Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha 2006 model R6 geri aliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Resimler benim degi ve ben upload yapmadim. Host photobucket.com oldugu icin imageshack.us gibi link vermiyor.

Bu gune kadar Honda yeniliklerle cok arkada kaldi. Diger 3 seneden seneye modelerini gunceliyor ve her 4 senede bir sifirdan design yaparken Honda dahala eski modeller ve motorlara tutunuyor.

Honda'da bunun farkinda ve 2006 icin Goldwingden basla Fireblade'e kadar hepsini yeniliyecek.

MotoGP'ye gelirsek, bu karsilatirmanis beni cok gulduruyor. Formula 1 arabalarini sokak arabasi karsilastirma gibi birsey, bak abi Formula 1 teknolojisi veya Formula 1 motoru, sanzimani var dimek gibi birsey. Ama isi MotoGP'ye vurcaksaniz Yamaha ve Aprillia MotoGP istatiklerinde Honda'dan cok ve cok daha ustun gosteriyor.

Sokak spor motosikletine gelirsek 2004'den beli dunya basini Kawasaki ZX-10R'i en iyi olarak ilan ediyor.

ZX-12R sahibi olarak ve ZX-10R, GSX-R1000, GSX-R1300 (Hayabusa), R1, Fireblade ve Super blackbird hem pistde hem sokakda surmus olan birisi olarak sunu size anlatabilirim. ZX-10R, GSX-1000R ve R1 hemen hemen ayni, yani normal bir kisinin fark edecek kadar bir fark yok aralarinda. Hangi marka veya rangi begeniyorsan ona gore alirsin. Bende bu nedenle ZX-12R aldim ve Hayabusa degil. Performans acisindan ZX-12R ve Busa hemen hemen ayni ama ZX-12R'in rengi ve designi beni daha cok cekiyor.

Fireblade ve Super blackbird bunlardan ayri ve dusuk bir kategoriye dusuyor, kullanis ve performans acisindan. Ama birde bekliyelim, birisi elbetde 2006 modellerini karsilastirir ve bir reportaj yapar. O zaman goruruz hangisi daha iyi ama simdiden soyleyim, teknik ve kullanis acisindan ZX-10R hepsinden daha ustun gosteriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle tecrübene we bilgine saygım war!!!
    bunu bildiriim!!!
    Geliim sorularıma ve cewaplarıma!!!

"Honda da hala eski modeller ve motorlara tutunuyor" demişsin!!!

>>1000 RR ne kadar eskiyse dierleri de(rakipleri) o kadar eskidir!!!
    Yada üstlerinde yapılan ufak geliştirmelerde yaklasık aynı oranda(Örnein hondanın 2006 yılında Hondanın aks mesafesinin 1cm kısalması,ön disklerin 1 er cm büyüyüp yarım milimetre incelmesi gibi ufak tefek seyler!!!)

Zaten hiçbir üretici elindeki iyi deerlendirilen motora her sene radikal bir deişklik uygulamaz...
    Kastettiğin "eski" modeller arasına cbr 600 f ide katıyosan (dünyanın en uzun süre değişime uğramayan motorudur kendisi), bu onun ne kadar mükemmel bir motor olduğunu açıklar nitelikde!!!Çünkü honda zamanında o kadar mükemmel bir motor yapmıştırki hala o motor Dünya'nın en cok satan racing motorudur!!!
    Ufak tefek değişikliklerle hala dimdik ayaktadır!!!

Bunların dısında;
    "MotoGP'ye gelirsek, bu karsilatirmanis beni cok gulduruyor" demişsin!!!

Güldürmesin,
    Çoğumuzun bildiği gibi bircok üretici(başta Ferrari sadece bu iş üzerine calışan birkaç firmadan biri,Honda,Ducati,Yamaha,KTM vb...) bu yarışlardaki tecrübeleri doğrultusunda güwenlik, performans, sağlamlık gibi konuları, yoldaki seri üretim araclarının daha sağlam performanslı we güwenli olması için sonuna kadar zorlar!!!
    Ayrıca repsol un bu kadar tanınmasını sağlayan Honda ;
    RC 211 V şaheserini(dünyadaki en güzel motor diyorum ) alıp yola uyarlayıp iki tane güzel makina üretmiştir!!!(600 RR we 1000 RR)
    İsimlerinin sonundaki RR herhangi bir şey değil gibi dursada anlamları RACE REPLICA dır...ki bu da onların yarıştaki makinanın yola uyarlanmış birer replica olduğunu anlatır!!!
    Yani şimdi durup duruken buna gülmek sacma geliyor!!!
    1000 cc klasmanındaki cogu makina neredeyse aynı performans özellikleri gösterir!!!
    Ama hiç birine bu en iyidir diyemeyiz!!!
    Çünkü bu olay makina kadar "kullanana" da bağlıdır!!!
    ZX 10 R üstün gösterebilir,ama kalite dersek yine HONDA demek zorunda kalıcam!!! (kawasaki nin yan grenajları kağıt gibi)yaani bööle bir sürü kıstas warken, "Şu en iyisidir" diyemeyiz!!!

Evet 2006 ların röportajlarını merak ediyordum ama aşırı takip eden biri olarak yaklasık 4 ay önce zaten okudum!!!

Sizlerinde okuyup kimin üstün olduğunu görmeniz dileğiyle!!!(ben bir ipucu weriim iki yanında melek gibi kanatları war )

Sağlıklı sürüşler!!!

BarisB77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki
    RC211V V5 silindirli, RR sıralı 4 silindir
    görüntü olarak race replica ama motor olarak değil tabi.

teknolojide bana göre honda var diğerleri yakalamaya çalışıyor...

..> neden, rossi yamaha'ya transfer olduğunda (rossi'nin) yönetiminde yamaha'nın sıralı 4 silindir M1'i büyük değişkliğe uğradı?
    ..> motogp'de en fazla şampiyon olan markayı merak ettim?

Motosikleti
    Çoğumuzun bildiği gibi bircok üretici(başta Ferrari sadece bu iş üzerine calışan birkaç firmadan biri,Honda,Ducati,Yamaha,KTM vb...) bu yarışlardaki tecrübeleri doğrultusunda güwenlik, performans, sağlamlık gibi konuları, yoldaki seri üretim araclarının daha sağlam performanslı we güwenli olması için sonuna kadar zorlar!!!
    Citdi oyle oldugunumu saniyorsun? Anlat bakalim F1'de uretilmis ve sonunda seri uretime gecmis hangi teknoloji gordun bu gune kadar. FIA Formula 1'e boyle bir imaj vermek istiyor ama gercekler su ki oyle birsey ortada hic yok ve tam tersi daha dogru. Seri uretime arastirilan, Formula 1'e geciyor.

Repsol -> Honda? Repsol'un gecmisini oku:
    http://www.grandprix.com/gpe/fue-016.html

Bunun ustune 1995'de Repsol Honda ve Repsol Aprillia ayni sezonda kayita girdi. Hem MotoGP'de kulanilan yuksek octanli yakit ile sokak motosiklet ne alaka?

Zaten hiçbir üretici elindeki iyi deerlendirilen motora her sene radikal bir deişklik uygulamaz...
    Kawasaki ZX-10R 2005 ve 2006 model arasindaki farklari bir incelermisin?

Kastettiğin "eski" modeller arasına cbr 600 f ide katıyosan (dünyanın en uzun süre değişime uğramayan motorudur kendisi), bu onun ne kadar mükemmel bir motor olduğunu açıklar nitelikde!!!Çünkü honda zamanında o kadar mükemmel bir motor yapmıştırki hala o motor Dünya'nın en cok satan racing motorudur!!!
    Vallah sizin orda nasil bilmiyorum ama burada ehliyetini yeni alanlar bir CBR600 alir, ucuz oldugu icin. Bende bir CBR600'le basladim. Bunun ustunden dusdum, carptim, vurdum, kirdim yapacagmi yaptim. Genelde bundan sonra burada herkez Honda'yi birakip daha citdi motosikletlere gecer. Bende CBR600'den sonra ZX-12R'e gectim. CBR600 ustunde istedigimi yapiyordum, wheelie, frontsie, burnout, ne aklina gelirse. Ama ZX-12R ustunde wheelie yapmiyorum. Neden? Cunku sadece bir on takim 2500 euro'ya geliyor, kucuk bakim 250 euro buyuk bakim 700 euro ve bir arka teker 300 euro'ya geliyor.

Senin anliyacagin CBR600, VW Beatle gibi birsey oldu ve senin dediklerine gore VW Beatle dunyanin en iyi ve en hizli arabasi.

RC 211 V şaheserini(dünyadaki en güzel motor diyorum ) alıp yola uyarlayıp iki tane güzel makina üretmiştir!!!(600 RR we 1000 RR)
    Bu insandan insana degisir, ve senin fikirin. Bence benim ZX-12R Pearl Mytic Black/Crescent Metallic Gold dunyanin en guzeli. Diger renkleri hic begenmiyorum hele Hayabusa designi hic begenmiyorum ama begenen varmis.

ZX 10 R üstün gösterebilir,ama kalite dersek yine HONDA demek zorunda kalıcam!!! (kawasaki nin yan grenajları kağıt gibi)yaani bööle bir sürü kıstas warken, "Şu en iyisidir" diyemeyiz!!!
    Buna'da citdimisin diyecem. Bu gun artik hic fark etmiyor. Her marka hemen hemen ayni mekanik kalitede (ister araba veya motosiklet) motor uretebiliyor. Ama Honda nereden cikartiyorsunuz merakediyorum, senelerdir BMW'ye "can't break" yani bozulmasi imkansiz diye lakap takiliyordu, yani senelerdir BMW mekanik olarak en ustun sayilan olmusdu. Arabada Mercedes motorda Honda o eskidendi, artik hic fark etmiyor. Artik yeni cikan modellerde mekanik sorunlar nerdeyse 0, en buyuk sorunlar bilgisayar sistemlerinde oluyor.

Fark eden bizim "human engineering" yani "insan muhendisligi" dedigimiz insan ve makina arasindaki kullanis dinamikleri ve fiyatina gore degisen ham madeller.

Sana sadece sunu soyleye bilirim. Dergi okumayi birak, reportajlarda soyleneni birak kendin bir Motosiklet piste cikar. Dediklerimin dogru oldugunu sende gorursun.

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Başlıkta ne denmek isteniyor?
    I'M BACK !!!

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ayiptir yawu
    yalan konısmaki niyekıne

Anlıyorum abijim biz bööle konusup gidecez uzayacak !!!

Rc 211 V nin v5 olduğunu bende biliyorum(onu bilmesem bu konuda yorum yapmazdım, "replica" diyorum...(kelime anlamını araştırın bi kere dediğimi anlicaksınıs!!! )

Kim yalan konusuyor yaws
    (bu iki kişininde yalan konustuunu düşünen warsa cok garip,dünyanın en hızlı motoru baslığında arkadaşın bitanesi Türkiye de kendine göre modifiyeli (sadece hawa filtresi ve bunun gibi bikaç ufak şeyle egzoz hauauha )440 yaptığını söylüodu yaani yoruma bak...yalan derken birtüm forumu okuyalım...lütfen !!!)

Ben kendime göre dooruları yazıyorum!!!
    Saykoshey aabimisde kendine göre doğruları yazıo!!!

Burası benim bildiğim bir paylaşım yeri, we isteyen istediği konuları tartışabilmeli!!!(kurallar dahilinde)

Ayrıca Herkes aynı düşünseydi hem forum da hiç zewk olmazdı hemde Dünya yaşamaz bir yer olurdu!!!

Sağlıklı sürüşler

Motosikleti
    (bu iki kişininde yalan konustuunu düşünen warsa cok garip,dünyanın en hızlı motoru baslığında arkadaşın bitanesi Türkiye de kendine göre modifiyeli (sadece hawa filtresi ve bunun gibi bikaç ufak şeyle egzoz hauauha )440 yaptığını söylüodu yaani yoruma bak...yalan derken birtüm forumu okuyalım...lütfen !!!)
    O ufak tefek seyler arasinda bir fuze gibi birsey varmi acaba?

440km/h modifeyi birak o hiza dayanikli teker yok oncelikle.

Honda'ya karsi saygim var. Suzuki ve Kawasaki bu isin icine girmeden once Super Blackbird senerlerce dunyanin en hizli ve kaliteli motosiklet olarak gorunuyordu. Ama dunya o gunden bu yana cok degisti ve ne yazikki Honda bu degisimlere ayak sagliyamadi. Hadi ben hiz, performans ve yaris acisindan bakiyorum (yoksa ZX-12R almazdim) ve motosikletde bu ozelikleri ariyorum. Ama bir "normal" kisi icin, sokak spor motosikleti olarak Honda daha hala ayak tutuyor ve uygun fiyatlara guzel motosiklet uretiyor. Buna birsey demiyorum. Ama yaris ve performansa gelirsek, BMW, Kawasaki, Suzuki ve Yamaha Honda'yi coktan gecti. Konservatif sayilan BMW bile Honda'ya rest ceken motosiklet uretmeye basladi.

Bakim ve parca fiyat acisindan Honda herkezden daha ustun. Motorlari basit, bakimi basit ve fiyati bu nedenle dusuk. Ama benim ZX-12R gibi gelismis ve kompleks bi motorun bakimini herkez yapamiyor ve yapanlarda elini opup bir fiyat yaziyor. Bu acidan bir Honda veya BMW sahibi olmak isterdim, garaja gitdigim zaman icimden kufur etmek geliyor. Ama piste cikinca bunlarin hepsini unutup gene gulmeye basliyorum.

ben arkadasın atmasyonuna değiniyorum!!!
    yaw böyle bir olay warmı yaw!!!!
    ahuahuahuha
    neymiş bide dioki alet 330 da hala kafa kaldırıodu ama 440 ı gördüm!!!
    gerci yol gözükmüyodu ama gibi ibareler falan war!!! müthiş komik!!!

buyur aabi linkide burda:
    http://www.motosiklet.net/forum/show...FDzl%FD+motoru

arkadaşlar hadi baskalrını kandırıyosunus baari ilk önce kendinize saygı duyun!!!
    başta bu gerekli!!! kendini bunla tatmin edemezsin
    (saykoshey abi bu sana değil!!! o arkadaşa!!! bide msn e gelin aletin fotosunu gösteriim filan diyor!!!siteye koymuo, olmayan foto zaten koyulmaz ehüeh )
    yaani şimdi bence şu topice baktıktan sonra biz fazla ciddi konusuyoruz gibi geliyor!!!

**saykoshey abimisin videosu da bi ayrı küsel onu da ekliim konumus dahili deil ama!!!

Yaani sonucta dediim gibi herkesin ayrı görüşü war!!!

Sağlıklı Sürüşler!!!

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Honda'ya karsi saygim var. Suzuki ve Kawasaki bu isin icine girmeden once Super Blackbird senerlerce dunyanin en hizli ve kaliteli motosiklet olarak gorunuyordu. Ama dunya o gunden bu yana cok degisti ve ne yazikki Honda bu degisimlere ayak sagliyamadi.
    Bence tamamen yanılıyorsun. Teknoloji ve kalite dediğin zaman ilk sırada Honda gelir. Kawasaki Ninja serisi bir zamanların en çok tutulan racing motorlarındandı. Ancak o devir bitti, Türkiye'de artık caddede Kawasaki göremezsiniz bile. Satış rakamlarına bakarsanız 1.Honda 2.Yamaha 3.Suzuki ... Kawasaki ilk 3'e bile giremez. Honda artık güzel fiyat indirimiyle de diğer markalara fark attı.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @saykoshey

Bence tamamen yanılıyorsun. Teknoloji ve kalite dediğin zaman ilk sırada Honda gelir. Kawasaki Ninja serisi bir zamanların en çok tutulan racing motorlarındandı. Ancak o devir bitti, Türkiye'de artık caddede Kawasaki göremezsiniz bile. Satış rakamlarına bakarsanız 1.Honda 2.Yamaha 3.Suzuki ... Kawasaki ilk 3'e bile giremez. Honda artık güzel fiyat indirimiyle de diğer markalara fark attı.
    Yahu abicim, ben bu yaz Ankara'da migrosun onunde 1 degil, 2 degil, 3 tane Ninja gordum. 2 tane ZX-6R ve 1 tane ZX-7R. Bir motorcu olarak dikkat ediyorum tabi ve Ankarada ne ararsan hepsi var, hatta bahceli evlerde birtane Hayabusa bile gordum.

Alıntı johny adlı üyeden alıntı
    ben arkadasın atmasyonuna değiniyorum!!!
    yaw böyle bir olay warmı yaw!!!!
    ahuahuahuha
    neymiş bide dioki alet 330 da hala kafa kaldırıodu ama 440 ı gördüm!!!
    gerci yol gözükmüyodu ama gibi ibareler falan war!!! müthiş komik!!!

buyur aabi linkide burda:
    http://www.motosiklet.net/forum/show...FDzl%FD+motoru
    O arkadas sunu diyor olmasin:
    http://www.marineturbine.com/motorsports.asp
    http://www.bikemenu.com/turbine.html

Teknik acisindan cok yanlis bir motosiklet, nedenini sizlere uzun uzun anlatirdim ama sizde goruyorsunuz. Henuz dunyanin en hizli motosikleti degil ama seri uretimde 360km/h yapabiliyor. Dunyanin en hizli motosikleti Turbo Hayabusa.

hayır arkadas(mavi r1) motorla, kendi, Türkiye'de(bu yollarda) 44o yapmış ben onu diyorum!!ahuhuh koyamadı gitti şu fotoları ahuauhauha

zaten bu konuda yorum yapmaya gerek yok!!!dediğin doğru turbo hayabusa cok güzel bir alet we dünyanın en hızlısı walla arada acıp izliorm dvd lerini bayaa bi deli!!!

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Haaa bu arada Honda RC211V şimdiye kadar tasarlanmış en iyi motor...

@saykoshey
    Yahu abicim, ben bu yaz Ankara'da migrosun onunde 1 degil, 2 degil, 3 tane Ninja gordum. 2 tane ZX-6R ve 1 tane ZX-7R. Bir motorcu olarak dikkat ediyorum tabi ve Ankarada ne ararsan hepsi var, hatta bahceli evlerde birtane Hayabusa bile gordum.
    İşte ancak Ankara'da görürsün, o da Migros'un önünde. Sanırım artık Kawasaki'leri pazar arabası niyetine kullanıyorlar muhahhahaaa
    İstanbul motor açısından çok daha zengin ama Kawasaki çok az görüyorum. Hayabusa desen sürüsüne bereket, o kamyonlardan çok var buralarda.

ben bu yarıylda iki hafta kaldım hala 97 98 sradlar grup halinde dolasıolardı!!!
    Ankaraya haberler gec gidiyo galiba
    hala 3-4 sene geridelerki kawasakilere biniolar!!!
    İstanbul bu konuda son derece zengin olmasına rağmen tek gördüüm yer kızıltoprak vitrin !!!!

Motosikleti
    Allah allah. Su ters ise bakarmisin. Burada Kawasaki, Yamaha ve BMW daha cok tutuluyor, su an ZX-12R ve ZX-10R en kaliteli spor motosikleti olarak zirvede. Migrosun servisine bakarmisin yahu, musterimize hizli hizmet olsun diyerekden okadar para yatirip Kawasaki kullanmiya baslamis, Honda cok yavas geldi galiba. Helal olsun be.

Doorudur !!!
    Her ülkenin şartları, arz ve talebleri farklı!!!
    Migros bu gidişle batar!!!
    ehühe çürük mala para werio diye!!!
    Bu sonuncu şakaydı haa yannış anlaşılmasın!!!

Sağlıklı Sürüşler

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Burada Kawasaki, Yamaha ve BMW daha cok tutuluyor, su an ZX-12R ve ZX-10R en kaliteli spor motosikleti olarak zirvede.
    Neyin ne kadar tutulduğuna sadece Hollanda'da değil global olarak tüm dünyada takip etmeni tavsiye ederim. Her ülkede her marka tutmuyor ne yazık ki. Türkiye'de bir ara Suzuki Srad ve Kawasaki Ninja curcunası vardı. Bu iki model dışında motor göremezdin yollarda. Artık daha çok Honda ve Yamaha tutuluyor buralarda. Dünyadaki toplam satış rakamlarına bakarsan da Honda'nın her zaman diğerlerinden önde olduğunu görürsün. Honda'nın diğer markalardan farkı içlerinde en eski motor üreticisi olması. Son senelerde fiyat açısından da diğer markaların ilerisinde.

m0t0rcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten güsel bir makina :D

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    makına supppperrr bıseymıs

Motosikleti
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @saykoshey

Neyin ne kadar tutulduğuna sadece Hollanda'da değil global olarak tüm dünyada takip etmeni tavsiye ederim. Her ülkede her marka tutmuyor ne yazık ki. Türkiye'de bir ara Suzuki Srad ve Kawasaki Ninja curcunası vardı. Bu iki model dışında motor göremezdin yollarda. Artık daha çok Honda ve Yamaha tutuluyor buralarda. Dünyadaki toplam satış rakamlarına bakarsan da Honda'nın her zaman diğerlerinden önde olduğunu görürsün. Honda'nın diğer markalardan farkı içlerinde en eski motor üreticisi olması. Son senelerde fiyat açısından da diğer markaların ilerisinde.
    Vah vah vah vah, dunya capinda bir bakalim ozaman.

Mediaweek'e gore 2004 yilinda dunya capinda toplam 1.368.774 motosiklet satilmis. Bunlardan 255.738 tanesi Suzuki'ya ait, 230.854 tanesi Kawasakiye ait, 152.836 tanesi Yamaha ve sadece 102.651 tanesi Honda'ya ait. Gerisi BMW, Italyan ve diger markalara ait.

Yani satis istatiklerine bakarsak Suzuki en iyi satiyor.

Avrupa icinde bakarsak Suzuki GSXR 1000 en iyi satis yapan motosiklet, ondan sonra Kawasaki Ninja ZX-6R, Honda CBR125R, BMW R1200GS, Yamaha YZF R1, Honda CBR600RR ve (sadece 7 motosiklet fark ile) Yamaha YZF R6.

Bilmiyorum artik yani... istatikler bunlar. Yalan soylemez.

Birde sunu soylemek istiyorum sana. Bir yandan konu acip arkadaslar su marka iyi bu model iyi tarismiyalam diyerekten obur yandan buraya gelip Honda en iyisi diye tartisyorsun. Yani kendi bildigini dogru oldugunu saniyorsun galiba ve bu senin aklina oyle bir yer almiski baskalarin dediklerini dinlemiyorsun bile.

Ama neyse bizden gecti bunlar artik. Biz elimizden geleni yaptik. Sen eskimis CBR'ler ustunde kendini iyi hisediyorson bana birsey demek dusmez.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler