Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLER KİMLER?

Katılımcı sayısı
1151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EHLİYETİM VAR

840 72.98%
  • HAYIR YOK AMA MOTOR KULLANIYORUM

311 27.02%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Aramızda kendi motoru olup ehliyetsiz kullanan kaç kişi var acaba ??

Motovento
    REKLAM ALANI

1986 beri ehliyetim var ve 35 yıldır yaz kış motorsiklet kullanıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    Alıntı efsars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 senedir ehliyetsiz sürüyorum geçen babamın polis arkadaşı git al dedi söz alcam abi dedim bi gitti bütün masraflarla 500 tlden fazla masraf çıkardılar orda sürücü kursunu dağıtasım geldi. bende yazın parayı bulunca hem motor hem araba ehliyeti alıcam zaten trafiğe pek çıkmıyorum hafta sonları dağ bayır : )

dostum geçen hafta yazıldım, b sınıfı ve a2 sınıfı ikisi birlikte herşey dahil (doktor raporu, sınav harçları,dosya parası, doldurma parası,v.s) 450 tl. ayda 100'er tl ödeyeceğim. orası çok pahalı.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Ehliyet var ama bu ülkede ehliyet sadece "Ehliyetsiz Araç Kullanmak" suçundan ceza almamızı engellemek dışında hiçbir işe yaramıyor. Ehliyet alırken 10'larca sürücü kursunu gezdim ben motosiklet eğitimi almak istiyorum dedim bir kısmı "bizde motor yok" cevabını verdi, çoğunluğu ise "motor sürmeyi bilmiyor musunuz? (şaşkın bakışlarla)" veya "bisiklet kullanmayı biliyosanız motor da kullanırsınız" veya "1-2 tane skutırımız var ama çalışıyorlar mı bilmiyoruz, hocalarla bi görüşelim uygunsa boş bi arsada bir haftasonu gösteriverirler" gibi saçma sapan cevaplar verdiler. Yok denecek kadar az sayıda geçekten eğitim verdikten sonra ehliyet sınavına gönderen sürücü kursu var. Soruyorum size böyle bir sistem içerisinde etik ve mantık olarak ehliyetinin olup olmamasının bir farkı var mıdır? Bence bu ülkede ehliyeti olmayanın zararı kendinedir yakalanırsa ceza yer. Çünkü ehliyeti olanların motor kullanmayı bildiğini iddia edemeyiz. Ülkemizde motor sürme işine ciddiyetle bakıp kendi kendine veya profesyonel eğitim alarak öğrenenler kendinin ve diğer insanların hayatını tehlikeye atmamış olurlar, ehliyeti olanlar değil....
    thelast555 bunu beğendi.
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

bu yaz ehliyet alacağım inşallah

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ben ehliyeti evde unuttuğumda, motosikletimi rahatlıkla ehliyetsiz kullanabiliyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

ben ilk 15 yaşında çalıştığım yerde kanuni tigrina 100 ile başlamıştım 3 sene günde en az 20 km yol yaparak ehliyetsiz motor kullandım hatta ilk kullanmaya başladığımda arkadaşıma motor almak için istanbulun bi ucundan diğer ucuna gittim çok şükür başıma bi kaza gelmemiş

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyete ne gerek var ya motoru ehliyetmi kullanıyo ..
    Bas gaza aşkım baz gaza kim tutar seni bas gaza
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Mondial RF 150
    bende motor war ruhsat war ama ehliyet yok kısmetse nisanda yaş doluyor B ile beraber alıcam onu bekledim yoksa yaş dolmuştu motor ehliyeti için ama 2sinii almak daha mantıklı geldi o yüzden şuan ehliyetsizim

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    şahsen keyfi olarak almıyor değilim. sadece yaş tutmuyor. 18 olduğum gün ehliyetim elimde olacak inşallah

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004den beri motor kullanıyorum 13 yasında başladım 19 yasını doldurmak uzereyım 1.5 yıldır ehliyet sahıbıyım
    babamın yaptıgı yanlışmış motoru bana vermemesı gerekırmış gercı cok vermedı ama genede kullandım delı cagımı o zamanlar yasadım ben karsıyım ehliyetsız bınılmesıne haa sunuda soyleyeyım ehlıyet alanların cogu bilmıyor bile motor surmesını bunun yanında ehliyetı olmayıp surmeyı bilen cok insan oldugu kanısındayım ama sonucunda hukuk devletınde yasıyoruz ilerde cocugum olursa ve motora ilgi duyarsa ehliyetsız izin vermeyecegım şimdiki babalara veya ehliyetsız motor kullanan arkadaşları uyarıyorum ehliyetsız motor surulmesıne karsı duralım
    Evet hocam, bunun sebebi ehliyetimiz olsa da sürecek motorumuzun olmamasıdır

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bugün yazıldım ehliyete b+a2
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    kısmetse yazın alıyorum
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    Kuba KH150-12d
    1992'den beri ehliyetim var. Ehliyetsiz hiçbir araç kullanılmamalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

Ehliyete ne gerek var ya motoru ehliyetmi kullanıyo ..
    Bas gaza aşkım baz gaza kim tutar seni bas gaza

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/anke...#ixzz1EUUcIMkw
    BBRR bu sözler bana bir yakınımı hatırlattı. O da aynı sözleri söyleyerek motora bindi: Gözlerini hastanede açtı. Çünkü sadece bacağı kırıldı! " Kurallara uyalım. Uymayanları uyaralım".

kullanıyorum şuanda mecburi değil ama kullanmadanda duramıyorum 1000 tl ceza yedim ama vazgeçemem mayısda alıyorum ehliyeti

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    2 ay oldu hala ehliyet alacağız

pratik sınavı bekliyorum

bırak ehliyeti emniyet kemeri bile takmıyorum
    5$ lık kafan varsa 5$ lık kask al :cat:

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    YAYAYA ÇARPTIM oda bende ameliyat geçirdik Ehliyetim olduğu halde kanunen haklıyım şuçlu yaya bulundu trafiktete onaylandı ama kamu dava açtı 1500tl para cezası ödedim tamamen haklı olmama ragmen herşey tam düzgün ama adamın canı sıkkınmış dalgınmış önüme çıktı işte Ehliyetim olmasaydı bunların haricinde adamın sigortasıda yokmuş hastane masrafları ehliyetsizlik suçu felan derken kendinizi içerde bile bulabilirsiniz benden söylemsi

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herşeyim tam çok şükür
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Motorsuz ehliyet kullanıyorum sorun olur mu
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Poliste ne zaman çevirse ehliyet soruyor , kayseri polisi chopperciları hiç sevmiyor
    Içerisinde Koruyacak Bir Beynin Yoksa , Kaskında Bir Anlamı Yok Tabiki ... Allah Muhafaza ...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    15 Yaşında ehliyet istemiyor diye bildiğim bir today aldım,3 senedir kullanıyorum 2. senesinde çevirmede 800 tl kitlediler Yaşım doldu fakat yeni bir motora geçene kadar almayı düşünmüyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)