Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 2 hafta oluyor aldığımda fulledim 3 gün önce yakıt ışığı yanıp sönmeye başladı kullanım kılavuzunda deponun 13 lt olduğu 1,4 lt kaldığında yanıp sönmesi gerektiği yazılmış benim motorda 3 ltden fazla benzin varmış ama ışık yanıp sönüyordu neyse 2 gün önce 9,63 lt benzin alıp depoyu fulledim trip 209 km gösteriyordu. Bu şekilde benim motor 100 Kmde 4,61 lt benzin tüketmiş çoğunlukla 10 devir üstünde kullanıldı. aküde bitti şarj ettim 2 hafta anca gitti voltmetremidir nedir onunla ölçtüğümüzde motor 5 bin deviri geçtikten sonra akım yükseliyor 7 amper taksam sıkıntı olur mu uygun fiyata internetten alabilceğim bi site var ise link göndermenizi rica ederim. İyi günler
    Daha öncede yazmıştım. Depo ışığı çok ihtiyatlı. ben depoyu doldurunca tripmetreyi de sıfırlıyorum. 300km olmadan bidaha benzinciye uğramıyorum. o ışık yanıp duruyo ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Beyler sizce sıfır cbr almak ne kadar mantıklı? Birde herkes bir satma derdine düşmüş motorunu sahibinden.com 2013 model cbr dolu resmen. Hepsi de daha 3-5000 km'de. Yoksa 2.el 600cc bir naked daha mantıklı mı olur? Gerçi onunda bakımı-benzini var ama az gezicez artık onunla da ne yapalım. Açıkçası 250cc motora 11-12 lira vermek mantıklı gelmiyor pek

egemen5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX636R Special Edt.
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ilk aldığımda egzostan ses gelip stop etme olayını bende yaşadım.. Sanırım kullanmayla alakalı bir durum, motora alışınca birdaha böyle birşey yaşamadım ben...

İkincisi motorumdan benimde garip sesler geliyordu ( her 250r gibi ) bayiye gidip öncama ve takometre kısmına çift taraflı bant yapıştırttım motorun görselliğini bozmadan yaptılar artık ses yok, cızırtı yok, artık daha da memnunum aletten
    Aynen bende de bir kere yaptı başka yapmadı devamlı olmadığı sürece sorun yok sonuçta bu bir alet olabilir böyle şeyler.
    Sesi pek umursamıyorum artık, tam olarak nerden geldiğinide çözemedim, zaten 8 bin devri geçince zırrrr diye ses yapıyor ona ne yapalım katlanacağız :D Bir foto atabilir misin nasıl bir bant çektiler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 2 hafta oluyor aldığımda fulledim 3 gün önce yakıt ışığı yanıp sönmeye başladı kullanım kılavuzunda deponun 13 lt olduğu 1,4 lt kaldığında yanıp sönmesi gerektiği yazılmış benim motorda 3 ltden fazla benzin varmış ama ışık yanıp sönüyordu neyse 2 gün önce 9,63 lt benzin alıp depoyu fulledim trip 209 km gösteriyordu. Bu şekilde benim motor 100 Kmde 4,61 lt benzin tüketmiş çoğunlukla 10 devir üstünde kullanıldı. aküde bitti şarj ettim 2 hafta anca gitti voltmetremidir nedir onunla ölçtüğümüzde motor 5 bin deviri geçtikten sonra akım yükseliyor 7 amper taksam sıkıntı olur mu uygun fiyata internetten alabilceğim bi site var ise link göndermenizi rica ederim. İyi günler
    Valla bu benzin göstergesi pek sağlam değil bu motorda anlaşılan. Mesela bende hiç göstergeyi full görmedim. Sadece dün artık tam o demirin bir cm üstüne kadar doldurunca gördüm oda 20 km falan sonra düştü direk. Sonra tek çizgi varken fulleyeyim dedim 6 litre varmış içinde Benim bildiğim yanı sönme yedekteyken yani 3 litre kaldığında oluyor.

Yakma konusunda şehir içi falan bir depoya ortalama 300-350 km gidiyorum ama dün Eskişehir'e gittim 180km bunun 150-140 km si falan 140-150 km/sa hızla vardığımda tek çizgi - iki çizgi arası gidip geliyordu yanigazı açtıkça benzini vakumluyor :D

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    bu aralar cbr250r dan çok şikayetler duymaya başladım buda beni motordan soğutuyor, eski honda güvencesi yokmu çinmallırında duyduğum sorunları hondadanda duymaya başladım çok kararsızım

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar cbr250r dan çok şikayetler duymaya başladım buda beni motordan soğutuyor, eski honda güvencesi yokmu çinmallırında duyduğum sorunları hondadanda duymaya başladım çok kararsızım
    Her motorda şikayet olur, sorun olur, ancak kimisinde binde bir olur, kimisinde 2 kişiden birinde olur...
    Bu arada cbr 250r en sorunsuz motorlardan birisidir...
    Motor 1-2 kez stop etti diye, bazı motorlarda hiçbir zararı olmayan küçük bir ses geliyor diye sorunlu motor demeyelim lütfen

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorda şikayet olur, sorun olur, ancak kimisinde binde bir olur, kimisinde 2 kişiden birinde olur...
    Bu arada cbr 250r en sorunsuz motorlardan birisidir...
    Motor 1-2 kez stop etti diye, bazı motorlarda hiçbir zararı olmayan küçük bir ses geliyor diye sorunlu motor demeyelim lütfen
    sorunlu motor demiyorum bu aralar şikayetler arttı kafamı kurcaladı ama alacağım zaten az kaldı,dediğiniz gibi birazda şans işi nede olsa kul yapımı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar ben depodaki benzini tamamen boşaltmak istiyorum detaylı anlatabilecek var mı?
    Bir kaç aydır kullanmıyorum, 2-3 ay daha kullanmayacağım gibi, yarım depodan az benzin var, en sağlıklısı boşaltmakmış sanırım ama nasıl boşaltacağım hiç fikrim yok...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler sizce sıfır cbr almak ne kadar mantıklı? Birde herkes bir satma derdine düşmüş motorunu sahibinden.com 2013 model cbr dolu resmen. Hepsi de daha 3-5000 km'de. Yoksa 2.el 600cc bir naked daha mantıklı mı olur? Gerçi onunda bakımı-benzini var ama az gezicez artık onunla da ne yapalım. Açıkçası 250cc motora 11-12 lira vermek mantıklı gelmiyor pek
    Bu konuda söz edecek kimseler yok galiba. Sizde haklısınız fiyat olmuş 11.500 daha da zam gelicek diyorlar. Gider 600cc alır millet daha iyi

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    abi bu nedir ya, fiyatlar resmen uçmuş, öyle böyle 8500 liraya tamamlıyoruz, 2012-2013 mode 3000-6000 kmde felan motor bulamıyoruz ya... alayı 9000-9500 yazmış, adam 2011 de 8500 almış bugün 9500 yazmış 25000 deki motora... yokmu 8500 e az kmde satılan.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı egemen5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende de bir kere yaptı başka yapmadı devamlı olmadığı sürece sorun yok sonuçta bu bir alet olabilir böyle şeyler.
    Sesi pek umursamıyorum artık, tam olarak nerden geldiğinide çözemedim, zaten 8 bin devri geçince zırrrr diye ses yapıyor ona ne yapalım katlanacağız :D Bir foto atabilir misin nasıl bir bant çektiler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Valla bu benzin göstergesi pek sağlam değil bu motorda anlaşılan. Mesela bende hiç göstergeyi full görmedim. Sadece dün artık tam o demirin bir cm üstüne kadar doldurunca gördüm oda 20 km falan sonra düştü direk. Sonra tek çizgi varken fulleyeyim dedim 6 litre varmış içinde Benim bildiğim yanı sönme yedekteyken yani 3 litre kaldığında oluyor.

Yakma konusunda şehir içi falan bir depoya ortalama 300-350 km gidiyorum ama dün Eskişehir'e gittim 180km bunun 150-140 km si falan 140-150 km/sa hızla vardığımda tek çizgi - iki çizgi arası gidip geliyordu yanigazı açtıkça benzini vakumluyor :D
    foto atamam çünkü gozukmuyor. Ama şoyle anlatayım toplam 3 parça bant kullandık. 1. Parça komple takometreyi tutan parçayı çıkarınca ön fara kadar uzanan dilin ucuna, diğer ikiside on camı tutan iç ön taraftaki vidaların yanına.. Boylelikle motordan gelen tüm rahatsız edici sesler kesildi. Grrçektende yaptırması 10 dakika suruyor ve sorunu çözuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda söz edecek kimseler yok galiba. Sizde haklısınız fiyat olmuş 11.500 daha da zam gelicek diyorlar. Gider 600cc alır millet daha iyi
    Zam denen şey sadece 250r a gelmiyor kardeşim. Doğru orantıda 600 luk fiyatlarıda artmış oluyor.
    buberk bunu beğendi.

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farı açık unuttum derken ? far açıp kapatılabiliyomu ki
    kontak açık halde motor çalışmaz iken 3 saatte yedi akuyü bitirdi marş basmadı kontak açıkken motor çalışmaz iken hali ile farlarda yanıyor dhmi ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı filatron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak açık halde motor çalışmaz iken 3 saatte yedi akuyü bitirdi marş basmadı kontak açıkken motor çalışmaz iken hali ile farlarda yanıyor dhmi ?
    Arkadaş anahtarı kontak açık bir şekilde motorun üzerine unutacağını düşünmemiş sanırım.. Nerde oldu bu olay bilmiyorum ama sadece motor aküsü bittiği için şanslısın sanırım.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    CBR 125 'den yola cıkarak sölüyorum. 10 dakıka yürütmeden motor rölantide çalıştı + Farlar Direk açık zaten. Kontak Kapattım Açtım Hop AKÜ PERT. bildiğim şu ki motor çalıştı. yürütme işlemi başlamayınca akü şarj olmuyor

Sonra Twin 250cc zamlandı ama diğer motorlarda zamlandı. Onuda geçtim 600 cc yakıtla 250 cc yakıtı arasında dünya fark var hele sen gibi YBR ci 1 depoyla uzun menzil yapan birine çok fena koyar bu iyi düşün

Işık yanıp sönmeye başladığı an ise hemen hemen içinde 3 litre benzın kalıyor. Tripi depo fullerseniz Sıfırlayıp 300 km rahatca binin asılmadan orta derecede.

metci kardeşim Bursa Honda durankardeşler yetkili servisi ile bu konuda bi kez konusmusluğum var. deponun full olarak bırakılması tavsiye edilmişti. 125 R ile kazamdan sonra yarım depodan fazla benzın vardı ve motoru topladıktan sonra tek marşla çalıstı sorunsuz halde.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metci kardeşim Bursa Honda durankardeşler yetkili servisi ile bu konuda bi kez konusmusluğum var. deponun full olarak bırakılması tavsiye edilmişti. 125 R ile kazamdan sonra yarım depodan fazla benzın vardı ve motoru topladıktan sonra tek marşla çalıstı sorunsuz halde.
    Bende 2 güne bir çalıştırıyorum motoru ancak benzin tam dolu değil, yarısı boş, 5-6 ay sonra benzin özelliğini kaybedebilir diye bir muhabbet vardı, hatta dün canlı yayında Barkın Bayoğlu'da bahsetti, bende depoyu boşaltayım yeni benzin alayım dedim ama nasıl boşaltılır bilmiyorum

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Merhaba arkadaşlar ben Mehmet bende 2012 model beyaz renk cbr emle aranıza katılmış bulunuyorum.tanışmak kaynaşmak beraber gaz açmak dileğiyle..
    cx571, Dezinho ve agrasiwe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben Mehmet bende 2012 model beyaz renk cbr emle aranıza katılmış bulunuyorum.tanışmak kaynaşmak beraber gaz açmak dileğiyle..
    Hoş geldin... Kazasız belasız kullanırsın inşallah

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Akü alacağım amperi yüksek alsam sıkıntı yaratır mı motora uyan akü bilen varsa paylaşmasını rica ederim tesisata birde lambaları led yapıp farıda h4 almayı düşünüyorum kontağı açtığımda çeken akımı düşürür bir nebzede olsa diye düşünüyorum.

Motosikleti
    cbr 250r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-tertemiz-garantili-149960487/detay/

acil degıidır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9960487/detay/

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bu yakıt göstergelerinde bi tuhaflık var sanırım ya gördüğüm kadarıyla sorun genel olarak herkeste mevcut.
    Dün depoyu fulledim 20km yol gittikten sonra göstergeden 1 çizgisi gitti.
    Bence çizgi hesabı yapmayın yanıltıyor insanı.
    Ben bi önceki depo fullememde test amaçlı 6 bin deviri hiç geçmeden tamamen devrinde kullandım 300km gibi yol gitti.
    Yanılmıyorsam km başına 18 kuruş gibi bir rakam yakıyor devrinde kullanımda.
    Henüz dip gaz denemedim ama onu denediğimde de sizlerle paylaşırım ne kadar yaktığını.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar Şimdi 2.el CBR 250 alcaktım ama bu videodaki motor bu sene türkiyeye gelir mi çünkü baya bi güzel duruyor.Bekleyip Sıfır Mı alsam Acaba :D
    http://www.youtube.com/watch?v=Aws3EU7fmFA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler