Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

zaten burdaki insanların yazdıklarına alınmıyorum. en azından motor sevdalıları insanlar. hiç bilgisi olmayan motorun (M) sinden anlamayan insanlar varki. benim cbf1000 e sepet bile takıyorlar. bu motora sepet taksan ne iyi çeker diyen bile var. bu paralar verilirmi daire alırdım diyen. yada motoru park yerinden çekmeye çalışıp 3 kuruşluk arabasını koymaya çalışan. depoya vurup ne gider bu diyen.
    ama şu varki bu motor şu motor diye sadece burda değil. yaşadığım bir şehirde insanlar birbirini bıçakladı. sen daha iyi sürersin ben daha iyi sürerim mevzusundan
    hepsininde yanlış olduğunu biliyorum. ama birileri bilmediği yada eksik bilgiye rağmen idda etmesi beni yazmaktan alıkoyamıyor.
    burdaki forumdan çok bilgi edindim. ilk scooteri mi aldığım zaman. hala da bilmediğim çok şey var. akhisar drağ yarışlarını seyretmeye gitmiştim. yaşca benden küçük olan insanların 1000 cc motorları saniyelerle yarıştırması beni çok hayran bırakmıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    @cngzaltn adam neyden bahsetmiş acun0 neyden bahsetmiş. CBR250R ı alanların öncelikleri farklı arkadaşım. şahsen bir sonraki motorum inş cbr250r olucak nedenmi?

1-Ninjadan fiyat performans olarak daha iyi olduğu için 2000tl daha ucuz
    2-Benim için geçiş motoru olucağı ve satarken daha az zarar edip daha kolay ve hızlı satabileceğim için
    3-2008den beri sadece göstergesi ve egzos rengi değişen ninjadan daha modern ve yeni olduğu için.
    4-tipi daha hoşuma gittiği ve bana vfr yi anımsattığı için
    5-heryerde servisi olduğu için
    6-Mesela yazın ufak bir parçası bile kırılsa bozulsa 3-4 ay bekleyip yazımı zehir etmiyceği için parçasını heryerden bulabildiğim için.
    7-Tek silindir olduğundan depoyu doldurup bol bol gezebileceğim için
    8-top speed hiç önemli değil 130km/h rahat rahat gider buda bana fazlasıyla yettiği için isterse ninja hyo yanımdan 180le geçsin 0-100ü benden daha iyi olsun benim için sorun değil.

işte bu yüzden cbr250r alırım. Herkes kendine uygun olan gönlüne güzel gelen motoru alır biner. Bu yüzden burada saçma sapan hakaret içeren msjlar atmayın.
    stepfunk, uthec, GP500-1st ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar tamam sakin olun, birbirimizi kırmaya gerek yok.
    Sonuçta hepimiz motor sevdalısıyız. Olur böyle takışmalar, yeterki duracağımız yeri bilelim.

Arkadaşlar yarın benim oğlanın aşısı varmış, gündüz hastanede olacağız.
    Öğleden sonra işimiz biter diye umuyorum. Ona göre haberleşelim.
    Akşam 7 gibi de bir akraba ziyaretimiz var. Bu arada motoru toplamam lazım.
    Bu iş yarın bitmeli, çok özledim motorumu

Bu arada lastikte alacağım büyük ihtimalle.
    Pirelli sport demon olacak.
    Ön 110, arka 150 düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
    Önü 120 alsam mı?

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cngzaltn adam neyden bahsetmiş acun0 neyden bahsetmiş. CBR250R ı alanların öncelikleri farklı arkadaşım. şahsen bir sonraki motorum inş cbr250r olucak nedenmi?

1-Ninjadan fiyat performans olarak daha iyi olduğu için 2000tl daha ucuz
    2-Benim için geçiş motoru olucağı ve satarken daha az zarar edip daha kolay ve hızlı satabileceğim için
    3-2008den beri sadece göstergesi ve egzos rengi değişen ninjadan daha modern ve yeni olduğu için.
    4-tipi daha hoşuma gittiği ve bana vfr yi anımsattığı için
    5-heryerde servisi olduğu için
    6-Mesela yazın ufak bir parçası bile kırılsa bozulsa 3-4 ay bekleyip yazımı zehir etmiyceği için parçasını heryerden bulabildiğim için.
    7-Tek silindir olduğundan depoyu doldurup bol bol gezebileceğim için
    8-top speed hiç önemli değil 130km/h rahat rahat gider buda bana fazlasıyla yettiği için isterse ninja hyo yanımdan 180le geçsin 0-100ü benden daha iyi olsun benim için sorun değil.

işte bu yüzden cbr250r alırım. Herkes kendine uygun olan gönlüne güzel gelen motoru alır biner. Bu yüzden burada saçma sapan hakaret içeren msjlar atmayın.
    Saydığın sebeplerin hepsi benim içinde geçerliydi bu motoru alırken.

Kırmızı VFR hastasıyım bu arada. Bir kere deneme şansım olmuştu.
    İnanılmaz bişeydi kendisi..
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

hayırlı olsun demekten başka bir şey kalmamış. tercih meselesi.
    ama geçiş için vitesli motor 250 lik yerine daha az zarar edebileceğin al sat yapmadan 125 cc yada 150 cc ile kendini vites viraj ve firen gibi tecrubeleri edinerek asıl hedeflediğin modele yükselmen hem para hem vakit kaybına uğramadan yapabileceğin bir şey olabilir.
    çoğu insan 250 de pek zorlanmaz tabi herkesin kabiliyeti farklı
    misal ben ilk vitesli motorum yamaha rz135 ardından 900 rr
    125 lik 250 lik hatta 400 lük motor arası pek bir şey oynamaz. ama 600 lük motor farklıdır. yine uzun süre 250 ye binen 600 lükle yapar anlamına gelmez. motor seni değil sen motoru yönetmelisin motordan korkarsan zaten hata yaparsın.

250 cc az yaksın büyük motora geçmeye gerek yok .geçsek maliyetler yükselecek 2 teker 900 lt gibi diyen maddi gücü buna yeten için idealdir. hatta race tipli değilde 2 kişi binimi rahat turinğ tipinde yapılsa daha da rabet görürdü.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Şuan zaten 2011 cbfim var bundan sonra cbr250r alıcam acelem yok daha genciz para önemli değil birden 600cc ye geçtikten sonra geriye ne kalıcak.Ben motoru keyif için kullandığımdan dolayı yavaş yavaş cc yükselterek her hacimden motoru kullanma taraftarıyım. Ülekmizde zaten herkes araç uzmanı geçen kar yağdı millet yollarda sorsan uzman şoför bu motor işide böyle herkes uzman akıl veriyor sorsan en iyi mekaniği o bilir en iyi sürüş tekniklerini bilir hayatta hiç bir zaman Ahmetin Mehmetin tecrübesiyle bir iş yapmam giderim işin uzamanı yetkilisi kimse ona sorarım gider sürüş eğitimimi alır ondan sonra üst segment motorlara geçerim. Herşey para değil motor alıp satarken yapıcağınız karı zararı düşünene kadar 200-300 neyse verip önce eğitimini almak lazım.

daha yolun başındasın. ama göreceksin 1000 lik dahi alsan yine geriye doğru dönüş yapcaksın zaten. bizde geçtik bu yollardan. sana alma etme desem zaten sen yapacaksın. sen derken genel anlamda. hepsininde tandına baktım. sayılır. acısıyla tatlısıyla insan oğlu doyumsuz oluyor. şimdi yeni başlayanlarda benim bundan 10 seneki halimi görüyorum.
    zaman herşeyin ilacı olacaktır.
    yeri gelecek ikinci elde kandırılacak yeri gelecek en ufak bir şeyde kıllanıp motoru satacak ......
    eğitim le herşey bitmiyor. kendini geliştirmelisin. dümdüz yolda önüne birşey çıkmış gibi ondan kaçmalısın. firen mesafeni yada nerde tekerin kitlediğini artık beynin kendi kendine emir vermeli ellerine.
    yolun açık olsun kazasız bir motor hayatı geçir.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar, size tavsiyem acun0 ile tartışmayın. Hem gerek yok, hem de forumun tartışma yönü olmadık yerlere gidiyor. Kendisi ile tartışılmadığında belki sataşmaktan vazgeçecektir.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir iki resim ekleyinde reklensin topic )) bizim başlıktan feyz alın az yahu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Bir proses mühendisi olarak buradaki herkesin düştüğü ortak bir yanlışı ortaya koymak istiyorum. İki farklı marka/model motorsikleti birbiri ile kıyasladığınızda ASLA ama ASLA iki marka/modelin birbirine kıyaslamasını elde edemezsiniz. Elde ettiğiniz sonuç/veri/deneyim sadece o iki motorsiklete özgü olacaktır, başka motorlar için geçerli olmak zorunda değildir.

Neden mi?

Daha önceki mesajlarımda da değinmiştim, hiç bir zaman seri üretilen ürünler birbirinin tıpatıp aynısı olamaz. Misal, bir piston makinesinde 645 gr / 550 mm x 760 mm piston üretmeye kalktığınızda çan eğrisine uyan belirli aralıklarda ürünler elde edersiniz (örneğin 640 ~ 650 gr / 548 mm ~ 553 mm x 757 mm ~ 763 mm gibi). Bunlardan da daha kısıtlı bir aralığa (mesela ±%0,5) uyanları seçer, bu aralığın dışında kalanları yeniden üretirsiniz / imha edersiniz.

İşte bu yüzden rodaj diye bir işlem var motorlarda, rodaj dediğimiz birbirine uyacak şekilde tasarlanmış fakat üretilememiş parçaların kullanım sonucu kendilerine özgü bir uyum sağlamasıdır. Rodaj sonucunda motor tasarlandığı performansı verebilir, tasarlandığından daha yüksek bir performans ta verebilir, tasarlandığından daha düşük bir performans ta. Bu parçaların birbirine uyumu kadar, o uyumu oluşturmak için uyguladığınız işleme de bağlıdır.

Tam olarak olması gereken ölçülerde üretilmiş parçalardan oluşan bir motora yanlış rodajla yapar da onu açamazsanız, motordan tasarlandığından daha da düşük bir performans alırsınız. Ama ve lakin olması gereken ölçülerin dışında (ancak hepsi aynı doğrultuda dışında, yani mesela piston 3 mm daha genişse ve aynı şekilde silindir de daha 3 mm genişse) üretilmiş parçalardan oluşan bir motoru doğru rodajla açarsanız, motordan tasarlandığından daha da yüksek bir performans alabilirsiniz.

Yani özetle aynı üretim bandından çıkan hiç bir motor birbirine tam olarak benzemezken, siz alıp kullanmaya başladığınızda motorların arasındaki farkları iyice büyütmüş oluyorsunuz, bu nedenle de X motorsikletinin son teorik hızı 165 km/s iken Y kişisinin X motoru ancak 160 km/s yapabiliyorken Z kişisinin aynı marka/model X motoru 170 km/s yapabiliyor. Evet bu olabiliyor, hepimiz biliyoruz.

Ki cngzaltn gayet güzel bir şekilde olayın içinde daha başka bir çok faktör daha bulunduğunu belirtmiş, değişen tek şey motor değil elbet. Lastikler, kullanılan yakıt, hava şartları vs vs herşey karşılaştırma yaparken elde edeceğiniz sonucu etkiler. Bu yüzden ben A motorunu da kullandım B motorunu da kullandım ve şu sonuçları elde ettim, bu yüzden bütün A motorsikletleri böyle B motorsikletleri şöyle diyemezsiniz, daha doğrusu dersiniz de yanlış yapmış olursunuz.

Unutmayın, bu anlattıklarımdan ötürü burada paylaşılanların tamamı KİŞİSEL deneyimlerdir, EVRENSEL deneyimler değil.

-----

Ayrıca iş hayatımda çok "usta" tanıdım 20-30 senedir işlerini yapan. Elimi kullandıkları makinelere sürmediğim halde adamın makineyi yanlış kullandığını bilebiliyordum iki üç hesap yapınca, adamsa "usta" olduğundan yanlış kullandığını kabullenemiyordu çünkü "30 senedir öyle yapıyordu ve hiç bi sorun yaşamamıştı". Ustayı bi şekilde ikna ederek gerekli eğitimi verdik, birden bire o makine ile çok daha farklı işlere imza atmaya başladı; sonra hatasını anlayıp gelip özür de diledi kendisinden yaşça küçük olduğum halde. Ustalık biraz da burada, tabi anlayana...
    TAYFUNBORA, pol@ris ve teocan94 bunu beğendiler.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Racing macing boşverin supermoto candır

Forever Tek Silindir

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @GeceBekcisi
    Hocam şimdi senin teorine göre dünyaca ünlü italyan motosiklet dergileri vs hepsi boşamı karşılaştırma yapıyolar
    Seri üretim araçlarda tabiki farklılık olabilir ama bunlar çok küçük değerlerdir

Bu eleman ufak cbr ı iyi doldurmuş ama bordo kırmızıda açık renk kırmızı aksesuarlar çokda iyi durmamış

Biraz dolu bi cbr
    Mono kapak
    Renkli artçı,sürücü pegleri
    Renkli vites,fren pedalları
    Renkli elcik manet seti
    Renkli fren hidrolik kapağı
    Siyah siperlik
    Performans egzos(markası anlaşılmıyor)
    Sanırım rizoma aynalar (600rr aynası daha şık dururdu)
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @GeceBekcisi
    Hocam şimdi senin teorine göre dünyaca ünlü italyan motosiklet dergileri vs hepsi boşamı karşılaştırma yapıyolar
    Seri üretim araçlarda tabiki farklılık olabilir ama bunlar çok küçük değerlerdir
    Ben daha çok buradaki kullanıcıların deneyimlerini bilimsel gerçeklermiş gibi ifade etmelerine istinaden yazdıklarımı yazdım, dergilerin karşılaştırmaları ne kadar bilimsel yöntemlerle yaptıklarına göre güvenilirlikleri değişir.

Ayrıca dergi dediğin ticaret işidir ve hedef dergiyi sattırmaktır, bilimsel araştırmalar ile dünyaya katkı yapmak değil, bu yüzden sadece motorsiklet konusunda değil bir çok konuda o işten kâr elde eden birinin lafına güvenmeyeceksin. O dergilerin bir X marka ile anlaşma yapıp o karşılaştırmada o markayı bu nedenle sürekli övüp övmediğini diğerlerini de bu yüzden yerip yermediğini de bilemezsin. Nerden mi biliyorum? Bir ara internette benzeri bir iş yürütmüştüm. (Google'da rumuzumu aratırsan bulabilirsin bahsettiğin dergilerin benzeri olan sitemi.)

Yıllar önce laboratuardaki hassas tartının kalibrasyonu bozuk olduğu için yaklaşık %0,0002 daha az tarttığından bir deneyi bir ay boyu her gün en az 3 defa yapıp nasıl varmam gereken sonuca ulaşamadığımı gayet iyi hatırlıyorum. Bu kadar küçük farklılıklar birbirinin üstüne eklenince nasıl büyük bir fark yaratabiliyor, bunu en iyi mühendisler bilir, benden söylemesi.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Can bence önü 120 al, yeni kasa er6F ile aynı ebata gelmiş oluyor arkada 150 olunca önün 120 olması kaçınılmaz olacak zaten.
    Böylece 600'lük motor görüntüsünü aratmayacak diye düşünüyorum...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir iki resim ekleyinde reklensin topic )) bizim başlıktan feyz alın az yahu
    Bende resim olayına hayır demem

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

Supermotor tadından yenmez

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing macing boşverin supermoto candır

Forever Tek Silindir
    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...10989678_n.jpg

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

Can ben öne 120 tavsiye ederim.Hatta olur ise arkayada 160,

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tamam sakin olun, birbirimizi kırmaya gerek yok.
    Sonuçta hepimiz motor sevdalısıyız. Olur böyle takışmalar, yeterki duracağımız yeri bilelim.

Arkadaşlar yarın benim oğlanın aşısı varmış, gündüz hastanede olacağız.
    Öğleden sonra işimiz biter diye umuyorum. Ona göre haberleşelim.
    Akşam 7 gibi de bir akraba ziyaretimiz var. Bu arada motoru toplamam lazım.
    Bu iş yarın bitmeli, çok özledim motorumu

Bu arada lastikte alacağım büyük ihtimalle.
    Pirelli sport demon olacak.
    Ön 110, arka 150 düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
    Önü 120 alsam mı?

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

Saydığın sebeplerin hepsi benim içinde geçerliydi bu motoru alırken.

Kırmızı VFR hastasıyım bu arada. Bir kere deneme şansım olmuştu.
    İnanılmaz bişeydi kendisi..
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bende 2012 Bangkok Motor Fuarindan cbr250 resimleri ekleyeyim, umarim begenirsiniz, modiyifeli motorlar, bir de Honda bu sene yeni renk ve stickerlara sahip CBR250 modellerini piyasaya sunacak.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Merhaba..

Kişilerin tercihlerine saygı duymak gerekir diye başlayayım söze..
    Geçen ay 2012 model siyah CBR 250 aldım. İstanbul-Anadolu Yakasında ikamet ediyorum.Havalardan ve işten dolayı pek binemedim (40 km. deyim henüz)
    Daha öncesinde scooter tecrübem vardı.iyi kötü gaz elciğinin hassaslığına alışkınım diyebilirim. Viteslide de birkaç kez arkadaşımın motosikletini sokak arasında kullanmıştım.
    Motosikletimi bayii den aldıktan sonra,takip eden ilk haftasonu hondanın motosiklet eğitimi(seviye-1) e kaydoldum.
    Motosikleti yerinden kaldıran,2 ve 3. viteslere geçebilen biri olarak yine de işin doğrusunu öğrenmek için gittim.İyi ki de gitmişim.Bazı şeyleri başıma geldikten sonra öğrenmektense kuralına göre öğreneyim istedim.(Gidecek arkadaşlara tavsiye ederim)
    CBR 250'yi neden tercih ettiğime gelince..Ben de herkes gibi hem maliyeti daha az hem de acemilikte motosikletin başına bir şey gelir diye düşünüp cbf 150 lere bakmıştım.
    Birçok arkadaşımızın da bu yönde tavsiyede haklılık payları var.
    Lakin, cbf 150 yi alsaydım eğer, motosikletle 2-3 hafta geçirdikten(vites geçişlerine alıştıktan,bazı hareketler refleks haline döndüğünde diyelim) sonra motosikletin bana oyuncak gibi geleceğini düşündüm.
    Burada kimsenin tercihine laf söylemem.Ama istedim ki alacağım motosiklet beni heyecanlandırsın.Ne bileyim,işten eve döndükten sonra dur şunu bir kullanayım diye fırsat yaratma sebebim olsun.
    CBF alsam böyle olmayacaktı.2-3 aya kalmadan yeni bir motosiklet almış birinin heyecanı en azından bende kaybolacaktı.
    Ve evet,250 beni heyecanlandırıyordu.Bakınca mutlu oluyordum.Bunda görselliğinin payı büyük.
    Eğitimden sonra motosikleti kullanırken pek zorlanmadım açıkçası.Nedenini şöyle açıklayabilirim,temkinliyim ve motosikletimin sınırlarını tanımadan bir şeye kalkışmam.
    Aslında 2 teker üzerindeyken asla olmadık işlere kalkışmam.Sakin sakin giderim.Zaten beklentim de şu kadar hız gördüm,şöyle yaptım böyle yaptım tarzı şeyler değil.
    Bir diğer sebep ise, cbf 150 alıp acemiliğimi attıktan sonra başka motosiklete geçeyim deseydim eğer bu cbr 250 olmayacaktı.Muhtemelen daha yüksek cc (race olmayada bilir,aslında enduro motosiklet çok severim)
    bir model almak isteyecektim.Bu da 1-1,5 yıl sonraki süreçte pek mümkün değildi bütçe olarak.(15-20 bin tl arası bir harcama)
    Ben de benim için en uygun model olan 250 CBR ı tercih ettim.2 sezon rahat binerim, model yenilemek istediğimde de hayalimdeki motosikleti almak için birikmiş param olur diye.
    Başta da söylediğim gibi; herkesin kendi sebepleri, hayatının dinamikleri,bütçesi,zevki vs. vardır.
    Kimseye tercihinden dolayı yanlış yapmışsın diyemeyiz.
    Sadece söylemek istediğim, motosiklete yeni başlayacak arkadaşların attıkları mesajlara cevaben yazanlarda bazen şu tür cümlelere rastlıyorum.
    "sıfır şu hacimde motosiklete o kadar para vereceğine git 2006 600 race al"
    Bu çok yanlış bir yönlendirme bana göre.Ben dinlemedim,buradaki arkadaşların da bu tür yönlendirmelere pek aldırış etmemeleri gerektiğini bir kardeşiniz olarak tavsiye ederim.
    Gelelim Ninja-CBR 250 kıyaslamasına:
    Ben motosikleti sıfır aldım.Almadan önce Kawasaki bayiine de Honda bayiine de gittim.İki motosikletin de (daha önce kullanmadım bu pek derinlemesine bir inceleme olamadı haliyle) beni ne kadar heyecanlandırdıklarını tarttım.
    Tercihim Honda oldu.Zaten dediğim gibi,benim sebeplerim arasında kaç silindirmiş,kalkışı ne kadar iyiymiş,maks. sürati ne kadarmış gibi maddeler yoktu.Fiyatı,servisi ve görselliği bana yetti.
    Sonuçta kıyasladığınız kriterlere göre kawasaki de daha iyi olabilir,honda da.
    Bu yüzden lütfen kimse kimseye sataşmasın.
    Havalar düzelince İstanbul'daki arkadaşlarla buluşup tanışmak ümidiyle.
    Herkese selamlar-saygılar..
    o da olur ve avcagatay bunu beğendiler.

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25

Uploaded with ImageShack.us

aldığım 1 metre karbon folyo
    metresini 1 metrex 1,5 metre ebatında 30 tl ye aldım siz istanbulda daha ucuzada bulabilirsiniz diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

ilk kapladığım parçalardan biri.Saç kurutma makinesi ile beraber yapıştırıyorsunuz.rahatlıkla şekil alıyor kıvrımlar elinizle yavaş yavaş yedirerek dönebilirsiniz.
    parçaları sökerken dikkat edin ortaları plastik çivili yuvarlak kıskaçlar var çivileri sökmeden çıkartmaya çalışmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

bu parçayı sökmeden yaptım üzerinde çünkü arka beyaz kuyruğu sökmek biraz teferruatlı geldi.sökmeye gerekde yok rahatça üzerinde uygulanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

sağ kenarı falçatayla düzgünce kesip beyaz kuyruğun arasına ittim tertemiz bir görüntü oluşturdu koltuğu sökmeniz gerekiyor bu işlemler için görüldüğü gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

bir tarafı bitmiş ve bir tarafı bitmemiş hali daha kolay karşılaştırmanız için çektim bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

bir tarafı bitirmem 3-4 saatimi alıyor gerçi yavaş yavaş yaptım düzgün olsun ve zamanla atmasın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Uploaded with ImageShack.us[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

ve kuyruk .buradaki yazıyı sökmeye çalışmadım folyoyu tam ortalayıp yapıştırmadan falçata ile okadarlık kısımı çıkarttım çerçeve şeklinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

çizgilerin yönlerine ve simetrik gözükmelerine özen gösterdim yoksa hoş durmayacağını düşünüyorum folyoyu keserken bunuda göz önünde bulundurun.yapmak isteyebilecek arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Motosikleti
    CBR 250 R
    81 dadaş team , yarışan yasin abi , düzce dadaş motor yamaha bayi sahibi , ayrıca pek çok kupa sahibide , bu fotoyu kopyalayıp çıktı alıp götüreyim gerçi onda vardır bu

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Dİkkat Dikkat
    MT reflektörlü ikaz yeleği topiğine bakmayan arkadaşların MT Reflektörlü ikaz yeleği topiğine bir göz atmaları menfaatleri icabıdır duyurulur
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Hadi İstanbul motorlara) hava 7 derece oldu yerler Kadıköy'de neredeyse tamamen kuru.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler