Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    az kullanılmış ircsi olan varmı elinde arkadaşlar bagışlayabilicek durumda olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Sabah yağı zincir yağının siparişini geçtim zeki abi grenajlar takılırkende yağını falan değişterecem Zinciri de kendim özene bezene yağlacağım çünkü baya özledim motoru )
    Mitoqondri bunu beğendi.

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah yağı zincir yağının siparişini geçtim zeki abi grenajlar takılırkende yağını falan değişterecem Zinciri de kendim özene bezene yağlacağım çünkü baya özledim motoru )
    sanki özgürlüğünü kısıtlamışlar gibi hissediyorsun demi
    afyonlu003 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az kullanılmış ircsi olan varmı elinde arkadaşlar bagışlayabilicek durumda olan?
    Yeni r25 alanlarda vardir bol bol deistiriyolar lastikleri bi sor derim...

Motosikleti
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki özgürlüğünü kısıtlamışlar gibi hissediyorsun demi
    Hemde nasıl ya sanki elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi hissediyorum pff
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Beyler slmlar

Yeni kasa repsol aldıgımı soylemiştim ikinci el 4500 km idi yalnız bişeyi merak ettim motor maalesef kalkışta biraz hantal, 5-6000 devirden sonra kendine geliyor. İkinci viteste 6000 devirden sonra ataklanıyor, baska bir yeni kasa denedim fark var. Kalkışta yavaş kalıyor. Sebebi nedir bilen yada yasayan varmı. Debriyaj ayarıda yaptık degişmedi pek. Arka dişli orjinali kaç bilen varmı ? Bende arka dişli 36 yazıyor. Birde elcikler farklı rizoma o etkilermi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

türkiyede en çok kullanılan motorlardan ama sayfası pek bi aktifmiş,

neyse ben motoru bugün servise götürdüm, sıkıntı olmadığını söyledi sanırım psikolojik olabilir, debriyaj ayarıda yaptırdım. gidişi çok güzel dedi. bakalım bir süre binerim böyle.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yağdan dolayıda yapar.. İçinde hangi yağın olduğunu biliyor musunuz ?
    Ayrıca zincir gergi ayarına bakın.. Arka maşada görsel var.. Zincir çok gevşek olabilir..

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    CBR 250ye branda alıcam hangi beden daha uygun olur ?

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Tesekkur ederim mitoqondri bugun altib elbiseli adam r25 cbr250 ninja200sl ve inazumayi kiyasladi cbr 250 yi sadece yakit tuketimi iyi diyorlar ve 5 beygir guc kaybi varmis adam soguttu beni yaw herhalde r25 veya 250 sl alacagim tekrardan tesekkur ederim

Merhaba arkadaşlar, cbr 250 alarak aranıza katıldım, motoru 10 km kadar sürdüm fakat aynaların omuz ve kollarımı göstermesinden dolayı arkamı göremiyorum, bana arkamı rahatça görebilecek ayna tavsiye etmenizi rica ediyorum.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Myteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, cbr 250 alarak aranıza katıldım, motoru 10 km kadar sürdüm fakat aynaların omuz ve kollarımı göstermesinden dolayı arkamı göremiyorum, bana arkamı rahatça görebilecek ayna tavsiye etmenizi rica ediyorum.
    Orjinal aynalar düzgün ayarlarsan arkanı gayet güzel gösterir şayet kısa ayna takılmış ise orjinal aynaları tavsiye ederim. Daha büyüğü aralara girerken iyice sıkıntı olur diye düşünüyorum. Ben bu haliyle bile aralara girmeden önce aynaları kapatıyorum yoksa arabalarin aynalarına çarpıyor bol bol küfür etmiyorlardır inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Alıntı Recogss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim mitoqondri bugun altib elbiseli adam r25 cbr250 ninja200sl ve inazumayi kiyasladi cbr 250 yi sadece yakit tuketimi iyi diyorlar ve 5 beygir guc kaybi varmis adam soguttu beni yaw herhalde r25 veya 250 sl alacagim tekrardan tesekkur ederim
    Evet honda vasatı geçememiş onların incelemesinde ama başlangıç için daha affedici ve az tüketimi + en önemli kriterlerden biri olan servis ağı ve yedek parça fiyat uygunluğu açısından yine de tercih edilebilir bir motor benim gözümde. Tecrübeli adam hız isteyen adam için R25 daha tatmin edicidir tabi. Benim gönlümde de ikinci motor olarak R25 yatmasına rağmen yeni kasa cbr250 de alabilirim ninja da hepsi gayet başarılı motorlar alanın pişman olmayacağını düşünüyorum.
    Recogss bunu beğendi.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal aynalar düzgün ayarlarsan arkanı gayet güzel gösterir şayet kısa ayna takılmış ise orjinal aynaları tavsiye ederim. Daha büyüğü aralara girerken iyice sıkıntı olur diye düşünüyorum. Ben bu haliyle bile aralara girmeden önce aynaları kapatıyorum yoksa arabalarin aynalarına çarpıyor bol bol küfür etmiyorlardır inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Evet honda vasatı geçememiş onların incelemesinde ama başlangıç için daha affedici ve az tüketimi + en önemli kriterlerden biri olan servis ağı ve yedek parça fiyat uygunluğu açısından yine de tercih edilebilir bir motor benim gözümde. Tecrübeli adam hız isteyen adam için R25 daha tatmin edicidir tabi. Benim gönlümde de ikinci motor olarak R25 yatmasına rağmen yeni kasa cbr250 de alabilirim ninja da hepsi gayet başarılı motorlar alanın pişman olmayacağını düşünüyorum.
    Teşekkür ederim cevabınız için. Aynalar orjinal ayna ama ben biraz uzun boyluyum. Cbr 250 tercihim de en etkili sebep servis ağı ve yedek parça ucuzluğu daha da önemlisi motora anında sahip olabiliyorsunuz, r25 de güzel motor ama motora hemen sahip olamıyorsunuz sıra vs beklemek gerekiyor, bu de önemli bir kriter bence

Motosikleti
    KZGN
    Hayırlı olsun @Myteo motorun
    aynalara zamanla alışırsın daha yeniymiş kendi açını bulunca dahada rahat edersin diğer arkadaşların dediği gibi.

Motosikleti
    cbr 250r
    iyi akşamlar bende pazartesi 2012 model cbr ile aranıza katıldım motorun herşeyinden memnunum ama 5500 devirde o denilen ses geliyo. yağı yeni değişti 12 000 bakımında motor 12200 küsür kmde suan acaba motul veya iphone yağ koysam yada önerebileceğiniz bi yağ varmı bu sesi önlemek mümkün mü

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun oncelikle kazasiz belasiz suruler... 5000 / 5500 devirde gelen titresime ve zingirtili sese alisman gerekiyo kronik hicbiturlu kurtulma gibi bi imkanin yok alisinca duymuyosun bile
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250r
    allah razı olsun bi problem çıkartmaz inşallah sanki içerde bişey var boşta o sallanıyo gibi. en iyisi kulak tıpaçı (adını tam bilmiyorum) alacağız

Motosikleti
    Merhabalar geçen günde yazmıştım motorun parçalarını sipariş geçtik diye ufaktan fiyat listesi eklemek istiyorum buraya burada yazanlardan flaşör-fren merkez kapağı-egzoz koruma saçını iptal ederek yerine radyatör hortumu ile sağ ayna geçtik. Belki dikkatinizi çekmiştir orada ön takıma bakılacak şase doğrulacak diye hatta ben sorduğumda bunu niye yazdın diye ön takımın orada hafif bi yamukluk var onu sanayide yaptırmaya çalışcam falan dedi sırf fazladan işçilik parası almak için çünkü o hafif yamukluğu bakmayla değil de binmeyle anlaşılır diye düşündüm(?) çünkü işçilik için 500 TL civarı bir şey dedi ya la Her neyse motoru güvendiğim bi usta var kendisi afyonda ilk büyük motorları indirip bindiren kişidir parçalar geldimi motoru ona teslim edeceğim artık. Toplatmadan önce de yağı yağ-hava flitresini değiştiriyorum bakalım ne zaman çıkar makine. Bu arada ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum kazanın nasıl nereden ne şekilde geleceği hiç belli olmuyor maalesef her an önünüze kedi köpek araba vs. her şey çıkabilir lütfen KASK ELDİVEN MONT DİZLİK mutlaka ama mutlaka olsun bana bir şey olmaz demeyin.. İyi günler.
    ardacik ve mucoist bunu beğendiler.

DarK77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Merhaba arkadaşlar.
    Bana bu sele altı bagajı hiç yeterli gelmiyor, o yüzden alet takımını çıkardım.

normalde ne gibi durumlarda alet çantasına ihtiyaç duyuluyor. yeni olduğum için bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

iyi sürüşler.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı mazixxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah razı olsun bi problem çıkartmaz inşallah sanki içerde bişey var boşta o sallanıyo gibi. en iyisi kulak tıpaçı (adını tam bilmiyorum) alacağız
    Kasksız mı kullanıyorsunuz?

Alıntı DarK77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bana bu sele altı bagajı hiç yeterli gelmiyor, o yüzden alet takımını çıkardım.

normalde ne gibi durumlarda alet çantasına ihtiyaç duyuluyor. yeni olduğum için bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

iyi sürüşler.
    Motoru aldığımda ilk yaptığım şey o çantayı çıkarmak olmuştu. Zaten başıma bir şey gelecek olsa, nasıl kullanılacağını bilmediğim o aletlerin bana faydası olmayacaktı. Yaptırdığım kasko ücretsiz yol yardım da vaat ediyor. Bir şey olursa ararım yol yardımı diye artık hiç taşımıyorum.

Motosikleti
    cbr 250r
    bakkala bile kaskla gidiyorumda ses yinede geliyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler