Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Motora Karşı Çıkan Aile Nasıl İkna Edilir? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı kudret87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversite yıllarında Sakarya Merkezden Kampüse çıkmak için almak istemiştim(4-5 km bayır minibüsle kabustu ). Babam yeterince net ve keskin bir şekilde almamam gerektiğini belirtmişti. O yıllarda alamadık tabi.
    Askerlik sonrası ben alıyorum dedim aldım Geçen yazlığa gittiğimizde motoru kaçırıp bir iki tur attıktan sonra bende ehliyet alayım demeye başladı.O an onun benim için duyduğu kaygıları bende ona karşı hissettim. Acemiliği ve çok aceleci olması beni telaşlandırmadı değil. En yakın zamanda ehliyet ve eğitim alsada rahatlasak
    Bence hevesinizi ailenizede aktarmayı çalışın.
    Kuafore gittigimde kas biyik alan bir abla ile tanıştık . Ablam kask ekipman ile girince kuaföre gozleri parladi anlam veremedim ilk meger yillarin motor tutkunuymus... genc kizliginda motor kullanirmis.. ailesi hep karsi cikmis .. hamile kalinca motordan da uzaklasmis.. Çocuğu olmuş, daha yeni yeni yurumeye koşmaya başladığı sıralar minik motorlardan aliyorlarmis ki kendi ailesi hooop dur napiyosun kendin delisin cocuga bari aşılama derken vazgeçmişler ) şimdi benim velet 11 yaşında diyor. Yoldan geçen bir motorun sesini duyar kafayı çevirir marka model söyler hiçbirşey olmamış gibi önüne döner öyle de tutkunu oldu. S imdide ben engelliyorum bu tutkuyu diyor .. sen sen ol.. çocuğuna bu hevesi aşılama sonunu alamazsın diyor )

Kendi kız kardesimde kullanmak istedi. Bir kere trafiğe kapalı alanda ,benim ekipmanlar ona da tam uyuyor, giydirdim . Açıkçası ben kardeşimin motosiklet kullanmasını istemezdim o günden sonra...
    Mümkünse babam kullanmasin hiç aman aman. Tam bir apaci olur başımıza...

Muhakkak bu tutkuyu madem durduramiyor, o zaman eğitim alınarak bu işin içine girmeli insan... işin bilincinde olunmalı...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bendekileride yavaş yavaş alıştırdım. ilk önce ehliyet aldım kursa gittiğimi biliyolardı napcan motoru deselerde sıkıntı yaratmadılar , bi gün kredi çekip ikinci el bi pcx aldım geldim eve , anne bi 30 dk atar yaptı senın evlenmeye nıyetın yok motorla gezcen illa diye vs vs ya düşşen bişey olsa filan , dedim merak etme zaten bu bisiklet gibi bişi bu camiada gitmiyo filan filan bide fiyatını düşük söyledim 5 bin demiştim , ertesi gün annem ört motorunu yagmur yagcak bişi olmasın diyodu :D

Paran yoksa yani ailene ekonomik açıdan bağımlıysan ikna etmeye çalışırsın. Eğer kendi paranı kazanıyorsan motoru al, garajına koy. Ben alacağım bakın, yarın alıyorum vs. vs. boş laf hem onları hem seni üzer. Gidersin alırsın ve eve getirirsin.
    bursalıali bunu beğendi.

Babam tamam dıyor paranı ayırdım hazırda diye annem de sıkıntı cıkarmazda halamın cocukları halamlar falan boş boş konusuyor.Herzaman bunun kavgasını yapıyoruz ama benım acımdan sıkıntı yok 10 yasından berı motor suruyorum yas 17 150 lik var birtane motorum.babamda racing bir makine alıcak yaz gelmeden.Tek sorun halamlar falan ama yani benim asıl ailem tamam dedikten sonra gerisinin ne onemi varki.Sadece cok canımı sıkıyorlar.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    taktik maktik yok bam bam bam

Hiç izin istemem direk alır kapının önüne koyarım bu 4.motorum ilk motorda baya tatava çıktı.Şimdi evde oturduğum zaman neden motora binmiyorsun diye baskı bile yapıyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Marco_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam tamam dıyor paranı ayırdım hazırda diye annem de sıkıntı cıkarmazda halamın cocukları halamlar falan boş boş konusuyor.Herzaman bunun kavgasını yapıyoruz ama benım acımdan sıkıntı yok 10 yasından berı motor suruyorum yas 17 150 lik var birtane motorum.babamda racing bir makine alıcak yaz gelmeden.Tek sorun halamlar falan ama yani benim asıl ailem tamam dedikten sonra gerisinin ne onemi varki.Sadece cok canımı sıkıyorlar.
    Hala mı? Baban motorcu, sende motor var halan da kabul etsin artık.
    bursalıali bunu beğendi.

mtrcuserif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ben ailem çok karşı çıktığı için sattım motoru. Bir kere kaza yaptım kolu kırdım. Öleceğim diye annemin üzerime düşmesinden dolayı sattım motoru.

DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (SATILDI)Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    Şu kafayıda geçelim artık beyler bayanlar. Aileniz için yaşamıyosunuz, hayat sizin. Biriktirin paranızı alın motorunuzu.
    bursalıali bunu beğendi.

mtrcuserif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Elbette doğru söylüyorsun ama. Gönül bırakmalarını istemiyorum.

rahat olunn

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala mı? Baban motorcu, sende motor var halan da kabul etsin artık.
    babamla gidip bir r25 aldık :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir durum yaşamadım da. Bir arkadaşıma komşusu şöyle demiş.

"Yaw hocam namaz kılan insansın hiç yakışıyor mu böyle yarış motoruna binmek."

Yanıma geldi henüz yeniydi camiada.

- "Ramazan bir komşum bana böyle böyle dedi, dedi. Canımı sıktı dedi."

Hocam kafanıza kasktan başka şey takmayın, o tür insanlar ot insanlar. Kendinde olmadığı için sizi aşağılıyor..."

Biraz moral verdim tekrar keyfi yerine geldi.

Motosiklet tarif edilemez, hata affetmeyen bir tutku malesef.
    Ama hakli komşu... Hadis var galiba yariş motoruyla ilgili. Kur'an'da da geciyor olabilir. "Ey mu'min'ler, yaris motorundan indikten hemen sonra namaza yaklasmayin" gibi bisey...

Din ve kultur oyle birbirine girmis ki ayirabilene askolsun. Motosiklete binmek dine aykiri, ama isine gelince yalan soylemekte sorun yok. Giybet desen diz boyu. Halbuki ikisi de haram, hem Kuran'da geciyor, hem de suruyle hadis var. Motosiklete binmeyle ilgili hic bir kisitlama yok.
    bursalıali bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet tutkudur... Bu video işinize yarayabilir. Kendi eşimi bu videoyla motosiklete ısındırdım denebilir. Geçen hafta sonu ilk kez artçım oldu

Ben hâlâ ikna edemedim.

off ne zor süreçtir o. Almadan önce ölümü gör alırsan diyen annem, şimdi bak bu mont çok güzelmiş motora da uyumlu diye link gönderiyor. :D
    Bence çokta takmamak lazım, gerçekten istediğinizi anladıkları noktada mecburen yumuşuyorlar

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    taa 2000 li yıllardan beri aile mevzusu can alıcı bir konuymuş o günlerde geçti gitti. ben dahil herkes şu mereti alırken veya aldıktan sonra mutlaka ailesini karşısına almıştır. almayan tahminimce yoktur

Motosikleti
    Yamaha Niken
    2 hafta evde yemek pişmedi
    1 hafta kanepe de yattim
    1.i ayin sonunda boşamiycaksan uzatma motoru satmiyorum dedim. O zamandan sonra biraz biraz alisti.
    Annem babam 1 sene sonra ogrendi. Babam zirt pirt ario

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler