Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Herkese merhaba.

Motoruma lastik arayışındayım. Şu an fabrika çıkışı olan lastikler var üzerinde. Dün lastikleri tam ısıttıktan sonra gezdim, slalom vs yaptım, aslında çok kötü değil ama malum önümüz kış. Ne önerirsiniz?

Şöyle ben de yerimi alayım aslanımla

Mitoqondri ve depicci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çabuk ısınsın , yumuşak hamurlu olsun , iyi yol tutsun virajı güzel olsun diyorsan Pirelli Diablo Rosso 2 derim ben.
    Tabiki kendin de araştır sana en uygun olanı düşün ama dediğim özelliklere sahip bir lastik olduğu yazılıyor , söyleniyor.
    Ben de almayı düşünüyorum.
    Aman lastikler soğukken dikkat

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    BU HONDADA Kİ NASIL BİN MANtık BAZI PARÇALAR COK UCUZ BAZILARIDA ATEŞ PAHASI.....bir sinyal flaşörü 72 tl mi olur allah aşkına : (( piyasa 5 tl ye satılan diğer motorlarınkini alıp takıcam aklınızda bulunsun lazım olursa sizde öyle yapın bakalım uyacakmı deniycem sonucu yazarım

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uguruyaniker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Motoruma lastik arayışındayım. Şu an fabrika çıkışı olan lastikler var üzerinde. Dün lastikleri tam ısıttıktan sonra gezdim, slalom vs yaptım, aslında çok kötü değil ama malum önümüz kış. Ne önerirsiniz?

Şöyle ben de yerimi alayım aslanımla

http://i.hizliresim.com/rYqAB3.jpg

Öncelikle Maşallah hocam.. Allah kaza bela vermesin.. Lastik olarak bende orjinalleri kullanıyorum ama aklımda tek bir marka var @sametozturk'ün de söylediği gibi diablo rosso II herkes bunu öneriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU HONDADA Kİ NASIL BİN MANtık BAZI PARÇALAR COK UCUZ BAZILARIDA ATEŞ PAHASI.....bir sinyal flaşörü 72 tl mi olur allah aşkına : (( piyasa 5 tl ye satılan diğer motorlarınkini alıp takıcam aklınızda bulunsun lazım olursa sizde öyle yapın bakalım uyacakmı deniycem sonucu yazarım
    Honda Hayat Onda hocam.. yapacak birşey yok orjinal istiyorsak alıcaz.. Adamlar düzeni kurmuş.. 15-20 liralık yağ filitresine 32.5 tl para isteyen serviste var.. 17 liraya servisten alanda.. Herkes kafasına göre fiyat belirliyor.. Bu arada flaşör derken bahsettiğiniz tam olarak nedir ?
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan geçmiş olsun hocam.. Kasko ne kadar tuttu.. ?
    Teşekkür ederim. 1480 tuttu. Ziraat sigorta 916 dedi ama onda çok fazla kesinti vardı. Şair sigorta kesinti yapmıyor.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyv. Hocam.. Fiyat uygun sayılır.. Her sene kazasızlık indiriminide düşünürsek.. Yaptırmak mantıklı..
    Bu arada poliçede motora ne kadar değer biçmişler bakar mısın ?

Motosikleti
    CF250Nk
    Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabuk ısınsın , yumuşak hamurlu olsun , iyi yol tutsun virajı güzel olsun diyorsan Pirelli Diablo Rosso 2 derim ben.
    Tabiki kendin de araştır sana en uygun olanı düşün ama dediğim özelliklere sahip bir lastik olduğu yazılıyor , söyleniyor.
    Ben de almayı düşünüyorum.
    Aman lastikler soğukken dikkat
    Benim ebatlara gore olanini bulamadim ya. Ebatlar tutuyor da su sondaki 54s ve 66s herneyse onlari tutturamadim. Bi de amma pahaliymis ya bu lastikler.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Galiba Repsol'ü bu açıdan bakmak için tasarlamışlar.
    Motora binmeden önce bu açıdan bi akış atıyorum mutlaka

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Öncelikle Maşallah hocam.. Allah kaza bela vermesin.. Lastik olarak bende orjinalleri kullanıyorum ama aklımda tek bir marka var @sametozturk'ün de söylediği gibi diablo rosso II herkes bunu öneriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Honda Hayat Onda hocam.. yapacak birşey yok orjinal istiyorsak alıcaz.. Adamlar düzeni kurmuş.. 15-20 liralık yağ filitresine 32.5 tl para isteyen serviste var.. 17 liraya servisten alanda.. Herkes kafasına göre fiyat belirliyor.. Bu arada flaşör derken bahsettiğiniz tam olarak nedir ?
    bildiginiz dikdörtgen parça flaşör denir.sinyalin yanıp sönmesini sağlar.kibrit kutusunun yarısı kadar hani5-10 tl olsa anlıycam koskoca arabanınkı bıle o kadar değil

Motosikleti
    CF250Nk
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba Repsol'ü bu açıdan bakmak için tasarlamışlar.
    Motora binmeden önce bu açıdan bi akış atıyorum mutlaka
    https://imagizer.imageshack.us/v2/95...746/qs6RU1.jpg
    Hayirli olsun renkdasim. Tekerin duz bassin hep insallah
    depicci bunu beğendi.

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    egzoz almayı düşünüyorum da, şuan 2014 kasasında takılı gayet güzel sesi falan, benim motorda 2013 model aynı sesi benim motorumda da alabilir miyim?

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz almayı düşünüyorum da, şuan 2014 kasasında takılı gayet güzel sesi falan, benim motorda 2013 model aynı sesi benim motorumda da alabilir miyim?
    BUNU BİR ARAŞTIR DERİM.. BEN DÜŞÜNÜYORUM MESELA Tiger Exhaust TRI-780 " http://www.tigerexhaust.com/#!honda-...t-system/c1lur "

Eyv. Hocam.. Fiyat uygun sayılır.. Her sene kazasızlık indiriminide düşünürsek.. Yaptırmak mantıklı..
    Bu arada poliçede motora ne kadar değer biçmişler bakar mısın ?
    Poliçede aracın değeri yazmaz. Artık bu olayı kaldırdılar.
    Poliçe üstünde " Rayiç Bedel " yazar.
    Araç pert olduğunda da o günkü şartlar altındaki piyasa bedeli ödenir.
    Ama tabi sistemler üstünde prim belirlemek için kullanılan bir değer vardır. Ona da kasko değer listesi yazıp aracınızı bularak ulaşabilirsiniz.
    Mitoqondri bunu beğendi.

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    CBR kullanıcısı değilim. CB125e yi araştırırken bir sitede parca listesi, parca isimleri, parca tanımları ve patlak teknik resimleri buldum. Bir cok honda modeli var ama cb125e yok.
    Gözüme carpan modeller
    cbr250
    cbr600rr
    cbr1000rr
    spacy
    pcx
    wave
    cbr250r(ucuncu sayfada)

resmin üzerine tıklayınca pdf dosyası indiriliyor

Daha önce yayınlandı mı bilmem ama belki ilginizi cekebilir.

http://part-centre.boonsiewhonda.com...atalog=&page=3
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Selamlar herkese kazasız bol eğlenceli sürüşler dilerim.. 16 bine geldim km olarak..18 binde genel bakım düşünüyorum..
    Sırası ile değiştirmek istediklerim şunlar..
    1- yağ yağ filtresi
    2 hava filtresi (12 binde değiştirme yapmıştım)
    3- buji
    4- ön ve arka fren balatası
    5-arka teker içindeki plastik kaplin
    6-motorun gevşeyen sıkılması gereken vidaların sıkılması

Son olarak gidon kafası rulmanları ve tekerlek rulmanları değişimi yada yağlanması bakımı biraz pimpirikliyim uzun süre kullanmak istiyorum motorumu..

daha yüksek km de olan arkadaşlar neler yaptı acaba zincir dişli fren hidroliği ve soğutma suyu hariç.. Balataları kma dan almak daha mı uyguna gelir yoksa direkt zaman harcamadan 20-40 tl arası bi fark olacaksa serviste yaptırmak mı? Biraz yol gösterin yardıma ihtiyacım var.. Yoksa abartıyor muyum?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese kazasız bol eğlenceli sürüşler dilerim.. 16 bine geldim km olarak..18 binde genel bakım düşünüyorum..
    Sırası ile değiştirmek istediklerim şunlar..
    1- yağ yağ filtresi
    2 hava filtresi (12 binde değiştirme yapmıştım)
    3- buji
    4- ön ve arka fren balatası
    5-arka teker içindeki plastik kaplin
    6-motorun gevşeyen sıkılması gereken vidaların sıkılması

Son olarak gidon kafası rulmanları ve tekerlek rulmanları değişimi yada yağlanması bakımı biraz pimpirikliyim uzun süre kullanmak istiyorum motorumu..

daha yüksek km de olan arkadaşlar neler yaptı acaba zincir dişli fren hidroliği ve soğutma suyu hariç.. Balataları kma dan almak daha mı uyguna gelir yoksa direkt zaman harcamadan 20-40 tl arası bi fark olacaksa serviste yaptırmak mı? Biraz yol gösterin yardıma ihtiyacım var.. Yoksa abartıyor muyum?
    Motosikletimin bakımlarını hep kendım yaptım sımdıye kadar. su anda 16000 Kmdeyim. 1000 kmde servise gitmiştim o kazığı yedıkten sonra gitmedım. 2013 model CBR'ım var.

Her 4000 kmde bakım yaptım . Her bakımda Yağ- Yağ Filtresi-Hava Fİltresi - Yağ tıpa Contası değiştirdim.
    Her 500 Kmde zinciri yağlamadım. Önce gaz Yağı ile sildim SONRA YAĞLADIM Ön kapağı kesin açacaksınız.
    18000 bakımında ise yine aynı seyleri yapacam. Yalnız bunlara ek olarak Buji + Ön ve Arka Balata değişimi yapacam. Balataları Aldım. Bujiyi ALMADIM. Onuda alacam. daha var
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    herkese selamlar, bugün aranıza katıldım 2013model 5700de siyah
    depicci ve Mitoqondri bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar, bugün aranıza katıldım 2013model 5700de siyah
    hayırlı olsun kazasız belasız
    kaça aldın söylemesi ayıp piyasa ne durumda öğrenmek isterim genelden yazmak istemezsen özeldende yazabilirsin

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Merhaba arkadaşlar, burdan deneyimli abilerime birkaç soru sormak istiyorum. Yurtdışında yaklaşık bir haftalık bir eğitimle motor kullanmaya başladım, ilk başta Kawasaki ER500 daha sonrada Suzuki Bandit (650cc) kullandım tabi ki arkamda gözetmen eşlğinde. İlk bir haftadan sonra arkadaşımın motoruyla(KTM 350 SX-F)arazide birkaç deneme yaptım. Ekim başlarında ülkeye dönüyorum ve motor almak istiyorum. Aklımda Honda CBR 250R Repsol var başlangıç için, online olarak çok araştırdım ve herhangi bir kötü yorumla karşılaşmadım ve herkes yeni başlayanlar için ideal olduğunu söylüyor sizce iyi bir seçim midir yoksa biraz daha yüksek cc li bir motor mu almalıyım ? Son olarak da 2014 model mi önerirsiniz yoksa 2015 modelleri beklemeli miyim ? Türkiye'ye CBR 300R ın gelme olasılığı nedir ? Kafamda deli sorular :D Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Cbr 300 yine hortladı;)
    Abi cbr 250 en ideali sonra yavaş yavaş büyütürsün seni Üzmez ii baktığın süresince ve ayrıca cbr 300 gelmesin 250 nin 0 i el yakıyor 300 off tansiyon tavan yaptı; )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler