Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Resimlerde de ince bir sele gibi görünüyor, muhtemelen sert bir seledir. Bende öyle tahmin etmiştim. Altınıza bir minder felan ayarlayın derim İlerleyen zamanlarda seleyi komple yaptırabilirsiniz. İstanbulda 50 TL ye çok iyi yapıyorlardı. Forumda vardı bir ara...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    debriyajdan gelen ses benim str de de var hocam.sebebi bizim bu çinli elemanlar debriyajıda kalitesiz yaptığından motor ve deb. ısındığında tam kavrama yapamıyormuş o yüzden ğarç ğurç sesler çıkıyor şahsen bende öylse sendeki sesler nasıl bilemem

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    hım devriyajdan ses geliyor ha çokmu rahatsız edici yoksa yanlızca kalkış sırasındamı oluyor bu belki montaj sırasında yapılan bir slaklık sözkonusu olmasın bana hiç mantıklı gelmiyor olurdenmesi bu sesin bu demek oluyorki sıkma yada sürtünme var
    http://www.youtube.com/watch?v=8QC4r...7&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=-g72P...8&feature=plcp

https://www.facebook.com/photo.php?v=2924629054662

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Debriyaj için ilk aklıma gelen şey "EBC markasının NX250 için ürettiği debriyaj balatası vardır herhalde, ve bu da bu motora büyük ihtimalle uyacaktır". Öyle çok pahalı bişey de değildir, değişim zamanı geldiğinde EBC marka ile değiştirilir ve hallolur. Eğer sorun debriyaj balatalarının kalitesiz olması ise sadece...

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hım devriyajdan ses geliyor ha çokmu rahatsız edici yoksa yanlızca kalkış sırasındamı oluyor bu belki montaj sırasında yapılan bir slaklık sözkonusu olmasın bana hiç mantıklı gelmiyor olurdenmesi bu sesin bu demek oluyorki sıkma yada sürtünme var

Videolar çok güzel +1 Yanlız kimdir bunlar, kimlerdendir? Tanıyor musun? Kendileri ile iletişime geçebilir miyiz? Orada bir tane Enduro Xtreme gördüm ama Xtreme-cross modeli de gördüm gibi de oldum Bir de STR var tanıdık. Diğer motorlar ne ?
    #sürenadam

Motosikleti
    [QUOTE=Syanur;2702011]Debriyaj için ilk aklıma gelen şey "EBC markasının NX250 için ürettiği debriyaj balatası vardır herhalde, ve bu da bu motora büyük ihtimalle uyacaktır". Öyle çok pahalı bişey de değildir, değişim zamanı geldiğinde EBC marka ile değiştirilir ve hallolur. Eğer sorun debriyaj balatalarının kalitesiz olması ise sadece...
    bursalı bir motor grubu o gördğün xdream artık benim motorlar gördğüm kadarı ile honda ktm zongsen ramzey vede str var vidyoların frame lerini yüksetirsen motorların ne olduğun net anlaşılıyor çok eğlenceli bir grup .facede grupları var ama sanırm yanlızca tanıdıklarını kabul ediyorlar .

Motosikleti
    https://www.facebook.com/mkpmoto grup bu bu arada motorun devriyajından öyle bir ses gelmediğini belirtti arkaş bence o ses geliyor diyen arkadaş bir an önce telefonla nazilliye ulaşsın sonuç olarak para verilmiş bişey düzeltsinler yada yenisini versinler kabul edilemez bence hata

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    https://www.facebook.com/mkpmoto grup bu bu arada motorun devriyajından öyle bir ses gelmediğini belirtti arkaş bence o ses geliyor diyen arkadaş bir an önce telefonla nazilliye ulaşsın sonuç olarak para verilmiş bişey düzeltsinler yada yenisini versinler kabul edilemez bence hata
    Resmi yiyeceğiniz sucuk mu abi yapma ya onlar etten yapılmıyo mekanik kıyma lafını duyduğumdan beri işlenmiş hiçbir et ürünü yememeye gayret gösteriyorum.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi yiyeceğiniz sucuk mu abi yapma ya onlar etten yapılmıyo mekanik kıyma lafını duyduğumdan beri işlenmiş hiçbir et ürünü yememeye gayret gösteriyorum.
    Arkadaş o gruptan değil. Zaten sucuk ile orada anlatılmak istenen sürekli dağ bayır takılıyoruz gibi bir mesaj işte...
    #sürenadam

Motosikleti
    geyiğe vurmuşsunuz bakıyorum arkadaş arkadaşlarla arziye vurmuşsan evdn ne nevale getiirsen resmi yiyeceğin o olur ekmek arası ne giderse ki keşke burdada bukadar insanı toparlayıp ufak geziler yapılsa

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

Guzel videolar. Paylaşım için tesekkürler.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    sanırım o vidyolardan birinde küba olsa gerek virajı dönerken stop ediyor plotaj hatası %60 motor %40

Motosikleti
    arkadaşlar bu gün bursadan aldım motoru şuan tır bekliyorum motoru yükletip muğlaya ordanda bodruma geçicem ilk etepta motor 230 km değil 410 km de aldım gaz aralığı çok kısa dönüş çapı 150 ut kadar yok suspansiyon ayarları var sert ve hart olarak bu güzel bişey benden önceki kulanıcı 5 ay önce almış ama anlamadığım şey 6 viteste 67 km den daha yukarı çıkmadım acaba vites aralıklarını kısa tutuğum içinmidir yoksa rodajı daha olmadığı içinmidir bilemiyorum jikle zor yerde sele arkadaşın dedği gibi sert titreşim çok iyi şimdiye kadar hisetmedim frenler yeterli ve devriyajdan his ses gelmiyor saat gibi bu arada anahtar kötü değil direksiyon kilidini çözememeiştim sonra anladım hiç öyle zorlama ile çalışmıyor güzel

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    arkadaşlar bu gün bursadan aldım motoru şuan tır bekliyorum motoru yükletip muğlaya ordanda bodruma geçicem ilk etepta motor 230 km değil 410 km de aldım gaz aralığı çok kısa dönüş çapı 150 ut kadar yok suspansiyon ayarları var sert ve hart olarak bu güzel bişey benden önceki kulanıcı 5 ay önce almış ama anlamadığım şey 6 viteste 67 km den daha yukarı çıkmadım acaba vites aralıklarını kısa tutuğum içinmidir yoksa rodajı daha olmadığı içinmidir bilemiyorum jikle zor yerde sele arkadaşın dedği gibi sert titreşim çok iyi şimdiye kadar hisetmedim frenler yeterli ve devriyajdan his ses gelmiyor saat gibi bu arada anahtar kötü değil direksiyon kilidini çözememeiştim sonra anladım hiç öyle zorlama ile çalışmıyor güzel
    Hayırlı olsun Tunç bir fotoğraf ne bileyim video falan bekliyoruz artık senden hemen
    ANGARAJ

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    muğlaya uğrarsan bi görek makineyi
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400

Buraya Dikkat - 1

Arkadaşlar, motor hakkında vatan millet adına yaptığım araştırmalar sonucunda bazı bilgileri buraya aktarmaya karar verdim

Yurt dışı olarak 2 temel forum buldum motor hakkında. Birisi "mychinamoto.com" bir diğeri ise "shinerayforum.com"

Bu sitelerde bazı kullanıcılara ulaştım. Öncelikle 2009-2010 yıllarında X-treme cross/dirt/MX (her ne derseniz) modellerinden kurulu bir takımla yarışan isveçli bir grup ile iletişime geçtim. Adamlar motor üzerinde kendi yaptıkları egzantrik mili, 280cc piston kiti, Mikuni MV-34 karbüratör ve HGN egzoz değişikliklerini yapmışlar. Adamlar isveçli oldukları için önüne gelen hiçbirlşeyi modifiye etmeden bırakmıyorlar Bir de üstüne 3-5 kişi ciddi ciddi yarışlara katılıyorlar. Yani motorun suyunu çıkartacak kadar bilgi-tecrübeye sahipler (diye düşünüyorum). Ben genel olarak SM ve Enduro modellerinin neden cross motordan daha güçsüz olduğuna dair ve aradaki farklı olan parçaların ne olduğuna dair bir mail attım kendilerine.

Kendilerine gönderdiğim mail;

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı

Hi,

I found your e-mail from shinerayforum.com ; http://shinerayforum.com/index.php?topic=88.0

I am about to buy a shineray 250cc SuperMoto (not the dirt/cross model you ride). But I am very disappointed with the power/torque of this bike. The road versions of shineray (Supermoto & Enduro) are restricted with ~12 kw. The dirt/cross model(which you race) has more power with the stock as you know. I think the only difference is the carb. I am thinking to change the carb. when I get the bike and I found your modifications while searching. You made +30 cc and camshaft and carb. changes. And you told that you were expecting ~36 hp power, which is really great !

I have a couple questions;
    - How much more hp/torque did you gain with these modifications ?(what was the stock, and what is present? )
    - Can you give me information and do you have dyno graphs ??
    - Where did you get those parts, who sells ? What about the prices ? (how much will it cost to me roughly?)

I am thinking a change for only carburator and camshaft. Probably no big bore kit for extra cc. So how much power will I gain, approximately you think? And, Is that possible to change only jetties to get a reliable extra power or should I change the carb. comletely ? You know the complete carb kits are not so cheap.

The point is; I don't want to give ~4000$(and more for upgrades) for a 12kw(~16hp) supermoto if it is really expansive to upgrade it. I need to make a cost estimation ;)

I am not sure that you are still racing with Shinerays(Defenda) but if you help me I will be very grateful.

p.s. : As far as I know, Enduro&Supermoto models have same engine with cross model but weaker carb. and added catalytic converter. And the link you gave http://www.jmsracing.nu is not working.

Regards,
    TaTaR oğlan!
    Peki ben ne yazmışım bu arkadaşlara? Kısaca çevirirsem;

SM modelini almak üzere olduğumu ama bu modelin cross modeli kadar niye güçlü olmadığını sordum. Bana göre güç farkı yaratan parçanın karbüratör olduğunu tahmin ettiğimi belirttim. Kendilerinin yaptıkları değişiklik ile tahmin ettikleri gibi ~36 hp civarında güç elde edip etmediklerini sordum. Dyno istedim. Parçaları nereden ve kaça temin ettiklerini sordum. Ben karb. ve egz.mili değişikliği yapmayı planladığımı ve bunun nekadar etki edeceğini merak ettiğimi söyledim. Not olarak da corss ve SM modellerinin aynı motora sahip olduklarını fakat SM'lerde daha güçsüz karbüratör ve ekstradan katalitik konvertör olduğuna değindim(buradaki amacım, başka fark var mı diye adamı yoklamak).

İsveçli yarış takımından gelen cevap;

Alıntı Defenda Racing Team adlı üyeden alıntı

Hi!

First nice to hear from you!

The X2 model have only one engine,and that is the same in all models.
    The different from cross model to supermoto model is exhaust pipe.
    So for you change to cross exhaust then you have 26hp give and take.
    All tuning on our bike we made by our self.And for only our racing team.
    You can also modifie an exhaust from KTM bike like HGS.
    Our camshafts are only for enduro racing,can not work so well in high rpm.
    Big bore kit is stock cylinder up to 74mm and piston fron roadbike (Kawasaki) i think.500euro
    Jetings can do some effect but not so much,but the new carb from Shineray works well.

So the best is to change all exhaust to crossmodel, and new carb.

Regards
    Micael Swartz
    Defenda Store

Peki ne demiş Micael amca;

Eywallah,

X2'lerin hepsi tek bir motor kullanmaktadır. (Bunlar Shineray XY250GY-2 modeline kısaca X2 diyorlar)
    SM nin Cross'tan farkı egzozdur.
    Egzozu değiştirirsen al gülüm ver gülüm 26 tane beygirin olur
    Motordaki tüm modifikasyonları biz kendimiz ve sadece yarış takımımız için yaptık(kendi motorlarından bahsediyorlar).
    Egzozu KTM için de uyumlu olan HGS(hollanda markası) egzozu ile değiştirebilirsin.
    Bizim egz.millerimiz sadece enduro yarışları için özel tasarlanmış olup yüksek devirlerde verimli olamazlar(düşük devirlerde çekişi artırmaya/motoru canlandırmaya yönelik yapmışlar mili).
    Big-bore kiti; 74 mm lik orjinal silindir ve kawasakiden alınmış piston. Galiba 500 €...
    Karbüratör içi jet parçaları değişimleri biraz etkileyebilir performası ama çok fazla değil.Amma velakin shineraydan yeni bir karbüratör iyi iş yapar(burada şaşırmışlar galiba, "shineraydan" diye yazmışlar. Halbuki adamlar Mikuni MV34 karbüratör öneriyorlar. Bu karbüratörü bulana kadar çok uğraşmışar çünkü neredeyse hiç bir karbüratör motora uymuyormuş. Daha doğrusu motorun orjinal karb'ü PZ30 diye bişey. 30mm lik yani. Bundan daha büyük karb.ler uymamış motora. Ama 34mm lik mikuni uymuş en sonunda. Tabi manifoldu değiştirin diyor veya NX250 orjinal manifoldu takın o da oluyor demiş).

Sonuç olarak en iyisi, tüm egzozu cross modeldekine çevir ve yeni(daha büyük) bir karbüratör tak. (piston kitini önermiyor, pahalı diye).

Saygılar vs, vs, vs,

Bundan sonra bir mail daha attım, egzoz değişikliğinin gücü bukadar etkileyeceğine emin misiniz, şaşırdım gibisinden... Ama ona cevap vermediler bir türlü. Galiba bayılttım adamları

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

Daha sonra yine aynı sitelerden Avustralya'ya Shineray ithalatı yapan distribütör firmaya ulaştım. Firmanın adı ZUMA Siteleri; www.zuma.com.au/ Bizim motorların güzel resimleri var orada. Teknik veriler de yazıyor.

İsveçliler ile eş zamanlı olarak Kendilerine gönderdiğim mail;

Hi,
    Hi,

I have been searching of shineray motors and I am about to buy a motard version. But I figured out that the road models (Motard & Enduro) are restricted somehow and not powerfull as cross version as. They are 12kw and cross model is 18~20kw(~26hp). At your site, it says motard and enduro models are 18kw but it is not true, I know.

Anyway, I really wonder what are the differance btw motard and cross version. I think the carburators may be different. Is there any other differences? Do they use completely different carbs. ? Or do they have different carb. settings and jetties?

I wonder how I can get equal power with cross version on my motard model ? What parts should I change...?

I will be grateful if you help me,

Regards,
    Yağız Delikanlı...
    Peki ben ne yazmışım bu arkadaşlara? Kısaca çevirirsem;

Bu motoru aldım alacam, çok araştırdım vs, vs, SM modelinin corss modeli kadar güçlü olmadığını ve sitenizde yazan 18 kw değerinin doğru olmadığını biliyorum(adamlara resmen yalancısınız diye sövmüşüm). Aradaki fark neyden kaynaklanıyor, karbüratör mü ? Ne şekilde aynı gücü elde edebiliriz, neleri değiştirmem gerek?

Avustralya İthalatçısından gelen cevap;

Alıntı ZUMA adlı üyeden alıntı

Hello Syanur

The Euro and American spec XY250GY-2 models use what is referred to as a catalyst in two locations in the exhaust header. Both these devises restrict exhaust flow considerably which result in the 12Kw power claim by the factory.

In Australia there is no requirement for a Catalytic converter for motorcycles, hence we order our models without this device and as a result the power increases to 18kw for the Enduro and Motard with the factory standard PZ30mm pumper carburetor. In the case of the XY250GY-2 MX we chose to use the more efficient TK MV30mm CV carburetor which offers a 10% increase in torque and Hp.

The one weakness with the TK MV30 carburetor is a slight hesitation in power when landing of a high jump due to the carburetor piston deflecting momentarily from the high G forces on landing. How ever only very experienced riders will discover this.

The TK MV30 carburetor is easily fitted to the Enduro and Motard model with only the inlet manifold requiring replacement, how ever i only recommend performing this modification along with a free flow header exhaust installed.

we have all the performance parts in stock if you would like to purchase them.

Regards,

Managing Director ZUMA®

Peki ne demiş Zuma'nın direktörü;

Avrupa ve Amerika'ya ithal edilen modellerin egzoz susturucularında 2 adet katalizör bulunmaktadır(yasal emisyon gereksinimlerinden ötürü). Fabrikanın iddiasına göre bu parçalar egzoz akışını sınırlandırdığı için gücü 12kw'a düşürmektedir.

Avustralyada böyle bir sınırlama/yasa olmadığı için bu motorlar katlizörsüz şekilde ithal edilmekteyiz ve güçleri standart PZ30mm karbüratör pompası ile 18 kw'ta çıkmaktadır. MX modelinde ise daha verimli olan TK-MV30mm CV karbüratörünü tercih ediyoruz(Mikuni'nin 34lük karb.'ünün uyduğundan haberleri yok galiba) ve bu ~%10 daha fazla güç ver tork sağlıyor(Bu karbüratör ile ithal ediyorlarmış cross modelleri)

Bu TK MV30 karbüratörlerinin tek zayıf noktası çok yüksek zıplamalardan sonra yere indiklerinde maruz kaldıkları şiddetli G kuvveti yüzünden güçte/çekişte hafif bir duraksamaya sebep olmaları. Ki bunu ancak çok tecrübeli sürücüler farkedebilir(demek nasıl hoplayıp zıplıyorlarsa motorla, bazı kurt sürücüler bunun farkına varabilmiş. Zaten orjinal karb. değil söz konusu olan, bizi ilgilendiren birşey değil yani . Ama orjinal karbüratörde de bu durum olabilir tabi. Önemsiz bir nokta bizim için)

Bu TK MV30 karb.ler SM ve Endu. modellerine de emiş manifoldu değiştirilmek suretiyle çok kolay uygulanabilir ancak bu karb.'ü sadece yüksek akış sağlayan susturucu(yani içi biraz daha boş egzoz) ile kullanılacaksa tavsiye ediyorum.

Almak isterseniz envai çeşit modifiye parçamız mevcuttur.

Bunun üzerine biraz keyiflendim çünkü bedavaya güç artışı sağlayabiliyoruz gibi. Bende emin olmak için bir mail daha attım

Hello,

Fist I want to thank you due to your nice interest. Your reply helped me out too much.

I found Motard and Enduro models for America and Euro are "low-powered" so I thought it is the same for Australia too. But I was mistaken, sorry for that.

It seems like -for America & Euro- the only difference btw motard and cross model is catalytic converters on the exhaust. If I remove those catalytic parts, the bike will be ~18kw as the factory claimed, am I right ?? If this is the way, I will get the bike bec. 18 kw is good enough for me.

For the carburetor issue; All 3 models uses the same carb.(PZ30mm) as stock, but you order cross models with TK-MV30 for Australia as I understand...? So when I get the bike, I will contact you for carb. modifications. And I am thinking to get a "Mikuni MV 34" carb.

Carb. change will be nice but the first thing I will do is cancelling the catalytic parts from exhaust. I wasn't expect that catalytic converters will reduce the power this much (6kw = 9~10hp), but according to your say; they are the only difference btw models. Then, cancelling them will be a free-upgrade modification.

Thank you again, I will be keep in touch with you when I get the bike. I am willing to modify my bike.

Regards,

Kısaca; "Katalizör iptali ile 18 kw güce erişebiliyoruz yani, he mi?? karbüratör olarak da Mikuni düşünüyorum... Ancak öncelike katalizör iptali yapacam. Katalizörün bukadar gücü artırabilecğine şaşırdım doğrusu. Ama aradaki tek fark da bu gibi gözüküyor" dedim. Sizden alışveriş yapcam diye de yemledim

Cevap;

Alıntı ZUMA adlı üyeden alıntı

Hello Polat

Yes if you remove the two devices, which Shineray refer to as Catalytic converters from the exh header pipe, the power will increase to 18kw. It might be easier to purchase the exhaust header from the Australian model because the catalytic converters are welded into the pipe and are difficult to reach without cutting the pipe and re-joining.

The stock carburetor normally used by Shineray on all three models is the PZ30mm carburetor. I chose for the Australian MX model only the TK MV30 carburetor.

Because of ECE certification for the Enduro and Motard we had to use the ECE certified PZ30 carburetor to keep the Australian government happy, how ever it is easy to change. We have a Mikuni VM34mm carburetor we will be testing soon also, as well as an affordable 300cc cylinder and piston kit.

Regards Michael Onrust /Zuma Australia (bu amcanın adı da michael çıktı ama ötekisi Avus-trakyalıca'ydı )

Managing Director ZUMA®

Meãli;

Evet 2 katalizörü de sökerseniz -Shinerayın söylediğine göre bunlar egzozun susturucu kısmındaymış- gücünüz davan yapar, 18kw olur! Avustralya modelindeki susturculardan(daha içi boş olanlardan) almanız daha kolay olabilir sizin için çünkü katalizörler kaynakla tutturulduğundan iptal etmek için egzozu kesmek,parçalamak ve tekrardan kaynakla yapıştırmak zor olabilir.

ECE sertifikası yüzünden SM(Motard tabirine bayılıyorum bu arada) ve End. modellerini Avustralya hükümetini mutlu etmek için standart PZ30 karbüratörü ile sipariş ediyoruz ama değiştirilmesi çok kolay. Bizde Mikuni VM34 karb.'ü de mevcut ve yakın zamanda test etmeyi düşünüyoruz ve aynı zamanda canavarlar gibi 300cclik piston kiti de öttürecez.

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:49 ----------

Bukadar egzozdan bahsetmişken şunu da ekleyeyim bari. Katalizör iptali için egzoz susturcusunu manifolddan(susturucuya gelen egzoz borusu) keserek ayırıcaz. Sonra susturcuyu 2 taraftan yarıp(2 yarım silindir şeklinde) içindeki katalizörleri sökecez. Sonra susturucuyu tekrar birleştirip kaynaklıycaz. Biten susturucu kısmını manifolda tekra kaynaklamadan önce araya şöyle bir parça koymak;

ve şu şekilde kaynaklmak iyi olur;

Çünkü isveçli yarış takımı hoplaya zıplaya gezerken egzozu şu hale getirmişler;

Kulağımıza küpe olsun Bu katalizör iptalini düşünen kişiler için egzozu da güçlendirmek adına iyi bir yöntem
    #sürenadam

Motosikleti
    valla dün gece tırla yatağan sapağından indim arfada 1 çift lastik çantayı bağladım aynalardan birini taka bildim ve motorla yatağan milas koru hava alanı güvercinlik torba morba derken gümüşlüğe geldim yollar boş ve sakin olduğu için birazdaha test etmek hoş oldu bilenler bilir yatağn milas arasında yol çalışması var hertürlü hendek tümsek kum bulunmakta kaygan zeminde kumlu demek istedim kumu hissetmedim üzerinde cross lastikleri var o yolun bozukluğunu kesinlikle sürücüye hissettirmiyor tahmin ettiğim gibi biraz daha gazlı devirli geçip hızlandığınızda 90 km yi rahatbuldum son gaz denemedimama zaten yeterince hızlı oluyor rüzgara karşı direnci çok güzel valla kask daha çok sarstı gösterge 2 farklı hız km mph gösterme seçeneği bulunuyır ayriyeten gittğini km yi mil olarakta göstermekte gittiğin klm sıfırlaya biliyorsun giderken hıza bakarken fern kablosu filan göz hizasına geliyo bazen beni rahatsz eden 2 kötü yanı 1 yükseklik daha da indirile bilmedi yada ben enduro lastikleri takarsam azdaha iner önden 5 cm daha alçaltıla biliyorsa alçaltıcam 169 boy için motora alşıncay akadar tehlikeli ola biliri koltuğu arkadaş alçatmış sünger namına bişey kalmamış çok ağrıtıcı bir koltuk acilen tekrar doldurtacağım ayaklık vidası bu gün işe geldiğimde düşmüş tek bir vidası tutuyor vidalarının bakımdan geçmesi şart arka port demiri bana göre çok kullanışlı bir demir değil kesinlikle bir çinli ile alakası yok gibi duruyır palstikler bukadar iyi çıkacağını sanmıyorum motorun yüksekliği ve koltuğunu kendime göre düzelte bilirsem kesinlikle çok rahat bir motor hız düşkünü arkadaşlar sanırım bu motor çıksa çıksa 130 belki 140 zor çıkar diye düşünüyorum ilerideki tarihlerde cantlarını ve latiklerini sm modelinin lastikleri ile değiştireceğim kesinlikle boy tam olucaktır koltuk minderinide halletikmi tamamdır buiş ben kesinlikle motorun biryeri ile oynanması gerektiğini düşünmüyorum arazi ye zaten bu kadar yüksek motorla çıkmam şuan eşşektn inip ata bin miş gibi oldum bu gün resimlerini faceden paylaşacam ordan link gönderirim arkadaşlar

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tunç öncelikle tekrar hayırlı olsun. Sonra sana demem o ki, allah aşkına virgül felan kullan!!

Sen güzelce bir rodajını yap, sonra performansını daha sağlıklı test edersin. İlk tavsiyem yağını değiştir, fabrika çıkışı güzel bir yağ konduğunu düşünmüyorum ben şahsen.

Amortisörlere bak iyice, motor ön-arka olmak üzere kaç cm alçalıyor-yükseliyor bunu bir öğrenebilirsen iyi olur. Ama en alçak seviyede(yani en sert) amortisörlerin performansı nasıl, çok mu sert yoksa fena sayılmaz mı ona bir bakıver. 1,69 boy için cesur bir motosiklet doğrusu...

Arkadaki demir neden kullanılamaz dedin? Tahminen bağlantı yerleri sağlam değildir ama ufak tefek parçalar ile güçlendirilemez mi peki?

Bir de hız düşkünü diye tabir etme lütfen, o 130~140 km dediğin hızları yapabilmesi çok çok önemli bir mevzu. Çünkü böyle hızlara çıkabiliyor olması motorun kullanım alanını daha da fazla genişletecektir. Yani o bahsettiğin hızlar aslında biraz ihtiyaçtır Hani "bu paraya bukadar, şunu şunu beklemeyin motordan..." gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum ben bu motor için(genel söylüyorum, üzerine alınma). Çünkü az para değil alet, bu yüzden ben de mümkünse hem araziye, hem şehir için hem de uzun yola bir miktar hitap etsin istiyorum. Yani 4-4lük demiyorum ama diyorum ki; uzun yol da 110 u zor görüyorsa ben "çöpe atılmış ekstradan ~3.000 TL" gibi bir para olarak değerlendiririm bu aleti.

Resimlerini bekliyoruz, ama asıl videolarını bekliyoruz. Lastikler orjinal dimi? Eğer sana çok tırtıklı geldiyese Sava gibi daha enduro(düz) 21" ve 18", aynı zamanda ekonomik lastikler ile değiştirmeni öneririm. Çünkü SM lastikleri takamazsın, onlar için 17" jant lazım. O jantları bulma,alma,takma mevzusu da çoook dertli ve maliyetli bir olay oluyor...
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tunç öncelikle tekrar hayırlı olsun. Sonra sana demem o ki, allah aşkına virgül felan kullan!!

Sen güzelce bir rodajını yap, sonra performansını daha sağlıklı test edersin. İlk tavsiyem yağını değiştir, fabrika çıkışı güzel bir yağ konduğunu düşünmüyorum ben şahsen.

Amortisörlere bak iyice, motor ön-arka olmak üzere kaç cm alçalıyor-yükseliyor bunu bir öğrenebilirsen iyi olur. Ama en alçak seviyede(yani en sert) amortisörlerin performansı nasıl, çok mu sert yoksa fena sayılmaz mı ona bir bakıver. 1,69 boy için cesur bir motosiklet doğrusu...

Arkadaki demir neden kullanılamaz dedin? Tahminen bağlantı yerleri sağlam değildir ama ufak tefek parçalar ile güçlendirilemez mi peki?

Bir de hız düşkünü diye tabir etme lütfen, o 130~140 km dediğin hızları yapabilmesi çok çok önemli bir mevzu. Çünkü böyle hızlara çıkabiliyor olması motorun kullanım alanını daha da fazla genişletecektir. Yani o bahsettiğin hızlar aslında biraz ihtiyaçtır Hani "bu paraya bukadar, şunu şunu beklemeyin motordan..." gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum ben bu motor için(genel söylüyorum, üzerine alınma). Çünkü az para değil alet, bu yüzden ben de mümkünse hem araziye, hem şehir için hem de uzun yola bir miktar hitap etsin istiyorum. Yani 4-4lük demiyorum ama diyorum ki; uzun yol da 110 u zor görüyorsa ben "çöpe atılmış ekstradan ~3.000 TL" gibi bir para olarak değerlendiririm bu aleti.

Resimlerini bekliyoruz, ama asıl videolarını bekliyoruz. Lastikler orjinal dimi? Eğer sana çok tırtıklı geldiyese Sava gibi daha enduro(düz) 21" ve 18", aynı zamanda ekonomik lastikler ile değiştirmeni öneririm. Çünkü SM lastikleri takamazsın, onlar için 17" jant lazım. O jantları bulma,alma,takma mevzusu da çoook dertli ve maliyetli bir olay oluyor...
    arkadaş benim hayatımda nokta virgül yokki ne yapalım evet şimdi sorularına cevap vereyim . birincisi 12 santim arkandan kesinlikle ayarlana biliyor indirilmiş sertliğini kendin ayarlıyorsun ki benimkisi soft ta ki başarılı . koltuk minderini eleman inceltmiş sanki yanlızca kılıfın üstüne oturuyorsun hissini çok güzel yaşıyorsun sanırım gösterge ayarında bir problem olabilir çünki 67 yaptığımı sanırken yandaki araçtaki şöför arkadaş 70 in üstüydün dedi sanırım daha rodajda alet şuan 500 kusur km de . yokuş yukarı çok iyi stabil zaten yağını değiştireceğim kaldıki aldığım eleman zaten kötü yağ kulanmıyor bide 1 çift enduro lastıği antifiriz ve armonde içlik verdi ufak tefek problemleri var elle halledilebilir asıl korkum servisler benim aldığım fiyata kesinlikle eder bu motor 6000 tl ye gelmiştir .bu gün iş çıkışı servise gideceğim yağına suyuna baktıracağım sıkılması gereken yerlerini sıktıracağım .
    https://www.facebook.com/media/set/?...6843304&type=3

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

bu arada unuttum cantlarda lastik dönmesin diye bulunan aparatta var şuan ismini unuttum benim ut ile çok iç lastiğin canınıalmıştım en çok sevindiğim konulardan biri de buydu

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun yeni motorunuz

Syanur al artik su motoruda kurtul, biz de kurtulalim :p

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun yeni motorunuz

Syanur al artik su motoruda kurtul, biz de kurtulalim :p
    adam haklı hangi forma baksak altından çıkıyorsun

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)