Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    İyi forumlar arkadaşlar nasipse bende 2014 kasa cbr 250 almayi düşünüyorum önceki motorumda boydan dolayı ayaklar depoyu tam sarmiyodu ve motor altimda ufak gözüküyordu cbr de bu sorunu yasarmiyim boyum 186 cm cevap yazarsanız memnun olurum.
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Akadaslar bot kullananiz varmi? Tcx yaris botu almayi dusunuyorum bi bilginiz varmi?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar nasipse bende 2014 kasa cbr 250 almayi düşünüyorum önceki motorumda boydan dolayı ayaklar depoyu tam sarmiyodu ve motor altimda ufak gözüküyordu cbr de bu sorunu yasarmiyim boyum 186 cm cevap yazarsanız memnun olurum.
    http://youtu.be/SefRjpBx-qo

Hocam AEA'nın bu videosu işine yarayabilir.. Bir izle istersen..
    Ben bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum..
    Hayallerime Sürüyorum.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata spreyi yağı temizleme açısından doğru bir hareket.. Ama terleme olayını anlayamadım hocam.. Şu an baktım ve dünden beride motor sabit her hangi bir kaçak yağ damlatma yok..
    Terleme denilen olay motorun contalarında yıpranmaya (hararete bağlı olarak) ya da çatlamaya (gereğinden fazla ya da aşırı yağ doldurulması neticesinde) bağlı olarak çok hafif yağ sızıntıları olmasıdır. öyle ki, yere yağ damlatmaz ama terleme olan yerlerde tozlanma ve pislenme olur, çünkü yağ toz ve kir tutar. bu olaya terleme deriz.

eğer aşırı yağ konulursa contaların çatlaması sonucunda kullanım şekline göre motor bloğu vıcık vıcık yağ olur. kullanıma bir zararı yoktur, kaçan yağ belki de 50 - 100gramdır 5bin km'de ama her yeri pislik içinde bırakır.

internette fotoğraf bulursam paylaşırım.

kolay gelsin
    Mitoqondri bunu beğendi.

Açıklama için teşekkür ederim hocam.. Çok saolun..
    Şu anlık öyle bir durum gözükmüyor.. İnşallah yaşamamda..

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar.. Bugün beklenen yağ ve filitre değişimini yapmış bulunmaktayım.. Amatör bir şekilde video çektim.. Umarım yağ değişimi yapıcak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim..

http://youtu.be/aAEq-lsTA5o
    eline sağlık güzel faydalı olmuş.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Teşekkürler hocam saolun.. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım..

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Yokmu korumali bot kullanan

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar.. Bugün beklenen yağ ve filitre değişimini yapmış bulunmaktayım.. Amatör bir şekilde video çektim.. Umarım yağ değişimi yapıcak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim..

http://youtu.be/aAEq-lsTA5o
    cbr 250 forumunda ilk defa yağ değişim videosu eline sağlık ilgililere yardımı olacaktır

birde motor soğukken mi sıcakken mi değiştirdin ben iyice soğuduktan sonra değişmesi taraftarıyım
    Mitoqondri bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Eyv. Hocam saolun.. Daha öncelerde çok aradım youtube'da türkçe cbr250 yağ değişim videosu falan bulamayınca kendim çekmek istedim..
    Biraz uzun oldu ama bildiğim kadarıyla anlatarak video çekmek istedim..

Motor tamamen soğuktu hocam.. Hatta bazı forumlarda yağ değişimi için 3 dk çalıştırın sonra boşaltın yazıyordu.. Kiminde soğuk olması gerektiği söyleniyordu..
    Saolsun forumdan Samet ile telefonda görüştüm oda kendisinin tamamen soğukken değiştirdiğini söyledi.. Bende öyle yaptım.. Bencede zaten soğukken ve yağ tamamen dibe çötüğünde değiştirilmeli..
    zsturkmen bunu beğendi.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anında çok tehlikeli olur bence ciddi şekilde sırt ve omurilik yaralanabilir en iyisi seleye fileyle sabitlemek

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:22 ----------

hoşgeldin çıktı galiba motor masraf ne kadar tuttu
    Hoşbulduk. Epey oldu çıkalı aslında. 3 hafta olacak yanılmıyorsam çıkalı. 2400 tuttu. Ertesi gün kasko yaptırdım
    Mitoqondri bunu beğendi.

Tekrardan geçmiş olsun hocam.. Kasko ne kadar tuttu.. ?

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    arkadaşlar merhaba
    2012 model sahibi olan arkadaşlardan muayene yaptıran var mı, ücreti nedir , ayrıca benim ön farlar beyaz renk ve topcase im var , muayene öncesi orijinalini takmak gerekir mi? ve topcase den sorun çıkarılar mı , malum arka çantaların ruhsata işlenmesi gerektiği ile ilgili bir belirsizlik var ortada...
    fearlesboyy ve ramcixx bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    2012 model sahibi olan arkadaşlardan muayene yaptıran var mı, ücreti nedir , ayrıca benim ön farlar beyaz renk ve topcase im var , muayene öncesi orijinalini takmak gerekir mi? ve topcase den sorun çıkarılar mı , malum arka çantaların ruhsata işlenmesi gerektiği ile ilgili bir belirsizlik var ortada...
    http://i.hizliresim.com/5pA2JD.jpg
    hocam ben cumartesı yaptırrım 84 tl ödedım
    avcagatay bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben cumartesı yaptırrım 84 tl ödedım
    Teşekkür ederim kardeşim cevap için
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar bi kaç gündür foruma giremiyordum o zaman diliminde bayaa bişeyler konuşulmuş hatta zeki abi yağ video sunu da atmış eline sağlık abi güzel olmuş ;) Bende yağı değiştirdik den sonra motor saat gibi oldu hiç bi sıkıntım kalmadı sadece fırsat buldukça ve hava güzel oldukça gezmeye çalışıyorum bi foto atayım bide forum canlansın Kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Merhaba
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    http://i.hizliresim.com/5pA2JD.jpg
    Gecen hafta pcx le girdim. Benimde aklima randevuyu aldiktan sonra geldi. Once tirstim sonra gozumu karartip cantayi takmadim ama baglanti demiri duruyordu. Stadin oradaki motosiklet muayene istasyonuna gittim. 5 dk da sıkıntısız halloldu. 2 yil daha binecegim. Ama polise girunmemekte yarar var ;)
    Mitoqondri ve avcagatay bunu beğendiler.

Eyv. Hakan saolasın kardeşim..

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    @avcagatay

Hocam nedir durumlar, değiştirmekle ilgili var mı bir plan, istek? Ben ABS'li MT-07'ye niyetlendim seneye ama CBR'yi satınca üstüne bir tane daha CBR koymak gerekiyor. İkinci el temiz Hornet'ler de sıfır MT-07'ye yakın. Az da yakmıyorlar üstelik. Kaşıntı başladı bende yani.
    avcagatay bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @avcagatay

Hocam nedir durumlar, değiştirmekle ilgili var mı bir plan, istek? Ben ABS'li MT-07'ye niyetlendim seneye ama CBR'yi satınca üstüne bir tane daha CBR koymak gerekiyor. İkinci el temiz Hornet'ler de sıfır MT-07'ye yakın. Az da yakmıyorlar üstelik. Kaşıntı başladı bende yani.
    10 ay önce bir araba aldım, kastırıp 0 km aldım (yakıt konusunda fabrika verileri cbr 250 ye çok yakın polo bluemotion ) Bu sene açıkçası motoru fazlasıyla ihmal ettim ama kafamda değiştirme düşüncesi hep var, özellikle abs li bir model ile , bizim önde sadece tek disk var ve yavaş hızlarda yapılan panik frenlerde motoru sağa deviriyor, koruma takozları sayesinde tek çizik almadım ama bence önemli bir eksiklik bu.
    İkinci motorum için 600rr düşündüm hep ama uzun yolda yorucu olması ,İstanbul gibi trafiği sıkışık ve bol trafik ışıklı yollarda yapacağı hararet düşündürdü beni. Aklımda nc700x var , artık vakit ve nakit durumuna göre düşüneceğim biraz

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Gecen hafta pcx le girdim. Benimde aklima randevuyu aldiktan sonra geldi. Once tirstim sonra gozumu karartip cantayi takmadim ama baglanti demiri duruyordu. Stadin oradaki motosiklet muayene istasyonuna gittim. 5 dk da sıkıntısız halloldu. 2 yil daha binecegim. Ama polise girunmemekte yarar var ;)
    kardeşim teşekkür ederim cevap için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler