Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz olamaz çok az kaç binde motor ? kaç devirde gördün ? kaç kilosun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

ne renk alıcan ? tricolor alma :D çoğaltmayın piyasada tricoloru hahaha :D
    91 Kiloyum 3200 km'de dahaca. Ama cidden 164 felan göresi yok. 130 dan sonrası tek tek artıyor...
    Rodajını bildiğin fazer kullanan, titiz, 1500 km de ikinci kere yağ değiştirmiş bir adam yaptı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    91 Kiloyum 3200 km'de dahaca. Ama cidden 164 felan göresi yok. 130 dan sonrası tek tek artıyor...
    Rodajını bildiğin fazer kullanan, titiz, 1500 km de ikinci kere yağ değiştirmiş bir adam yaptı...
    Ilginc. Ben 90-100den saniyeler icinde 168e ciktim dahada giderdi gibi ama ruzgar var diye kestim gazi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilginc. Ben 90-100den saniyeler icinde 168e ciktim dahada giderdi gibi ama ruzgar var diye kestim gazi.
    Hocam senin kilo kaç merak ettim ? Şimdi ben şu ana kadar 7 bin devri geçmesiğim için 115 i falan gördüm.. Gayette hızlı uzadı gitti.. Banada görür gibi geliyor..

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    2012de aldigim cbr250r imi 2014 mayisa kadar uzerindeki lastiklerle kullandim. Bana cok kotu gibi gelmiyodu. Virajlarda iyi yatirabiloyodum gazi duzenli bi sekilde actigim surece. 2014 mayista yeni michelin lastik aldim 660 liraya (55lira ekstra montaj ucreti verdim honda dogu batiya) motor resmen apayri bisey oldu. Fren mesafesi yariya inmistir belkide. Eskiden sik sik on fireni kitliyodum istemsiz olarak eee dogal olarakta ucbucuk atiyodum. Ama suana kadar kaydirmayi basaramadim yeni lastikleri. Butun cbr 250r suruculerine tum samimiyetimle michelin pilot street radial lastigini onerebilirim. Herkese iyi surusler.

Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o sigorta işi şehirden şehire değişiyor.

Istanbulda alabildiğim en ucuz raham 405tl idi sigorta için.

Neyse ki sonra 256tl'ye bulduk. Daha ucuzuna rastlamadım.

Bilginize
    Biliyorum hocam.. birde benim sigorta olarak bir kaç araç geçmişim olduğu için biraz daha uygun çıkıyor.. ayrıca Antalya'dayım burada 200 den aşa zor çıkıyor normalde.. ;)
    Ben genel bir bilgi olsun diye yazmıştım.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012de aldigim cbr250r imi 2014 mayisa kadar uzerindeki lastiklerle kullandim. Bana cok kotu gibi gelmiyodu. Virajlarda iyi yatirabiloyodum gazi duzenli bi sekilde actigim surece. 2014 mayista yeni michelin lastik aldim 660 liraya (55lira ekstra montaj ucreti verdim honda dogu batiya) motor resmen apayri bisey oldu. Fren mesafesi yariya inmistir belkide. Eskiden sik sik on fireni kitliyodum istemsiz olarak eee dogal olarakta ucbucuk atiyodum. Ama suana kadar kaydirmayi basaramadim yeni lastikleri. Butun cbr 250r suruculerine tum samimiyetimle michelin pilot street radial lastigini onerebilirim. Herkese iyi surusler.
    Bilgi için teşekkürler.. tam da lastik arayışındayken..

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin kilo kaç merak ettim ? Şimdi ben şu ana kadar 7 bin devri geçmesiğim için 115 i falan gördüm.. Gayette hızlı uzadı gitti.. Banada görür gibi geliyor..
    64 kiloyum. Zaten cbr 250 160a kadar rahat cikmasi gerekir. 250cc motor neticede.
    ardacik bunu beğendi.

64 kiloyum. Zaten cbr 250 160a kadar rahat cikmasi gerekir. 250cc motor neticede.
    Hocam arada 30 kilo var diğer arkadaşla.. Birde yolun durumu eğim vs. Araya girince normal..

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa cbr ile bugün 168 i gordum dahada gider gibiydi cok rahat cikti. Gecebilen varmi yeni kasa sahiplerinden
    Hocam sizin motor kaç km'de ? Birde 168 gayet başarılı.. 1000 bakımından sonra 1200 km'lere ulaşınca bende bir top speed deniyeceğim bakalım.. ;)

Aynen bende 168 gördüm dedim yeter daha rodaj da canını yakmayım

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar benim motorum 2013 model tek far ben 85 kilyoum 1.80 im arkamdaki artcimda benle ayni boy kiloda 150 rahat goruyorm ben gazi acin iyice makine cok saglam

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    arkadaşlar zincir alıcam. did marka disbritörü 160 liraya veriyo ama stokta yok. tek yerde buldum 220 liraya veriyo.

did dışında başka aynı ayarda hangi zincir var ne önerirsiniz?

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Düz kırmızı hariç diğerleri farketmez.
    Herhangi birini alabilirim. Piyasada en az hangisiyse onu düşünüyorum. En az satılanı :s
    Siyah galiba

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zincir alıcam. did marka disbritörü 160 liraya veriyo ama stokta yok. tek yerde buldum 220 liraya veriyo.

did dışında başka aynı ayarda hangi zincir var ne önerirsiniz?
    Eger zamanin varsa gelmesini beklesen ? Cunku did en iyi zincir ve verdigin paraya deger bide piyasada did diye satilan zincirde cok bunada dikkat et distributorunden al derim
    samet10 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    repsol al bence diğerlerini alma

en afilisi o

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Repsollu arkadaşlar Binlik sanıyor hemen yarışa giriyorlar bir tanesini bozdum sapaktan hemen kaçtı
    repsol olmamış,bence

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar bizim motorun karterin ordaki yag gosteren cam bolmesinde sifir yag var ? Gosterge tablosunda bi uyari yok, motor daha 700 kusur kmde bu arada sogukken kontrol ettim yag bitmis olabilirmi ? Kusura bakmayin acele ile yazdigm icin imla hatasi olabilir

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    154 ü yalvar yakar gördüm ben
    Seninki az mı hocam-millet 170-178 gören var(gördüren)...
    fearlesboyy bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Cbr250r
    Top speed konusunda bence kilo okadar etkilemez bariz bi fark olmadıkça. Cbr 160a kadar cok rahat cikabilmeli
    150de tikanan makinede bence bi sorun vardır. Dedigim gibi temde ruzgarliydi gazi fulledim. 168i cok rahat gordum daha fazlasi o ruzgarda yemedi malum makinede bende hafifim. Ama ruzgarsin duz bir yolda 170i gececegine eminim. Asagi egimli yolu soylemiyorum bile bu arada makine 1800km de. Cenem depoda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:42 ----------

Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim motorun karterin ordaki yag gosteren cam bolmesinde sifir yag var ? Gosterge tablosunda bi uyari yok, motor daha 700 kusur kmde bu arada sogukken kontrol ettim yag bitmis olabilirmi ? Kusura bakmayin acele ile yazdigm icin imla hatasi olabilir
    Bildigim kadariyla cbr da yag yakma gibi bir sorun yok. Olsa bile 700kmde yagi bitircek kadar yakamaz. Kamyonet gibi duman atman lazim :D gonlun rahat olsun 1000km de rodaj yagini degistirmeye git.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa cbr ile bugün 168 i gordum dahada gider gibiydi cok rahat cikti. Gecebilen varmi yeni kasa sahiplerinden
    Hocam sizin motor kaç km'de ? Birde 168 gayet başarılı.. 1000 bakımından sonra 1200 km'lere ulaşınca bende bir top speed deniyeceğim bakalım.. ;)

Aynen bende 168 gördüm dedim yeter daha rodaj da canını yakmayım
    Rodajda 168 ne hocam ya :D zaten 6.000 devirde 100-110 falan basiyo. Sen hayirdir ? :D

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOtoru düz bir zeminde 3-5 dakıka çalıştırın. sonra 2 dakıka bekleyin yağ aşağıya bi çöksün. sonra dümdüz bir zeminde motoru dik konuma getirip yan cam'dan kontrol ediniz. soğukken yağ gözükmez
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Beyler bu egzoz muhabbeti nasıl oluyor? Motoru 15'İnde alıyorum ama bu konuda da bilgim olsun istiyorum.
    Şahsen barların önünde, ara sokaklarda motoru bağırtanlara etmediğim küfür kalmıyor. Çok rahatsız olurum ve kimseyi de rahatsız etmek istemem. Ama arada bir otobana çıkıp orda da ses almak isterim. Bunun için yapılacak bir şey var mı?

Yani bazı motorlar gazlamadan, sadece kontak açıkken bile takataka ses çıkartıyor. Ben sadece istediğimde, sürat yaptığımda bağırsın istiyorum. Bunun bir yolu var mı. Ayrıca bu işlemler motosikletin orjinalliğini bozar mı ve en önemlisi yasal mı?

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Yok arkadaş ya çok şişkoyum yada daha motor açılacak felan yada dümdüz yerde basmıyorum. 130 dan sonrası çok yavaş ilerliyor. Depoyu içime alacak kadar yatıyorum milim rüzgar yemiyorum ama yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler