Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende 2 haftadır binemiyorum bugün bi yıkıyıp cilalıyim diyorum ama yağmur yağcak gibi yıkayıp yine kapicam apartmana..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ismim mustafa,bende ankaradan aranıza katılmaktayım.Şuan motorum yok inşallah ilk motorumu mart sonu-nisan ortası gibi almayı düşünüyorum. Motor tecrübem ve ehliyetim yok en kısa zamanda ehliyet için kursa gideceğim,bu en kolay kısmı. Honda cbr250 çıkana kadar Almak istediğim tek motor hyosung gt250r idi ama şuanda çok kararsızım.Sıfır fiyat olarak gt250 1000 tl daha pahalı honda'dan(9500 tl). Motordan beklediklerim; yakıt sarfiyatı,sağlamlık,yedek parça-servis. Kullanım olarak haftada işe git-gel vsvs 150km-200km tahminen yaparım.

Dediğim gibi motor tecrübem yok,eskiden babamın bmw r27 motoru vardı ama çocukken kullanma imkanımız olmadı).Öncelik yakıt sarfiyatı ve sağlamlık açısından, tavsiyeniz ne olur,son hız-egzos sesi çok önemli değil.CC büyütmek gibi bir düşüncem de yok. Sıfır almayı düşünmekteyim; honda mı alayım yoksa hyosung gt250r mi ? Birde bu motorlar sipariş üzerine mi geliyor yoksa raftan alır gibi parayı bastırıp alabiliyormuyuz ).Nisan 15'ine kadar alacağım,1-2 aybeklme gibi durumlar olur mu? bayiye girince motorla çıkmayı isterim
    Merhabalar.. Hemen hemen aynı durumdayım, bildiklerimle/düşüncelerimle yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle bu ay bir kursa yazılmalısın ki kursa Mart'ta başlayıp, 14 Nisan'daki yazılı ve 12-13 Mayıs'taki direksiyon sınavlarına girip ancak Mayıs sonu gibi ehliyeti alabilesin. Yani bu aslında en zor ya da uzun kısmı. Kursla kaça anlaşırsın bilemem, ben 150 liraya anlaştım, onun dışında da 50 TL yazılı + 50 TL uygulamalı sınav ücreti + 96,35 TL Trafik harcı + 87 TL ehliyet kart ücreti + 10 TL şöförler cemiyeti evrak bedeli = 293,35 TL masrafın olacak.

Motoru almak ise çok daha kolay. Almayı düşündüğün bayinin elinde istediğin motor varsa yasal işlemlerin (ruhsat, plaka, mtv) tamamlanması ile ödemeden 3-4 gün sonra, ellerinde yoksa fabrikaya verecekleri siparişin ellerine ulaşması ve ardına yasal işlemlerin tamamlanmasından (ort. 3-4 gün) sonra elinde olacak. Fakat Nisan'da motorsiklet satışları artacağı için bayinin elinde motor yoksa daha uzun bir süre beklemek zorunda kalabilirsin.

Hangi motoru alacağına gelince. Saydığın kriterlere bakılırsa CBR250R'ı seçmelisin.

Yakıt sarfiyatlarını http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr250r ve http://www.fuelly.com/motorcycle/hyosung/gt250r adreslerinde gerçek kullanıcı verilerinden karşılaştırabilirsin. Görüldüğü gibi Honda sahipleri daha az yakıt kullanıyor.

Sağlamlığı her iki motorla da yıllar geçirmeden kesin olarak bilmek mümkün değil fakat kullanılan malzemenin kalitesi bir ipucu olacaksa, genel olarak Honda daha iyi malzemeye sahip.

Yedek parça ve servis konusunda ise Honda'nın üstünlüğü tartışılmaz. Hyonsung'a ise Kanuni bakıyor, çoğu servis dünkü bisiklet tamircileri.

Son olarak fiyata gelince. Aradaki fiyat farkı ile koruma ekipmanlarını (mesela 1. sınıf bir kask) bedavaya getirirsin. İkinci el alırken nelere dikkat etmen gerektiğini bilmediğin için ucuz etin yahnisi durumu ile karşılaşabilirsin, en iyisi sıfır alabiliyorken sıfır almak, senden önceki sahibinin nasıl kullandığını bilmediğin bir motorsikletten uzak durmak.

Egzoz sesi aslında sadece gösteriş için değil trafikte farkedilmek için de önemli, bugün araçların çoğunda dış bükey aynalar kullanıldığı için yanından geçeceğin bir aracın aynadan seni görme ihtimali, egzoz sesini duyma ihtimalinden çok daha düşük oluyor. Bu nedenle ben de motoru aldıktan sonra bu işe yarayacak ama insanları rahatsız etmeyecek kadar yüksek sesli bir egzozla değişmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 20gündür iş yerinde yatıyor :(
    Ama bu hafta kararlıyım, kar yağmadığı sürece yağmura razıyım bineceğim artık.

http://c1202.hizliresim.com/u/d/2nghs.jpg
    Deryali ben disardayim eğer cikacaksan numaram 05065883381

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Arkadaşlar numaram bu arasaniz bulusabiliriz
    honda cbr 250r siyah

Abiler arkadaşlar belki bu soruyu buraya sormam yanlış olabilir belki ama ben her motoru süreninden öğrenerek almayı düşündüğüm için soruyorum.
    Şu ana kadar hiç vitesli sürmedim ehliyetim var ama ehliyetteki o dandirik yarı otomatik motorla 250'likler karşılaştırılamaz kesinlikle o yüzden hiç bir bilgim yok diyorum bu konuda. Ve aklımda 2 motor var biri kawa ninja250 diğeri CBR250, buraya sormamında sebebi budur. Siz bunları kullananlar olarak dürüst bir şekilde bana -'leri +'ları açıklayabilirmisiniz. Daha da öncesinde başlangıç motoru olarak bu 250cc'lik motorlar uygunmudur.Şu anda Denizli'de yaşıyorum ama 4-5 ay sonra İstanbul'a taşınacağım. Forumlarda gördüğüm kadarıyla Honda'nın motor eğitim kursunada gitmeyi düşünüyorum İstanbul'a taşındığımda orda ''güvenli sürüş 1''den başlayacağım. Bunlara bakarak bana neleri önerirsiniz neleri önermezsiniz yeni başlayanla için +'ları -'leri nelerdir yazarsanız çok tşk. ederim. Baştada dediğmi gibi yanlış bir yere yazdıysamda affola.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deryali ben disardayim eğer cikacaksan numaram 05065883381

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Arkadaşlar numaram bu arasaniz bulusabiliriz
    Cuma akşamı yine motorsuz eve geldiğimden, motor şirkette kaldı. Şansıma Hafta sonu hava güzel oluyor motor yanımda olmadığından, ancak dışarda motora binenleri izlemekle yetiniyorum
    Bugun 2 tane cbr250 gördüm yolda, dışardan bakınca daha bi güzel gözüktü gözüme.
    Bu arada ilk fırsatta mutlaka jantları siyaha boyatıp kırmızı şerit çektireceğim gerçekten çok ama çok hoş oluyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

ince temizlik

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı GeceBekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Hemen hemen aynı durumdayım, bildiklerimle/düşüncelerimle yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle bu ay bir kursa yazılmalısın ki kursa Mart'ta başlayıp, 14 Nisan'daki yazılı ve 12-13 Mayıs'taki direksiyon sınavlarına girip ancak Mayıs sonu gibi ehliyeti alabilesin. Yani bu aslında en zor ya da uzun kısmı. Kursla kaça anlaşırsın bilemem, ben 150 liraya anlaştım, onun dışında da 50 TL yazılı + 50 TL uygulamalı sınav ücreti + 96,35 TL Trafik harcı + 87 TL ehliyet kart ücreti + 10 TL şöförler cemiyeti evrak bedeli = 293,35 TL masrafın olacak.

Motoru almak ise çok daha kolay. Almayı düşündüğün bayinin elinde istediğin motor varsa yasal işlemlerin (ruhsat, plaka, mtv) tamamlanması ile ödemeden 3-4 gün sonra, ellerinde yoksa fabrikaya verecekleri siparişin ellerine ulaşması ve ardına yasal işlemlerin tamamlanmasından (ort. 3-4 gün) sonra elinde olacak. Fakat Nisan'da motorsiklet satışları artacağı için bayinin elinde motor yoksa daha uzun bir süre beklemek zorunda kalabilirsin.

Hangi motoru alacağına gelince. Saydığın kriterlere bakılırsa CBR250R'ı seçmelisin.

Yakıt sarfiyatlarını http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr250r ve http://www.fuelly.com/motorcycle/hyosung/gt250r adreslerinde gerçek kullanıcı verilerinden karşılaştırabilirsin. Görüldüğü gibi Honda sahipleri daha az yakıt kullanıyor.

Sağlamlığı her iki motorla da yıllar geçirmeden kesin olarak bilmek mümkün değil fakat kullanılan malzemenin kalitesi bir ipucu olacaksa, genel olarak Honda daha iyi malzemeye sahip.

Yedek parça ve servis konusunda ise Honda'nın üstünlüğü tartışılmaz. Hyonsung'a ise Kanuni bakıyor, çoğu servis dünkü bisiklet tamircileri.

Son olarak fiyata gelince. Aradaki fiyat farkı ile koruma ekipmanlarını (mesela 1. sınıf bir kask) bedavaya getirirsin. İkinci el alırken nelere dikkat etmen gerektiğini bilmediğin için ucuz etin yahnisi durumu ile karşılaşabilirsin, en iyisi sıfır alabiliyorken sıfır almak, senden önceki sahibinin nasıl kullandığını bilmediğin bir motorsikletten uzak durmak.

Egzoz sesi aslında sadece gösteriş için değil trafikte farkedilmek için de önemli, bugün araçların çoğunda dış bükey aynalar kullanıldığı için yanından geçeceğin bir aracın aynadan seni görme ihtimali, egzoz sesini duyma ihtimalinden çok daha düşük oluyor. Bu nedenle ben de motoru aldıktan sonra bu işe yarayacak ama insanları rahatsız etmeyecek kadar yüksek sesli bir egzozla değişmeyi düşünüyorum.
    Merhabalar
    Istanbul icin 150 tl ye nereyle anlaştın acaba ? Bı de kurs hangi semtte ?
    Teşekkürler .

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Istanbul icin 150 tl ye nereyle anlaştın acaba ? Bı de kurs hangi semtte ?
    Teşekkürler .
    Ben önce B sonra A2 alacak şekilde, 350 + 150 ye anlaştım. Adamın çektiği fiyat bu değildi ama tamamını tek seferde nakit olarak verecek olmam pazarlıkta bir hayli işe yaradı. Zaten genel olarak sadece A2 için 250-300 gibi bir fiyat çekiyorlar. Benim gittiğim yer Bostancı'da Ozan Sürücü Kursu diye bir yer.

Bu arada sağlamlık konusunda sağlıklı bilgi almak için şunu yapabilirsin: Hem Kanuni hem de Honda servislerine git, şu motoru almayı düşünüyorum size çok geliyor mu genelde karşılaşılan bir sorun var mi diye sor. Ben sadece bir tane özel Honda servisine gittim, aynen böyle dedim adam "abi o modeli biz daha görmedik, buraya uğramadı hiç" dedi, cevap yeterince açık geldi başka yere gitmeye gerek görmedim (gerçi bunun bir nedeni de motorun sokaklara ancak 2011 Mayıs'ında inmesi) Ama imkanın varsa sen gez yine, farklı birşeyler duyarsan bize de söyle ;)

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma akşamı yine motorsuz eve geldiğimden, motor şirkette kaldı. Şansıma Hafta sonu hava güzel oluyor motor yanımda olmadığından, ancak dışarda motora binenleri izlemekle yetiniyorum
    Bugun 2 tane cbr250 gördüm yolda, dışardan bakınca daha bi güzel gözüktü gözüme.
    Bu arada ilk fırsatta mutlaka jantları siyaha boyatıp kırmızı şerit çektireceğim gerçekten çok ama çok hoş oluyor.
    nerde ikamet ediyorsun ben bu gün db motorun oralardayım bi tricolor gördüm ona sordum mt ye üyemisin diye sonra konuştuk biraz belki benle o tricoloru görmüş olabilirsin tabii oralarda oturuyorsan
    honda cbr 250r siyah

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şöyle bi günün özetini geçeyim size Trip'e dikkat
    Devamı fotoları upladıktan sonra
    Total:620km felan oldu

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...33692458_n.jpg

Şöyle bi günün özetini geçeyim size Trip'e dikkat
    Devamı fotoları upladıktan sonra
    Total:620km felan oldu
    Vay Aramızda ne demir butt'lar varmış Yol yapan motorcu mutlu motorcudur

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Aramızda ne demir butt'lar varmış Yol yapan motorcu mutlu motorcudur
    Nasıl iyi geldi anlatamam İstanbul Kocaeli-Kocaeli İstanbul ve İstanbul Gezintisi
    3 Cbr aynı karede

Açılın yollar benim

Geri Dönüşte Bacak hareketleri Erkan Abiden

Rodajda can sıkılınca nereye oturcağımı şaşırdım heheheh :D

İnş. olursa Haftayada Tekirdağ yapalım diyorum ama arkadaşlar senle yol bitmiyo 80-90 diye yan çiziyolar
    GP500-1st bunu beğendi.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    uhh ne güzel yolda foto çekiyorsunuz,tabii artçı sayesinde ama durup foto çekmekten daha güzel ,daha hoş kareler yakalanıyor.bizde bugün ufak bir gezi yaptık http://www.motosiklet.net/forum/etki...ezi-adana.html

Artçı velinimettir

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    oo fotolar super

valla cok ozendım ya.umarım yazın bızde ızmırlıler olarak yaparız boyle bulusmalar ...

(yalnız cok akrobatık hareketler yapmayın ya :( allah korusun.)

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    arkadaşlar cbr250 de vites göstergesi mevcut mu panelde herşey var galiba ama merak ediyorum vites göstergesi olup olmadığını
    ne imzası beaaa

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo fotolar super

valla cok ozendım ya.umarım yazın bızde ızmırlıler olarak yaparız boyle bulusmalar ...

(yalnız cok akrobatık hareketler yapmayın ya :( allah korusun.)
    Saolasın
    İzmir'de kış olmaz ya sizin daha güzel akrobatık hareket değil ya artık aynı pozizyonda gidince bacaklarım agrıdı ya :D

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    @broicer
    yok

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    teşekkür ederim
    ne imzası beaaa

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın
    İzmir'de kış olmaz ya sizin daha güzel akrobatık hareket değil ya artık aynı pozizyonda gidince bacaklarım agrıdı ya :D
    ben yaza kadar anca kendıme guvenıp, 60km tepıp ızmır'e gıdebılırım ama :D

haklısın.ben 11km surunce bıle bacagıma kramp gırıyor bazen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler