Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    acerbis markas aliexpresten aldım fiyatı 35$ sağlam bişey gibi bükmeye çalıştım falan
    Türkiyede satış fiyatı 250-300 arasında.

( bakınız ; http://www.enduromarket.com/urun/ace...oruma_133.aspx
    http://www.n11.com/acerbis-rally-pro...ruma-P20367233
    http://www.adamotorsiklet.com/detay.php?id=1906
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...47782937/detay

normal bir tane almayı düşündüm motor düşse kırılacack falan uğraşmak istemedim biraz daha üzerine koyup bundan almaya karar verdim. ama sadece bir marka etiketinden mi ibarettir orasını bilemem malum şimdi dünyanın parası verilip alınan çoğu şey çinde üretiliyor. ben beğendim gayet hoşuma gitti sağlam bişeye benziyor. fakat montajını henüz yapamadım hava koşulları iş falan uğraşamadım çok
    CompanERROR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler. Motorumun gaz kolu sertleşmişti bende bu videodaki gibi https://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE (2.dk da) gaz kolunun arasına wd-40 sıktım. Gaz kolunu çevirdiğimde sürtme hissi hafiften bir gıcırtı oluştu. Ne yapmalıyım. Bu arada kontak anahtarım zor girip çıkıyor gidonda zor kitleniyordu wd-40 sıkınca çok rahatladı.

Wd 40 once rahatlatiyor ve temizliyor ama sonradan sanirim ayriyetten yaglamak gerekiyor cunku bu seferde temizlenen yer kismen yagsiz kaliyor.

Bu arada bgn mtr un yagini degistirdim. Castrol 15w 40 ile. 1 litreden azcik fazla koydum.cunku ancak o zmn yag gostergesinde gozukuyor yag.
    Bosalttigim yagi 1 litrelik yag kutusuna koydum ama tam 1 litre gelmedi. Yaklasik 850 900 arasi geldi . Bu normal mi

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Arkadaşlar bizim motorlar için uygun ve güzel sesli egzoz bide manet ve elcik linkleri olan avrmı. Ben uyarmı uymazmı bilemedim alanlar varsa yazarsa iyi bir yardım olur.

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler. Motorumun gaz kolu sertleşmişti bende bu videodaki gibi https://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE (2.dk da) gaz kolunun arasına wd-40 sıktım. Gaz kolunu çevirdiğimde sürtme hissi hafiften bir gıcırtı oluştu. Ne yapmalıyım. Bu arada kontak anahtarım zor girip çıkıyor gidonda zor kitleniyordu wd-40 sıkınca çok rahatladı.
    WD40 çözücü solvent , arındırıcı olarak biliyorum, hatta pas çözücü özelliği dahi var, hulasa sırf wd40 ile olmaz, daha çok eski atık kiri pası temizleyip sonradan ayrıca yağlanmalı , sade wd40 ile yapmaya ısrar edilirse paslanmaya dahi yol açabilir, yani sanıldığı gibi mucizevi hem çözücü hem arındırıcı hem yağlama özelliği yok bu zımbırtının.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd 40 once rahatlatiyor ve temizliyor ama sonradan sanirim ayriyetten yaglamak gerekiyor cunku bu seferde temizlenen yer kismen yagsiz kaliyor.

Bu arada bgn mtr un yagini degistirdim. Castrol 15w 40 ile. 1 litreden azcik fazla koydum.cunku ancak o zmn yag gostergesinde gozukuyor yag.
    Bosalttigim yagi 1 litrelik yag kutusuna koydum ama tam 1 litre gelmedi. Yaklasik 850 900 arasi geldi . Bu normal mi
    Motorunuz sıfır idi ise, ilk sürüş sahibi siz iseniz aklıma RODAJ için konulan daha çok mineral bazlı olan fabrika yağı olrak düşündüm, ve motordaki yağın tamamı ancak alttan, var ise 2. yağ tahliyeden boşaltıldığında tam olarak boşalıyor.

Bunlardan biri değil ise, yağ yakma problemi olmuş olabilir , değilise yağı değişmekle iyi etmişsiniz.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz kütüğünü ve kolunu söküp gress yagı ile yaglarsanız sorun çözülür
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

[/COLOR]

Motorunuz sıfır idi ise, ilk sürüş sahibi siz iseniz aklıma RODAJ için konulan daha çok mineral bazlı olan fabrika yağı olrak düşündüm, ve motordaki yağın tamamı ancak alttan, var ise 2. yağ tahliyeden boşaltıldığında tam olarak boşalıyor.

Bunlardan biri değil ise, yağ yakma problemi olmuş olabilir , değilise yağı değişmekle iyi etmişsiniz.[/QUOTE]

Alttaki vidayi soktum sadece ordan bosalttim. Icinde azda olsa yag kalmis olabilir. Simdi 1 litreden azcik fzla koydum.simdi yagi tekrar bosaltip olcecem.ardindan 1 ay sonra tekrar bakacam eksilme varmi diye. Eger eksilme varsa yag yakma olayinin olasi sikintisi ne olabilir. Yani zorlaninca gecici olarak mi yag yakiyo olabilir yoksa pistonlorda falanmi skinti var acaba.
    bu arada motorum 10 000 kusurde ve biraz sert kullaniyorum arazide

10.000 küsür ve arazide sert kullanım , benim diyen Capon zortlar mesela... , bişey söylemek güç konunun MASTERİ Cenkitom yetişir hızır gimi az sonra...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Hacı ne ara 10bin yaptınız ya

1 sene icinde yptim 10 000 5000 i arazi.

Ama bu yag olayi kafami kurcaliyor . cunku beraber surdugum arkadas yakti motoru. Fazla zorlamaktan yag yakmis.ardindan da Yagsiz surmus ve pistonlari kilitledi

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene icinde yptim 10 000 5000 i arazi.

Ama bu yag olayi kafami kurcaliyor . cunku beraber surdugum arkadas yakti motoru. Fazla zorlamaktan yag yakmis.ardindan da Yagsiz surmus ve pistonlari kilitledi
    motorun yag değişim zamanında yani 1000 km civarı yag ölçümünde 100-200 ml yag eksiltmesi sorun olmaz,

yag yakmıstır ama motor kitletmez.

her biniş yada araziye cıkmadan-motoru zorlamadan önce

motor dik konumda iken yan yag gözlem camından yag gözükecek kadar yag olması iyidir.

hatta yag değişiminde bile ben o camı referans alırım.

gelelim yag yakma olayına,

genelde iki yerden motor yag yakar.

1. si segmanlardan ---silindir piston sekman seti değişir sorun olmaz

2. si subab kecelerinden---onların fiyatıda cok ucuzdur ama bana göre biraz daha zahmetli bir iştir.

ben yag değişimlerinde 1,2-1,3 litre civarı, dediğim gibi yan camı referans alarak yag koyuyorum.

birde yag değişiminde vites pedalı arkasındaki 24 lokma ile acılan yag süzgecide temizlenmeli

süzgec kirli ise motor yaglamayı zor yapar gene kitleme riski olur.

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Sagol cenkito oldukca aydinlatici oldu

Motosikleti
    Egzoza su girse ne olur ? Ha bide arkadaşalr benim moto 2000 km olucak ama 19.. gözüküyor baştaki 1 hafif aşağıda sanırım takılmış o öyle ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Ben bu tekeri çok begendim oluyormu bizimkine ?
    Tam boyutları bir türlü çözemedim bide unutkanım o ayrı :D

http://www.camgoz.com.tr/asp/product/26900/2-75-16-DIS-LASTIK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    su zamanla buharlasır sorun olmaz,

o lastik olmaz sonu arka için 18 , ön için 21 olmalı, öndeki rakamlar lastik genişliği

km ilerleyince 1 de 2 ye tam döner , o da sorun olmaz yani.
    CompanERROR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su zamanla buharlasır sorun olmaz,

o lastik olmaz sonu arka için 18 , ön için 21 olmalı, öndeki rakamlar lastik genişliği

km ilerleyince 1 de 2 ye tam döner , o da sorun olmaz yani.
    Tişikirler sipermen

Ama km saati bozulmuş olabilir zannımca
    cenkito bunu beğendi.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tişikirler sipermen

Ama km saati bozulmuş olabilir zannımca
    önemli değil,

sayac bozulmusda olabbilir, biraz daha yol yapıp değişip değişmediğine bakmak lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Merhaba cok güzel duran bi motor tipide cok hosuma gidiyor ancak mondial oldugundan aklımda tereddütler var kullanan abiler nasıldır motor ilk motor için uygunmudur kronik sorunları varmıdır ?? önceki yazılarda yazıldı demeyin lütfen baktım ancak pek bulamadım

Motosikleti
    Var kardeş bakmamışsın işte. Bende ilk motor olarak aldım bin git hiç bişi olmaz dağa taşa vur devir duş kaldır yine bas sağlamlığına laf yok. Ha yüksek olduğu için sana uyarmı gidip denemen lazım

abi kac kurus yakıyo 100 km de ??

Ben bayii'ye gittim motoru denemek için boydan dolayı, boyum 1.70 motor düz olunca sadece parmak uçlarım çok hafif yere değiyor fakat trafikte giderken durduğumuzda motoru hafif yana yatırıp durunca daha kolay veya 4.5 cm alçaltabilirsin dedi adam. Servisi de sordum soun olmaz sana göre ayarlarız dedi ortada elle ayarlanabilir bir yer varmış ordan bile alçaltırız dedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)