Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar.
    cbr 250r almaya karar verdim. ben alanyada yaşıyorum ama alacağım motor izmirde. arkadaşlar izmirde yaşayan varmı gidip bi baksa motora bi kontrol etse bende ona göre kalkıp gelsem burdan. değilse hiç boşuna 600 km yol geleceğim. varmı bana yardımcı olacak izmirde yaşayan arkadaş?
    izmir grbuna yaz bende izmirden aldım, buraya yazmıştım ama pek yardımcı olamadılar, istersen bi izmir grbuna yaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir grbuna yaz bende izmirden aldım, buraya yazmıştım ama pek yardımcı olamadılar, istersen bi izmir grbuna yaz
    İZMİR GRUBUNU NERDE BULACAĞIM DOSTUM?
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İZMİR GRUBUNU NERDE BULACAĞIM DOSTUM?
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...mir-mt%5D.html

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    eyvallah kardeş sağolasın
    agrasiwe bunu beğendi.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Plstryagain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkdaşlar foruma yeni üye oldum. Cbr250 motorumun lastiklerini pek verimli bulmuyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Ebat olarak orjinalinden biraz daha büyük almayı düşünüyorum. Avantajı veya dezavantajı nedir yardımcı olabilirmisiniz ? Bide lastik konusunda hangi markayı önerirsiniz ?
    Lastik boyutları ile oynamamanı tavsiye ederim, zaten kime sorsan aynı şeyi söyleyecektir. Ancak şöyle bir durum mevcut lastik konusunda, genelde bizim motorun ebatlarında lastik bulunmuyor... Ancak Diablo Rosso 2 çok güzel bir lastik ve 250R için biçilmiş kaftan diyebilirim. Bende memnun değilim fabrika lastiklerinden. En kısa zamanda aynı ebatlarda Diablo Rosso 2 ile değiştiricem.

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkdaşlar foruma yeni üye oldum. Cbr250 motorumun lastiklerini pek verimli bulmuyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Ebat olarak orjinalinden biraz daha büyük almayı düşünüyorum. Avantajı veya dezavantajı nedir yardımcı olabilirmisiniz ? Bide lastik konusunda hangi markayı önerirsiniz ?
    Ön 110 arka 140 dan vazgeçmeyin. Hem eğitmenler hemde ustalar aynı şeyi söylüyor. 140 dan büyük taktığında lastiğin orta kısmı çok aşınacağından geometrisi bozuluyor. Lastiğin yanakları köşeli hale geliyor dolayısı ile viraja girdiğinizde motoru yatırmanız ciddi sıkıntılı oluyor. Diğer bir ihtimalde çoğunlukla virajı yolda gidiyorsanız bu sefer yanaklar çok aşınıyor ve lastiğin orta bölümündeki alan sivri hale geliyor. Bu durumda virajlar size ciddi sıkıntı çıkarmıyor fakat düz yolda motor dik konumda iken giderken bu sivri kısımdan dolayı basma alanı azaldığı için hızlandıkça sağa sola yalpalamalar oluyor.

Geçenlerde 110 140 diablo rosso 2 taktım 750 + 30 takma ücreti ödedim karta taksitte yaptırdım. Şuna gayet rahat kullanımı var.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 110 arka 140 dan vazgeçmeyin. Hem eğitmenler hemde ustalar aynı şeyi söylüyor. 140 dan büyük taktığında lastiğin orta kısmı çok aşınacağından geometrisi bozuluyor. Lastiğin yanakları köşeli hale geliyor dolayısı ile viraja girdiğinizde motoru yatırmanız ciddi sıkıntılı oluyor. Diğer bir ihtimalde çoğunlukla virajı yolda gidiyorsanız bu sefer yanaklar çok aşınıyor ve lastiğin orta bölümündeki alan sivri hale geliyor. Bu durumda virajlar size ciddi sıkıntı çıkarmıyor fakat düz yolda motor dik konumda iken giderken bu sivri kısımdan dolayı basma alanı azaldığı için hızlandıkça sağa sola yalpalamalar oluyor.

Geçenlerde 110 140 diablo rosso 2 taktım 750 + 30 takma ücreti ödedim karta taksitte yaptırdım. Şuna gayet rahat kullanımı var.
    Selam Nereden aldın lastiği? İstanbuldamısın?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD

sitede ismail aydında taktırdı. Diablo rosso çok güzel gözüküyordu valla ben canlı görmüştüm onun motorda
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

allianza sigorta için sordum 810 lira dedi axa 700 küsür halk bank 257 ye bağladı cok sükür ucmuş bu diğerleri ya

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı mrtt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehir'de stadyumdan hava hastahanesine doğru giderken ışıklara varmadan sağa ara sokağa girerseniz orada kaplatabileceğiniz bi yer mevcut. Hatta orada karbon folyo da mevcut.
    Hocam oraya gidene bir sürü sokak ve reklamcı var.
    Esmod u mu diyorsunuz?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Nereden aldın lastiği? İstanbuldamısın?
    İstanbul'dayim evet . Ümraniye de. Şampiyon motor var opet karsisinda orada taktirdim. Bonus ve world e taksit yapıyorlar. Sahibinden de ilanlarida vardi oradan ulaştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede ismail aydında taktırdı. Diablo rosso çok güzel gözüküyordu valla ben canlı görmüştüm onun motorda
    Evet irc te göre görünüm olarak da güzel duruyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar motorum için çanta düşünüyorum.
    Ama spor motor sonuçta ve bide beyaz renk motor.
    Kurye çantası olmaz sonuçta siz ne önerirsiniz?
    Güvenli kilitlenebilir bişiler arıyorum.
    Önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    CBR250
    ANKOV dostum alıntı yapamadım yazını
    - Dostum yeni aldıgın lastikten sonra şerit değiştirmelerde veya şerit üzerinden gecerken dengede bozulma vs meydana geliyomu ? cbr250 yi ben yeni aldım ve bu motorda aşırı bi dengesizlik var gibime geliyo, şerit üzerinden veya yolda ki ufak tefek yükseklik veya alçaklık farkında motor direk sarsılıyo bariz bi şekilde. Bunun sebebi umarım lastiktir ve değiştigimde düzelir.
    - Lastik ebatları konusunda tatmin edici cevap yazmışsın teşekkür ederim. Bi çok kişi söylemesine ragmen fikrimi değiştiren kişi sen oldun.
    - Bende İstanbul'da oturuyorum lastikleri nerden aldın acaba onuda yazarmısın ?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum için çanta düşünüyorum.
    Ama spor motor sonuçta ve bide beyaz renk motor.
    Kurye çantası olmaz sonuçta siz ne önerirsiniz?
    Güvenli kilitlenebilir bişiler arıyorum.
    Önerilerinizi bekliyorum.
    Arkadaşlar motora bu çanta setini almayı düşünüyorum sizce nasıl olur bizim cbrlara ?

http://www.n11.com/givi-e21n-yan-canta-seti-P12790027

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ANKOV dostum alıntı yapamadım yazını
    - Dostum yeni aldıgın lastikten sonra şerit değiştirmelerde veya şerit üzerinden gecerken dengede bozulma vs meydana geliyomu ? cbr250 yi ben yeni aldım ve bu motorda aşırı bi dengesizlik var gibime geliyo, şerit üzerinden veya yolda ki ufak tefek yükseklik veya alçaklık farkında motor direk sarsılıyo bariz bi şekilde. Bunun sebebi umarım lastiktir ve değiştigimde düzelir.
    - Lastik ebatları konusunda tatmin edici cevap yazmışsın teşekkür ederim. Bi çok kişi söylemesine ragmen fikrimi değiştiren kişi sen oldun.
    - Bende İstanbul'da oturuyorum lastikleri nerden aldın acaba onuda yazarmısın ?
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu... geçen hafta değiştirdim lastikleri şuana kadar ancak bi 35 - 40 km gitmişimdir havalar kötü olunca yatıyor alet. Üzerindeki koruyucu mum tabakasından dolayı kayma yapmasın diye lastikleri basınçlı suyla yıkattım fakat yinede ilk etapta tam güvenemediğim için virajlarda yatırmayı tam anlamıyla denemedim. hafif yükseltilerde dengenin bozulması olayı aslında biraz normal çünkü kullandığımız motor racing olduğu için amortisörleri diğer türlere göre daha sert. Zamanla alışınca çokta zorlamıyor. başlarda bende sıkıntısını çekmiştim.

Önceki mesajımda aldığım yeri yazmıştım. birkaç yerle fiyat konusunda görüştükten sonra en uygun Ümraniyedeki şampiyon motor dan aldım. Sahibinden linki aşağıda mevcut.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8515783/detay/

Motosikleti
    CBR250
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu... geçen hafta değiştirdim lastikleri şuana kadar ancak bi 35 - 40 km gitmişimdir havalar kötü olunca yatıyor alet. Üzerindeki koruyucu mum tabakasından dolayı kayma yapmasın diye lastikleri basınçlı suyla yıkattım fakat yinede ilk etapta tam güvenemediğim için virajlarda yatırmayı tam anlamıyla denemedim. hafif yükseltilerde dengenin bozulması olayı aslında biraz normal çünkü kullandığımız motor racing olduğu için amortisörleri diğer türlere göre daha sert. Zamanla alışınca çokta zorlamıyor. başlarda bende sıkıntısını çekmiştim.

Önceki mesajımda aldığım yeri yazmıştım. birkaç yerle fiyat konusunda görüştükten sonra en uygun Ümraniyedeki şampiyon motor dan aldım. Sahibinden linki aşağıda mevcut.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8515783/detay/
    Bilmiyorum denge konusunda haklı olabilirsin belki bundan önce ki yaz cb125 vardi onda baya hakimdim cbf600 vardi bitanede onda da aynı şekil denge konsunda hiç bi sıkıntı yaşamadım, bu motorda böyle bişeyle karşılaşınca tedirgin oldum acikcasi. Motorun bakımı geldi zaten götürdügümde lastikleri ve bakımı hallettirip balans ayarı direksiyon ayarı fren balataları komple bi baktırcam içim rahat etsin. Denge konusunda ki içimde ki şüphe gitmiş olsun. Az önce trafikte bide kaza atlattım. Sağ şeritte 70-80km civarında gidiyodum. Albea bi taksi müşteri alcam diye direk önüme kırıp ani fren yaptı. Lastikler zaten eski bastım mı kayıyo tampona 0 durdum resmen debriyajada basmadım bilerek motor freninden de yararlanim motor kendini komple birakmasın diye. O sinirle indim adamın yanına. Adam çok efendi ve düzgün bi dille konustu düzgün bi şekilde vedalaşıp ayrıldık

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bune lan ben megane michelin nin en kaliteli lastik takımını 800 liraya aldım motorun ufacık iki lastiği 750 lira şimdi küfür edicem ban yicez töbe töbee..
    fearlesboyy bunu beğendi.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar herkese merhaba,
    bugün fuar başlıyor.ben ankaradayım. istanbulda olup bugün içinde giden arkdaşlar olursa yeni modelle ilgili haberleri heycanla bekliyorum
    artık bugün kesinleşir çift far 250 var mı yok mu varsa bekleyip onu alıcam yoksa 2013 model bir cbr250 buldum onu alıcam
    herkese iyi forumlar

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Yarın (cuma günü)fuara motorumla gideceğim. Başka arkadaşlar da varsa haber versin birlikte gideriz.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba,
    bugün fuar başlıyor.ben ankaradayım. istanbulda olup bugün içinde giden arkdaşlar olursa yeni modelle ilgili haberleri heycanla bekliyorum
    artık bugün kesinleşir çift far 250 var mı yok mu varsa bekleyip onu alıcam yoksa 2013 model bir cbr250 buldum onu alıcam
    herkese iyi forumlar
    çift far gelmeyeceğini söylediler zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler