Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ olun. 2014 yeni kasa.

Honda 'da expertize sokacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

CBR 250 bakım aralıkları nelerdir arkadaşlar?
    http://honda.com.tr/App_Assets/Kilav...532k33v000.pdf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede 1-4-8 diyor ama alacağım kişi 1-6-12 dedi

Motosikleti
    2011-2013 kasalarda 6bin de bir bakım yazio kitapcikta ancak yeni kasalarda bunu kısaltip 4bine çekmişler.
    sen kitapçıkta yazdığı şekilde devam et hocam. sonuçta bu kitapcigi bu malı üretenler yazio. hiçbir usta bu adamlardan daha iyi bilemez.

O zaman motor garantidem cikmis sanirim.

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Alıntı Gkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Maalesef motor olduğu yerde sağ tarafı üzerine düşmüştür. Ön fren maneti yamulmuş ve egzoz korumasında eziklikler, sağ aynada da biraz hasar var. Pazartesi hondadan fiyat alacağım fakat şimdilik nette araştırdığım kadarıyla fiyatlar baya değişken. Bildiğiniz orjinal parçaları alabileceğim siteler varmıdır
    Gkhan,

Ön fren maneti 25 tl, BEnde düşürme sonucu yamulttum servisten orjinal aldım.Değiştirdim ben çok kolay değişimi. Egzos koruyucu dendiği gibi istersen zımpara yap ve sprey boya ile boya ile boyayabilirsin.DAha iyi tutuyor böyle yaparsan.Ayna kırılmadıysa ki kolay kolay kırılmaz değişmene gerek yok.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Yeni kasa 250r larin kullanma klavuzu yanlis yada depo 13 litre degil.
    Klavuzda isik yanip donmeye basladiginda 3 litre kaldigini yani yedege dustugunu soyluyor. O isik daha hic yanmamisken agzina kadar doldurttum 50 tl tuttu buda esittir 11 litre almis.
    kafamda deli sorular :D

Motosikleti
    fren hidroliklerini degistiren veya bununla ilgili bildiğiniz videolar var mi?
    on ve arka fren için toplamda en az kac ml hidrolik yeterli olur?

doans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişiyler
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klavuzda isik yanip donmeye basladiginda 3 litre kaldigini yani yedege dustugunu soyluyor. O isik daha hic yanmamisken agzina kadar doldurttum 50 tl tuttu buda esittir 11 litre almis.

Yedek dahil 13 litre ;)
    =)

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş belkide eksik veriyorlar 10 litrelik su bidolarına al benzini kendin doldur bakalım ne olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Arkadaşlar cbr250r ye 500cc cbr motoru takabilirmiyiz bilen yada araştıran varmı

Motosikleti
    Sk 125
    yeni r1'in farları gibi olmuş

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar benim motor yolda giderken birkaç defa silkeleme yapıyo ardındanda stop ediyo sebebi ne olabilir?
    Dün bu sorun için D&B hondaya gittim fakat (gökan usta) çok yogun olduklarını ancak 2-3 hafta sonra gelirsen bakarız dedi
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor yolda giderken birkaç defa silkeleme yapıyo ardındanda stop ediyo sebebi ne olabilir?
    Dün bu sorun için D&B hondaya gittim fakat (gökan usta) çok yogun olduklarını ancak 2-3 hafta sonra gelirsen bakarız dedi
    Bende hep dogu batiya giderim memnunumda ama 2 3 hafta nedir ya okadar mi yogunlar

Motosikleti
    CBR 250R '13
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gkhan,

Ön fren maneti 25 tl, BEnde düşürme sonucu yamulttum servisten orjinal aldım.Değiştirdim ben çok kolay değişimi. Egzos koruyucu dendiği gibi istersen zımpara yap ve sprey boya ile boya ile boyayabilirsin.DAha iyi tutuyor böyle yaparsan.Ayna kırılmadıysa ki kolay kolay kırılmaz değişmene gerek yok.
    ugur.t yorumun için çok teşekkürler. Honda Efe'de manet 32, ekzoz koruması 97, ayna 90(tanesi) TL fiyat verdiler. Heralde sadece maneti değiştireceğim . Ekzoz koruması içinde ısıya dayanıklı spreyler işe yarar diye düşünüyorum ama rengi nasıl tutturacağız. Ayna camında bişey yok ama plastik aksamında sıyrıklar boya atmaları oldu işte.

Motosikleti
    2015 Yamaha XV950 A
    arkadaşlar merhaba,

yakın zamanda viyanaya gideceğim. benim 250ye elciktir, manettir, topuzdur falan birşeyler alayım diye düşündüm fakat bakıyorum bakıyorum. böyle özen motor olsun, anes falan gibi bir yer bulamıyorum. var mıdır bilgisi olan? güzel modifiyelik parça nereden bulurum, veya feyizoğlu tarzı bir yer önerisi olan??

saygılar sevgiler...

10 bine yeni kasa siyah renk cbr250r aranıyor

Mesajı attığım gün acilen servise götürdüm eksantrikten kaynaklandığını söylediler .. Debriyajıda biraz önde ayarladım vites geçişlerini özellikle boşa almayı kolaylaştırmak için .. Ben zeytinburnu'nda oturuyorum mecidiyeköy'de de çalışıyorum dostum yakın sayılırız fazlasıyla

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren hidroliklerini degistiren veya bununla ilgili bildiğiniz videolar var mi?
    on ve arka fren için toplamda en az kac ml hidrolik yeterli olur?
    24 binde değişmiştim ben hidrolik 500ml olarak satılıyor.. 200 maksimum oda beceriksiz isen 300ml (hani sakarlık falan varsa o açıdan) kızma öyle dedim diye.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Alıntı thamerist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajı attığım gün acilen servise götürdüm eksantrikten kaynaklandığını söylediler .. Debriyajıda biraz önde ayarladım vites geçişlerini özellikle boşa almayı kolaylaştırmak için .. Ben zeytinburnu'nda oturuyorum mecidiyeköy'de de çalışıyorum dostum yakın sayılırız fazlasıyla
    Geçmiş olsun.. Eksantirik sıkıntı bizim motorlarda eksantiriğin kendisi mi yoksa gergi yayında mı Problem var? Benim garantiden eksantirik gergi yayı değişmişti çünkü fiyatı ne kadar diye sormuştum 60 küsür bir şey demişlerdi

Motosikleti
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 binde değişmiştim ben hidrolik 500ml olarak satılıyor.. 200 maksimum oda beceriksiz isen 300ml (hani sakarlık falan varsa o açıdan) kızma öyle dedim diye.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Geçmiş olsun.. Eksantirik sıkıntı bizim motorlarda eksantiriğin kendisi mi yoksa gergi yayında mı Problem var? Benim garantiden eksantirik gergi yayı değişmişti çünkü fiyatı ne kadar diye sormuştum 60 küsür bir şey demişlerdi
    iki adet ön fren hidroligi değistirdik, cbr250 ve ybr125, 250ml lik kutunun yarisina felan denk geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:03 ----------

kitapçıkta tork değerleri ile ilgili şöyle bir ibare var.
    "Yağ filtresi kapak civatalar› 12 N-m (1,2 kgf-m, 9 lbf-ft)"

internette baktığım zaman torklu torvanivadan genelde 1,0-6,0 arasında, acaba kitapçıkta yazan 12 normalde 1,2 mi olması gerekli?
    geçen yağ filtresinin kapağındaki civataları anahtarla sıkarken biri kırıldı elimizde kaldı. fazla da baskı yapmamıştık ama daha önce yağ değişimini bi ustaya yaptırmıştım ve makine ile sıkmıştı civataları ve kırılan parçaya, baktığımızda orta kısmının biraz incelmiş olduğunu gördük. keza diğer üç civatanın ikisinde de orta kısımda incelmeler vardı.

demek istediğim bu yazılı tork değerlerini tam olarak nasıl anlamamız gerekiyor ve torklu bi tornavida önerebilir misiniz?
    torklu torvanida alırken de neye dikkat etmemiz gerekli?

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Sa arkadaslar Yeni kasa Sol far camını catlattık orjinal 600 tl diyor servis cıkma bulabilecegimiz bi yer varmı bildiginiz ?

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaslar Yeni kasa Sol far camını catlattık orjinal 600 tl diyor servis cıkma bulabilecegimiz bi yer varmı bildiginiz ?
    Hani parçası ucuz diyorlardı bende düşünüyordum eger parçası pahalıya böyle r25 almak daha mantıklı oda pahalı buda pahalıysa gereği yok o zaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler