Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yamaha 2006 model R6 geri aliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte honda'nın ''geri'' teknolojisinin örneği, bir robot yapmış insan gibi, saatte sadece 6km yapabiliyor.. motor yapmaktan ne anlar honda! önce teknolojisini geliştirsin, dimi arkadaşlar?

http://www.youtube.com/watch?v=OW2RkaMyNgM
    [COLOR="Red"]The Power of Dreams[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı fireblade_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte honda'nın ''geri'' teknolojisinin örneği, bir robot yapmış insan gibi, saatte sadece 6km yapabiliyor.. motor yapmaktan ne anlar honda! önce teknolojisini geliştirsin, dimi arkadaşlar?

http://www.youtube.com/watch?v=OW2RkaMyNgM

Konuyla ne alakası var robotun . Motorsikletlerden bahsediyoruz sanırım
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şey ya bu 600 cc lik makinaların yakışı ne..kullananlar biraz bilgi verin. alıyorum bi tane yamaha r6 ..sonra alırızda benzinine yatırız tüm maaşı ..demi ..biri desin bana
    neber

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Aşık olduğum bir makine özellik o kısa eksozu
    Belki saçma gelebilir hatta eleştirenlerde oluccak eminim ama bu motorun üzerinde ölürsem gözlerim açık gitmez eminim
    Şimdilik hedeflerim arasında yer alıyor..Ve bundan sonra başka motora binmiycem sanırım..

Konunun içinde geçen tüm mesajları okudum öncelikle konu R6 nın 17.500 gösterip 16.000 çevirdiği .. Bu %9 luk sapmanın ben kasıtlı olarak bir reklam kampanyası olduğunu düşünmüyorum . Tam aksine bukadar reklam kampanyası yapılmış bir motorsikletin o deviri çeviremediğinden %100 emin olduktan sonra bu kararı aldıklarını düşünüyorum . Ha diyeceksinizki adamlar bu motoru üretirken bunu bilmiyorlarmıydı ? Mercedes A serisini çıkardığında takla attığını biliyorduda insanlar ölsün diyemi piyasaya sürdü ? Bunlar olabilen şeyler ayrıca sırf motorsiklette değil arabalardada kadran devir hız göstergesinde şaşmalar olabiliyor hatta aynı marka model arasında bile yan yana giderken aynı sürati göstermeyebiliyor..

Diğer konuya gelince bu her forumda karşılaştığım bir olay ''marka fanatikliği'' bu oluyor ve olmayada devam edicek kimse malım kötü dememek için kendi satın aldığı markayı savunuyor..
    Yorumların arasında saykoshey in yazdığı tarafsız yazılara ve doğru analizlere tek tek belgeleyerek açıkladığı verilere sonuna kadar katılıyorum boy nickli arkadaşın yorumlarınıda ilginç buluyorum söyledikleri Hondanın daha iyi bir motor olduğunu göstermiyor en iyisi honda en eski üretici honda en çok yarışı honda kazandı demek hondanın en iyi olduğunu hiçbir zaman göstermez. Hele Moto GP veya F1 örneklerinide komik buluyorum.. Öyle düşünücek olursak geçen sezonun şampiyonu Renault Ferrariden daha iyi bir teknoloyije sahip öylemi ? Veya orda edinilen bilgiler yoldaki araçlara aktarılıyor diye düşünüyorsan sana kuzenimin arabasını göstereyim :

Renault Megane RS F1.. Renault'nun Şampiyon olmasının şerefine üretilmiş özel bir araç ve daha arabanın direksiyonu 10 km ile - 200 km arasında bile sertliği aynı ve çok yumuşak gaza dokunduğumuz anda arabanın kafasını yan şeritte buluyoruz çünkü direksiyon hissiz ve doğru düzgün viraj dönemiyoruz veya virajda gaza bastığımızda understeer e maruz kalıyoruz ? Formulada Alonsonun bunlarla uğraştığını hiç zannetmiyorum ?

Her markanın kendine has özellikleri vardır hiç bir zaman kalkıpta CBR 1000 RR en iyisi diyip işin içinden sıyrılamazsınız tekrar sölüyorumki saykosheyin bu konudaki tecrübesi ve bilgi birikimi sizin dergilerde okuduklarınızdan çok daha iyi ! Honda CBR 1000 RR'ın güncel versiyonu Suzuki GSX-R 1000 , Yamaha R1 veya Kawasaki ZX 10-R daki agresifliği ve performansı yaşatamaz saykosheyde bundan bahsetmiş zaten. Yamaha R1 in 182 hp < 172 kg oranı CBR ın 182 kg < 172 hp olan oranıyla bile bu gayet açık fizik kurallarını tekrar baştan yazmanın gereği yok. Ama gidip bir 3-4 Yaşında Hondaya birde 3-4 yaşındaki Yamahaya binip şöyle bir gezdikten sonra debriyajından kavramasından gazından fren vitesinden kalite farkını anlarsınız . Honda bu konuda gerçekten kaliteli ve iyi işçilik çıkarıyor aynı şekilde yedek parça ve servistede bunlarıda kimse inkar etmiyor zaten. Ama Performansa gelince Honda
    [B][I][COLOR="Black"]That's Our World [/COLOR][COLOR="Red"]You Just Live In It [/COLOR]! [/I][/B]

Motosikleti
    YZF R6 2006
    yamaha her zaman 1 numara ne derseniz diyin

kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VALENTİNA ROSSİ de yamaha kullanıyor acaba ondada böle bir sorun varmı
    benim Tercihim her zaman HONDA olmustur en kral motor die bilirim
    bence arabada ferrari
    valantina rossi 2 yil önce honda plotu idi. o makinalarda öyle bir problem olmaz onlar özel yapim makinalar 500cc ye 220hp sikistirmislar. ben saglamlik yönünden,ferrari gibi spor otomobiller arasinda salam ve dayanikli olan tek bir tane araba var oda porsche dir, kisacasi otomobilde salam ve dayanikli arabayi almanlar yapiyor buna fordu karistir mayin sakin ford amerikandir.

ya bnece yamaha ondan vaz geç meyin ama ufak 110 cc derseniz modenas onu hiç biri tutamaz ama r1 r6 dehşet ben r1 veya r6 almayı düşünüyorum sizce hangisini alayım r1 var aklımda ama kapa çok r6 da da tip var
    Ama büyük 600cc ve üzeri alcak sanız yamaha dan başka marka tanımam benden size tavsiye kib tüm motorcular inşallah ceza yemeyiz kib aeo

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    @45lucky45 sen şimdi bu foruma konu hortlatmak için mi üye oldun

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    Alıntı 45lucky45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bnece yamaha ondan vaz geç meyin ama ufak 110 cc derseniz modenas onu hiç biri tutamaz ama r1 r6 dehşet ben r1 veya r6 almayı düşünüyorum sizce hangisini alayım r1 var aklımda ama kapa çok r6 da da tip var
    Ama büyük 600cc ve üzeri alcak sanız yamaha dan başka marka tanımam benden size tavsiye kib tüm motorcular inşallah ceza yemeyiz kib aeo
    sen bu dünyadansın dimi..marsta oksijen miktarı azaldıda haberimiz mi yok...

ya arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim..konuyu ta en başından beri okuyorumda, 4 büyük marka olan (alfabetik sıraya göre yanlış anlaşılmasın)honda,kawasaki,suzuki ve yamaha adamlar bir motor ar-ge tasarımı için milyon dolarlar harcayıp daha sonra üretim aşamasında gerekli testler sonucunda konfigürasyonların uyuşup uyuşmadığı değerlendiriliyor ki,sadece bir motorun üretimi bu saydıklarımla milyolarca dolara mal oluyor...
    biz de kalkıp sadece iki dudağımızla bu kadar harcamaya ve emeğe rağmen yorum yapmak ne kadar kolay hale geliveriyor...herşey iki dudağımızın arasında hakikaten..sadece tek bir lafımızla milyonlarca dolarlık bir geliştirmeyi çöplemek bizim elimizde...neden böle yapıoruz...
    bırakında birbirimize saygı duyalım...
    As The Years Go Passing By...

Motosikleti
    r6

r6 18500 kadar elektirik kesmiyor

arkadaşlar 17500 de hala elektirik kesmeyen aynı zamanda 18500 devirde bile çekiş kontürülü kaybetmeyen r6 tım var ben hiç proplem yasamıtorum testler sokmdım motoru ama kullandıgımkdan biliyorum 1 sene 2 ay oldu 14000 sonra uzadıkca UZUYOR

Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şey ya bu 600 cc lik makinaların yakışı ne..kullananlar biraz bilgi verin. alıyorum bi tane yamaha r6 ..sonra alırızda benzinine yatırız tüm maaşı ..demi ..biri desin bana
    merhaba arkadaş bende r6 2006 var 80 km de otobanda 275 ykrş yakıyor 15000 devir üstüne cıkmassam 150ykrş yakıyor

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    600 cc dip gaz 300-350 ykr yakar haberiniz olsun....
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

vitrindeki makinalar. sağlıklı sürüşlermi tebrikler....

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler