Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motora Karşı Çıkan Aile Nasıl İkna Edilir? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    not yet ..!
    gelsin biri bizimkileride ikna etsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sparroww - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r&cgl125

onbeş günlük sessizliğin ardından gelen mutluluk

selam ailenin yapısına göre bistateji uygulaya bilirsin benim babam iki dünya bir araya gelse sana motoryokdiyordu ikitane motor aldı 125lik ama idare ediyoz

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    bende yaptım ama ikna olna filan yok :(

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bizim 80cc 96 model Kinetik marka bi scooter wardı yazlıkta duruyordu.
    Babam abimlerin gençlik zamanında almış, ben küçükken babam da binerdi falan. İşte abimler oldukça arkalarında gezdirirlerdi. Böylelikle başladı tutkum.
    O motoru 20metre kadar sürebilmek için (bana yeni yeni veriyordu abim) 100 metreden 5 kova su taşımışımdır, neymiş bizim çeşmenin suyu kireçliymiş orada daha az kireç varmış arabasında iz yapıyormuş kireç baq! baq! baq! (bu arada pişman değilim değil 100mt. 5 kova- 200mt. 20 kova taşırım)
    Neyse ben o motorla her yere gidiyordum 2 zamanlıydı artık benzin parasını takar olmuştum falan 1-1.5 sene kullandım onu artık alışmıştım iyice motosiklete, düşmüştüm çok kez ama bizimkilerin tepkisi fazla değildi, satalım-yasak vb. olmadı. Düzelince binmeye devam ettim. VEEEEE birgün o motosiklet bozuldu (adı küheylan) sanayiye götürdük falan adam 500 ytl bulur dedi yok pistonlar yok gömlek falan derken o motoru bi arkadaşına verdi babam....
    Babamda işi gereği yazlıkta pek fazla kalmaz annemle ben tek kalırız araba falan da olmaz. Babama en 1. bahane bu 2. bahane de öbürünü verdin bana mı sordun yaptırırdık falan diyerek motor aldırmaya çalıştım.
    İlk başta annemde babamda motora yok dediler 1-2 seneye araba alırsın dediler, ben de arabayı ne yapayım araba istemiyorum benim istediğim motosiklet yanıtı veriyordum. O yaz İzmirden-Ankaraya gelene kadar yaklaşık 650 km baba motor alıcaz dimi Sözünü milyonlarca kez söylemişimdir. Bu yol boyunca arada babam çok sert çıktı arada dalga geçti ne yaptıysa beni yenemedi ben devamlı motor alıcaz dimi. Ne zaman alırız. Rengi ne olsun gibi sözler kullanıyordum. Babam en sonunda pes etti işler kötü düzelsin söz alıcam dedi...
    O sözden sonra sustum zaten fazla da bi yol kalmamıştı
    Abim ankarada Metroda satılan çin malı motorlardan 1 tane aldı. Babama hiç danışmadan tepki vermedi ??? Hafta sonları falan onla gezdim. Bana tepki var tabi surat 5 karış....
    Bir sonraki yaz geldi söz tutma zamanıııı
    Yazın ortalarında ben hani söz-motor falan gibi sözler söylemeye başladım. Babamda anneme ben karışmam sen kefil olursan alırım dedi annemde söz ver doğru düzgün kullanıcağına falan dedi, ben de güvenmiosanız hiç almayın dedikten sora ... annemin onayı ve MOTOSİKLET geldi...
    O gün bayram günü oldu bana
    Doğum günümü o gün kutlayacağım artık...
    Kaza Anında Sizi Korur...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"

off

arkadaşlar benimyaş 16, 8 ay sonra 17 oluyorum ve a2 ehliyet işinin peşini bırakmayı dusunmuyorum. fakat ailem şiddetle karşı çıkıyor, annem motor değil ehliyetini bile alırsan başına bela olurum diyo babam senin ölümün için para mı sayacam diyor, 2si de doktor annem acil de çalışıyo ve motor kazalarıyla bouşmaktan motordan tırsmış durumdalar.

ben kucuklugumden beri yazları gunde 3-4 saat motor binerdim ama tarlada yada tarla yollarında, ve sevdaam gittikçe buyuyordu ve bu gun buyuk bi sevda. geçen yaz cok ugrastım ikna edemedim cok ustune gitmedim, fakat a2ye 8ay kaldı ve işler ciddiye bindi, fakat tavırları gittikçe kotuye gidiyo ve ev ortamı geriliyor. bende bundan rahatsız oluyorum, ama kafama koydum motor işini bilmiyorum arkadaşlar bu işi nasıl halledeceğimi.

bu konuda tavsiyelerinizi isterim, çok (belkide fazla) bilinçliler, haksızlar diyemiyorum bana rakamlarla ve hasta kayıtlarıyla geliyolar, araba ile motordan sakatlananlar yada olenler esit sayıda nerdesye fakan 10kattan fazla araba var, oranlayınca tehlikeli, fakat vaz geçmek istemiyorum. odaya moto posterleri astım (zaten vardı, arttırdım) vidyolarını falan izletiorm 2 arada falan sıkıştırıp, sık sık of cekiorm içimden gelerek ama onlarda rahatsız oldu tabi eziet mi ediyosun bize diye

yardım için fikri olan varsa lutfen esirgemesin.

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    slm millet ben nasıl ikna etimi görün dedemin yanına gittim dede bu yaz çok sicak olacak dedim bana bi motor alasana hemen ordan anemin babamın nenemi sesi geldi hayyyyıııırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tmm dedim bit okadar alınmaz ama bende pes diye bişey yq en az 1-2 ay her alahın günü ama her gün tlf açıyordum dedeye anem babam tlfndan nenemin se3si geliyordu ve herzaman hayyyyyyyyyyyyıııııırrrrrrrrrrrrr ama ben devam ensobnunda babam dayanamadı yeter artık furkan yeter hergün aynı hergün evde kavga hev ters düz oluyor anem kaldı anemede gittim ne olur anem ne olur derken o dedi sana motor yüzünden bişey olursa neneni dedeni yakarım puhahah yapar beli kafası atı çünkü
    en sonunda aldılar çok sevindi birnci kazayı kuzenim yaptı ikinci kazayı obür kuzenim yaptı üçüncü kazayı da ben yaptım araba beni sıkıştırdı ve kaydım ağca tosladım 5 dk nefesiz kaldım eve gittim ne oldu dediler bende düştüm başladı herkes gülmeye ama onlar neden güldünü ben biliyom sağ salim geldim için
    şimdi bu ay ben bir motor daha alacam gene aynı şey oldu alacak lar çünkü ben parasını verecem hahaha

anlican akılı olursan yq hergün gidecen diyecen yada motor konuları açacan en sonunda bıkarlar ve almak zorunda kalır lar haha

High END Motors
    Dostum iyi numara ama baban benimki gibi silahlıysa? puhahaha

senin baba kıyamaz belki ?

ama benim babam boxör ve top gibi oynuyordu ama ensonuda yaramadı aldılar hahaha

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana motosikleti babam dogum günü hediyesi lmisti ne sansliyim be
    DREAM OF POWER SAKO

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    abiniz varsa sorun yok. abiniz yoksa hemen bir abi ediniyorsunuz
    ama edindiğiniz abi motosikletçi bmw kullanıcısı bir abi olsun daha etkili olur
    zaten abi motosikletçi olunca arada siz de kaynıosunuz
    kızım tehlikeli falan cümlelerinden bir zaman sonra
    anne den hevesi varsa alsın engellemeyelim
    babadan da ben karışmıyorum ne yaparsan yap
    gibi cümleleri duyuyorsunuz
    paranızı da biriktirmişseniz ailenizin de biraz maddi desteğini alarak motosikletinize kavuşuyorsunuz

herkese iyi sürüşler

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    benim de genç yaşta bir çok akrabam Motosiklet kazasından öldüğünden, ilk motoru almam gerçekten bir kriz olmuştu.
    Motoru alıp geldiğimde Annem inanılmaz bir tavır göstermişti. (Aynı tavrı evi bir fare ailesi istila ettiğinde görmüştüm ) arkadaşın motoru dedim ilk başta. Zati şüphelenipo duruyordu benim bir delilik yapacağımdan, biliyordu diyelim aslında. Ertesi gün motoru almadım. Bıraktım evde ki inceleyeceğini, uzun uzun bakıp kafa yoracağını bildiğimden. Derken o günün akşamı eve geldiğmde geç vakitte yakın köylerden birinde ki bir akrabamızın ani kalp krizi geçirdi haberini aldık. önce Valideyi attım arkaya, oraya yetiştirdim, ardından kasaba doktoru ve daha sonra hastaneden gerekli çantayı alıp zamanında ulaştırdım. Doktorun arkamda '' Yavaş oğlum, amman yavaş, Aha şimdi gittik...'' gibi nidalarına aldırmadım tabii (Bir de doktorun da motor hastası olduğunu öğrendiğimde; arkada oturan motorcu daha çok korkar lafının doğru olduğunu tesbit etmiştim.)

O günden sonra, hastamızın durumu iyi oldu. Annem sadece ''Allah bu aleti yapanlardan razı olsun'' dedi durdu. Bir de her seferinde kapıdan çıkarken: ''Bana kötü haberlerini gönderme sakın''.. Bu psikolojik baskı zati aşırı tedbirli davranmama neden oldu bu güne kadar. Üç-beş düştük tabii, ama önemli değildi hiç biri.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    Alıntı fragrance_chaplin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anne babalarınızı motorcu yapın sorun falan kalmasın ortada
    anne ve babamı geçtimde babaannemi motorun üzerinde düşünemiyorum hahahaha

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    32 yaşına gelmiş evli ve 2 çocuk babasıyken yıllarca içimde beslediğim motor aşkı artık dayanılmaz hale gelmişti. Şimdi gelgelelim bu motoru nasıl alacağız bütün çevremdekiler hayır alamazssın diye bangır bangır bağırıyor bende motorun düzgün kullanıldığında tehlikeli bir şey olmadığını anlatmaya çalışırken artık yorulduğumu ve konuşmanın bir fayda sağlamadığını bizzat test ettim. Benim için bağlayıcı olan sadece eşimdi onuda ikna etmek deveye hendek atlatmakla aynı oldu. Zarzor ikna ettim şimdi 8 aylık motorcuyum eşim olayın budenli büyütülecek birşey olmadığını anlasada her fırsatta motoru satmamı söylüyor ama ben ve oğlum motorumuzla artık çok mutluyuz .

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    benimkisi çok basit oldu işe gidip gelmem sorun oluyodu çünkü kaldığımız yazlıktan iş yrine servisimiz yoktu araba ile git gel desen astarı yüzünden pahalı en sonunda motor almaya ikna ettim ufak motor alıcam dedim yalnız büyüğüne geçerken biraz ikna konusunda zorlandım ama ettim neyse o günleri atlattık çok şükür herkeze kazasız sürüşler.

Motosikleti
    kymco venox 250
    valla benim de zor olmadı askerden önce nuh dedi peygamber demedi babam bi türlü aldıramadım o zaman larda mz ler ve 350java lar cok modaydı burda olmaz dediler geldi askerlik asker re gittim teskere alıp döndüğümde de evde beni bi java bekliyordu.
    allah herkese böyle baba nasip etsin

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    ben kimseye sormadan aldım gizli gizli kullandım sora yakalandım dayımın işyerine kapadılar canım motorumu sora saolsun arkadaşlar esirgemediler benden motorlarını baktılarki kurtuluş yok nasılsa kullanıyorum al bari kendi motorunu kullan dediler Allah bin kere razı olsun

biraz dediğim dedik olun alın kullanın gizli gizli ama benim gibi yakalanmayın eşyaları samimi bi ark.ınıza bırakın oldu bitti işte hadi bakalım kolay gelsin size

sparroww - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r&cgl125
    bakkardeşim ehliyetini ilk başta ön plana sürme önce motora yoğunlaş bir kendini soyutla insanlardan soğukdavran biraz istediğini elde edeceksin eminol oda motor posterleri asatım diysun ben bugün bile herhangi bir motor yarışı izlesem evde kıyametler kopuyor tabi dışarda yarışın kralını yapıyoz o ayrımesele belki şöyle bir ikileme düşü bilirsin ailen ya biz yada motor diye bilir sende motor diye bilirsin sizde diye bilirsin allah yar yardımcın olsun

Motosikleti
    yok ama ölümüne raceeeeee
    aysenin yazısı ve yaptıkları süper.tebrikler.
    birseyi gercekten cok istersen olur bende motogp ye gitmek için kac takla attım çok ugrastımm cabaladım ve her aksiliğe karsın gittim.
    ne bi komsum ne bi arkadasım nede bi akrabamda motor tutkusu var b yüzden benim işim daha da zorlasıyor.
    herkes motor hastası oldumu biliyor ama sadece lafda oldugnu sanıyorlar ama ben çok ciddiyim.
    bu yüzden yalana basvyrmak zorunda kalıyorum hayatımda ilk defa gecen apzar artcı olarak honda 600 RR bi motora bindim ve harika bir duyguydu bu tutkum anormal bi şekilde daha cok arttı ve biran önce almak istiyorum.
    tabi sartlar el vermiyor.
    bende artcı larak binmeye devam edicem galiba

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    3 yıl boyunca motor motor dedım aldıramadım sebebi çok hızlı bisiklet kullanmammıskı dogrudur.... ama tipik savunma içgüdüsü işte anlatamadım motor farklı kontrol cok onemlı falan fılan...
    sonra motorumu kendım alıcam dedım...
    hele bı al sole olur boyle olur....
    bi akşam motorumla geldim eve evet almıştım hemen annemi çağırdım sen naptın dedi:::
    aldım sonunda işte motorum dedım...inanmadı ruhsatı gosterdım....
    baktı baktı ama çok güzelmiş bu o kadarda tehlıkelı gozukmuyor dedı.....
    ve annemde bı sempatı olustu sebebı kardesımın kırmızıda gec hızlı gıt laflarına uyamadıgımda bunları anneme anlatması....
    neyse babamın işyerıne gıttım anneme ugradıktan sonra iyi b.. yedın dedi....
    şimdi sana bişey derdım ama dua et keyfıom yerınde dıyıp kaskımı takıp uzaklastım...
    şimdi bıraz korksalarda hepsı cok sevıyor motorumu cunku ben cok sevıyorum motorumu....
    sonuc nasıl ıkna ettık: motoru aldık geldık

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    aile tabii ki önemlidir ama onları mutlu edeceğiz diye kendi mutluluğumuzdan vazgeçemeyiz öyle değil mii benim için mutluluk = motor insan istemeye görsün bir yolunu bulur alır
    benim hep hayalim motorumu alınca ilk önce anneannemi bindirmekti arkama
    anneaneee hazır mısıın uçmayaa geliyoo böcek

Motosikleti
    beklemede
    yahu ben kendı maddı ımkanlarımla alıyorum ailemi 1ay once motor almaya ıkna edeyım derken araba alayım dedım babam arabanın vergısı cok olur motor al dedı ama ben supersport alacagım şimdi de onu ne yapacaksın kucuk bır sey al dıyorlar ve ıkna asamasındayım.
    ama ben alırım dedım mı alırım...
    tavsıyelerım...
    bıraz duygusal gırın olaya ve haftasonları evdeyken canınızın sıkıldıgını soyleyın dısarı cık derlerse "arkadaslar motorla gıttıler aylardır benı de cagırıyorlar ama herkes kardesını en ıyı arkadasını yanına alıyor ben acıkta kalıyorum işte sımdı de evdeyım dışarı mışarı istemıyorum" deyın...
    tabıı bu işine yarayacaklar için süper bi fikir...
    siz yıne de konuya duygusal yönden girin...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

artofdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung GT250 Aramakta:)
    ya bn motor aLcam demeye bile korkuorum:(

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler