Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihayet çamura son. Karayel'in son hali; Ön cam ufaltıldı ve tam tur camı oldu, çamurluk 12 cm uzatıldı.
    http://i.hizliresim.com/1PXR05.jpg

Tahmin ettiğimiz gibi çamurluk kırmızı geldi. 104 tlemi geri aldım. Arkadaşın birinde eski zongshen krosların eflatun ön çamurluğu varmış. 50 tl'ye onu alıp kaportacı bir arkadaşta 20 Tl'ye parlak siyaha boyatıp taktım. Mutluyum huzurluyum.

Tur camı da zeytinburnu mondial de ayaksız satılıyordu. Fuardan kalmaymış ayakları yokmuş. Bende ki büyük camın aparatlarına uygun ölçülerde yıldız tornavidayı pürümüste kızdırıp eski delikler aparatın altıında gizli kalacak şekilde yeni delikler açtım. Mis gibi oldu. Rüzgar direk kaska vurup gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Bu da en son halinin önden görünüşü;
    http://i.hizliresim.com/glBQN3.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Aklımdayken; Camı takarken lastikli somun veya rondela bulamadım. Arkadaki kelebeğin arkasına iki somunu arka arkaya takıp bokunu çıkarmadan sıkarak kontra yaptım. Artık vibrasyon filan vız gelir. O cam kelebekleri gevşemez
    Abi yinede o araya, vibrasyonu sömürecek bir, iç lastikmi desem, şamyelmi desem, yumuşakça vibrasyon emecek bir materyal uydurun, ömürlük olsun, elinize sağlık
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    abi hayırlı olsun.

conta olarak benim aklıma ilk musluk contası geliyor

baglantı yerine kalın gelmezse cok güzel conta oluyor ondan.

ben ön camurluk vidalarında da kullandım
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL EXTREM MAX
    arkadaslar merhaba ; belki konusu gecmiştir ama,uygun. kalıteli elcik koruması önerisi olan varmı .saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

arkadaslar merhaba ; belki konusu gecmiştir ama,uygun. kalıteli elcik koruması önerisi olan varmı .saygılar...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Camla aparatı arkadan tutan kelebek arasında lastik conta var zaten ama ona rağmen aparatı camın arkasından tutan kelebek gerek vibrasyondan gerekse yüksek hızda rüzgarın sert etkisinden ileri geri yapınca lastik contaya rağmen gevşiyor o kelebek. Aslında ucunda çok ince bir lastik olan somunlar var da her yerde bulunmuyor meret. O somundan bulup kelebeğin arkasına takmak lazım. Onun yerine kelebeğin arkasına çift somundan çok akıllıca sıkarak kontra yaptım. Bence artık gevşemeyecek. Gevşerse istikamet perşembe pazarı;
    Anlatmak istediğim durum bu;

Bu da sözünü ettiğim somun. Vibrasyondan gevşemenin bir nolu ilacı;
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    fiberli somun deniyor onlara.

ama abi senin yaptıgında cok iyi iş görecektir. eline saglık

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Blogda yeni yazı. Sıcak sıcak
    LASTİK ve JANT
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...k-ve-jant.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Bloğu okuyan arkadaşlar; istatistiklerden kaç kişinin okuduğunu görebiliyoruz. Okuyucu sayısı 1000'e yaklaştı ama Adem kardeşimizden başka yorum yazan yok. Elinizi korkak alıştırmayın, yazıların altına yorum da yazın ki genel eğimi anlayalım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Blogda yeni yazı. Sıcak sıcak
    LASTİK ve JANT
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...k-ve-jant.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Bloğu okuyan arkadaşlar; istatistiklerden kaç kişinin okuduğunu görebiliyoruz. Okuyucu sayısı 1000'e yaklaştı ama Adem kardeşimizden başka yorum yazan yok. Elinizi korkak alıştırmayın, yazıların altına yorum da yazın ki genel eğimi anlayalım.
    bir yorumda benden

sayfa aklımda. unutmadım merak atmeyin

kapsamlı güzel birseyler düşünüyorum.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.uzun süredir mondial x-treme max cross takipçisiyim.Allah nasip kısmet ederse kısa bir zaman sonra bu motora sahip olmak istiyorum.bu forumuda bayadır takip ediyorum.x-treme max hakkında bu forum sitesi sayesinde oldukça bilgi sahibi oldum diyebilirim.paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.bu cross motorun keşke renk seçeneğide olsaydı diye düşünüyorum.yine bu forum sitesinin 184. sayfanın en altında gördüğüm beyaz renkli x-treme max gibi.(Profil resmimdeki motor).beyaz rengi beni cezbetti diyebilirim.üzerindeki turuncu renklerde ayrı bir hava katmış motora.Ama maalesef piyasada ikinci bir renk seçeneği yok ve o resimde görülen beyaz renkli max ise sadece mondialın yıllık bayi toplantısı sürecinde talep toplama amacıyla bayilere sunumu yapılan bir ürün.mondialın müşteri hizmetleriyle yapılan görüşmelerde bana bu şekilde aktarıldı.Bayilerin sipariş değerlendirmeleri yapılmış ama beyaz renkli max için yeterli talep olmadığından ürün piyasaya sürülmemiş.Sizler bunu nasıl değerlendiriyorsunuz merak ediyorum..herkeze kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alpertunga18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar.uzun süredir mondial x-treme max cross takipçisiyim.Allah nasip kısmet ederse kısa bir zaman sonra bu motora sahip olmak istiyorum.bu forumuda bayadır takip ediyorum.x-treme max hakkında bu forum sitesi sayesinde oldukça bilgi sahibi oldum diyebilirim.paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.bu cross motorun keşke renk seçeneğide olsaydı diye düşünüyorum.yine bu forum sitesinin 184. sayfanın en altında gördüğüm beyaz renkli x-treme max gibi.(Profil resmimdeki motor).beyaz rengi beni cezbetti diyebilirim.üzerindeki turuncu renklerde ayrı bir hava katmış motora.Ama maalesef piyasada ikinci bir renk seçeneği yok ve o resimde görülen beyaz renkli max ise sadece mondialın yıllık bayi toplantısı sürecinde talep toplama amacıyla bayilere sunumu yapılan bir ürün.mondialın müşteri hizmetleriyle yapılan görüşmelerde bana bu şekilde aktarıldı.Bayilerin sipariş değerlendirmeleri yapılmış ama beyaz renkli max için yeterli talep olmadığından ürün piyasaya sürülmemiş.Sizler bunu nasıl değerlendiriyorsunuz merak ediyorum..herkeze kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Keşke farklı renk ve desen seçenekleri olsaydı. Ne yazık ki yok. Ben zaten renge pek takılmadığım için bişey diyemeyeceğim ama motora fiyat kazanç ilişkisi olarak baktığımdan başka bir renge veya desene kafam takılırsa bir reklamcıya götürüp istediğim gibi kaplamak veya komple grenajı ve depoyu söküp istediğim gibi boyatmak elimde olduğu için önemsemiyorum. Bakarsın bir gün bir yerde gördüğüm bir şey hoşuma gider 15 dakikada karar verip aynısını yaparım. Durumdan sıkılmama bağlı yani

Motoru aldıktan dört ay sonra stickerlemeye başladım. Önce motorun sağlamlaştırılması önemliydi benim için, sonra lastik işini hallettim, daha sonra ön çamurluk ve anca dört ay sonra motorun dış görünüşü ile ilgilenmeye başladım ve ilk stickeri bugün yapıştırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

4.taksidi ödemenin şerefine (kaldı 5 taksit) Karayelimi süslemeye başladım. Bu ilk stickerları. Ne taksan yakışıyor güzelime

Bu arada bizim kilitçi Hacı da yeni aldığı BMW'si ile yakalanmış resme 65 yaşında ama maşallahı var abimizin. 16 bin lira para verip aldı o 6 yaşında ki GS'i. Para var hzur var abimde Allah güle güle binmeyi nasip etsin
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    senin motorunda masallahı var attila abi, bende buradayım diyor yani

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Keşke farklı renk ve desen seçenekleri olsaydı. Ne yazık ki yok. Ben zaten renge pek takılmadığım için bişey diyemeyeceğim ama motora fiyat kazanç ilişkisi olarak baktığımdan başka bir renge veya desene kafam takılırsa bir reklamcıya götürüp istediğim gibi kaplamak veya komple grenajı ve depoyu söküp istediğim gibi boyatmak elimde olduğu için önemsemiyorum. Bakarsın bir gün bir yerde gördüğüm bir şey hoşuma gider 15 dakikada karar verip aynısını yaparım. Durumdan sıkılmama bağlı yani

Motoru aldıktan dört ay sonra stickerlemeye başladım. Önce motorun sağlamlaştırılması önemliydi benim için, sonra lastik işini hallettim, daha sonra ön çamurluk ve anca dört ay sonra motorun dış görünüşü ile ilgilenmeye başladım ve ilk stickeri bugün yapıştırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

http://i.hizliresim.com/MY7JqN.jpg

4.taksidi ödemenin şerefine (kaldı 5 taksit) Karayelimi süslemeye başladım. Bu ilk stickerları. Ne taksan yakışıyor güzelime

Bu arada bizim kilitçi Hacı da yeni aldığı BMW'si ile yakalanmış resme 65 yaşında ama maşallahı var abimizin. 16 bin lira para verip aldı o 6 yaşında ki GS'i. Para var hzur var abimde Allah güle güle binmeyi nasip etsin
    Maşallah Attila abi motorun çok güzel tahtaya vuralım nazar değmesin sende egzozu kaşı bide abi çamurlukta mustang mı var?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    İstenirse neler yapılıyor;

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorunda masallahı var attila abi, bende buradayım diyor yani

Sağol abicim sağol. Hepimizin ki öyle be abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah Attila abi motorun çok güzel tahtaya vuralım nazar değmesin sende egzozu kaşı bide abi çamurlukta mustang mı var?
    Allah razı olsun. Evet çamurlukta Mustang var. Temizlik yaparken buldum. Benim oğlan motorun adı Karayel olsun demişti (Her şeye isim takar) ben de taktım armayı ön çamurluğa. Çokta hoşuma gitti Önceki çamurlukta da takılıydı.

Sahi sen ne yaptın lastik jant işlerini dallangıç?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    İstenirse neler yapılıyor;
    http://i.hizliresim.com/BXYvXv.jpg

http://i.hizliresim.com/P39nE9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Sağol abicim sağol. Hepimizin ki öyle be abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Allah razı olsun. Evet çamurlukta Mustang var. Temizlik yaparken buldum. Benim oğlan motorun adı Karayel olsun demişti (Her şeye isim takar) ben de taktım armayı ön çamurluğa. Çokta hoşuma gitti Önceki çamurlukta da takılıydı.

Sahi sen ne yaptın lastik jant işlerini dallangıç?
    Valla abi ben bikac kere araziye çıktım çok da hoşuma gitti iki gün önce biraz daha zorlu bir arazi deneyeyim dedim daha da çok hoşuma gitti lastikleri şimdi iyi ama uzun yola çıkarken her türlü değiştirmek lazım olacak galiba bu nedenle yaz sonuna erteledim lastik işini, jantlarda değişiklige gitmicem abi yükseklikten kaybetmek istemiyorum zaten o nedenle sormuştum sen lastikleri aldığında hani jantlara muamele istiyormu diye son blog yazısında herşey oturdu aklımda onun haricinde mutluyuz abi ben daha isim takmadım motora hani bisey yapsın da adını hakettsin diye bekliyorum ilk servis zamanı yaklaşıyor işte km sayıyorum
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sen araziye daha da cıktıkca tam cros lastik alacaksın, bunlar yetmeyecek.
    uzun yol içinde, cros lastiğe alıstıkca, orjınaller cokda iyi imiş demeye baslayacaksın
    AttilaXtreme ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    sen araziye daha da cıktıkca tam cros lastik alacaksın, bunlar yetmeyecek.
    uzun yol içinde, cros lastiğe alıstıkca, orjınaller cokda iyi imiş demeye baslayacaksın
    Valla abi bu motor mu çok iyi ben bi yanlış yapıyorum bilemedim ama asfalt toprak bayır yokuş yok taş var çakıl var illa 4. Yada 5. Vitesi istiyor motor hani çok bir gaz açmıyorum sanırım ama gidiyor alet benzini huni ile ağzıma daya diyor sal beni diyor tam kopup gidecek yavaaş diyorum homurdanıyor
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Valla abi bu motor mu çok iyi ben bi yanlış yapıyorum bilemedim ama asfalt toprak bayır yokuş yok taş var çakıl var illa 4. Yada 5. Vitesi istiyor motor hani çok bir gaz açmıyorum sanırım ama gidiyor alet benzini huni ile ağzıma daya diyor sal beni diyor tam kopup gidecek yavaaş diyorum homurdanıyor
    eeeee hani resimler ?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    fiyat performans olarak bu motor gayet iyi.alıstıkca sende daha cok memnun kalacaksındır.

(tabi güç eksikliği, son hız eksiği ve bana göre biraz agır olması dısında )

onlarda giderilse 10 numara olurdu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    eeeee hani resimler ?
    Bikac tane manzara fotoğrafı çekebildim yanımda kimse yoktu fotoğraf çekecek bakalım çarşamba günü yine küçük bi gezi yapicam ozaman güzel fotoğraflar eklerim dim baraji var burda üstünde küçük bi adacık taş doldurarak yol yapmışlar süper bozuk yol oraya bi girip çıkasım var. Her geziden sonra vidaları kontrol ediyorum hala düşen eden gevşeyen yok, motor yağı simsiyah oldu birde 85-90 km hızda motor vızıldıyor bu normal mi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

fiyat performans olarak bu motor gayet iyi.alıstıkca sende daha cok memnun kalacaksındır.

(tabi güç eksikliği, son hız eksiği ve bana göre biraz agır olması dısında )

onlarda giderilse 10 numara olurdu
    Gücünden şikayetçi değilim şimdilik hızı da bana yeter sollamada, anayolda denedim sorun yaratmadı motor uzun ben uzun otomobil kullanıcılarının görmemesi için kör olması lazım aralardan kaçarken kornaya basa basa gidiyorum yalnız geçenlerde crf 250 ye denk geldim hani dedim acaba neden olmasın önce max bi haklayim da sonrası sonra

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bikac tane manzara fotoğrafı çekebildim yanımda kimse yoktu fotoğraf çekecek bakalım çarşamba günü yine küçük bi gezi yapicam ozaman güzel fotoğraflar eklerim dim baraji var burda üstünde küçük bi adacık taş doldurarak yol yapmışlar süper bozuk yol oraya bi girip çıkasım var. Her geziden sonra vidaları kontrol ediyorum hala düşen eden gevşeyen yok, motor yağı simsiyah oldu birde 85-90 km hızda motor vızıldıyor bu normal mi acaba?
    yag rengi cok cabuk degişiyor zaten, bende 200-300 km sonra baktıgımda kararmıstı

yuksek hızda normaldir subablar ses yapıyordur. ayara gerek de yok elletme.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Pulsar 200NS

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Gücünden şikayetçi değilim şimdilik hızı da bana yeter sollamada, anayolda denedim sorun yaratmadı motor uzun ben uzun otomobil kullanıcılarının görmemesi için kör olması lazım aralardan kaçarken kornaya basa basa gidiyorum yalnız geçenlerde crf 250 ye denk geldim hani dedim acaba neden olmasın önce max bi haklayim da sonrası sonra
    Motorun fotoğrafları da olur
    CRF 250 12.500 tl
    Benim o kadar param olsa CRF 250 almam. Kros sevdam olmadığı için 1500 daha koyarı SUZUKİ'nin çift silindir 250'liğini alırım (INAZUMA). Ona da gözüm gibi bakarım severim okşarım ama nerdeeee

cenkito, Carbondioxid ve CompanERROR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)