Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    arkadaşlar 2 gündür bişey yazan yok bütün Grand Eagle'cılar toplandı da biryerlere mi gitti de bana kimse haber vermedi yoksa herkesin işi gücü mü var?Biz niye organize olamıyoruz arkadaşlar,bir el atalım şu işe hep beraber artık.Sizce de zamanı gelmedi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bubu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar yaptirdigim egzosla birlikte ilk uzun yol deneyimimi gerceklestirdim..
    oncelikle yalova istikametinden basladıgım yol izmit yolu üzerinden masukiyede son buldu..
    zevkli ve bi o kdr yorucu bi yolculuk oldu acikcasi..
    gelelim isin teknik kısmına...
    yaklasık yapmıs oldugum 300km sonucunda ortalama 80-85km civarında gerceklestirdim seyrimi.. cok fazla yormadan makineyi...
    max hız 2 kisi 90km olarak motor ustundeyken cok abarmıycak vbibrasyonda gerceklesti..
    80km hızda km de 90 ykr la benzini kokladi 90km de ise 95ykr ile arada cok buyuk bi farkın olusmadigini gordum..
    motoru mumkun mertebe sık sık dinlendirerek kullanmakta yarar oldugunu gordum.. hava sogutmalı oldugundan 2 kiside oldugum icin motorun biraz nazlandigini soleyebilirim...
    bubu®

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bu haftasonu cok fazla binemesem de 2-3 saat kadar turlamışımdır. gayet keyifliydi ama fena bir sıcak vardı ya.

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    sabah evden ciktim ise gelecegim karayollari sapagindan e5 e cıktım tam hizlanicam soldan bir kirmizi bmw oyle bir hizla uzerime geldiki nerdeyse uzerimden gececekti son anda frenlere asıldım 1 saniye geciksem neler olurdu dusunmek bile istemiyorum. bmw nin amaci sapaktan cıkmak herlade benide yanina almak istedi, arkadaslar lutfen cok dikkat bu soforler piyasada oldukca dahada dikkat nolur be kardesim yavaslasanda arkdan gecesen yada o sapaktan cikmasan kacirsan nolur ilerden donersin, degermi ya adam canimi alacaktı nerdeyse ne icin ? oyle ani gelistiki pesinden sapaga giremedim girseydim kaskimda biraz kirlenme yasanacakti. Allahindan bul ey garip kırmızı bmw surucusu.

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sile Agva Gezisi

Merhaba arkadaslar,
    Haftasonu daaha dorusu Pazar gunu kucuk bir Sile Agva gezisi gerceklestirdim. Keyifli ve yorucu bir yolculuktu. Giderken de gelirken de rahat rahat gittim geldim. Donus yolundaki trafik biraz bunaltti ama iyiydi gene de. Trafik derken yogun bir trafik yoktu ama ne yazik ki kimsenin kimseye saygisi kalmamis. Ne otomobil suruculerinin birbirlerine ne de motosikletlilere karsi. Neyse bu mevzuyu uzatip tekrar sinirlenmek istemiyorum. Keyifli bir geziydi ozellikle sile agva arasi yol cok keyifliydi. Giderken sahil yolu tabir edilen taraftan donuste de normal yoldan gittim. Ikisi de guzeldi. Ama normal yol cok daha iyiydi. Bol viraj, inisler cikislar. Orman icinden surekli ilerliyorsunuz resmen yesil manyagi oldum.

Bu arada Cuma gunu motorumun sigortasi ikinci kez yandi. Cuma aksami dukkanlar kapanmadan oldu allahtan. Metro Citynin onunde farlarin yanmadigini fark ettim. Sonra bir yandi sondu. Kontrol etmek icin saga cektim durdum ve motor da bitti. Yarim saatlik bir kosturmacanin ardindan yedek sigorta satin aldim ve taktim. Benden baska kimsenin basina geldi mi bu durum? Bu ikinci oluyor ve sinirim bozulmaya basladi artik. Zaten iki haftadir Vites ve benzin gostergesi icin parca bekliyorum.
    Sanirim motor urettigi elektrigi duzgun dagitamiyor ve sigortaya yuklendi mi olay kopuyor. Olmadik bir yerde gerceklesse ve yanimda yedek olmasa , gecmis olsun. Mutlaka 3-5 tane yedek sigorta tasiyin yaninizda.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    bu sigorta yanmasi bende hic yasanmadi senin basina 2 kere gelmis olmasi kesin bir problem var demektir degistirdigin yada ekledigin bir elektrik aksami varmi eger varsa onlarin uzerine yogunlasmak faydali olabilir.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Alıntı xeros adlı üyeden alıntı
    sabah evden ciktim ise gelecegim karayollari sapagindan e5 e cıktım tam hizlanicam soldan bir kirmizi bmw oyle bir hizla uzerime geldiki nerdeyse uzerimden gececekti son anda frenlere asıldım 1 saniye geciksem neler olurdu dusunmek bile istemiyorum. bmw nin amaci sapaktan cıkmak herlade benide yanina almak istedi, arkadaslar lutfen cok dikkat bu soforler piyasada oldukca dahada dikkat nolur be kardesim yavaslasanda arkdan gecesen yada o sapaktan cikmasan kacirsan nolur ilerden donersin, degermi ya adam canimi alacaktı nerdeyse ne icin ? oyle ani gelistiki pesinden sapaga giremedim girseydim kaskimda biraz kirlenme yasanacakti. Allahindan bul ey garip kırmızı bmw surucusu.
    abi geçmiş olsun, bizim E-5 e cıkıs sapagımız cok sakat ya. gecen hafta orada bir arkadasım orada kaza yaptı (arabayla yaptı). aptalca bir şekilde basıyor insanlar oraya gelince.

xeros kardes cok gecmis olsun walla ya..
    ben sahse bu tur hayvanoglu davarların ehlilestirmesi taraftarıyım bi keresinde bir bayan sofor oyle deli ettiki beni hem ustume gelıo hemde salak hesap soruyo bana bi sinirlendim ısıklarda gittim bunun yanına arabasını tekmelemeye basladım.. tabiki bunlar o anki anlık sinirden olusuyor...
    simdi sizinle paylastıgımda bunu cok ta sagliklı bisey yapmadıgımın farkındayım ama o anda hakikaten insanın aklına bisey gelmıyo sinirden deliye donuyo .
    acaba kasklara dikkat davar cıkabilir yazısı yapıstırıp sora insanlara dogru sole ima edici bi tebessumle kınasak mı ne dersiniz
    cinedev;
    bu sigorta olayı gercekten can sıkıcı bi durumdur gerek araba gerekse depoda olsun insanın basını agrıtıyor.. senın dedıgın gibi yedek tasımakta fayda war..
    bnm motorda arka kısa far 2 kere patladı.. nedenini bende pek anlamıs deılım ama zaten kısa farla uzun farın arasındakı baglantı 2 duy.. visne sokakta 1.5 ytl ye satıyolar walla..
    bıde arkadaslar ne olur ne olmaz motorun icinde ufak bi alet cantası bulundurmakta fayda var bence.. yıldız-duz tornavida-pense-motorun aksanına uyan alyanlar- 12-13-14-15 anahtar bulundurmanızda fayda war..
    kontak anahtarım gevsemıstı.. uuff bı ara sıkarım dedımm.. ben sıkana kdr bıtane parcası dusmus bile
    bide arkadaslar her 250-300km de bir zinciri yaglamanızı tavsiye ederim.. normal makıne yagını kullandıktan sora hafif bir gres mudahalesi mukemmel yapıyor.. dun bi ustadan orendim yolda zinciri yaglarken hberiniz olsun
    bubu®

Motosikleti
    Yamaha MT07
    bubu dogru soyluyosun bende ikilemde kaliyorum karakter olarak bu sekilde davranmak banada hos gozukmuyor ama sabahtan beri dusunuyorum ne yapilabilirdi, egerki allah korusun bana dokunmus olsaydi ne durumda olurdum dusunmek bile aci veriyor adim gibi eminimki o basip gidecekti . karar vermek guc hem pesinden gitmedim diye hayiflaniyorum hemde iyiki gitmemisim diyorum neyse sonuc olarak arkadaslar full dikkat ve tam korunma.

most_wanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152, wuxı dy200(yeni aldım)
    hayır kardeşim bu motor kanuni 250 cc den daha iyi ben denedim valla motor süper hem de tık yok titreşim yok....
    [FONT="Arial Black"][I]Daima en iyiye...[/I][/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xeros geçmiş olsun

cinedev abi sana da hem hayırlı olsun hemde geçmiş olsun. Bence senin şu göstergedeki sorunlar sigorta atmasına neden oluyor. Çünkü benim motor 1500 de şu an ve daha (allah korusun) hiç bu tür sorunlar yaşamadım.

Arkadaşlar bu gün sabaha karşı izmir-erdek yoluna çıkacağım. Güzergahım
    Bornova-Manisa-Balıkesir-Susurluk-Bandırma-Erdek yaklaşık 300 km lik bir yol.

Uzunca bir süre foruma mesaj yazamayabilirim çünkü erdekte internet kafelerden ulaşabileceğim foruma bl bol resim çekmeyi düşünüyorum eylül gibi hepsini upload ederim.

BU arada izmir servisteki elemanlar abi kitapçıkta yazan 29 psi hava yazdığına bakma uzun yola çıkarken özellikle motor yüklü olursa (ki bende yüklüyüm ) önü 40 arkayı 45 civarı şişir dediler, bende e ozaman şişirin dedim

birde motorumda benzin deposuna sola doğru hafif bastırdığımda gaz kesilmesi oluyordu hatta biraz fazla bastırırsanız motor stop ediyordu. (Bu arada herkesin benzin deposu oynuyor mu?) meğersem altında regülatör kablosu (usta öyle dedi ama anlamadım) şıkışıyormuş onu ordan kurtardılar ve sorun hal oldu. Başınıza gelirse en azından bir o kısma bakarsınız.

Herkese iyi yazlar

Motosikleti
    Yamaha MT07
    1000 km olduk sonunda, Motor gercekten guzel ve bana hic problem cikarmadi desem yeridir, hatta gecen gun gecirdigim tehlikeyi atlatmakta bana hic zorluk cikarmadi cok ciddi frenlere abanmama ragmen sadece cok hafif bir sekilde arkayi sola cekti ama hemen toparladi. gorunusu fiyati performansiyla ve Suzuki turkiye desteyigle bu motor alinir ve keyiflede kullanilir.

e hadi hayirlisi.. daha nice 1000km ler gormek dilegiyle..
    bnmde yaklasik 2200 km felam oldu..
    ilk zamanlarda ufak bir kazadan dolayı ön gidon felam deismek zorunda kalmıstı.. sora biraz bosluk oldugunu farkettim birde uzun yol yaptıktan sonra tekrardan bosluk varmıs gibi geldi.. bi daha servise goturmekte yarar var sanirim
    bu arada arkadaslar arkada oturan kimse asırı derecede titriyo bu durumu en aza ındırgemek icin aklıma baglantı noktalarına kaucuk parca koyup selenın altını sınger vs.. yumusak bir cisimle bıraz doldurmak geldi..
    bir de arka destegi biraz daha uzatmayı dusunuyorum.. ne dersiniz?
    bubu®

Motosikleti
    Yamaha MT07
    ben baska modellerde gormustum arka yolcu koltugu ve sirtligi dosemecide falan yaptırmıslar guzel oldu baya rahat derler eger uzun yol ve yolcun varsa yaptırmak iyi fikir derim.

walla xeros yapcam bı sekıller dun bıkac demırcıye gittim arka sele dayanagını uzattırmak ıcın bazıları ablak bı sekılde suratıma baktıgı ıcın pek tatmın olmadım.. bugun karsıya eminonune gecıcem wardır ıllakı parcacı felam..
    bu arada arkadaslar bugum istanbuldaki uyelerın anadolu yakası bulusması var gelecek olan arkadas warmı acaba??
    bubu®

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    arkadaşlar merhabalar.
    hepinizi motorlarınızı güle güle kullanın ben de kendime bir motor alma aşamasındayım. kısmetse bu ay ortasında alacağım.

masai grand eagle 250 oldukça iyi bir seçenekmiş gibi duruyor. zaten bu fiyata 250'lik bulmak anladığım kadarıyla mümkün değil.

benim size bir iki sorum olacak:

birincisi, motorunuz ne kadar bakım istiyor? yani bu bir tarafların gevşmesi, fren, zincirler, ve muhtelif civatalar, ne kadar sorun oluyor. mesela, her sabah motorun yanına geldiğinizde bir elden mi geçiriyorsunuz? yoksa haftada bir? ya da bakımdan bakıma servis hallediyor, sizin el sürmenize gerek kalmıyor mu?

ikinci sorum da, özellikle anadolu yakasında, servislerden memnun musunuz? suzuki servisleri bu motora gerekli yakın ilgiyi gösteriyorlar mı? yoksa (normalde suzukinin daha pahalı motorları ve daha yağlı müşterileri olduğu için) burun mu kıvırıyorlar? tavsiye edebileceğiniz bir servis/bayii var mı?

cevaplarınız için teşekkürler.
    hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    bud kardeşim merhaba,
    motorum henüz 400 km.de olduğundan seni çok tatmin edecek şeyler söyleyemeyebilirim.Aldığımdan beri ilk seferde marş basıyor hiç sorun yaşamadım plakanın civatası hariç hiçbiryer gevşemedi ve rodajdaki bir motor için son derece iyi bir yakışı var.(270 km de 10,41 lt benzin aldım.)Servisine 100 km sonra götüreceğim için bişey diyemiyorum ama bana göre suzukinin sorumluluğunda olduğu için son derece ciddi yaklaşacaklardır.İzmir'de ttopchu arkadaşımız son derece servisten memnun olduğunu daha önceki sayfalarda yazmıştır.Sonuç olarak başlangıç için yapılacak en iyi tercihlerin başında olduğunu düşünüyorum.
    Sevgiyle kal,

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selam Bud, Ben kendimden ornekler vererek anlatacam. su anda 1000 kmyi gectim elime anahtar degmedi sadece 500 de servise goturdum bakimini yaptirdim okadar bu arada hergun ise motorla gidip geldim Kucukyali / camlica , herhangi bir somun gevseyip dusmedi , zincir icin birkere 200 deyken yağladim .
    Servis olarak ben kartal sanayideki Altan motora gittim suzuki yetkili servisi burun kıvirma falan yok aksine gayet ilgili ve yakin davrandilar.

Alarm Yok aksesuar acisindan biraz fakir sayilir sadece sisy bar var diyebilirim en azindan ben ole aldim ama ttopchu baya bir eklemeler yapti resimlerinden bakabilirsin

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    nautilus, cevabına teşekkür ederim.
    diğer arkadaşların da cevabını bekliyorum.

bu arada aklıma gelen bir başka soru da, grand eagle'da piyasdaki bir çok çinli cruiser'da aksesuar olarak verilen alarm mevcut mu?

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiyat Performans

Arkadaslar bence bu motosiklet fiyat performans acisindan alinabilecek en uygun motosiklet. Evet koruma demiri yok, ben alarm hic duymadim cruiser modellerinde, cantasi yok, sisy bar biraz kisa ama yapacaginiz masraflarla diger motorlarin fiyatlarina anca yaklasiyorsunuz.
    Bakimi da kolay ve oyle gevseme, vida dusme falan sorunlari da yok.

Almak isteyenlere tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler