla banttan geçerken motorlu testere tarafından öldürülsün.

Böyle olunca yemek normalde, ben kendi emeğimle gidip uğraş verip avladığımda yemem normal değil öyle mi?

Biri tavuk biri yaban tavuğu mesela, biri ördek biri yaban ördeği yada.

Yada biri hindi biri bıldırcın, ne farkeder.

Yani ben atıyorum 100 tane bıldırcını alıp bir çiftlik kursam yukarıda saydığım gibi onları doğal yaşamlarından koparıp çoğaltıp sonrada öldürüp yesem normal birşey yapmış olur muyum?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 PM ----------

Eğer ki yapılan avcılık o av hayvanının neslini tehdit ediyorsa ve biz hala o hayvanı avlamayı normal karşılıyorsak o zaan bize karşı çık. Ama bu avlar hep kontrollü bir şekilde yapılıyor.

Belli mevsimi günleri ve adetleri var.
    Altına imzamı atarım, avcılık konusunda çok paralel düşünüyoruz.

Evet, geyik-keçi-ayı-aslan-kaplan vs. gibi sadece zevk uğruna, iki boynuz, sivri diş için yapılan avları bende pek doğru bulmuyorum. Av ihtiyaç için yapılır. Bu ihtiyaç karnınızın doyması olabilir, fazlaca üreyen hayvanların zarar vermesini önlemek olabilir.

Ben et için avlanırım, gidip kasaptan almak bana kiralık katile para vermek gibi gelir. O yüzden avladığım hayvanın etini daha rahat yerim. Bu av balık, kuş, tavşan olur keşke keçi, koyun, manda da olabilse. Av kurallarına uyduktan, çiftleşme zamanı avlamadıktan, dişiye fişek atmadıktan, hayvanın canını çabucak aldıktan sonra geriye ne söylense benim için boş. Vejeteryan biri beni eleştirebilir saygı duyarım fakat et yiyen birisinin hiçbir eleştirisini kabul etmem. Spor ise bu aktivitenin yanında eşantiyon olarak gelir, yağlarımı eriteceğim diye ava gitmem.

Avcılık her erkeğin doğasında vardır. Reddetmeyi seçebilirsiniz fakat ondan kaçamazsınız.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

AVCILARın buluşma....

dedim avcılarda kimler varmış mtden ama :D konunun başlığını sonuna kadar okuyunca jeton düştü

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    birkac resimde ben koyayım en son avdaki resimler her nekadar bana kısmet olmasada
    domuz beklerken cıkan gariban

bu karşımıza cıkan domuzlar not ben vuramadım

Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Var
    İyi bir katliam olmuş halis, elinize, tetik parmağınıza sağlık..

Doğaya selam, katliama devam..

Yav bırakın heeyvaanları yaşasınlar,unutmayınki onlar bizden önce doğada var olmuşlardı yani aslında biz onların dünyasında yaşıyoruz bir anlamda.Allahü teala bizleri doğayı ,canlıları yok edelim diye değil beynimiz ve emeğimizle inançlarımız doğrultusunda yaşayalım diye yaratmış var etmiştir.İşin inanç boyutu tartışılabilir ama spor yapmak isteyen var ise spor salonları-açık alanlar her yer spor yapmaya müsait,hatta tıpaları yiyorsa dağdaki teröristleri vursunlarda bir işe yarasınlar.İslamda daha doğrusu kuranda ve hadislerde avcılıkla ilgili bilgiler mevcuttur.Detaylı araştırmadım ama var diye biliyorum.Savunmasız ve zararsız varlıkları öldürmek tamamen -ihtiyaç yani beslenme amacı dışında-.Şöyle düşünün hani filmlerde okluyıor birileride sizi eşinizi yavrunuzu avlasa ne yaparsınız. Bence ilk olarak bunu düşünün.Besicilik ile avlanan katletmeyi karıştırmayın yalnız.Allaha emanet olun silahlardan da uzak durun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 ----------

Silah kullanmayı bilmek ,kavga etmeyi en azından savunma yapmayı bilmek ve gerektiğinde yaşamak için öldürmeyi de bilmek şarttır.Günümüz dünyasında bilimsel olarak her şeye ihtiyacımız olduğu kesindir.Ama spor amaçlı canlıları vurmak için herhalde normal koşullarda insani bir şey diyemeyiz.Balık tutmak için olta kullanmak zorundayız yada ağ bu bir avlanma şeklidir ama balıklara üretme çiftlikleri sayesinde de ulaşabiliriz.Balıkçılık tamamen olması zorunlu bir ihtiyacın karşılanma şeklidir.Fakat avlanma sırasında vurulan hayvanların çoğunu üretme çiftliklerinde yetiştirip onsan sonra belirli bir olgunluğa geldiklerinde kesip tüketebiliriz.Protein ve yapı taşları açısından zorunlu olan bir eylemdir bu.Avlanırken ise mevsimsel olarak bazı canlıları vurarak hem zevk alırlar hemde sözde dengeyi sağlarlar. Bu tamamen safsatadır.Savaş , çatışmalar ve zorunluluklar dışında bir insanın diğer bir canlıyı vurması -öldürmesi herhalde çağdaş insana yaraşır bir şey değildir.Afrikada -himndistanda şerefsizler aslanları-benzeri hayvanları-gergedanları katlete katlete soylarının tükenme noktasına kadar getirmedilermi?.Hayvanları insanların zulmünden kurtarmak için korucuları görevlendirdiler yahu.Lütfen beslenmenin ve zorunlu hallerin dışında doğaya ve onun canlılarına zarar vermeyelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:27 ----------

Yaban domuz avı sürekli yapılmaktadır ama bunun amacı tahıllara-insanlara ve çevreye verilen zararı en aza indirmektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Çocukluğumuzda her çocuk gibi hayvan beslerdik ve genlelikle de sokakta bu hayvanlara bakardık.Genelde de köpek ve kedi beslerdik.Bir akşam bakardık ki belediye hepsini zehirlemiş ve bu yolla öldürmüş.Üstelik bunu beşiktaşın göbeğinde yapardı ve bu bizde korkunç bir tiksinme ve acı oluştururdu. Düşünebiliyormusunuz canlıların nasıl korkunç bir şekilde katledildiklerini.Yok etme duygusunu aşılaya aşılaya insanları başkalaştırmışlar ve bizde başka varlıları insan bile olsa tanımamaya ve yok etmeye çalışıyoruz.Valla daha fazla birşeyler yazmak istemiyorum çünkü avcılar hakkında daha ağır laflar edebilirim.Allaha emanet olun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:38 ----------

ama gerekirse alayına tümenine tugayına

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bırakın heeyvaanları yaşasınlar,unutmayınki onlar bizden önce doğada var olmuşlardı yani aslında biz onların dünyasında yaşıyoruz bir anlamda.Allahü teala bizleri doğayı ,canlıları yok edelim diye değil beynimiz ve emeğimizle inançlarımız doğrultusunda yaşayalım diye yaratmış var etmiştir.İşin inanç boyutu tartışılabilir ama spor yapmak isteyen var ise spor salonları-açık alanlar her yer spor yapmaya müsait,hatta tıpaları yiyorsa dağdaki teröristleri vursunlarda bir işe yarasınlar.İslamda daha doğrusu kuranda ve hadislerde avcılıkla ilgili bilgiler mevcuttur.Detaylı araştırmadım ama var diye biliyorum.Savunmasız ve zararsız varlıkları öldürmek tamamen -ihtiyaç yani beslenme amacı dışında-.Şöyle düşünün hani filmlerde okluyıor birileride sizi eşinizi yavrunuzu avlasa ne yaparsınız. Bence ilk olarak bunu düşünün.Besicilik ile avlanan katletmeyi karıştırmayın yalnız.Allaha emanet olun silahlardan da uzak durun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 ----------

Silah kullanmayı bilmek ,kavga etmeyi en azından savunma yapmayı bilmek ve gerektiğinde yaşamak için öldürmeyi de bilmek şarttır.Günümüz dünyasında bilimsel olarak her şeye ihtiyacımız olduğu kesindir.Ama spor amaçlı canlıları vurmak için herhalde normal koşullarda insani bir şey diyemeyiz.Balık tutmak için olta kullanmak zorundayız yada ağ bu bir avlanma şeklidir ama balıklara üretme çiftlikleri sayesinde de ulaşabiliriz.Balıkçılık tamamen olması zorunlu bir ihtiyacın karşılanma şeklidir.Fakat avlanma sırasında vurulan hayvanların çoğunu üretme çiftliklerinde yetiştirip onsan sonra belirli bir olgunluğa geldiklerinde kesip tüketebiliriz.Protein ve yapı taşları açısından zorunlu olan bir eylemdir bu.Avlanırken ise mevsimsel olarak bazı canlıları vurarak hem zevk alırlar hemde sözde dengeyi sağlarlar. Bu tamamen safsatadır.Savaş , çatışmalar ve zorunluluklar dışında bir insanın diğer bir canlıyı vurması -öldürmesi herhalde çağdaş insana yaraşır bir şey değildir.Afrikada -himndistanda şerefsizler aslanları-benzeri hayvanları-gergedanları katlete katlete soylarının tükenme noktasına kadar getirmedilermi?.Hayvanları insanların zulmünden kurtarmak için korucuları görevlendirdiler yahu.Lütfen beslenmenin ve zorunlu hallerin dışında doğaya ve onun canlılarına zarar vermeyelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:27 ----------

Yaban domuz avı sürekli yapılmaktadır ama bunun amacı tahıllara-insanlara ve çevreye verilen zararı en aza indirmektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Çocukluğumuzda her çocuk gibi hayvan beslerdik ve genlelikle de sokakta bu hayvanlara bakardık.Genelde de köpek ve kedi beslerdik.Bir akşam bakardık ki belediye hepsini zehirlemiş ve bu yolla öldürmüş.Üstelik bunu beşiktaşın göbeğinde yapardı ve bu bizde korkunç bir tiksinme ve acı oluştururdu. Düşünebiliyormusunuz canlıların nasıl korkunç bir şekilde katledildiklerini.Yok etme duygusunu aşılaya aşılaya insanları başkalaştırmışlar ve bizde başka varlıları insan bile olsa tanımamaya ve yok etmeye çalışıyoruz.Valla daha fazla birşeyler yazmak istemiyorum çünkü avcılar hakkında daha ağır laflar edebilirim.Allaha emanet olun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:38 ----------

ama gerekirse alayına tümenine tugayına
    valla arazide sana raslayayım domuz veya tavşan diye sende gidersin karanbole söylemedi deme
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Araziye gerek yok ben her zaman burdayım valla kim güme gider er meyda ortaya çıkar yemeyen kaçar söylemedi demeyin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

Biz eğitimde silah yerine doğada bulunan malzemelerden faydalanırdık BUBİ bile bizden gördü de bubi tuzağını çıkardı şerefsiz tescil hakkını bile aldı bize sormadan.Sarmaya gelmeyin sakın ama sarma yiyebilirsiniz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    bizim yaptıklarımız resimlerde beli ve benimde bu işi nasıl yaptıgımı bilen bilir he iş silah kulanmaya gelirse oda benim yaptıgım sanatlardan biri 23 yıldır demedi deme

Yav şimdi okudum cevabını allah senin eline düşürmesin acizleri ama biz aciz değiliz allaha şükür.Karşıdakinde silah yok <zavallı doğal hayatında yaşarken avlanıyor.bence yanlış beslenmek içinse eyvallah ama trekking yapın kardeşim o daha sağlıklı en azından başka canlıların sağlığıyla oynamıyorsunuz.Silah konusuna gelirse sen merak etme ben hertürlü silahın bizim oralarda insanlar silahla yatıp kalkarlar SERHAT ŞEHİR KARSLIYIM ben kökenimizde baba tarafı çeçen anne tarafı kafkas türkleri yani sana da mt den kardeşim ona göre

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:55 ----------

Allaha emanet olun kardeşim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    bende aslen türk oglu türküm yani annemde babamda türkmen he silah konusuna gelirse ben kötü bir hastalık benimki ama çok senin gibi diyen gördüm av konusuna gelince benim vurupda yemedigim birtek hayvan var oda domuz onun hariçi vurdugum hayvanları yerim doganın kanunu mu dersin atalarımdan kalan kanımdaki iç güdümü dersin ne dersen de pek kazımam

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü avcılar hakkında daha ağır laflar edebilirim.
    Ağır lafının karşılığının da ağır olacağının farkında mısın?

Avcılıkla ilgili bir konuya neden yazıyorsunuz, insanlığının varoluşundan beri süregelen bir olguyu eleştirecekseniz bunun yeri burası mıdır?!

Besleme hayvanlar ne demek! Sen, ben, o yiyecek diye hayvanlar sıkışık ortamda, belki de gün yüzü görmeden şişmanlatılıyor ve sonra öldürülüyor. Doğal hayvanın canı var, acı hissi var besleme hayvanın yok mu? Avcının avladığı hayvanın kaçma şansı var, avlanılan alanda yaşıyor, kurala uygun avlanılırsa avantajlı olan o. Ayrıca burada kimsenin bohçacılığı savunacağını zannetmiyorum. Avcı ile bohçacı farklıdır. Avcı doğaya zarar vermez, boş plastik fişeği-çöpünü yere atmaz, yasak zamanda avlanmaz, takozsuz avlanmaz, dişiye-yavruya sıkmaz, avın canını çabuk alır vs.vs.

Afrika'da soyu tükenme tehlikesinde olan birçok hayvanın yine gerçek avcılar tarafından korunduğunu, kaçak avcıların yakalanmasında en çok avcıların faydası olduğunu biliyor musun?

Ben genellikle tek kırma ile avlanıyorum, bazen çifte ile, tanıdığım pek çok avcı beni eleştirir kafa bulur, neden bir otomatik almıyorsun diye.. İstesem alırım ama almıyorum tek kırma bana daha adil geliyor.

Son olarak genele yazıyorum kimse üstüne alınıp polemiğe girmesin. Hiç kimsenin bilgisi olmadığı, tecrübe etmediği, cahil olduğu konularda bu kadar kesin, katı görüşlerle işin erbaplarını eleştirmeye hakkı yoktur! Duyarlı insan doğal hayata yardım edecekse bunu farklı şekillerde yapabilir. En basiti petrol ürünlerinden elinden geldiğince uzak durursa çevre kirlenmesi sonucu ölecek birkaç hayvanı kurtarabilir. Doğal hayatı koruyan derneklere gücüne göre bağışta bulunabilir. Kağıt atıklarını geri dönüşüme kazandırır, daha az ağaç kesilir hayvanların doğal ortamı daha az bozulur... Avcıları acımasızca eleştirerek, katil ilan ederek doğal hayat korunmaz.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır lafının karşılığının da ağır olacağının farkında mısın?

Avcılıkla ilgili bir konuya neden yazıyorsunuz, insanlığının varoluşundan beri süregelen bir olguyu eleştirecekseniz bunun yeri burası mıdır?!

Besleme hayvanlar ne demek! Sen, ben, o yiyecek diye hayvanlar sıkışık ortamda, belki de gün yüzü görmeden şişmanlatılıyor ve sonra öldürülüyor. Doğal hayvanın canı var, acı hissi var besleme hayvanın yok mu? Avcının avladığı hayvanın kaçma şansı var, avlanılan alanda yaşıyor, kurala uygun avlanılırsa avantajlı olan o. Ayrıca burada kimsenin bohçacılığı savunacağını zannetmiyorum. Avcı ile bohçacı farklıdır. Avcı doğaya zarar vermez, boş plastik fişeği-çöpünü yere atmaz, yasak zamanda avlanmaz, takozsuz avlanmaz, dişiye-yavruya sıkmaz, avın canını çabuk alır vs.vs.

Afrika'da soyu tükenme tehlikesinde olan birçok hayvanın yine gerçek avcılar tarafından korunduğunu, kaçak avcıların yakalanmasında en çok avcıların faydası olduğunu biliyor musun?

Ben genellikle tek kırma ile avlanıyorum, bazen çifte ile, tanıdığım pek çok avcı beni eleştirir kafa bulur, neden bir otomatik almıyorsun diye.. İstesem alırım ama almıyorum tek kırma bana daha adil geliyor.

Son olarak genele yazıyorum kimse üstüne alınıp polemiğe girmesin. Hiç kimsenin bilgisi olmadığı, tecrübe etmediği, cahil olduğu konularda bu kadar kesin, katı görüşlerle işin erbaplarını eleştirmeye hakkı yoktur! Duyarlı insan doğal hayata yardım edecekse bunu farklı şekillerde yapabilir. En basiti petrol ürünlerinden elinden geldiğince uzak durursa çevre kirlenmesi sonucu ölecek birkaç hayvanı kurtarabilir. Doğal hayatı koruyan derneklere gücüne göre bağışta bulunabilir. Kağıt atıklarını geri dönüşüme kazandırır, daha az ağaç kesilir hayvanların doğal ortamı daha az bozulur... Avcıları acımasızca eleştirerek, katil ilan ederek doğal hayat korunmaz.
    yorma kendini arkadaşım o laf olsun torba dolsun diye yazıyor işte

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

şoppii şoppii şoppiiii

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    murat ne allaka anlayamadım hiç sevmem bu herifi birde üstelik

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    - av aletleri yapıyormuşsunuz mızrak felan.
    - sadece meyva topluyoruz.
    - toplamayın ulan düşenlerden yiyin.
    (arog filminden replikler)
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)