Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    da abi yanlış anlamada niye kendi markasını inkar eder gibi başka markanın yazısını yazırsun :s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    da abi yanlış anlamada niye kendi markasını inkar eder gibi başka markanın yazısını yazırsun :s
    evet gerçek markası mondial olsa dediğin doğru zaten shirenay markası
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bari espirisi olsaydı mondisaki monziki montm monda mondiha filan

liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    X treme motorların satın alınmasında tamamen duygusal konuda ($) yardımcı olduğum bir arkadaş maalesef beni hayal kırıklığına uğrattı. Ve anlaşılan uğratmaya da devam edecek Vefasızlık ve Nankörlük diz boyu..
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    synur mu laaa bu açık konuşunda bilelim

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç olarak servis motoru açar açmaz dedikleri şey garantiden parça istiyeceğiz sanırım 10 000 km yi ilk görecek olan ben olucağım
    1 ayda 3.000 küsura geldiğime göre bakarsınız 10 000 de hep beraber şeref turu atar oluruz ağustos ayında
    Kawasaki yerine Monster yazsaydin cok daha guzel dururdu bence logosuyla birlikte

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

1 zamanlar bende hyosung`uma kawasaki yazdirmistim bayagi 1 dalga gecen oldu o yuzden pek tavsiye etmiyorum

Motosikleti
    haha işin espirisi olmalı dimi yoksa olmuyor

liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki yerine Monster yazsaydin cok daha guzel dururdu bence logosuyla birlikte[COLOR="Silver"]
    bence lamborghini, ferrari, porsche gt yazılsa daha da havalı dururdu. Abi porsche bu mondiali satın almış deriz belki yiyen olur :D

synur mu laaa bu açık konuşunda bilelim
    Acaba kim yaa ?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aslında motorlar hazır siyah yeşil düz siyah üstüne şöle güzel yeşil monster energy logolu bir şeyler olsa sonra motorun bazı yerleri siyah yapılıp ufak tefek yeşil aksesuarlar takılsa dehşet olurdu

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı liverisk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence lamborghini, ferrari, porsche gt yazılsa daha da havalı dururdu. Abi porsche bu mondiali satın almış deriz belki yiyen olur :D
    Acaba kim yaa ?
    porsche iyi fikir yaptırabilirim, Porsche hastasıyım zaten

Motosikleti
    bence motora elcik topzundan ve belki de daha düzün aynadanbaşka bir şey takılması gerekmiyor motor kendinebaktırıyor gözdeğme durumu çok fazla tecrübe ile sabittir

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    bence motora elcik topzundan ve belki de daha düzün aynadanbaşka bir şey takılması gerekmiyor motor kendinebaktırıyor gözdeğme durumu çok fazla tecrübe ile sabittir
    Gözdemeyecek gibi değilki 3-4 motor yanyana gittiğinde xtreme kullanıcısı motordan motora farklılık göstermekle birlikte 20-30cm yüksekte duruyor diğer motorlardan ve arabalardan
    Hele hele ego otobüsünün yanından geçerken cidden çok garip bir duygu sanki otobüslerde oturanlarla aynı seviyedesiniz ve tuncun dediği gibi k.h.g.e olaraktan aynalar çok dandik bizim çizik kestaneyede söyledim oda aynı fikirde....
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    koso aynalar var güzel görünüşü

link

Motosikleti
    çok kasıyo olmasın o aynalar tl bazında ne diyorsun k.h.g.e ve çizik kestane polat

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bi insan mondialdan niye utanır bilmem, bu motorun üreticisi mondi değil ama tr ye getiren mondi. mondi olmasaydı hiçbirimizin bu fiyatlarda bu tarz bi motora binme şansımız olmayacaktı . shirenay ın ürettiği mondialin ithal ettiği motora kawasaki yazmaya çalışmayı anlayamıyorum..
    liverisk bunu beğendi.

Motosikleti
    valla bizde anlamıyoruz çocuk bırakalım eğlensin istedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

bu arada şok şok şok benim bozuk parça mondialde yokmuş servis uygunparça bulup takıcağız dedim tutanakta tutun valla hiç anlamma ya yenisiniveririler 2 3 arıza daha böyle yaşatırsa yada paramı geri isterim kendileri bilirler

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ]bu arada şok şok şok benim bozuk parça mondialde yokmuş servis uygun parça bulup takıcağız dedim tutanakta tutun valla hiç anlamma ya yenisiniveririler 2 3 arıza daha böyle yaşatırsa yada paramı geri isterim kendileri bilirler
    Servis kayıt formunu(arıza tespit yada) iste mutlaka, Aynaların fiyatı 50 TL

Motosikleti
    valla bu gün hoplattım mondiali nedir bu kardeşim 2011 den beri satışını yaptığınız motorun parçası yok onu bırakın servisi neden zor bırakıyorsunuz gibi bissürü saydım savuşturdum önce müşteri hizmetlerini arıyarak sonrada mail düzmüşüm ki sormayın dillere destan göndere bastım 5 dakka sonra mondiden telefon geldi pardon beyfendi probleminizi öğrene bilirmiyim açtım ağzımı yumdum gözümü sonra iş dönüşü servise gittim abi orjinalden bekliyoruz dedim hayırdır uygun parça bulup takıcaktınız çocuk bir sustu her halde benim mondialden nasıl bir iş yapıyorsunuz orjinal parças nasıl elinizde olmaz diye patlamam hem işe yaramış hemde benim işi baltalamış oldu dediğim gibi 8000 tl verdim bide üstüne yol parası veriyorum vericem tüketici mahkemesine vurucam mahkemeye vuracam mahkemeye deyin ce bir hoş oldular yahuu ama gerçekten müşteri ile ilgilenmeleri başarılı anında dönmeleri sorunun ne olduğunu öğrenmeye çalışmaları sonderece güzeldi herşeye rağmen ama sıkıntı uzun sürecekse gerçekten sıkıcı bir durum bu arada sorun ilk ateşleme adı ile başlıyan bir parada imiş dedim çarkmı bu değil çünki motorun sol kapağını açmışlar ve sökmüşler çizk kestane polat çok işimize yarıyacak motor hakkında teknik bilgi toplama ve parça siparişini srenaydan istetme konusunda 2 sene sonra filan

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    sanayi bakanlığına şikayet etmeli , parçalarını getirmeden nasıl satışa çıkarırsınız diye

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Kanun Numarası: 4077

Kanun Kabul Tarihi: 23/02/1995

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 08/03/1995

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 22221

SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Madde 15 -

İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilan edilen kullanım ömrü süresince (Bizim motosiklet için 10 yıl) , yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.

İmalatçı veya ithalatçıların bulundurmaları gereken yedek parça stok miktarı Bakanlıkça belirlenir.

İthalatçının herhangi bir şekilde ticari faaliyetinin sona ermesi halinde, kullanım ömrü süresince bakım ve onarım hizmetlerini, o malın yeni ithalatçısı sunmak zorundadır.

Bakanlık, hangi mallar için servis istasyonları kurulmasının zorunlu olduğu ile servis istasyonlarının kuruluş ve işleyişine dair usul ve esasları Türk Standartları Enstitüsünün görüşünü alarak tespit ve ilanla görevlidir.

Garanti belgesiyle satılmak zorunda olan bir sanayi malının garanti süresi sonrasında arızalanması durumunda, o malın Bakanlıkça belirlenen azami tamir süresi içerisinde onarımı zorunludur.

.... gelelim cezasına

CEZA HÜKÜMLERİ

Madde 25 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./33. md.;Değişik madde: 23/01/2008-5728 S.K./476.mad)

6 ncı maddenin yedinci fıkrası uyarınca, Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslara aykırı hareket edenlere, aykırılığı tespit edilen her bir sözleşme için yüz Türk Lirası idarî para cezası verilir.

4 üncü maddenin altıncı fıkrasında, 5 inci maddede, 6 ncı maddenin altıncı fıkrasında, 6/A maddesinde, 6/B, 6/C maddeleri uyarınca Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslarda, 7 nci maddenin beşinci fıkrasında, 9 uncu maddede, 9/A maddesinde, 10 uncu maddede, 10/A maddesinde, 10/B maddesinde, 11/A maddesinin ikinci ve dördüncü fıkralarında, 12, 13, 14 ve 15 inci maddelerde belirtilen yükümlülüklerden her birine aykırı hareket edenlere ikiyüz Türk Lirası idarî para cezası verilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)