Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam. tüfeğimi aldım, aldığım adam bile "bu modeli daha önceden bilmiyordum kendime de alacağım" dedi. gamo saçmalar için 5 6 liradan bahsediyordu, ben de daha yeni olduğum için kıytırık bi marka aldım ama ince memet değil. arkadaşlardan biri "onu kesinlikle alma, başka marka kalmasa bile alma onun yerine bize çay ısmarla en azından sevaba girersin" dedi (beleşçi bunun sevabı mı olur be). ilk atışımı da yaptım şu anda kendimi rambo gibi hissediyorum.
    bende çok savindim inşşalah iyi günlerde zevkle kullanırsın arkadaşların dogru demiş bizede çay ısmarlarsın atış yapmak için bulursam sana bir hedf asma projesi vereyim hem sacmalar saga sola dagılmaz üstünede kurşun dökersin bunlarla naarda değmezv
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    av hikayeleri yokmu yaaa .. hiç ayı vuran yokmu aranızda
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ben anlatayım sana bir ayı avı iler ilgili bir hikaye ama sonra banlamak yok
    adamın biri avcılıga merak sarmış bir tufek fişek falan derken cıkmış ava dag tepe gezerken birden karşısına bir ayı cıkmış hemen dogrultmuş tufegi tetige dokunmuş cıt diye bir ses derken birdaha yine cıt ayı dile gelmiş bak demiş bu işin iki yolu var ya seni oldurcem yada 1 s........ demiş adamda düşünmüş taşınmış ulan ölmektense birkereyle birşey olmaz demiş aradan zaman geçmiş adam intikam ateşi ile yanmaya başlamış gitmiş daha sükseli daha kaliteli bir tufek almış başlamış ayıyı aramaya derken bulmuş tüfegi dogrultmuş tetigie dokunmuş yine cıt derken ayı tekrar dile gelmiş sen kuralı biliyorsun demiş adam boynunu bükmüş derken zaman geçmiş adam yine başlamış ayıyı aramaya derken bulmuş ama yıne cıt sesi gelince ayı donmuş kardeşim avcımısın ib....... demiş
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    bende 1 hatsan havalı tüfek var ve 2 tane av tüfeği.
    hatsanı alalı 8-10 yıl oldu, halen kullanıyorum
    tek kırma baba yadigarı,birde poze.
    hatsan güzel havalı tüfekler yapıyo, 350m/sn bence çok iyi bir hız. av tüfeklerinden bile hızlı. Yakın mesafelerde çok güçlü ve 50 m den uzak mesafelerden de çok güvercin düşürdüm.

avdayken çok arkadaşımın karşısına ayı çıkmış, ama genelde ayıya atmaya korkarlar,ben hiç karşılaşmadım, karşılaşmak zor değil aslında,ayıların yatağını ve hergün kullandıkları yolları biliyorum yıllardır tarlalara inen armut ağaçlarını kıran bi ayı var, köye 600 m yakına kadar geliyo.
    Kırsın yaa helal olsun, zaten olacağı bi kaç tane ayı, onlarda yok olan doğal yaşamın kalıntıları.

belki görmek isteyenler olur, doğal yaşamın son sürat devam ettiği biryer. ESKİŞEHİR/SARICAKAYA

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    gamo cfx i test etiğimizde arkadaşlarla havalı tüfeklerle avın ne derece sakıncalı oldugunu anladık yaklaşık 30 mt mesafeden agaçtaki kuşların en alttakine atsanız digerleri belkide onu yeme ndi sanacak eger iyi br atııcıysanız birazda şansınız varsa hayvamın kafasından vurursanız bir seferde iki veya üç tane kuş vurabilkirsiniz internette tavşanla poz verenler bile var sincapı falanda geçtim iyi atışlar
    elverengin@gmail.com

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yerliplaka26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350m/sn bence çok iyi bir hız. av tüfeklerinden bile hızlı. Yakın mesafelerde çok güçlü ve 50 m den uzak mesafelerden de çok güvercin düşürdüm.
    Yanlışın var, kurmalı hiçbir havalı tüfek yivsiz av tüfeklerinin namlu çıkış hızına erişemez. 1000-1200 m/s arasında değişir fişeğin çeşidine göre tabi. Otomatik tüfeklerde hız daha düşebilir, mekanizma çalışması için barut gücü kullanıldığı için.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    Tüfeklerde çap ve namlu uzunluğu bağlantısı!

Tüfeklerde çap ve namlu uzunluğu bağlantısı!
    ( Kıyaslama )

Günümüzde ateşli silah üretimi çok yol katetmiştir ve tüfeklerde bazı konstruktif kriterler oluşmuştur,iyi atış ve isabet gibi konulara cevaplar bulunmuştur.Bunun için bazı avcıların, çapla uygun olmadığı halde, namluların daha uzun olmaları ve şokların küçük olması arayışları, doğru değildir.
    Bunlarda balistik ölçümler yoktur ve dikkate alınmamalı.
    Büyük silah araştırmacısı M.Jurne 12 çaptaki bir tüfeğin farklı namlu uzunluğuna göre saçma çıkış hızını araştırmıştır, bunların bazıları şöyledir.

http://img377.imageshack.us/img377/3052/capture5wy2.jpg[/IMG]

http://www.av-doga.com dan alıntı.

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    http://www.hilalavmarket.com/SayfaUr...sp?UrunID=1135
    bbrrrrrr bende optima 550 var cok memnunum bi araştır derim.
    Hissettiğin gibi yaşa...

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    Güzel tüfek dostum. benimki sanırım mod70, alalı 10 yıl fılan oluyor. duvara astım artık çok kullanmıyorum. Kuş avı çok yapmıyorum, arada kekliğe gidiyorum ama havalı tüfekle gitmiyorum. Uçan hedefede zaten atılmıyo bunlarla, kurşunu yesede kalmıyo keklik.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim mod'lar yakacık'ta poligon'a gelecekler, 2 adım ötedeki çiğ köfteci'ye gelmeyecekler....

yakacık-u.mumcu arası 2 dakika....

ertürk'te yerimi biliyor;beklerim...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru haklısın, fps (feet per second) ile m/s (metre / saniye) ölçülerini karıştırmışım. Havalı tüfekler ne yol almış haberimiz yok. Hızda yivsiz av tüfeklerini geçen modeller var, örneğin hatsan mod125, fakat güç halen barut gücüyle çalışan tüfeklerde. Ruhsatsız yasal elde edilen fakat öldürücü gücü olan tüfekler, mafya babası olsam havalı silah kullanırdım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende de diana marka tüfek var birde Smith&Wesson lisanslı umarex war 6'' co2 li süper bi alet sınıfında dünyanın en iyisi oldugunu duyup almıştım

Motosikleti
    chopper
    selam arkadaslar, bugun saat sabah 9da arkadasımın tarlasına gidip kus avlayalım dedik ve gittik (havalı tufek) iste birkac resim...
    Kusadasına yaklasık 15dakka uzaklıkta.

ertuğrul arkadasım kısaca (zo-zo)

buda ben..

dagal tepeler bizimdi sanki bi oraye bi buraye heryerdeidik

[URL=http://g.imageshack.us/img242/p1010923rz0.jpg/1/][/URL
    ama.... bukadar avdan sonra hicbirsey vuramamaza ragamen tavsanı kacirdimıza ragamen ,guzel cubuk ustunde sucukla gezimiz bitti ,anlıcanız budun kus-mus yoktu.

ve muhtesam yanmıs sucuk..
    [B]joker[/B]
    [B]live to ride-ride to die[/B]

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çok savindim inşşalah iyi günlerde zevkle kullanırsın arkadaşların dogru demiş bizede çay ısmarlarsın atış yapmak için bulursam sana bir hedf asma projesi vereyim hem sacmalar saga sola dagılmaz üstünede kurşun dökersin bunlarla naarda değmezv
    sağol hocam izmir tireye gelirsen memnuniyetle çay da ısmarlarım yemek de.

bazukam o kadar hoşuma gitti ki günlük en az 3 5 atış yapmazsam eksiklik hissediyorum. hedef kağıdı olarak 3. sayfada kendi çizdiğimiz bir örnek var onu bir sayfaya iki tane sığacak şekilde ayarladık çıktısını aldık kullanıyoruz (çok kullanışlı). arkadaşlar tabi bana ikide bir "salak, keriz, saf herif" şeklinde birkaç iltifat edip "şu silahla nasıl av yapmıyorsun ya" şeklindeki serzenişleri de olmasa daha bi mutlu olacağım ya neyse.

bir de ilk aldığımda çok tecrübesizdim. depomuzda kimse yokken hedef kağıdını bir santim kalınlığında ince bir suntaya bantladım, 5 metreden attım ama suntayı deldi arkadaki masaya girdi. tabi acayip şaşırdım. minnacık alüminyum şey nasıl deldi derken 2 3 santimlik bi suntayı koyup onda denedim onu da patlattı arkaya da geçti ama bi zarar vermedi. o an anladım ki elimdeki şey boncuk silahı değilmiş.

ha tek sıkıntı arpacık ve gez olmaması onu da sonradan alıp taktırabilirmişim (dürbünü ayarlayamadım onsuz daha iyi atıyorum). şu günlerde cidden yoğunuz. bayram satışlarımız olduğu için foruma girmeye bile pek vakit bulamıyorum. bayramdan sonra roketatarımın herşeyi tam tekmil olacak.

herkese iyi atışlar ama hayvan vurmaya kalkanlar innnşalllllahh ıskalar
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Alıntı yerliplaka26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel tüfek dostum. benimki sanırım mod70, alalı 10 yıl fılan oluyor. duvara astım artık çok kullanmıyorum. Kuş avı çok yapmıyorum, arada kekliğe gidiyorum ama havalı tüfekle gitmiyorum. Uçan hedefede zaten atılmıyo bunlarla, kurşunu yesede kalmıyo keklik.

valla 5.5 kalibre mermi çıkış hızı 320m/s olan bi havalı tüfekten mermiyi yiyipte alınmayacak keklik, çelik yelek giyiyo olmalı

youtube de bazı atışlar var. 75 m den boya kovasının bir tarafından girip diğer tarafından çıkıyo ..ha dersenki havada uçan kuşu nasıl vuracan diye işte o biraz zor .. ancak bi yerde pusuya yatacan 30/40 m de kuş gelip dala konacak.. işte o zaman hiç şansı yok o kuşun ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 5.5 kalibre mermi çıkış hızı 320m/s olan bi havalı tüfekten mermiyi yiyipte alınmayacak keklik, çelik yelek giyiyo olmalı

youtube de bazı atışlar var. 75 m den boya kovasının bir tarafından girip diğer tarafından çıkıyo ..ha dersenki havada uçan kuşu nasıl vuracan diye işte o biraz zor .. ancak bi yerde pusuya yatacan 30/40 m de kuş gelip dala konacak.. işte o zaman hiç şansı yok o kuşun ..
    keklik degil tavşana bile gelse kalkamaz yerinden degil keklik yerinden kalkamaz ben 75 mt den tarla faresini 5 mt havaya sıcrattıgını bilirim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    en son çıkan avcılık kanununa göre ava yasak olan yerlerde av yapmak veya yasak şekilde av yapmaktansa bence gidin banka soyun havalı tüfekler çok tehlikeli olmaya başladı hele ahşap dipçikli high power tüfekler resmen kanas gibi ben 80 ytl lilik viran bir tüfekle 80 mtden soda şişesini patlatabildiysem gerisini isz düşünün
    bbrr videolar için ayrıca teşekkürler ayrıca kuşa 30 40 mt yanaşmana gerek yok arkadaş dur len şu kargay atayım bakalım dedi tahmini olarak 50 mt den karga aşşagı hoş öldürmez ama kedie ziyafet oldu keklik avinda ise o kadar yetenekli arkadaşla tanışmak isterim
    elverengin@gmail.com

tam av zamanı havalar soğudu .. yokmu ördeğe falan giden resimleri atın bakalım...

Zıpkın avıyla ilgileneniniz var mı ben yazları Ayvalık adalarındayım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)