Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aralık 2011'de aldığım ve 1500 km deki siyah cbr'ımı kask, ayakkabı, dizlik, mont, daha takmadığım tankped ve diğer aksesuarı ile pazarlıksız 8000 TL'ye satıyorum.
    Hayırlısı olsun hocam.Yanlış anlamayın ama kazası belası yoksa yanında saydıklarınızı vermeden bile 8.500 e rahat satabilirsiniz diye düşünüyorum bu kadar ucuza vermeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R
    Lastikler michellin pilot active spot'tur.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aır flow. hava gecısı. sonucta katalıtık+son susturucu egzozdakı kılcık gıbıdır. turbo motorlardakı kadar olmasa da atmosferık araclarda da bunların rahatlaması +guc olarak doner. turbo araclarda "hıc egzoz en ıyı egzozdur" derler ama atmosferık araclarda back-pressure lazımgelır dogası geregı. bu yuzden spor son susturucu sarttır bızım orjınal egzozlarda maasallah ses+cevre kırlılıgı ıcın oldukca buyuk-odacıklı ve agır. hem hafıflıyoruz hem motoru rahatlatıyoruz. he fabrıka cıkısı bu sekılde olmadıgı ıcın arada bır motor sogukken normalde 15te1 ısınmadan stop edıyorsa bu 2 olur en fazla. hava gecısı rahatladıgı ıcın buna kaldıracak benzını gondermeyecegı ıcın sogukken arada bır zamanlama kacırabılır.bı sorun degıl yanı ;)

goruselım valla. ben h.sonu apandıs acılarım dınerse gelecegım sehpa + kıller ıcın. gelmem kesınlesırse buraya yazarım ;)

aynen +
    orkıde fabrıkasından once ana yoldan saga gırıosun. hafıf bır saga ve sola kıvrımdan sonra yan yolda gorursun . mıtsubıshı tabelasını ;)

ben bu kadar ıstenmedıgı yerde kalan-barınabılen,kufure hakarete doymayan bır adam gormedım gercekten.dıger forumlarda da yazılarını gordum.cbr 250r dan ınsanları sogutmak ıcın elınden gelenı yapıyorsun ama maalesef basarılı olamadın-olamayacaksın. overall da en ıyı 250cc suanda sana ne kadar koysa da.felaket sattı ve satacak da.en ıyı 2.el pıyasasına da sahıp olacak.suan 0ına da zam geldı hala da satıyor kanunı ıle neredeyse aynı fıyat olmasına ragmen.ınsanlar kalıte ıstıyor,otomarsan kadranı degıl? puruz dıye ortaya attıgın sıngırtılar , sangurtular ınsanların cok da umrunda degıl gordugun gıbı. bosuna mesaını harcama buralarda. honda dan sasmayan ama hondayı kotuleyen zeki...
    Anladım teşekkür ederim Peki son bi sorum olacak.Alt devirlerde bi kısırlaşma varken,üst devirlerde güzel performans verdi mi ? Daha mı atik motor sizce eskisine göre ?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı kemalpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bırtane fotografını paylasıyım dedım fakat ogrendımkı nasıl yapıldıgını bılmıyormusum ufak bı yardım edersenız sevınırım:D
    www.kolayresim.com

a yukle. resım acıldıktan sonra asagıda paylasım kodlarında "bbccode" u kopyala, buraya yapıstır ;)

Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahana ne hocam biraz açar mısın ?
    scmıs cok dınle , az konus demısler. bos bos konusmaktan arada bır sıcıo

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi günaydın.Bende egzost siparişi verdim.Ama iyimi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.Alt devirler ölüyomuş.E bide benim motor cbr 125 olunca zaten tork namına bişey yok.Bide arada stop etme sorunu yapıyomuş.Yani sonuçta orjinal egzostu değiştiriyoruz.Bu egzostu taktıktan sonra nasıl bi ayar çekilmesi lazım ki motorun ömründen yemeyelim ? Ya da her türlü motorun ömründen yiyecek mi ?

Bide Kn hava filtresi almayı düşünüyorum egzostla beraber verim alabilir miyim acaba ?
    fıltre egzozla beraber ıyı olur zıra bahsettıgım gıbı motorun hava gırısı-cıkısı ne kadar rahatlarsa bu o kadar ıyıdır. ben de almayı dusunuyorum ;)

Alıntı nsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kn hava filtresini bende incelemiştim sınırsız mil kullanılıyomuş o nasıl oluyo bu yıkanılabilen filtrelerden mi bu filtrede?
    sadece yıkanmaktan zıyade belırlı kmler (her fıltreye gore degısır) sonrasında cıkarıp , fıltreyı temızledıkten (bu da fıltreye gore degısıyor.bazıları yıkanıyor bazıları sadece kuru temızlık ıstıyor) sonra kutusunun ıcınden cıkan yag ıle yaglayarak kullandıgımız omurluk fıltreler bunlar.

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

Anladım teşekkür ederim Peki son bi sorum olacak.Alt devirlerde bi kısırlaşma varken,üst devirlerde güzel performans verdi mi ? Daha mı atik motor sizce eskisine göre ?
    ya sonucta bu kısırlasma motora gore degısır. sımdı 10nm dekı kısırlasma mıktarı 20nm ye gore ya 100nm ye gore aynı olmaz. yani bu senın hıssedebılecegın mıktarda bır kısırlasma olmayacaktır ust devırler elbette duzelıyor. bunu hıssetmek bıraz daha kolay. he psıkolojık olarak da bır ıyılesme oluyor elbette . bu yızden dedım hıssetmek daha kolay dıye.

egzozun benım acımdan en ıyı yonu,yuksek suratlerde dahi ruzgardan fazla geldıgı ıcın sesı muazzam vıtes atmaya baslıyorsunuz. onunuze bakarken motor devrını takıp edemedıgım ıcın cok rahat yakalayamıyordum vıteslerı ama suan "maasallah" saat gıbı oldum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    www.kolayresim.com

a yukle. resım acıldıktan sonra asagıda paylasım kodlarında "bbccode" u kopyala, buraya yapıstır ;)

scmıs cok dınle , az konus demısler. bos bos konusmaktan arada bır sıcıo

fıltre egzozla beraber ıyı olur zıra bahsettıgım gıbı motorun hava gırısı-cıkısı ne kadar rahatlarsa bu o kadar ıyıdır. ben de almayı dusunuyorum ;)

sadece yıkanmaktan zıyade belırlı kmler (her fıltreye gore degısır) sonrasında cıkarıp , fıltreyı temızledıkten (bu da fıltreye gore degısıyor.bazıları yıkanıyor bazıları sadece kuru temızlık ıstıyor) sonra kutusunun ıcınden cıkan yag ıle yaglayarak kullandıgımız omurluk fıltreler bunlar.

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

ya sonucta bu kısırlasma motora gore degısır. sımdı 10nm dekı kısırlasma mıktarı 20nm ye gore ya 100nm ye gore aynı olmaz. yani bu senın hıssedebılecegın mıktarda bır kısırlasma olmayacaktır ust devırler elbette duzelıyor. bunu hıssetmek bıraz daha kolay. he psıkolojık olarak da bır ıyılesme oluyor elbette . bu yızden dedım hıssetmek daha kolay dıye.

egzozun benım acımdan en ıyı yonu,yuksek suratlerde dahi ruzgardan fazla geldıgı ıcın sesı muazzam vıtes atmaya baslıyorsunuz. onunuze bakarken motor devrını takıp edemedıgım ıcın cok rahat yakalayamıyordum vıteslerı ama suan "maasallah" saat gıbı oldum
    Haklısın valla hocam.Orjinal egzostun sesi bana çok garip ve rahatsız edici geliyo nedense.Sanki egzost sesi değilde bi yere sürtünme sesi gibi.Ben motoru hep kaskla kullandığımdan orjinal egzostla da tok bi ses duyuyodum.Bi gün kaskı bi çıkardım dedim doktor bu ne.Bildiğin egzost değil sanki motor giderken milyonlarca parça birbirine sürtüyo

---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

wolrath ve casillas hocam,şimdi sizin egzostlar headers beraber değil mi ? casillas ın aldığı egzostun aynısının siparişini verdim 450 tl fatih kılıçlıdan ama headers yok dedi.Tiger egzosttan serkan bey ile konuştum headers beraber dedi.anlamadım nedir bu ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    headersla beraber degıl abi. headers dahil bu fıyata veremezler. bı o kadar da fıyat eklenır-ıscılık eklenır ustune.
    headerstan kastı headers sonrası boruyla beraber felan demıstır.

+bızım motorlardakı de headers degıl zaten header :D tek sılındır oldugu ıcın. cok da bı onem tasımıyor yanı. duz bır boru cıkıyor yanma odasından kıvrımlar vs pek de muhım degıl.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    headersla beraber degıl abi. headers dahil bu fıyata veremezler. bı o kadar da fıyat eklenır-ıscılık eklenır ustune.
    headerstan kastı headers sonrası boruyla beraber felan demıstır.

+bızım motorlardakı de headers degıl zaten header :D tek sılındır oldugu ıcın. cok da bı onem tasımıyor yanı. duz bır boru cıkıyor yanma odasından kıvrımlar vs pek de muhım degıl.
    Anladım hocam bende header beraber 450 tl olunca çok sevindim ama olsun

Motosikleti
    pani / 3colore
    bak ıste

sılındırden cıkan duz bır boru.

Zippo's bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Hayırlısı olsun hocam.Yanlış anlamayın ama kazası belası yoksa yanında saydıklarınızı vermeden bile 8.500 e rahat satabilirsiniz diye düşünüyorum bu kadar ucuza vermeyin.
    yok zippos öyle değil işte malum alıcılar 2, el alacak oldumu fiyatları öldürüyor kendisi satarkende tavan yaptırıyor bir arkadaşımdada var daha 2500 km 8500 diyordu ama cok saçma tekliflerle karşılaşıyor.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Abi günaydın.Bende egzost siparişi verdim.Ama iyimi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.Alt devirler ölüyomuş.E bide benim motor cbr 125 olunca zaten tork namına bişey yok.Bide arada stop etme sorunu yapıyomuş.Yani sonuçta orjinal egzostu değiştiriyoruz.Bu egzostu taktıktan sonra nasıl bi ayar çekilmesi lazım ki motorun ömründen yemeyelim ? Ya da her türlü motorun ömründen yiyecek mi ?

Bide Kn hava filtresi almayı düşünüyorum egzostla beraber verim alabilir miyim acaba ?
    Selam Ekrem. Hayırlı olsun egzoz'un. Bende yeni gelecek partiyi bekliyorum.
    Sesi biraz daha azaltacaklarmış. Wolrath çok güzel açıklamış durumları. Stop etme sorunu falan çok önemli değil bence.
    Ama bildiğim kadarıyla yurtdışında performans egzoz takılan mokorlara EFI ayarı yapıyorlar.
    Motora giren hava arttığı için benzin ve hava oranını ayarlıyorlar diye biliyorum.
    KN filtreyi bende düşünüyorum 125 TL gibi bir fiyatı var sanırım. Egzoz ve KN ile beraber hissedilir performans artışı olacak
    Yakıt sarfiyatımızda doğru orantılı olarak artacak ama olsun
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi biraz daha azaltacaklarmış. Wolrath çok güzel açıklamış durumları. Stop etme sorunu falan çok önemli değil bence.
    Ama bildiğim kadarıyla yurtdışında performans egzoz takılan mokorlara EFI ayarı yapıyorlar.
    Motora giren hava arttığı için benzin ve hava oranını ayarlıyorlar diye biliyorum.
    KN filtreyi bende düşünüyorum 125 TL gibi bir fiyatı var sanırım. Egzoz ve KN ile beraber hissedilir performans artışı olacak
    A.s Can abi.Sanada hayırlı olsun şimdiden.Stop etme sorunu çokta önemli değil dediğin gibi.Bakalım Kn filtre için tekrar arayacağım anes motoru.Yakıt biraz daha artsın çokta sorun değil abi 125 te 250 de bana göre yakıtı çok çok iyi.Performans alacaksak biraz daha yakmasında sorun yok

Motosikleti
    pani / 3colore
    af (aır-fuel) ayarı ıcın bana power commander 5i onerdıler. en son cıkanı. bırcok ayar yapılabılıyor bundan. +olarak performans da alırsın ama 500lıra/10000lıra 20de1 para harcamaya degmez dedıler. ısteyen ıcın sıparıs verebılırım. bana mantıksız geldı 2-3bg ıcın (bu da max. degerler) egzoz da aynı kazanc ama benım ıcın onemlı olan ses + vıteslerdı bıraz da gorunum. performansı bonus oldu yanı

Motosikleti
    2011 600F ABS
    af (aır-fuel) ayarı ıcın bana power commander 5i onerdıler. en son cıkanı. bırcok ayar yapılabılıyor bundan. +olarak performans da alırsın ama 500lıra/10000lıra 20de1 para harcamaya degmez dedıler. ısteyen ıcın sıparıs verebılırım. bana mantıksız geldı 2-3bg ıcın (bu da max. degerler) egzoz da aynı kazanc ama benım ıcın onemlı olan ses + vıteslerdı bıraz da gorunum. performansı bonus oldu yanı
    Anladım.Ben tekrar egzostu aldığım beyle görüştüm,sadece ara boruyla gelcek dedi.Sonra Tiger'dan Serkan bey ile görüştüm full header yollayacağız dedi.Anlamadım..Ayrıca power commander size göre vardır ama bizim motorlara var mıdır bilemem.Varsa alabilirim aslında

Motosikleti
    pani / 3colore
    kıller ıcın gıttıgımde sorarım 125r ıcın de olup olmadıgını kı sıparıs uzerıne oldugu ıcın ıllakı vardır dıye dusunuyorum.

egzoz ısını ben de merak ettım. bogazdan verıyorlar demek kı. bakalım,gorecegız

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bı de lojmandayım amıraller gebertıcek bı gun kı rolantıde gıdıorum anayol harıc :D
    kalem var bende de hatta fotolarda gormussujndur road wınner yaptım ben de.sıyah motor sarı cızgılerı ve yazılar guzel durdu demek ıstemıstım bı turlu derdımı anlatamadım :D

egzoz +ları

flowun rahatlaması + orta&ust devırlerın cıldırması + ses

egzoz - lerı
    alt devırın bıraz kısırlasması + aır&fuel oranının bazen sapıtmasından dolayı yersız stop etmeler (ender de olsa gorulecektır )

video guzel olmus bu arada ;)

hayırlı olsun memnun kalacaksın ama taktırmadan once kıller yaptır ;)
    Bende dün akşam Can Abinin yanından ayrıldıktan sonra söktüm yolladım egzozu Sağolsun Serkan abi begenmedim abi bunu dedim hemen yolla kardeşim gerekeni yaparım dedi.
    Akşam görüştüm yeni yaptıkları sesi daha az düzeyde fazla dağıtmayan egzozdan kargoya verdim dedi diğerini hiç acıp dağıtmamış bile.
    Şu istop etme dün bendede oldu.hava yakıtı ayarlatmak gerek sanırım.
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şıkırtıdan bahsetmeyin. üstünü örtün kimse duymasın. satarken yada yeni alacaklar duymasın ikinci elde satmak zor olur.
    ben bile bahsetmiyorum. farkında değilmisiniz.
    bahseden olursa da bir mahana uydurun. ben duymuyorum sen motoru açamamışsın falan demek lazım.
    unutulsun bu konu küllenen köz gibi.
    Sana bişey demiyorum.Tükürdüğünü yalayan bir insancıksın.

Arkadaşlar günaydın. Acun hoşgeldin. Geçen fuarda seni sordum MD standına ama daha gelmediğini söylediler.
    Selamımı iletmişlerdir umarım.

Bugün bende egzoz siparişi vereceğim. Yeni gelecek partide sesi biraz daha kısacaklarmış.
    Odacık sayısını azaltacaklarını söylediler. Dün Serca'nın motorunun sesini dinledim. Sağolsun işyerime uğradı.
    Rolantide gerçekten çok iyi ses veriyor. Ama uzarken fazla bağırıyor dediği gibi. O yüzden bende yeni gelecek partiden alacağım.

Bu arada benim zincirden ses geliyor. Sanki birşeylere sürtüyor gibi. Yağıda var ama anlamadım neden?
    Yarın yenisi geliyor abi yeniylede uğrarıım yanına bi

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    arkadaşlar, bizim motorların fren sistemi hakkında net bir bilgisi olan var mı ? benim asıl merakım bizim fren sistemi ABS mi ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    abs'lı cbr turkıyeye gelmedı

bızım fren sıstemımız:

Brake:
    ,
    Front : Hydraulic disc 296 x 4.5 mm with 2-piston caliper and resin pads
    Rear : hydraulic disc 220 x 5 mm with single piston caliper and resin pads

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar aranızda son susturucuyu söküpte deneyen oldumu sesi ban daha hoş geldi sizde bi deneyin bence boşuna egzoz a para vermeye gerek yok

bi de erren kardeşim yap bi organizasyonda tanışalım
    honda cbr 250r siyah

Motosikleti
    pani / 3colore
    son susturucu olmazsa performans kaybı yasarsınız

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranızda son susturucuyu söküpte deneyen oldumu sesi ban daha hoş geldi sizde bi deneyin bence boşuna egzoz a para vermeye gerek yok

bi de erren kardeşim yap bi organizasyonda tanışalım

Ben bu aralar bakmıyorum foruma, bitirmeye yumuldum. Polaris Yalova'dan bahsetmiş ama ben şahsen o kadar gidemem. Ama ben diyorum ki isteyen arkadaşlarla Cumartesi ya da Pazar ufak bir gezi yapalım, birşeyler yer içeriz, muhabbet ederiz. 2 3 5 kişi farketmez ,her hafta sonu İTÜ'de tek başıma da gezmeye alışmış biri olarak Hadi görelim isteklileri. Cumartesi veya Pazar saat farketmez siz belirleyin...

1- erreeen
    2- enginozan
    3- ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler