Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10/30 ve 10/40 koyuluyor heralde dimi bizim motora
    Kitapcıkta 10/30 yazıyor. 10/40 oluyor sorun yok. 1000 Bakımda 90 tl wermıstım cok pis koymustu bana. yarım litre yaqımıda vermemıslerdi. 15 tlde spret sıkmıslar 400 ml spreyi 2 diske nasıl bitirdiler anlamadım ya. qenel bakım dısı gitmem servise bok alsınlar.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çorlu bayisini aradım repsol renginin gelip gelmeyeceğini bilmiyor kırmızı ve beyaz gelecek dedi. Tepsol modeli gelirmi Türkiyeye?

Motosikleti
    CBR 250R
    Motorumu aldım ben de mobilden giriyorum fotoğrafları müsait bir zaman da atıcam inşallah 2.950 km de şuan motor 4 bin bakımını kendim yapmak yerine burdaki ustaya götürebilir miyim ? Yağ filtresinin bir markası var mı nerden bulurum internetten sipariş edebilir miyim ? Çünkü Ankara'ya gitmek için ehliyetim yok 8bin bakımı için gidebilirm eğer garanti dışı olmuyorsa?

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    2011 ile 2012 arasında fark var mı?
    yada 2011de şu kötüydü de 2012 de bunu düzelttiler gibi birşey var mı?

2012 model bakıyorum pazartesi görüşücem ama olmazsa 2011 model var onlara yönelicem de bir bilgi alayım sizden diye yazdım

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 ile 2012 arasında fark var mı?
    yada 2011de şu kötüydü de 2012 de bunu düzelttiler gibi birşey var mı?

2012 model bakıyorum pazartesi görüşücem ama olmazsa 2011 model var onlara yönelicem de bir bilgi alayım sizden diye yazdım
    Bire bir aynı
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Lastik için tavsiyelerinizi bekliyorum

Michelin Pilot activ vs Pilot street arasında kaldım ??

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı dexter_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik için tavsiyelerinizi bekliyorum

Michelin Pilot activ vs Pilot street arasında kaldım ??
    Lastik eğer profesyonel sürücüyseniz nerde yaşadığınıza göre değişir.
    Örneğin kuru havalarda ki performansından dolayı metzelleri akdeniz bölgesinde yaşıyanlara tavsiye ediyorum.
    Iç anadolu felan genelde pilotstreet veya diablo rosso 2 öneriyorum yani yağışa göre değişiklik gösterebiliyor.
    Ama ben genelde herkese diablo rosso 2 öneririm çünkü diğer lastiklere oranla daha hata kabul edebilir bir lastiktir.Viraj performansı daha iyidir ve yanlış hatırlamıyorsam 2010' da Almanya'da en iyi lastik seçilmişti ve hala en iyisiydi diye hatırlıyorum yanlışım varsa araştırıp paylaşım yapılsın tüm forum bilgilensin.
    Ha illa o ikisi derseniz hangi ilde oturduğunuza göre lastiklerin performans türünü araştırıp uygun olanı kendinize seçin derim.

egemen5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX636R Special Edt.
    Lastik olarak eğer viraja bir girerim bir girmem böyle yolu dönsün yeter kendimi zorlamam diyorsanız Michelin alın. Ama ben virajcıyım aga düz yolda bile yamuk yumuk giderim viraj gördüm mü affetmem yatabildiğim kadar yatmaya çalışırım diyorsanız benim gibi Rosso II alın. Tek Kelime - Mükkemmel
    nemesis-83 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan cok basit bakımı. netten izleyerekte videosunu yapabilirsin. ama hiç yapamam edemem diyosan elini bile sürme.

Al buda Videosu Kanka

https://www.youtube.com/watch?v=G0HOkh6DaEo

valla izledim yapılırmış cidden, ben yaparm bunu ya saol kardeşim şimdi havaların güzel olmasını beklicez... valla 4000 bakımından 120 istedi yapcak bişey yok, 45 liraya kendimiz halledicez

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

ne yağı katayım motora castrol diyolar ama motulda çok pahalı orda kalite bişey katayım 10-40 mı katayım acap

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla izledim yapılırmış cidden, ben yaparm bunu ya saol kardeşim şimdi havaların güzel olmasını beklicez... valla 4000 bakımından 120 istedi yapcak bişey yok, 45 liraya kendimiz halledicez
    Bakimlari servise yaptirmayinca garanti de sorun olmuyor mu?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakimlari servise yaptirmayinca garanti de sorun olmuyor mu?
    yok hocam daha önce iki servisten bilgi alındı, bakım kitapçığında 1000 12000 24000 diye belirtiyor ya servislerde ara bakımları kendiniz yapsanız bile garanti için ana bakımlarda geliceksiniz diyor, ona göre 12000 de gidince sıkıntı olmuyor. kabul etmek zorundalarmış zaten

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka canta icin uygun ve kaliteli demiri nerden bulabilirim, kullanan varsa cok memnun olurum tavsiyelerine.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Yaz için şu deri eldiveni alcam arkadaşlar fikri olanlar paylaşabilir mi?

http://www.feyizoglu.com/Cobra-Yazli...n_45959.html#0

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Hannas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dha çok kışlık gibi duruyo sanki kaba biraz.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Merhaba, cbr alt kisima honda yazisi yani sticker nereden bulabilirim? Motor magazalarinda bakiyorum ama su ana kadar bulamadim.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Hocam gercekten verdigin onemli ve faydali bilgiler icin cok tsk ederim tabi ki yardimci oldun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 Kask Kullandım 2 kez. Kazada Ciddi Darbe Almama rağmen Şükürler olsun benı korumaya yetti. Daha sonra Nolan N63 aldım. Ls2 Nolandan Daha az ses alıyor valla ses konusuna takılacak olursak. Ama Nolan Çok konforlu ve daha cok güvende hissettriyor. Sağlamlık olarakta elimizle tıkladıqımızda bile Nolanın daha Kalite olduğu belli. Şimdi yırtık dondan cıkar gibi çıkıpta LS2 ile Nolanı karşılaştırmıs Nolanla karşılaştırılırmı dandik marka LS2 demesın Kimse.
    2 kaskıda kullandım ıkısını yorumluyorum sadece . Bilgi açısından.
    Ooh be hocam ls2 icin cok doyurucu ve benim ls2 almam icin yeterli bir bilgi paylasimi eyw

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

BOTE=easy81;3286009]Merhaba. ben de geçen sene ucuz olsun diye agv'nin eski bir modelini almıştım. gp1 mi ne. kask sağlamlık ve güvenlik açısından ok sorun yok ama aerodinami ve konfor zayıf. yani ses alması muazzam, cam da pinlock hazırlama yuvası yok ve hava az soğudu mu ciddi buğu yapıyor. ayrıca çene perdesi yok ve takılması da mümkün değil ve bu da rüzgarın içerde dolanmasını ve sizi hem üşütmesini hem de ses çekmenize yol açıyor. kayış mekanizması çok ilkel ve bazen çıkarırken cinnet geçirmeme az kalıyor. kask 1550 gr ama sanırım aerodinami çok iyi olmadığı için bir saatlik sürüşten sonra boynumun hafifte olsa ağrıdığını hissediyorum. bunları yazdıktan sonra kaskta bence şunlar önemli;
    güvenlik; dot, snell, ece ve shark testlerine bakılmalı
    aerodinami; boyun için önemli, bozuksa kafa sallamasından çekersiniz
    ağırlık; aerodinamisi iyi ve hafif bir kask en iyisidir. tabi güvenlikten taviz vermeden
    kapalı kask; kaskı kapalı kask seçmenizi öneririm, çene açılır kask ancak shoei gibi çok iyi bir şey olabilir, ls2 çene açılır almayın derim
    ses alması; bir saatten sonra baş ağrıtır
    çene perdesi olmalı ve pinlock takılmaya müsait olmalı.
    boyun kayışı; açması kolay olmalı ama kazada açılıp gitmemeli; mümkünse duble d değilse quick rlease
    raf ömrü; en önemli konulardan biri de bu. üretim tarihi 5 yıldan fazla geçmiş bir kask sıfır da olsa riskli olabilir. keza kabuk özelliğini yitirmese bile iç koruma köpükleri işlevlerini yitirebilir.

bunları ucuza sunan bir kask var mı dersen 400 TL altına bulman zor. LS2 güvenlik açısından fena değil ama konfor özelliğini bilemeyeceğim. caberg ve marushin ile lazer kasklara da bak derim. bilhassa lazer fiyat olarak daha uygundur.

ikinci el kask konusuna gelince de ben de çok uygun görmüyorum. ama tanıdığın birinden kazası ve çarpması olmayan ve raf ömrünü doldurmuş olmayan bir kask belki diyorum.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.[/QUOTE]

Hocam iki once ki tesekkur sanaydi

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Hannas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben feyizoğlundan Revit monster aldım deri yazlık çok memnunum hisli bir eldiven güven veriyor bana tavsiye ederim

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka canta icin uygun ve kaliteli demiri nerden bulabilirim, kullanan varsa cok memnun olurum tavsiyelerine.
    1. Sanayide ünlü bir kaportacı var onda yaptırdım ben. Gayet güzel yaptı 80 TL aldı. Tavsiye ederim.
    forza46 bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, cbr alt kisima honda yazisi yani sticker nereden bulabilirim? Motor magazalarinda bakiyorum ama su ana kadar bulamadim.
    Hocam reklamcilara ve tabelacilara yazdirabilirsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben istanbulda bir kac yere sordum. En hesaplisi otoseverdeydi 100tl ye. Ama sağlamlığını bilemem tabi.
    forza46 bunu beğendi.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dha çok kışlık gibi duruyo sanki kaba biraz.
    Banada öyle geldide yazlık yazıyor diye güvendim kardeşim birde deri eldiven neticede illaki biraz kaba durcak tekstil istemiyorum koruma derilerde daha güven verici
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler