Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Motorun yakıtı hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba?

Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motorun yakıtı hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba?

Selamlar.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...usunen_19.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/b8NlGn.jpg

http://i.hizliresim.com/vzMgJD.jpg

http://i.hizliresim.com/0VO7RW.jpg
    Parça parça yüklücem fotoğrafları

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Söylediklerinin her kelimesine katılıyorum Attila abi
    Aynalardan şikayetçi degilim abi açılı ayna mı ne diyorlar ondan takmışlar yani eskiler baya sakat diye okudum ama ben baktığımda herseyi görüyorum aynalarda sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

http://i.hizliresim.com/XWOBN7.jpg

http://i.hizliresim.com/mlvGpR.jpg
    Phaselis'den birkaç kare
    Ressimleri burada görebilmemiz için foruma resim atarken aşağıda ki
    "# Linkleri otomatik urlye çevir"
    satırında ki kutuyu imleme. İmleyince resmi link olarak veriyor sanırım. O kutu boş kalsın
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Bugün yol bittikten sonra şöyle bir baktım motora plakanın sağ alt tarafı yamulmuş foruma baktım aynı dert var bu neden böyle oluyor acaba? Bir de far acil beni değiştir diyo kısa far hiç yok uzunu yakınca orta karanlık yanlar dalga dalga bana güvenme diyor bunun çaresine bakan oldu mu kafa değişimi haricinde?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    far kafasını değişen oldu, onun haricinde ayarlayıp devam ettik.

ben ampul patlayınca orjınal ampulden alıp taktım o kadar.

tabi çin malı motor bayınden değilde honda servisinden philips HS1 almıstım

plaka yamulmasıda sen yada artcın binerken inerken ayagı, bacagı carpıyor olabilir.

ben plaka altlıgını ses yapmasın diye cıkarttım, motor arazide de yattı kalktı ama daha yamulma filan olmadı

görüldüğü gibi plaka direk arka çamurluga takılı, arada ki yukselticili lambalı parcayı cıkarttım

Carbondioxid ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

arkadaşlar merhabalar. uygun fiyata önerebileceğiniz sağlam ve kaliteli kask var mı ? varsa fiyatı nedir. Allaha emanet olun

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alpertunga18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar. uygun fiyata önerebileceğiniz sağlam ve kaliteli kask var mı ? varsa fiyatı nedir. Allaha emanet olun
    LS2 FF351 Chrono II Kapalı Kask
    http://www.feyizoglu.com/LS2-FF351-Chrono.html#0
    cenkito bunu beğendi.

abi kısa sürede dönüş yaptığın için tşklr. kaskı internetten siparişle alacağım için Beden olayını nasıl tercih etmeliyim bilemedim. S beden çok küçük olur diye düşünüyorum. M veya L Bedenlerden birisi olur sanırım.Ama bana uyup uymıcanı nasıl bilebilirim.saygılar.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alpertunga18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kısa sürede dönüş yaptığın için tşklr. kaskı internetten siparişle alacağım için Beden olayını nasıl tercih etmeliyim bilemedim. S beden çok küçük olur diye düşünüyorum. M veya L Bedenlerden birisi olur sanırım.Ama bana uyup uymıcanı nasıl bilebilirim.saygılar.
    Abicim verdiğim linkte kask resminin yanında "beden tablosu" var. Onu aç incele, kafanın çapını ölç ona göre sipariş ver
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim verdiğim linkte kask resminin yanında "beden tablosu" var. Onu aç incele, kafanın çapını ölç ona göre sipariş ver
    eyvallah abim.çok sağol
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    atilla abi iyi gunler om aticaktim ama bilgi ihtiyaci olan olur diye burdan yazayim ben 19 yasindayim cross enduro turune ilgiliyim bajaj discover alicaktim xtreme guvenemiyodum sonra seni buldim bloglarini okudum mesajlarini okudum bi sorayim dedim alsam ogrenci adami uzermi servisle hasirnesir olur muyum yakarmi cok 250 300 km yapar demissin yeterde aslinda abi ben gozum gibi bakarim yeterki bana sorun cikarmasin uzmesin araziye girmem hayatta zorlamam genelde sehir ici kullanicam boy 1.81 seneye univeristeye giderken goturucem 800 km yol yapabilirmiyim max le ben acaba kusura bakmayin uzun oldu ama benim gibi dusunen olabilir diye sordum yardimci olan herkese tesekkur ederim simdiden hayirli ramazanlar .

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla abi iyi gunler om aticaktim ama bilgi ihtiyaci olan olur diye burdan yazayim ben 19 yasindayim cross enduro turune ilgiliyim bajaj discover alicaktim xtreme guvenemiyodum sonra seni buldim bloglarini okudum mesajlarini okudum bi sorayim dedim alsam ogrenci adami uzermi servisle hasirnesir olur muyum yakarmi cok 250 300 km yapar demissin yeterde aslinda abi ben gozum gibi bakarim yeterki bana sorun cikarmasin uzmesin araziye girmem hayatta zorlamam genelde sehir ici kullanicam boy 1.81 seneye univeristeye giderken goturucem 800 km yol yapabilirmiyim max le ben acaba kusura bakmayin uzun oldu ama benim gibi dusunen olabilir diye sordum yardimci olan herkese tesekkur ederim simdiden hayirli ramazanlar .
    Abicim biraz zamanını ayırıp buraları okursan daha çok bilgi sahibi olursun ama önce biraz cevap yazayım;
    - Bajaj Discover'i tanımıyor bilmiyorum ama Bajaj motorlar konusunda çok olumlu düşüncelerim var. Çok dürüstçe söyleyeyim Max'ı tercih etmemin asıl nedeni sele yüksekliğinin 90 cm olması (Discover'de bu yükseklik 80 cm.) ve parçası ve servisinin (Mondial) çok yaygın ve kolay bulunabilir olmasıydı.
    Ben Max'ı bilerek almadım. Motor özelliklerinin avantajlarına (cg motor) ise burada ki Cenkito (Cem) sayesinde farkına vardım. (Parçaları ucuz ve kolay bulunabilir, ayrıca tamiri basit)
    Yıllardır uzun boylu birisi olarak küçük motorların altımda çocuk bisikleti gibi kalmasından nefret ettiğim için bu motoru tercih ettim ama aldığıma çok memnunum.
    Bu yüzden çevremde boyu 1.70'ten uzun olan herkese en düşük fiyatlı ve güzel motor olarak max'ı kısa olanlara Bajaj Boxer'i tavsiye ediyorum.(3.500 - 5.000 arası)
    Bir yüksek skalada ise (8.000 TL) ile Bajaj Pulsar'ı
    Onun üstünde ise (15.000 TL) Suzuki İnazuma'yı
    Sıralamam böyle.
    Bu motor motoruna iyi davranan benim gibi uzun boylu ekonomik gücü sınırlı olanlar için ideal. Kısa boylu olanlar için de Bajaj Boxer ideal. Diyorsan ki ben boyumu dert etmiyorum torklu filan olsun o zaman Boxer al ama bence bu motora nazaran şimdilik biraz daha servisi az filan. Biraz daha uğraşırsın belki ama o motorda fena motor değil.

Alırsan seni üzmez yormaz diye düşünüyorum. Düzgün kullanmak ve bakmak kaydı ile 100 kilometrede bir mola verip istediğin kadar gidebilirsin. Ben her gün 50 km standart yol yapıyorum. Allah nazardan saklasın tık demedi daha.

ÖNEMLİ NOT: Blog benim bloğum değil. Burada benden önce insanlara yardımcı olmak için hüsniyet gösteren arkadaşlarla başlatılan bir yardımlaşma dayanışma ve insanlara yardımcı olma çabasıdır. Hepsine minnetarım.

Saygılar.
    Carbondioxid, cenkito ve windy125 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    belimi sakatlamadan önce arazide de cok sert olmasada zorladıgımda oldu toplamda 850 km yol yaptıgımda oldu.

forumda en eski max sahibi ve kullanıcısı benim.

güç yetersizliği sebebiyle yaptıgım modifiye calısmaları-ugrasları hariç 2,5 senede HİÇ ARIZA VERMEDİ,

lastik bile patlatmadım,masraf cıkartmadı.

stabilize, köy-yayla yolları , cadde vs için orjınalinin gücü yeterli. ama son hız beklememen lazım.
    AttilaXtreme, Carbondioxid ve windy125 bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar,yıllardır araba kullandıktan sonra artık yanına bir motosiklet almak istiyorum. Motosiklet kullanan arkadaşlarım genelde ybr-cbf ikilisinden birini edinmemi söylüyor fakat ben xtreme max'ı beğendim.Boyumun 190cm olmasıda buna etken. Fakat çoğu zaman asfaltta kullanacağım. Süpermoto lastikleri almadan asfaltta kötü olur mu?
    Birde 100km/h a yakın hızlarda rahat yol alıyormu?
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı xylitol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,yıllardır araba kullandıktan sonra artık yanına bir motosiklet almak istiyorum. Motosiklet kullanan arkadaşlarım genelde ybr-cbf ikilisinden birini edinmemi söylüyor fakat ben xtreme max'ı beğendim.Boyumun 190cm olmasıda buna etken. Fakat çoğu zaman asfaltta kullanacağım. Süpermoto lastikleri almadan asfaltta kötü olur mu?
    Merhaba arkadaşım bende hiç aklımda yokken dur bi motosiklet bakayım derken xtreme max'ci oldum motoru alalı iki ay olucak sanırım benimde boyum 190 ve bizim boy ölçüsüne sahip kişilere tam oturan bir motor burada yazılanları bir oku ikna olacaksın Cem, Tolga ve Attila abi deneyimlerini okadar güzel aktarmış ki pek soru işaretı kalmaz aklında naçizane biseyler yazayım üç yada dört gün önce ilk 500 km bakımını yaptırıp direk aynı gün 130 km bir yola vurdum 80 km hızda rodaj yağı ile vızıldayan aletin bakım sonrası otobanda dizginleri boşaldı resmen hiç durmadan 90 - 100 km ile Alanya Antalya yaptım sonra antalyadan iki kişi hiç durmadam 60 - 80 km hızla phaselis yaptık ertesi gün hiç durmadan 80-100 km hızla alanyaya geri döndüm ki sıcak asfalt eriyor ben yoruldum ama hayvan yorulmadı bunların hepsini üstündeki fabrika çıkış lastiği ile yaptım varsın gerisini sen düşün tabi Attila abi gibi asfalt lastiği takarsak tadından da yenmez hani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bugün araziye çıktım yine fazla zorlamamıştım daha önce bu sefer cross parkuruna girdim ağaçlı köklü taşlı toprak engebeli yollar yatar kayar diye kıyamıyordum dedim siftahı yapayım iki takla bir yatırma falan yaparım diye gittim ne oldu hiçbir şey karabatak benle dalga geçti ayakta hiç motor kullanmadım ilk defa denedim valla denge daha rahat sağlanıyormus. Far olayını da hallettim zaten adamlar parça yaptırmış ne zaman servise gelirim diye iddaya bile girmişler iddayi kazanandan beleş far ayarı ve yağ değişimi kazandım güzel şeker birgun oldu
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    dalangic abi yukarda yazdiklarimi okumus olabilirsin bende alanyada yasiyorum eger musait olursan bi pazar gunu falan motorunu gorebilirmiyim acaba.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı xylitol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "dalangıç" kardeşimize ekleyecek bir şeyim yoktur.
    Arzederim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    dalangic abi yukarda yazdiklarimi okumus olabilirsin bende alanyada yasiyorum eger musait olursan bi pazar gunu falan motorunu gorebilirmiyim acaba.
    Ben alanya limanda amphora dalış okulundayim saat 4 den sonra müsaitim her daim istediğin zaman görüşürüz motoru göçmen Türk den aldım şuanda da bir tane var servisi de iyi eğlenceli adam, dediğim gibi limandayim beklerim.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    abi tunellerin ordaki limandami merkezdeki iskeledemisin haftaici calisiyorum ama pazar gun musaitsen ugrayayim yanina

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

bende hayate hanim yolundaki citirim in orda avea var orda calisiyorum abi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    abi tunellerin ordaki limandami merkezdeki iskeledemisin haftaici calisiyorum ama pazar gun musaitsen ugrayayim yanina

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

bende hayate hanim yolundaki citirim in orda avea var orda calisiyorum abi.
    Dediğim gibi her gün saat 4 den sonra müsaitim bende dragon ve wiking teknelerini bilirsin karşı tarafımda da azade restoran var... biliyorum orayı avea müşterisiyim bu arada hala intouch 3 large aksesuarı gelmedimı yav?

Motosikleti
    Vitello Life 80
    abi motora yakisiyorsun ha motora hayran kaldim sesi durusu falan cok guzel daha once iskelede max gormustum demekki seninmis masallah demir at :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)