Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Motor yağı değişimi için sizden yardım bekliyorum.

2014 cbr250 motorum 2.000 km ye dayandı.motor yağı değiştirmem gerekiyor mu? Gerekiyor ise hangi yağdan koymalıyım?

Izmirde oturuyorum yağ değişimini nerede yaptırayım?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Garanti icin Mecburen serviste degistircen 10/40 koydur benim kine 10/50 repsol supersport makinalar icin olani koydular memnun degilim tire delikanli serviste sen bayrakliya gidecen izmir icin de otyruyorsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı KaanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2014 cbr250 motorum 2.000 km ye dayandı.motor yağı değiştirmem gerekiyor mu? Gerekiyor ise hangi yağdan koymalıyım?

Ama 2000 km erken olur bence ilk bakim 1000 km gittim 6000 de gel dedi servis
    KaanD bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pim dönmüyor, pimin üzerinde ki yuvarlak "roller" yazan silindir parça dönüyor.. Pim sabit diye biliyorum..
    Haklısın Zeki, pim etrafındaki makara dönüyor bence de (roller yazan). Ki dişliye temas eden bölüm orası zaten
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı KaanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

değiştirme. 1000km bakımında yağ ve yağ filtresi değişti. 6000 de bidaha değişecek ister arada 4000 binde değiştir kendin sadece yağı istersende hiç elleme 6000e kadar. Test edilmiş onaylanmış 6000 de gel demiş koskoca honda :D
    KaanD bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Arkadaşlar merhaba 15 bin km de cbr ım var.dün 100 km civarı yol yaptım eve dönüş yolunda birşey dikkatimi çekti.Vites değişim sırasında debriyajı bırakınca hafif bir sallantı oluyor geç kavrıyor.Nasıl anlatıyım motor daha geç vitese geçiyormuş gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Arkadaşlar motorum 15.500 km de daha önce hiç bir bakım yapılmamış.Yağ,filtre dışında 16 binde bakıma sokacağım.Neler değişir?Yağ olarak ıpone koydum 2 bin km önce memnunum niye aynısında alıcam.En doğrusu servise sormak ama yinede soruyum bana ne kadara patlar bakımı.Ankarada 2 tane servis var sizce hangisine gidiyim.Şimdiden teşekkürler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar daha önceler den yazıcaktım bu mesajı ama videoyu yeni çekmek geldi aklıma. Motorun göstergesi belli devir aralıklarında dansöz gibi oynuyor birde video da belli olmuyor ama egzoz dan patlama sesleri geliyor.. Acaba ateşleme sisteminde bi sıkıntı olabilir mi ?? aynı derdi yaşayanlar var mı ?
    https://www.youtube.com/watch?v=5bWZ...ature=youtu.be
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Selam gençler...
    depoyu fulleyip km yi sıfırlayıp yolca çıktım.
    1. denemem artçılı şehir trafiğinde. %80ninde artçımla gezdim 80+52 kg devir 6000 7000 ortalama.
    300 km 45 tl doldurdum. 3,1 lt/100 km ediyor.

2. denemem uzun yolda (ankaradaki arkadaşlarla ank. kızıl ırmak-kalecik- ank) toplam 250 km depom 40 tl fullendi. ortalama hız 100-120 civarı önde 125 likler gitti biraz garip ama fazla artçılıdan fazla yaktı, yolun bazı yerlerinde abandım devirler 10bin üzerinde gitti belki ondandır.
    250 km uzun yol 40 tl 3,3 lt/100 km

Gayet düşük değerler maşallah.

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba bir sorunum var Son bir kaç gündür .Vites düşürdüğümde debriyajı bırakınca motor geç bırakıyo gibi.Hemen motor freni yapmıyo arada biraz salınma oluyo Bugün servise gösterdim arkadaş kullandı Sadece ses geliyo dedi galiba tam anlamadı Bir gün boyunca kalsın içini açık bakalım filan dedi.Ne yapmam gerek arkadaşlar lütfen akıl verin.Ne sorunu olabilir? inşallah anlatabilmişimdir mobildeyim.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bir sorunum var Son bir kaç gündür .Vites düşürdüğümde debriyajı bırakınca motor geç bırakıyo gibi.Hemen motor freni yapmıyo arada biraz salınma oluyo Bugün servise gösterdim arkadaş kullandı Sadece ses geliyo dedi galiba tam anlamadı Bir gün boyunca kalsın içini açık bakalım filan dedi.Ne yapmam gerek arkadaşlar lütfen akıl verin.Ne sorunu olabilir? inşallah anlatabilmişimdir mobildeyim.
    Ustanın motoru kullanıp anlamadığı sorunu, bizim buradan tarifle anlamamızı ve çözüm bulmamızı mı umuyorsun

Benzer bir sorunu kışlık eldiven aldığımda yaşamıştım. Eldiven parmaklara uzun geldiği için debriyajı bıraktığımı düşünürken bırakmamış oluyordum. Sizinkisi böyle bir sorun değil gibi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar daha önceler den yazıcaktım bu mesajı ama videoyu yeni çekmek geldi aklıma. Motorun göstergesi belli devir aralıklarında dansöz gibi oynuyor birde video da belli olmuyor ama egzoz dan patlama sesleri geliyor.. Acaba ateşleme sisteminde bi sıkıntı olabilir mi ?? aynı derdi yaşayanlar var mı ?
    https://www.youtube.com/watch?v=5bWZ...ature=youtu.be
    Videoda biraz belli oluyo ama helal olsun diorum o nasil bi dikkat ben yolda gostergeye bile bakmiorum cok nadir bi kafayi egip bakarim oda ona dikkat etmem belki herkeste boyledir
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanın motoru kullanıp anlamadığı sorunu, bizim buradan tarifle anlamamızı ve çözüm bulmamızı mı umuyorsun

Benzer bir sorunu kışlık eldiven aldığımda yaşamıştım. Eldiven parmaklara uzun geldiği için debriyajı bıraktığımı düşünürken bırakmamış oluyordum. Sizinkisi böyle bir sorun değil gibi.
    Daha önce belki yaşamış olan vardır diye düşündüm neyse teşekkürler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda biraz belli oluyo ama helal olsun diorum o nasil bi dikkat ben yolda gostergeye bile bakmiorum cok nadir bi kafayi egip bakarim oda ona dikkat etmem belki herkeste boyledir
    Abi giderken bende bakmam göstergeye geçen otopark da motorun biyerinden ses geliyodu onu bulmaya çalışırken fark ettim bende
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Evet Yine bir bakım klasiği.. ayın 28 inde sinop tarafına gideceğim için biraz detaylı girdim bu sefer

24k bu bakımda; buji, hava filtresi, yağ ve yağ filtresi, arka tekerlek kaplin ve fren hidrolikleri değişmiştir..

yağ eneos 15-50.. full sentetik

bütün malzemeleri ben götürdüm.. ustamla birlikte taktık baya yoğundu bende yardım ettim sağı solu sökerken falan bujinin yeri harbi zor depoyu söktük komple ara ara aklıma geldikçe foto çektim ve sadece 70tl işçilik

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    geçenlerde motoru boşa alırken sıkıntı yaşıyorudm. servise götürdüm. debriyaj ayarı yaptık dediler şıkır şıkır oldu vitesler. şimdi yine boşa alamamaya başladım motoru.
    1- bunun sebebi nedir?
    2- debriyaj ayarını kendim yapma şansım var mı?
    3- varsa nasıl
    şimdiden teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde motoru boşa alırken sıkıntı yaşıyorudm. servise götürdüm. debriyaj ayarı yaptık dediler şıkır şıkır oldu vitesler. şimdi yine boşa alamamaya başladım motoru.
    1- bunun sebebi nedir?
    2- debriyaj ayarını kendim yapma şansım var mı?
    3- varsa nasıl
    şimdiden teşekkürler.
    Vites değiştirirken gavur tekmeler gibi, boşa alırken masaj yapar gibi, narin narin, tüy gibi, meltem gibi dokunacaksın pedala.
    Tardigrat ve qezgin bunu beğendiler.

Debriyajı çekip bırakıp yine çekip deneyin bir de.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bunlara ilaveten debriyaj telinizin ayar zamanı da gelmiş olabilir. Debriyaj maneti aşağılarda kavrar hatta 1.viteste durduğunuzda maneti tam çekmenize rağmen bi kavramaya çalışır ordan da anlaşılır. Yeri varsa gerilir tel eskimişse değişir. CBR125 debriyaj teli 15TL idi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Değerli arkadaşlar;
    8000 Bakımı yaptıran arkadaşlar var ise lütfen faturayı cekıp koyabilirler mi 2014 model olduğu için motor Garanti bozulmasın ndiye servise gidecem. 4 litre İPONE 10/40 aldım yıne.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;
    8000 Bakımı yaptıran arkadaşlar var ise lütfen faturayı cekıp koyabilirler mi 2014 model olduğu için motor Garanti bozulmasın ndiye servise gidecem. 4 litre İPONE 10/40 aldım yıne.
    8000 diye bir bakım yok :D 1-6-12 diye gidiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler