Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle "bir şeyleyen" hilkat garibesi bir yaratık varsa, eti bırak ot bile yemeyebilirim şu saatten sonra...
    koyun kuzu meirmiyomu abi.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Onlara herkes korkup kaçacak delik aramasın, etinden, sütünden, yumurtasından faydalanmayı kesmesin; öyle kendiliğinden oluşup, kendiliğinden ölen kesilen, parçalanan hayvanlar sansın, av hayvanlarına alternatif gösterebilsin diye "melemek" gibi daha sevecen (kime göye, neye göre) daha sevgi pıtırcığı bir efekt uydurmuşlar işte...

Bir de yaban domuzu efekti alabilir miyiz? Şu kameraya lütfen...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Efekt aradım ama yok, youtube da aratınca şu ikisi çıkıyo ama bunlardada domuzdan çok avcıların sesi var.

http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    özellikle lazların domuz avını izleyin,
    nasıl av yapılır tiyo alın

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    o zaman avcılığın spor olmaması gerekir. zira ben bugün rızkımı doğadan kendim alacağım demek nasıl spor olabilir ki.

çıktınız ava kuş, tavşan neyse baktınız karşınızda bir ayı uzamak için gerekli alana ve zamana sahipsiniz. ha ben bunun postunu alayım sonra da ayı vurdum diye böbürleneyim mantığı ile ayıya ayılanırsanız ayrı mesele.

zaten her canlının av ve avcı olduğu bir ortamdan bahsediyoruz. bir aslanın zevk olsun diye avlandığını duymadım ama insanların yaptığını bilirim. nihayeinde insanın besin zincirinde en üstte olmasının bir sebebi var, sınır tanımayan yıkım gücü.

bir başka bakış açısı da şöyle olur; sizin tüketebileceğiniz et için zaten besi hayvanları var, ayrıca çıkıpta avlanmanın gereği ne ? besi hayvanlarının örnek verilmesi biraz abes olmuş.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman avcılığın spor olmaması gerekir. zira ben bugün rızkımı doğadan kendim alacağım demek nasıl spor olabilir ki.

çıktınız ava kuş, tavşan neyse baktınız karşınızda bir ayı uzamak için gerekli alana ve zamana sahipsiniz. ha ben bunun postunu alayım sonra da ayı vurdum diye böbürleneyim mantığı ile ayıya ayılanırsanız ayrı mesele.

zaten her canlının av ve avcı olduğu bir ortamdan bahsediyoruz. bir aslanın zevk olsun diye avlandığını duymadım ama insanların yaptığını bilirim. nihayeinde insanın besin zincirinde en üstte olmasının bir sebebi var, sınır tanımayan yıkım gücü.

bir başka bakış açısı da şöyle olur; sizin tüketebileceğiniz et için zaten besi hayvanları var, ayrıca çıkıpta avlanmanın gereği ne ? besi hayvanlarının örnek verilmesi biraz abes olmuş.
    Şahsen ben avlanamam ama avlanana da yapma diyemem...

Besi hayvanınınki de can, insanı bebekken alıp fabrikada beslesek sonra bunu öldürsek besi insanıydı der misin demezsin.

Diğer taraftan lezzet diye bir olay var, herkes biliyorki besi hayvanları GDO'lu gıdalarla beslenerek GDO'lanan ürünler.

Köylerde ölüm yaşının şehirlere göre yüksek olmasındaki tek sebep stress değil.

Motosikleti
    sym joymax
    üstad benim derdim polemiğe gark olmak değil.
    lakin senin dediğin şekilde bakarsak konuya hepimizin silahlanıp dağ taş gezmemiz gerekir.
    besi hayvanlarının yetiştirilme şekline ise katılıyorum.

şehirde yaşamanın bedeli ağır olur, hem maddi hem de manevi. şehrin töresi budur.

maalesef şehirdeki insanın "besi insanı" olduğunu zaten düşünüyorum. ben yerim talkımı başkası yutar salkımı. benim maaşıma yüzde 2 zaman gelir şirketin net karı %20 artar. bu konuyu burada keseyim sadece "besi insanı" konusuna bakış açımı maddi anlamda örneklemek için yazdım.

kendi adıma söyleyeyim yıllardır "domates" yiyememiştim. çok istiyordum domates yemeyi. bu yaz gezilerden birinde keskel alaka bir yerde çalı domatesi buldum. halimi görmeniz gerekirdi çökmüşüm çalının başına yamyam gibi saldırmışım çalıya. dilekolay şehir insanı doğal bir ürün bulmuş.

ben ava çıkanları ayıplamıyorum sadece bir parçası için bütünün yok edilmesine karşıyım. ava çıkmışsın bıldırcın vurmuşsun, o senin kısmetin olmasa bırak bıldırcın vurmayı av köpeğin tarafından vurulur(bilmeyenler için böyle bir olay vardır, hatta videosu da bulunmaktadır) kalırsın. lakin önemli olan ölçü, ölçüyü kaçırmadan. hiçbirimizin afrikaya safariye gidip zevk için fil öldürebileceiğimiz sanmıyorum, var ise kendisini sorgulaması lazım.

yediğimiz tavukların ne şartlarda üretilip boğazlandığını bildiğimden dolayı konuya bu kadar önyargılı yaklaşmıyorum. sadece ölçüyü kaçırıp vahşileşmeyin yeter.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    arkadaşım senle polimege girmeyecegim ama topigin başında yazanı hatırlatayım avcılar diye başlıyor biz bu işi ister spor de ister av eti de ama dagda ayı ile karşılaşsam inan vurmaya kalkmam her halde derisi gerisi falan hikaye öldüremezsem anlatcak birşey olmazda ondan sonra ne şehittir ne gazi olur ve yemedigim ve vurdugum tek hayvan domuzdur
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    meharis millet ne zannediyo bilmiyom biz yere yatıyoz kuşlar fişeklerin önüne geçip intiharmı ediyolar

saatlerce dolaşırsın bir yandan köpekler açılır onlarla uğraşırsın açılmasınlar bir yandan diken batar yağmur çamur sabahın kör karanlığı hava buz ayaz kmlerce yürürsün öle otoban gibi yolda değil bayır aşağı yada yukarı arazide yani akıllı adam işi değildir .. %80 elin boş dönersin ..

oysa sıcak yatağında yat .. makineler tarafından üretilen yine onlar tarafından kesilen etleri tavukları ye .. siz bilirmisiniz 1 tavuk ancak 1 yılda kesime gelir .. oysa çiftliklerde 40 günde kesim olur bu nasıl oluyo dayıyolar vitamini hormonu hayvan 40 günde daha kemikleri oluşmadan keesime geliyo .. bi köy tavuğu yiyinde görün aradaki farkı ..

besi danaları farklımı .. 400 kilo danamı olur ama verirsen hormonu 2000 kilo bile olur .. sonra genç yaşta kanser oldu .. hiç sigara içmezdi spor yapardı ..

çıkın bi gün ava.. avcı doğayı bilir kollar .. yaralı hayvana fişek atmaz . üreme zmanı avlanmaz .. haaa vardır içlerinde istisnalar nerde yokki ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gönül isterdiki bu konu, her şeye rağmen medenice tartışılsın
    Konuya fikirlerini beyan eden bir üyeyi uzaklaştırmak hoş olmamış
    Ben Capanordun yazdıklarından dolayı bunu hak ettiğine inanmıyorum
    kaldıki Capanord arkadaşımız özü ,sözü bir olan,kimseyi kırmak istemeyen bir yapıya sahip ,kendisi ile beraber olduğumuz ,gezilerde ben bunu gözledim
    banlanması ,bence çok ta gerekli değildi ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönül isterdiki bu konu, her şeye rağmen medenice tartışılsın
    Konuya fikirlerini beyan eden bir üyeyi uzaklaştırmak hoş olmamış
    Ben Capanordun yazdıklarından dolayı bunu hak ettiğine inanmıyorum
    kaldıki Capanord arkadaşımız özü ,sözü bir olan,kimseyi kırmak istemeyen bir yapıya sahip ,kendisi ile beraber olduğumuz ,gezilerde ben bunu gözledim
    banlanması ,bence çok ta gerekli değildi ...
    sizce tehdit hakeret serbestmi olmalı peki herkızan birbirinemi sövmeli veya döverim seni hamı demeli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

üstad benim derdim polemiğe gark olmak değil.
    lakin senin dediğin şekilde bakarsak konuya hepimizin silahlanıp dağ taş gezmemiz gerekir.
    besi hayvanlarının yetiştirilme şekline ise katılıyorum.

şehirde yaşamanın bedeli ağır olur, hem maddi hem de manevi. şehrin töresi budur.

maalesef şehirdeki insanın "besi insanı" olduğunu zaten düşünüyorum. ben yerim talkımı başkası yutar salkımı. benim maaşıma yüzde 2 zaman gelir şirketin net karı %20 artar. bu konuyu burada keseyim sadece "besi insanı" konusuna bakış açımı maddi anlamda örneklemek için yazdım.

kendi adıma söyleyeyim yıllardır "domates" yiyememiştim. çok istiyordum domates yemeyi. bu yaz gezilerden birinde keskel alaka bir yerde çalı domatesi buldum. halimi görmeniz gerekirdi çökmüşüm çalının başına yamyam gibi saldırmışım çalıya. dilekolay şehir insanı doğal bir ürün bulmuş.

ben ava çıkanları ayıplamıyorum sadece bir parçası için bütünün yok edilmesine karşıyım. ava çıkmışsın bıldırcın vurmuşsun, o senin kısmetin olmasa bırak bıldırcın vurmayı av köpeğin tarafından vurulur(bilmeyenler için böyle bir olay vardır, hatta videosu da bulunmaktadır) kalırsın. lakin önemli olan ölçü, ölçüyü kaçırmadan. hiçbirimizin afrikaya safariye gidip zevk için fil öldürebileceiğimiz sanmıyorum, var ise kendisini sorgulaması lazım.

yediğimiz tavukların ne şartlarda üretilip boğazlandığını bildiğimden dolayı konuya bu kadar önyargılı yaklaşmıyorum. sadece ölçüyü kaçırıp vahşileşmeyin yeter.
    avlana av hayvanlarının kişi başına sayısı vardır bir gün içinde ama bunun harici domuzda sınır ve tarih yoktur izinle yazın bile avlanabilirsiniz ama biz onu bile yapmıyoruz yavrusu var diye
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce tehdit hakeret serbestmi olmalı peki herkızan birbirinemi sövmeli veya döverim seni hamı demeli [COLOR="Silver"]
    Capanordun yukarıdaki yazdıklarınızı gerçekten yapacağınımı sandınız ,zannetmiyorum ...

en son yazdığı cevabı okuduğum kadarı ile ,size göre tehdit ve hakaret içeren sözleri ben ,verdiği ruhsal tepkiye istinaden, mecazi anlamda yazdığını düşünüyorum ,olurda bir gün bir gezide ,bir toplantıda tanışırsanız kendisi ile ,bana yerden göğe kadar hak vereceksiniz ,
    Forum üyeleri arasında bu sitenin motorsiklet dostluğunu ,motorsiklet arkadaşlığını pekiştirdiği söylenir ,öyleyse siz reel ortamdada hem fikir olmadığınız dostlarınızı ,aynı fikri paylaşmayan arkadaşlarınızıda bir kalemde siliyormusunuz ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Capanordun yukarıdaki yazdıklarınızı gerçekten yapacağınımı sandınız ,zannetmiyorum ...

en son yazdığı cevabı okuduğum kadarı ile ,size göre tehdit ve hakaret içeren sözleri ben ,verdiği ruhsal tepkiye istinaden, mecazi anlamda yazdığını düşünüyorum ,olurda bir gün bir gezide ,bir toplantıda tanışırsanız kendisi ile ,bana yerden göğe kadar hak vereceksiniz ,
    Forum üyeleri arasında bu sitenin motorsiklet dostluğunu ,motorsiklet arkadaşlığını pekiştirdiği söylenir ,öyleyse siz reel ortamdada hem fikir olmadığınız dostlarınızı ,aynı fikri paylaşmayan arkadaşlarınızıda bir kalemde siliyormusunuz ?
    burdan degil arkadaşım ozelden atıgı mesajlar var senin benim göremedigimiz atılış sebebine bakarsanız orda yazıyor neden atıldıgı

birkac resimde ben koyayım en son avdaki resimler her nekadar bana kısmet olmasada
    domuz beklerken cıkan gariban

bu karşımıza cıkan domuzlar not ben vuramadım

Avcılığa karşı olmadığımı benimde bir zamanlar hevesim olduğunu daha önce beyan etmiştim ,Ancak yediden,yetmiş yediye ve her türlü görüşe sahip kişilerin üye olduğu bu forumda yukarıdaki görüntüler ne kadar az tepki alabilir sizce ?
    Arkadaşta bundan etkilenmiş olamazmı ?
    Kuralları uygularken bazı kurallarıda unutmayalım
    Resmen vahşet içeriyor görüntüler ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

"Şerefsiz" demesi size göre hoş karşılanabilir, ruhsal tepkiyle mecazi yazdığını düşünebilirsiniz, bu söylemi olağan yapmaz sizi sıradışı yapar.

Ama ben bunu kendime söylendiğinde ağır hakaret olarak algılarım, site yönetimide aynı şekilde algılamış demekki, site kuralları gereği gerekli cezayı vermiş.

Ayrıca yazılı olarak "sen beni bul yoksa ben seni bulurum" demiş bu açık seçik tehdittir, hangi mahkemeye verirsem vereyim kazanırım, ama inanın çoluk çocuğa ayıracak bu kadar fazla oyun sürem yok...

Şanslıki bunları bana yaptı, Halis abiye felan benzerlerini yazsa bugün hakkında bir çok dava açılmıştı, huyu kurusun o oyun oynamayı çok sever.

Bu arada ben avcı değilim... Hiç bir canlıyı öldüremem.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti

Avcılığa karşı olmadığımı benimde bir zamanlar hevesim olduğunu daha önce beyan etmiştim ,Ancak yediden,yetmiş yediye ve her türlü görüşe sahip kişilerin üye olduğu bu forumda yukarıdaki görüntüler ne kadar az tepki alabilir sizce ?
    Arkadaşta bundan etkilenmiş olamazmı ?
    Kuralları uygularken bazı kurallarıda unutmayalım
    Resmen vahşet içeriyor görüntüler ...
    olabilir o zaman benim gibi yapıp begenmediginiz şeyleri yonetime şikayet edersiniz onlarda uygun görürseler kaldırırlar siz bunlara vahşet diyorsunuz bizde av diyoruz ama tabi herkesin görüşü farklı ama dedigim gibi şikayet edersiniz resimleri olur biter ben hiç polimige girmem uygun degilse kural dışı ise şikayet ederim kaldırırlar kapiş

Motosikleti
    sym joymax
    @BBRR üstad tavuk ve diğer besi hayvanları ile ilgili senin anlattığın konuyu yazdım. bandırmada yaşadım vaktiyle neyin ne olduğunu bilirim. bandırma tavukçuluk sektörünün gelişkin olduğu bir yerdir.

@halis sizin söylediklerinizden farklı bir şey söylemedim ki, ölçü kaçmasın mesele bu.

üstadlar gidin, avlayın avlanın. yatın, kalkın, sürünün. maksat zarar vermeyin.

domuz konusuna katılmıyorum üstad, hayvan yaratılmışsa yaşama hakkı vardır.

avcı tanıdığım yok ama 3-4 kez avcılarla tanıştımi sohbet ettim, sofralarına misafir oldum bu cihetten önyargım yok.

mesela tavşan, son derece seks düşkünü ve buna mukabil son derece üretken bir hayvan, ama bakıyorsun doğaya tavşanla beslenen bir sürü canlı var. haddinden fazla avlayıp o bölgenin dengesini bozarsan diğer hayvanların yaşam alanına müdahale etmiş olursun ve bu da biz insanların en güzel yaptığı işlerden birisi.

umarım meramımı anlaşılır bir dil ile meydana sermişimdir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    @BBRR üstad tavuk ve diğer besi hayvanları ile ilgili senin anlattığın konuyu yazdım. bandırmada yaşadım vaktiyle neyin ne olduğunu bilirim. bandırma tavukçuluk sektörünün gelişkin olduğu bir yerdir.

@halis sizin söylediklerinizden farklı bir şey söylemedim ki, ölçü kaçmasın mesele bu.

üstadlar gidin, avlayın avlanın. yatın, kalkın, sürünün. maksat zarar vermeyin.

domuz konusuna katılmıyorum üstad, hayvan yaratılmışsa yaşama hakkı vardır.

avcı tanıdığım yok ama 3-4 kez avcılarla tanıştımi sohbet ettim, sofralarına misafir oldum bu cihetten önyargım yok.

mesela tavşan, son derece seks düşkünü ve buna mukabil son derece üretken bir hayvan, ama bakıyorsun doğaya tavşanla beslenen bir sürü canlı var. haddinden fazla avlayıp o bölgenin dengesini bozarsan diğer hayvanların yaşam alanına müdahale etmiş olursun ve bu da biz insanların en güzel yaptığı işlerden birisi.

umarım meramımı anlaşılır bir dil ile meydana sermişimdir.
    bende size bir ornek vereyim o zaman domuz bir seferde 9 adet yavrular ve dişi yavru 6 aylıkken eşleşip dogum yapabilir ve domuz tarla bahce bag gibi yerleri talan etmekte cok başarılı bir hayvandır ama domuzu yok edecek hayvan ne yazıkki yok denecek gibidir ulkemizde cakal en güzel o işi yapan hayvandır ama onunda nesli tukendı veya tukenmek üzere domuzun yavrusunu yuvadan calabilen bir hayvandır ama yok olma tehlikesi var şimdi hemen dersinki sizin yüzünüzden ben yemedigim ve vurdugum tek hayvan domuzdur oda zaten hadinden fazla var

olabilir o zaman benim gibi yapıp begenmediginiz şeyleri yonetime şikayet edersiniz onlarda uygun görürseler kaldırırlar siz bunlara vahşet diyorsunuz bizde av diyoruz ama tabi herkesin görüşü farklı ama dedigim gibi şikayet edersiniz resimleri olur biter ben hiç polimige girmem uygun degilse kural dışı ise şikayet ederim kaldırırlar kapiş
    Ben konuyu beğenip ,beğenmeme konusunda herhangi bir fikir beyan etmedim
    konu içersindeki bahsettiğim resimler hariç..
    Düzeyli bir tartışmada bile, yazdıklarınıza ve kullandığınız gülümseme ifadelerine baktığımda da sanırım algılama ve düzeyli olma konusunda sıkıntılarınız var veya tedaviye cevap verememe gibi bir durumla karşı karşıyasınız ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Ben konuyu beğenip ,beğenmeme konusunda herhangi bir fikir beyan etmedim
    konu içersindeki bahsettiğim resimler hariç..
    Düzeyli bir tartışmada bile, yazdıklarınıza ve kullandığınız gülümseme ifadelerine baktığımda da sanırım algılama ve düzeyli olma konusunda sıkıntılarınız var veya tedaviye cevap verememe gibi bir durumla karşı karşıyasınız ...
    bende kendimce size cevap verdim resim veya konu begenmezsem veya kurallara aykırı ise şikayet ederim hiç polimige girmem ama zaten ben akıllı biri olsam 43 yaşında ss binmem ama beni tedavi edecek kapasitede deli doktoruda bulamadım

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)