Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sana bisey sorcam ben gdipte dağda uçmuş üremis gezmiş hayvanı acı cektirmeden öldürüyorum ya sen napiyorsun daha floresan ışığı dısında birsey görmemiş bı hayvanın daha üremeye uçmaya fırsat bulamdigi gibi 0.5 metrekarelik kafeslerde tıkılmış kalmış bı hayvanı yiyorsun şimdi soruma geçiyim sence hangimiz caniyiz
    yok yok onlar cani olurmu onlar kafeste yaşamaya alışmış hayvanlar hem onlar can taşımıyor onlar sanal alemde doguyor onlar canını florasandan alıyor o yüzden onlar cani degil
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Geçen bi tahtalı avı yapalım dedik sanırım biraz abarttık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:28 ----------

Ondan önceki günde ördeğe gittik zamanın nasıl geçtiğini anlamadık

Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    dunyada heryerde limit kısıtlama yok bizde var ne ayaksa tansu çillerin attıgı bir imza yuzunden yok yasakmı degilmi bu ne limiti ne burası sulak alanmı diye diye bir hal olduk
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bi tahtalı avı yapalım dedik sanırım biraz abarttık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:28 ----------

Ondan önceki günde ördeğe gittik zamanın nasıl geçtiğini anlamadık

Usta bu ne ya burası Türkiye değilde neresi acaba
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Türkiye olma ihtimali varmı ? :D Yabancı bir ülke ama neresi bilmiyorum
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    adamlara hakta vermek lazım bizde teypsiz av yasak av yapmayan hemen hemen yok bakın bu gun mendereste ordekçilşer ölmüş neden sandalla av yapmak için gece sandalla far avı yasakmı degilmi
    elverengin@gmail.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlara hakta vermek lazım bizde teypsiz av yasak av yapmayan hemen hemen yok bakın bu gun mendereste ordekçilşer ölmüş neden sandalla av yapmak için gece sandalla far avı yasakmı degilmi
    gece ve far avı yasaktır
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili avcı dostlarım. Bu av yasaklarını veya yasasını herneyse baştan sona elden geçmesi lazım. Özellikle vahşi hayvan popilasyonu inanılamayacak şekilde artmaya başladı.. Kendi bölgem için konuşuyorum (Batı karadeniz BOLU)Kurt avı yasak, domuz avı yasak, Tilki avı yasak özellikle ayı avı yasak. Yani tamam özel izin ile av turizmi yapılarak belli bir kotada avlanma yaptırılıyor ama buralarda sürek avı yaptırılmıyor vahşi hayvanlar için.. Özellikle Buradan AYI'lara seslenmek istiyorum ; bakın Ayı kardeşler sizlerle bir sorunuzmuz yok ama her domuz ve Tavşan avına çıktığımızda karşımıza yolumuza çıkmasanız? Bizimde çoluğumuz çocuğumuz var Şaka bir yana etrafta inanılamayacak kadar AYI
    var. Bir söylentiye göre bu AYILAr yurt dışından buraya topluca getirildiler. ama bence durum öyle değil iş tamamen çığrından çıktı.. eskiden karaca tavşan ala geğik gördüğüm yerlerde şimdi çakala çukala dolaşıyor. Sonrada karacanın nesli tükendi geyikler artık anırmıyor bütün suçlular yasak avlananlar falan filan.. durum tamamen vahşi hayvanlarının avlanmasının yasak olmasıdır.

Boluda ayı meselesi gerçekten dogru.Meraklı hayvanlar,ama bu kadar sessiz yaklaşılıp sonradan artizlik yapılmazki canım.Homurtuyla karışık nefesi ensemde degil,cigerimde hissettim.
    son 2-3 senedir çakallarda da nüfus artışı var.Son günlerde sırtlan da görülmeye başlandı Mengen çevresinde.Henüz ben tanışmadım umarım tehlikeli degildir.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bi ay evvel akşam suyu ördege gittik bekle ALLAH bekle bi şey yok hava kararmaya yüz tuttu hadi kalkalım dedik yola çıktık millet yeni geliyor hayırdır eeeee ördek avlayacagız siz bizde ördege geldik adam soruyor neden gidiyorsunuz ördek yokmu bizde gelmedi dedik adam guldu gunduz ördekmi avlanırmış gece avlanırmış isteyen gitsin baksın butun kuşcenneti tarafı menemen ovasının sulak tarafları gece ördek sesinden geçilmez vak vak teypler öter durur
    bizim burada yamanlar dagında evler bitiyor domuzlar başlıyor ne sırtlan ne çakal her yer domuz oldu belki spilde falan varsa bi vakit bu tarafa gecerler
    elverengin@gmail.com

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    bende cumartesi günü kamp malzemeleri bakmak için kadıköy'de bir dükkana girdim. Havalı tüfekler vardı. 150 liradan başlıyor. Acaba alsammı dedim? 150 liraya alınan tüfekten de ne hayır gelir bilmem ama bende biraz heveslendim bu konuya.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cumartesi günü kamp malzemeleri bakmak için kadıköy'de bir dükkana girdim. Havalı tüfekler vardı. 150 liradan başlıyor. Acaba alsammı dedim? 150 liraya alınan tüfekten de ne hayır gelir bilmem ama bende biraz heveslendim bu konuya.

Bir hatırlatma yapma ihtiyacı duydum havalı tüfekle ve tabanca ile avlanmak yasaktır

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hatsan mod80 alabilirsin durbunu falan var ve hedef atışıda gayet iyidir
    elverengin@gmail.com

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    A.A prosport modeli çok güzel görünüyor bana göre tek kusuru çıkış hızları biraz düşük,acaba isabetliliği bozmadan 900-950 fps çıkış alınacak şekilde modifiye yapılamazmı?

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Modifiye yapılıyor ama tufegin ömrü çok kısalıyor power tarzı tufekte hatsan mod 125 veya mod 135 öneririm maddi durumunuz iyiysede hatsan at44 bu önerdigim butun modeller 1250 fps cıvarında 5.5 mm deki çıkış hızlarıda 300m/s cıvarı
    elverengin@gmail.com

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Bildiğim kadarıyla diana,airarms benzeri kaliteli markalarda ve abartılmadan yapılan modifiyenin fazla yıpratıcılığı olmuyordu.Zaten prosport 5.5mm standart haliyle yaklaşık 800 fps çıkışı var.Endişem 100-150 fps artırmanın silahın ömrünü etkilemesinden daha çok isabetliliği nasıl etkileyeceğidir.

Mod125 yada mod135 güçlü ama onlardada isabet iyi değil istikrarsız gurupmanları var.Arazide scuba yada pompa taşımak başlıbaşına bir dert olduğundan Pcp bana göre değil oyüzden at44 de düşünmem.

Birde hatsan için haltsan diyorlar

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hatırlatma yapma ihtiyacı duydum havalı tüfekle ve tabanca ile avlanmak yasaktır
    Hatırlatma için teşekkür ederim. Ama zaten canlılara ateş etmem ben
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Hatırlatma için teşekkür ederim. Ama zaten canlılara ateş etmem ben
    ben ediyorumda

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    zevk için bir cana kıymak ??? enteresan .... nasılsa bir hesap günü var

ha konuya gelince safir kullanıyorum ( sadece cansız hedeflere nişan alırım ) ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zevk için bir cana kıymak ??? enteresan .... nasılsa bir hesap günü var

ha konuya gelince safir kullanıyorum ( sadece cansız hedeflere nişan alırım ) ...
    zevk için oldugunu kim söyledi sadece ve sadece domuzu vurupta yemem onunda kurt kuş yer zaten

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla diana,airarms benzeri kaliteli markalarda ve abartılmadan yapılan modifiyenin fazla yıpratıcılığı olmuyordu.Zaten prosport 5.5mm standart haliyle yaklaşık 800 fps çıkışı var.Endişem 100-150 fps artırmanın silahın ömrünü etkilemesinden daha çok isabetliliği nasıl etkileyeceğidir.

Mod125 yada mod135 güçlü ama onlardada isabet iyi değil istikrarsız gurupmanları var.Arazide scuba yada pompa taşımak başlıbaşına bir dert olduğundan Pcp bana göre değil oyüzden at44 de düşünmem.

Birde hatsan için haltsan diyorlar
    Hatsanlarda bir problem oldugunda fabrika direkt ilgileniyor ve genellikle para pul almıyor diana gamo veya benzeri bir tufekte problem yaşayıp tüfegi çöpe atan çok duydum bizzat kendilerindende dinledim ben vakti zamanında sene 93 te tufegime arpacık almak için gittim yayını bile para almadan degiştirdiler o zaman 1. sanayideydi yerleri şimdi kemal paşa tarafındaymış nişan konusunda dürbün dayama aparatı iyi monte edilirse rahatlıkla isabetli atışlar yapılıyor tabiki ilk 50 atışta omuz agrısı kaçınılmaz galiba
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)