Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    commuter yerine cbr öneririm hem şekilli hem az yakıyor. Hem de ömürlük
    rain planet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    bakalaım arkadaşlar....biriktirebilirsembelli bir miktar... duruma göre gene güncelliyeceğim zihnimi kararımı

vlla alah kimseye vermesin bu durumu... bence en zoru bu durum... karar vermemek.
    cenkito, drumstar ve dockerengin bunu beğendiler.

csabaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB300R idi.
    Merhaba tüm extreme'ciler,

Bu başlığın sessiz takipçilerinden biriyim,

Tolga Can, Cenkito ve Drumstar sayesinde binmiş kadar oldum ve aslında uzunca bir süredir karar verdiğim motor olan mondial extreme max'ı Mart sonuna doğru satın alıyorum. Bir başlangıç motorsikleti olarak, cross ve enduro olarak kullanabileceğim bir motor olduğuna karar verdim. Toplam motor tecrübem sanırım 10.000-12.000 km arası ve bunun yapıldığı motor Honda CB300R ve Honda Pcx, çin malında karar kılmam ise tabiki bütçe ve bütçedeki en uygun performansın mondial extreme'den geçmesi, sizlere birkaç sorum olucak. Bunlar,

-Daha önceki sayfalarda cc yükseltmeyle ilgili parça parça bilgiler vardı ancak tam olarak neyin ne olduğunu kimse tam olarak söyleyemiyor. 219 cc'ye çıkan motorun yakıt sarfiyatındaki değişim , maksimum hız oranı nedir? nasıldır? bunu en iyi bilecek olan kişi sanırım Cenkito, bir el atsan abi be!

-Diğer soru , uzun yolda yapmak istediğimden dolayı bir motor çantası şart, aliminyum bir tabla çıkartabilirim cnc'den daha ucuz yollu ve Tolga abinin yaptığından daha hafif olabilir sanırım. Bu konuda öneriler?

-Sonuncusu ise motorun genel rahatlığı hakkında, daha önce hiç kullanmadım, ikamet ettiğim yerde'de karşıma " abi bi tur versene ,test edeyim şunu" diyebileceğim birisi çıkmadı, uzun yol yapan var mı? (mondial'in avrupa viralini yapan amca dışında), tavsiyesi ne olur, ne diyebilir, neleri önerebilir?

şimdiden herkese eyvallah diyip, işimin başına dönüyorum.
    rain planet bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hosgeldin,

-öncelikle modifiye güç ve tork artısı saglar, daha sonra sanzıman ve dişli oranı gelir.
    son hız artısı için ikinci dediğim sey gerekir. sadece güç artısı : motorun birde cıktıgı yerleri ikide hatta üç de cıkmasını saglar ama hız artısı olmaz.

-ben 210 cc olarak kullanıyoyorum daha öncede yazdıgım gibi gecen yaz 850 km civarı uzun yol, sehir içi ve arazi karması yol yapıp 100 km de 3.1 litre yakıt olçümü yaptım
    219 olsa fazla farketmez

-canta olayı senin istek ve becerilerine bakar, elin yatkın oldugu sürece her seyi yapabilirsin

-uzun yok olarak da ben 200 km civarı yol yaptım molasız, sonrası sana kalmıs.

nevsehir ürgüp de serdar var modifiye 219 max kullanan denk gelirse onunla görüş
    rain planet ve serdar8787 bunu beğendiler.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    220cc'ye çıkarsan da 250ccye çıkarsan da çok fazla güç artışı almış olacaksın. Sonrası senin kararın. İster büyük dişli takarsın motor tekerden inmez, ister benim gibi 50den 34e düşürürsün 140km/h'e çatırt diye çıkarsın ama bizim motorlarla hılznmayı pek önermem çünkü 140 km gibi süratlarda bile çok dengesiz ki benim yaptığım modifiyelerle çok daha fazla hıza çıkabilecek kapasitesi var. Yakıt konusunda ise ben hala ölçmedim kaç yaktığını ama yakıyor, yakmam demiyor gazı verdikçe lıkır lıkır içer duruma geldi nerdeyse Ama gidişi de bir o kadar tatlı oldu
    rain planet ve serdar8787 bunu beğendiler.

squierstrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 250
    Ben de bir detay ekleyeyim. Bizim xtreme 250 ile geçen gün tam gaz 15 20 km kadar yol yaptım. Neredryse hiiç gaz kesmedim. %5 yaktı. Bizim motorların karbüratörlerinde iki tane jet var. Biri sürekli açık diğeri gaz pistonundaki iğne ile kontrol altında. Cc arttırırsanız standart ayarıyla kalırsa çok yakar. Tork ve piston çapına bağlı emiş gücü parabolik artış göstereceğinden fazla yakıt emecektir çünkü 150 cc nin emiş gücü daha az olduğundan iğne daha çok açık konumdadır. Bizim iğne en üstün bir altında. Performansı test etmek kaydıyla en üste almayı deneyeceğim yani iğneyi aşağı çekeceğim. Neticeyi paylaşırım tabi ki.

Silindir yükselince ortaya çıkan sorunlardan birine şöyle bir çözüm getirdik. Maksat paylaşım olsun)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Bitmiş halini de eklemeden geçmeyeyim

KeaSH-07 bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max
    bende yeni yila cok talihsiz girdim,kuzenim motorun egzozla baglanti noktasindaki somunu cikarirken icine dusurdu galiba gerci baya ugrastim ama ordan o somun icine girmez diye dusunuyorum ama yerede dusmedi dusse ya gorurduk ya bulurduk 2kisi.motoru kaldirmaya felan calissakda en son diger soumuda attim icine girmedgini fark ettim acaba onceki somun yolu tikadi ondan mi hic bilmiyorum bi cozumu olan varsa paylasirsa sevinirim

Alıntı lonasny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni yila cok talihsiz girdim,kuzenim motorun egzozla baglanti noktasindaki somunu cikarirken icine dusurdu galiba gerci baya ugrastim ama ordan o somun icine girmez diye dusunuyorum ama yerede dusmedi dusse ya gorurduk ya bulurduk 2kisi.motoru kaldirmaya felan calissakda en son diger soumuda attim icine girmedgini fark ettim acaba onceki somun yolu tikadi ondan mi hic bilmiyorum bi cozumu olan varsa paylasirsa sevinirim
    Mıknatıs ve mıknatıs uçlu tornavida, yada esnek plastik kelepçe ucuna yarı yapışkan bir madde, başkaca bişey gelmiyor aklıma.
    lonasny bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max
    mıknatıslada denedim ama oda aşağı inmiyo kenarlara yapışıyo tornavidada sanki alt tarafda yer yok gibi hiç gitmiyo,orayı açmaya çalıştım ama heralde butun mtoru tekar indirip açmak lazım onuda beceremedim.o kısmı açmış olan arkadaşşlar varsa tecrübelerini bekliyorum,rüyama girdi az önce cok canımı sıkdı en son iş artık sökücem komple

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı lonasny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hangi civata oldugunu anlamadım ??? yoksa fikir verirdim.
    egzosla motorun baglandıgı yerde yani manifoltta ki vidayı mı kasıt ettin
    motoru saseden sökmeden,egzosu cıkartmadan onuda içeri düşüremezsin, düşersede silindir üst kapaga egzos subabına dogru düşer
    anlamadım
    lonasny bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

birinci resimdeki delikten düştüğünü zannetmiştim daha sonra somunu denedim en son hatta attım içine yine girmiyo ona rağmen motoru komple sökmeye karar vermiştim,çıkarttım gövdeden uğraşırken birden egzosun diğer tarafına kaçmıştır belki dedim oda kuzenin elindeydi o esnada ve nitekim içinden çıktı ama fazladan amelelik yaptırdı sök çıkar,şimdide egzzosun bu 3.resimdeki kısmı çok ısınıyo gibime geldi sizinkinde nasıl,bayadır uğraşıyorum yeni topladım ve ilk defa çalıştırdım ondan nereleri kontrol etmeliyim sizce?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öncelikle resme göre bujı kablosunu egzosdan mümkün oldugunca uzakta sabitle yakın olursa yanar yolda kalırsın.
    ön bölümün ısınması normal nede olsa cayır cayır yanan gaz ilk oraya geliyor.
    ısı korumasını kaybetmediysen tak bişey olmaz
    lonasny bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Herkese merhaba arkadaşlar hepinize kazasız sağlıklı sürüşler dilerim bugün itibari ile motorlarınıza 400 tl zam gelerek artık mondial x treme max'ı 3.842 tlden satışa sunulmakta , motor alamayanlar yandı fazladan para verip alıcaklar :D :D

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    ÖTV artisi ile o fiyat 4000 i bulur neyse güzel makina iyiki almisim dediğim bi makina
    cenkito bunu beğendi.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Merhabalar arkadaslar. Ben daha 2 gune kadar rks titanic 150 almayi kafaya koymustum ama dagda bayirda treking yapan birisiyim ve croos alip dagda bayirda gezmeye daha cok yardimci olur die dusundum. Boyum 1.80 kilo 90 bana nasil gider biraz yuksekmis herhalde cok tesekkur ederim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ölçülerimiz aynı, cok da güzel olur

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölçülerimiz aynı, cok da güzel olur
    Yasim henuz 17 icerisinde tam bitmedi eylulde bitecek sonra ehliyet alacagim.Ama alacagim yer sakin bir yer polisler ugrasmas etmez yani bir suru apaci var kasksiz .polis karakolunun onunden yardiriyor gidiyor bisi yok. Allahtan ben bilincliyim m.t sayesinde 3 yildir takip ediyorum . Ben sadece scooter ile tur atmis birisi olarak bu motoru kullanabilirmiyim? Sistem olarak biliyorum nasil kullanilacagini.Yazın dedem alicak allah nasip ederse haziran gibi..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ehliyet alana kadar trafiğe hiç cıkmamak üzere kullanabilirsin tabi.
    unutma baskası sana carpsa dahi ehliyet olmadıgından 8 de 8 sen suclu oluyorsun

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    öncelikle selamlar ;

elcik manet ve aynaları değiştireyim diyorum. acaba şurdan şunları sipariş edip takabilirsin,ben daha önce yaptım diyen varmıdır?

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet alana kadar trafiğe hiç cıkmamak üzere kullanabilirsin tabi.
    unutma baskası sana carpsa dahi ehliyet olmadıgından 8 de 8 sen suclu oluyorsun
    Trafikte cok kullanmam dag bayir gezerim. Sakarya nehri kiyisinda oturuyorlar dedemler arada bir baliga giderim nufus 10000 civari

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)