Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motora Karşı Çıkan Aile Nasıl İkna Edilir? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı ustaoglu4840 adlı üyeden alıntı
    Ben şuan tam 17 yaşındayım 1 sene önce den beri bende motor almak istiyordum.
    annem beni bir kere doğurduğunu söyledi.ve motor kullanmamı asla istemezdi en azından 18 yaşından önce tai..
    anneannem bize geldiğine hep diyordum anneanne sen bana bir motor al annemler izin verir falan dedim.Ama anneannemde beni dinlemiyordu.asla almayacağını söyledi.
    neyse tabi aradan 8 ay geçti ama ben asla pes etmedim bu arada annemide ikna ettim en sonunda
    ve şuanda bir motorum var bunun için çook mutluyum
    ama anneme şöyle bir söz verdim ''asla kasksız motor sürmeyecem'' diye ve sözümü tuttuğum için çok mutluyum
    sadece okula giderken takmıyorum çünkü okulda komik oluyooo!
    bu sitede olduğum için çook mutluyum herkese ii günler
    Çok şanslısın senin yerinde olmak isterdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ha bir de babanız hafif maçoysa,siz de erkekseniz tek yapmanız gereken A.Ş.B gibi işlevli motorlara binen bayanları göstermek.

divingcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F
    Ya bana ne demelisiniz Babanız motorsiklet eğitimcisi SIRRI YALÇIN olupta motorsikletinizi gizliden alıp çevredeki dostlara aman sakım babam duymasın demek zorunda kalsanız....

Yaş 26 8 yıllık motor geçmişim var babam Emniyette şahin ve yunusların eğitimcisiydi evin önünde yatan 3 tane motor var ve sen bineme kader mi bu yaw en son parçaladığım motor ve kemiklerimden sonra kader olmuştu motorsuzluk fakat fazla dayanamadım yeniden trafikteyim şiiiii aramızda....
    Kaskım Takılı, Farım Açık

GEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL1000V Varadero
    ayshe shule nin yazisina bittim..

pirint ettim hemen

motor'a karsi cikan aileleri gordukce kendimi cok sansli hissediyorum..

dedemin parlak zekasindan gelmis heralde bana bu motor aski

1,5 aylik bebegi kim kundakta motora bindirir ki

tabiki DEDEM

92 yilindan beri motosiklet kullanirim, ama bu benim Tam Bi Tecrübem oldugu anlamina gelmiyo.. hic kimse ben 4/4 luk bi motosiklet kullanicisi oldum, kimsenin tecrubesi benimki kadar olamaz demesin lutfen..

Unutmayalim ki Tecrube yasanan oLaylardan cikar..
    Metin ÖNAL [GEP Başkan]
    B rh + Honda 100 RR - 31 AF 088 - Adana | AS 200 GY-2 - 34 VAH 58 - IstanbuL

marques - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki vstrom 800DE
    çok iyi bir konuya parmak bastınız desem geyik olmaz umarım. benim olayım daha ilginç. şu an 28 yaşındayım bundan 2 sene önce aldım motorumu.evdekiler hala bilmiyor. eve montla girip çıkıyorum.ilk dövmemi yaptıralı 3 sene oldu. babam oğlum bize yakışmaz falan dedi.baba bu istediğim zaman çıkar falan dedim. sen başka şeylerde yaparsın dedi. aradan geçen zamanda motorumu aldım 2 dövme daha yaptırdım. ama babama karşı korkum hiç azalmadı.2 senedir motoru bilmiyorlar. otoparka bırakıyorum. özetlersek ne yapsanız boş. aileler kolay ikna olmuyor. hala arabayla giderken yanımızdan bir motor geçse babam ters ters bana bakıyor ve söyleniyor.
    kim nederse desin motor aşkı bambaşka. ama aile aşkı daha önemli.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    annem entersandır hiç tepki gostermedi.babam ise ettiğimiz ilk kavgadanki.bu (bogaz koprusu yolunda arabayı acı bir frenle durdurup dashboardı yumruklamamla sona erdi) ne halina varsa gör dedi.bir süre aliymmi almiyimi diye dusundukten sonra (10 saniye vicdan azabı yüzünden) gidip motorumu satın aldım.ve hiç de pişman olmadım.

redguard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr
    bizimkiler almanyada şimdi.bende cbr 125 aldım.2 gün içinde gelicek eve.annemler gelince sürpriz olacak ve tabi yapılacak bişey bulamayacaklar.abimde karşı çıktı ama o da heyecanlandı ve araştırma bile yaptı.tabi ben halletmiştim işleri.benim için kolay oldu yani...

Motosikleti
    regal raptor aldımmm

hep aynı hep aynı

valla ne yalan söliyim benimkilerde aynı lafları çevirdiler hep galip olan tabi ki biz ve tadaaaammm regal raptor oldu.valla onlarda memnun bende ama en çok ben tabiki

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bende Ortaokulda iken mobilet kiralayıp gezerdim. Bir gün Annem yakaladı beni... Akşam evde büyük bir gürültü koptu... Çünkü hızlı kullanıyordum. Bir akrabamızın oğlu da motordan düşünce annem tam bir tavır koydu... Neyse ben 17 yaşına geldiğimde bir tane BMW aldım... ona biniyordum... ama evin semtine bile yaklaşamıyordum... Kafamda kask olsa bile... Bir gün annem okula giderken bir genç gördüm BMW motosikletli Benzin Deposunun üstünde kurukafa vardı ... deyince ben panikledim... anladımı diye... Neyseki anlamamış yada anlamamış gibi yaptı belkide...Sonra BMW'yi sattım Planet motor aldım modifiye edip cross motoru yaptım... Ankara Emek mahallesinin Konya yolu karşı cephesinde bir motokros parkuru olarak kullanılan bir yer vardı orada başladım ufak ufak deneme sürüşlerine... Hedefim iyi bir krosçu olmaktı... Sonunda başardım... Yarışmaya katıldım ve derece aldım... Annem gazeteden öğrendi motorcu olduğumu...Daha sonra sinema tahsili için gittiğim polonya'da Okul bizi film platolarına yollardı pratik yapmaya... Birde cüzi bir ücret verirlerdi..Platoda çalıştığımız için...Avuçlarım bir ışık kablosu, görüntü kablosu ses kablosu döşemekten bir de motosiklet elciği tutmaktan nasırlaştı... Ara sıra annemle telefon görüşmemizde annem sorardı hep motora binmiyorsun değil mi? binmiyor sayılırım... diye cevaplarken sıkılırdım çünkü anneme yalan söylerdim...Beni daha çok merak eder diye söylemezdim Hafta tatillerinde motorumla polonyayı dolaştığımı...Okuldan mezun oldum çalışmaya başladım... Hatta bir prodüktör... "Mösyö sizi otomobil kullanırken göremiyecekmiyiz diye?" nedenini sordu motosiklet tutkusunun, Ben de "motosiklet özgürlüktür.Barıştır, doğa ve insan sevgisidir" diyerek nedenlerini anlattım tutkumun, Adam daha sonra motosiklet aldı... "Mösyö! haklısınız... Biz meğer yaşamı hiç hissetmiyormuşuz "dedi... Evet motosikletle dolaştıktan sonra yere ayak basmanın anlamını o gizi çözmüştü... İşte insana yaşamın anlamını öğreten gizi... Etrafınıza bakın felsefesiyle, hakkını vererek motor kullanan insanlara bakın... Bilnçli motor kullanıcıları yaşamı doğayı seven yaşadıklarını hisseden sıradan insanlar değildirler...Hepsi o gizi yüreklerinde yaşayan insanlardır.
    Bu nedenle motosiklet tutkusundan vazgeçmeyi düşünemem bile...Evdekileri ikna etmenin en iyi yolu motosikletin bilinçli kullanımı ile ilgili sohbetlerdir. Onları bilgilendirip motosiklet felsefesini anlatmak, motosiklet kazalarından çıkarılan dersleri sonuçları tartışmak, Tehlikenin makine olmadığını bilinçsiz ve dikkatsiz insan olduğunu anlatmaktır bence....Onlar ikna oldumu sizdeki tutarlığı bilinçli kullanım kararlılığını gördüklerinde kendiliklerinden ikna olurlar... Yoksa hiç bir ana baba binbir fedakarlıkla büyüttüğü emek verdiği yavrusunu heder etmek istemez. Bence biraz da hak etmek önemli... Daha sonra annemden özür diledim...O da beni affetti... Bu da benden tiyolar size kusura bakmayın ama en iyi bildiğim yaşadığımdır... Bu nedenle yaşamımdan bir kesit sundum... Hepinize bol sağlıklı kazasız günler dilerim...
    Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...

Motosikleti
    Honda Beat
    bu bi süreç sanırım. benimkiler acayip karşıydı. Sonra bir gün nasıl oldu bilmiyorum honda beatimi aldım. 2 sene geçti . Sürekli dikkatli kullan yawaş git diyolar. Asıl şaşırtıcı olan, annemin benim honda beati sevmemesii geçenlerde olm şu motoru alsana o güzelmiş dedi. Bende dumur oldum. Kendisinin beğendiği motor Honda 1000RR... anne dedim. O motor 1000rr, son karar dedim. Komikler aslında. Sonuçta annenleri ikna etmek istiyosan mutlaka küçük bi motorla başlamak gerekiyo.. Ben Honda Todaye bile razıydım. Beat aldım nasıl olduysa. Şimdi büyüğünü alsam bişiy demiycekler. Sadece sürekli dikkatli git yavas git. Bırak gecsin. Hız yapma .. Bunun gibi seyler oluyor malesef. Onada zamanla alisiyo insan.

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ben eğer burda yazanları yaparsam muhtemelen evlatlıktan red ederler

anlamadıım şey a2 aldım herkes karşıydı şimdi babam da ablam da a2 alıo ama hala karşıymışlar nasıl oluo anlamadım ama böle olmayacak

bide işin dier yönü war ehliyeti aldıımda evden kovuolardı motor alsam kesin mars a kadar kovalarlar...
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    yeni üyeler sürekli bu konuda topic açıp duruyodu.
    iyi olmuş bu başlık, admini tebrik etmek lazım
    bundan sora bu konu daha önce açıldı diye bunu gösterebilcez artık, oh ne güzel
    zira her üyenin böyle bir topic açması beni rahatsız ediyo..
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben annemden korkuyodum karşı çıkar mı diye ama, geçenlerde a2 ehliyet aldığımı ve motosiklet de almak istediğimi söyledim ve inanılmaz ama annem ben sana güveniyorum sen dikkatli kullanırsın diyerek beni destekledi. Arabayı da kontrollü kullanırdın(varken) dedi, motosiklet olayına destek verdi resmen. Eşimden sonra annemin de desteğini aldım içim rahat. Artık parayı denkleştirip motor almaya kaldı iş. Bir de kararlı olmak gerekiyor alama isteğinizi ifade ederken ve önceden a2 ehliyet almak anneler için bir şeyler ifade edebilir.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

HevsMiSandiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 100kh hayalinde pug 103 sahibiyim:D taaaaaaaaa 79 model
    Alıntı fragrance_chaplin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anne babalarınızı motorcu yapın sorun falan kalmasın ortada
    TEK MOTOR YETMEYEBİLİR OZAMAN MOTORA SAHİP OLURSUN AMA KULLANAMAZSIN................AMAN ALLLAH KORUSUN NE KADAR ÜRKÜTÜCÜ
    ׺°”˜`”°º×קєรรเ๓เรtรtγļє×º°”˜`”°º×
    ¿?¿?¿?»|»|»U9uя«|«|«¿?¿?¿?

Mdvyn-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Walla annem bi derece muhalefet ama babam sağolsun yazdırcam motorun üstüne aldıımda ( şaka hea ) Zaten yeni bi şehre taşınma ve çevre olmamasının verdiği en baba bi nedenden dolayı bunu istemekten de çekinmiyorum yani anlayış lütfen bunalıma girerim walla hea .. Dostum yok bişeyim yok bu şehirde ayup anne , bi motoru mu cok görüyon ... Walla öyle babamdan benden taraf tabii o benim hala arn düşündüğümü sanıyo ama ybr de artk gözüm daha da böyle bekelrsek fikir deiştikçe fiyatta artıcak bir an önce alsınlar keseye zarar bu bekleyiş yauw ...
    You cannot kill what you didn't create ! ! !

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    iyiyiyiyiyiyiyyiyiyiyiy

sparroww - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r&cgl125

aile nasıl ikna edilir

benimde ailem motora karşı ama ikitane motorum var ama alana kadar nerdeyse babam evlatlıktan reddediyordu ailenin en hassas bir anında patlat olayı biraz caz yap biraz güç olur ama alırsın

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    benim ''siz isteseniz de alıcam istemeniz de '' demem yetti.istemediler ama aldım.şimdi ise alıştılar.baktılar ki kask mont vb seyleri sürekli kullanıyorum.oğlum biz senden değil trafikteki öküzlerden korkuyoruz demeye başladılar.

Motosikleti
    Zealsun ZS 200 GSXR :)
    Alıcaksın motorunu geliceksin kapının önüne alınmış alınmıştır diyeceksin 3 günlük surat çekeceksin ve herşey mutlu sona ulaşacak bu kadar basit. bide pederi gideceği yere kadar adam akıllı attınmı işlem tamaammmm

detrance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok (Hedefim: Yamaha Virago 250)
    Ayşe Şule Bilgiç'in yazısını okuyunca mutlu oldum nedense, güzel bir hikaye. 23 yaşında motora başladığını bilmiyordum, yeni sayılırmış .

Motor konusunu ilk açtığımda karşı çıktı annem ama sonra hayatta her tutkunun peşinden gitmek gerek diyerek destek olmaya başladı Asıl tepkiyi arkadaşlarımdan gördüm, vazgeçirmek için çok uğraştılar...ama başaramadılar :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler