Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum adamların plakaları yok lan görmüyon mu, plakasız geziyorlar.. Apachi bunlar apachi, hepsini banlatcam forumdan!

Aynen devam tunç, sayende adam daha az yakacak daha "ufak tefek!" motorların peşine düştü bile, senin haberin yok...
    yahu 2 hafta önce bmw f650 geldi eski baya eski bir model adam satıyormuş motoru dedi ilgileniyorsan satim motoru sana dedim ben daha yeni aldım sonra birazdah amuhabetten sonra adam ağlamayabaşladı dedi arkadaş soltarafta aşada bir elektirik kablosu gösterdi 2 hafta bekledim 150 tl verdim şu kabloya dedi ne yakıyor dedim adam yakıyor dedi fazla bişey demedi yaklaşık 10 cm uzunluğunda ucunda soketleri olan bir kablo yansanayiside yok 150 tl bilemiyiyorum dikik kestane gaco ne olucak senin bu durumun sen artık 2012 model xtreme alırsın alırsın gibi geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu 2 hafta önce bmw f650 geldi eski baya eski bir model adam satıyormuş motoru dedi ilgileniyorsan satim motoru sana dedim ben daha yeni aldım sonra birazdah amuhabetten sonra adam ağlamayabaşladı dedi arkadaş soltarafta aşada bir elektirik kablosu gösterdi 2 hafta bekledim 150 tl verdim şu kabloya dedi ne yakıyor dedim adam yakıyor dedi fazla bişey demedi yaklaşık 10 cm uzunluğunda ucunda soketleri olan bir kablo yansanayiside yok 150 tl bilemiyiyorum dikik kestane gaco ne olucak senin bu durumun sen artık 2012 model xtreme alırsın alırsın gibi geliyor
    o adam işibilmiyorda ondan ağlıyordur 150tl bi kabloya verilirmi nealaka? illaki bişeyy uydurulur oraya neticede soket,
    Karşılığınıda sök iki tarafıda değiştir enazından. Kaldıki Borusandan Kendi stoğunda olmayan malzemeyi 15gün içerisinde Almanyadan getirtebiliyor ama senin ağlayan arkadaş bundan da bihaber sanırsam
    ANGARAJ

İyi akşamlar str 250 motorum vardı bakıma götürdüğümde mondial SM yi görünce almaya karar verdim ve motorumu sattım ama istanbulda bayilerde bulamadım 2,5 ay sonra diyorlardı ıspartada 300 km de 2011 modelini buldum gittim aldım 2 kişi 635 km yol yapıp geldim sıkıntısız 90-115 km hızlarda gidişi çekişi hızlanması mondiale göre çok güzel yol şartlarıda orta standartta hatta yağmur geçişleri bile oldu lastiklerin yol tutuşuda iyi yanlız son 3 km de arkadımı indirdim sonrasında motor çalışmadı orta ayağın yayı yolda kırıldı ayak açıkken marş basmıyor tam kaldırmak gerekiyor biz farketmedik biraz uğraştan sonra durumu fark ettim ve çalıştı ama alttan buhar çıktı sonrasında devir daim pompasının arızası sonucu bugün servise bıraktım ilk bakım ve arızasından dolayı salı alacağım sanırım ha selede çok sert şu an koltukda bile zor oturuyorum 2,3 gün ara vermek sanırm iyi gelecek.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun. Devir daim pompasının arıza yapması hoş olmamış. Masrafı nekadar tutacak belirtirseniz sevinirim. 2 kişi binilecek motor değil aslında bu mondial. Siz baya bir yok gitmişsiniz 2 kişi, helal olsun. Ama devir daim pompası uzun süreli sürüşlerde arıza verecekse böyle, ozaman bir yere giderken 2 kere düşünmek gerekecek benim adıma...
    #sürenadam

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar str 250 motorum vardı bakıma götürdüğümde mondial SM yi görünce almaya karar verdim ve motorumu sattım ama istanbulda bayilerde bulamadım 2,5 ay sonra diyorlardı ıspartada 300 km de 2011 modelini buldum gittim aldım 2 kişi 635 km yol yapıp geldim sıkıntısız 90-115 km hızlarda gidişi çekişi hızlanması mondiale göre çok güzel yol şartlarıda orta standartta hatta yağmur geçişleri bile oldu lastiklerin yol tutuşuda iyi yanlız son 3 km de arkadımı indirdim sonrasında motor çalışmadı orta ayağın yayı yolda kırıldı ayak açıkken marş basmıyor tam kaldırmak gerekiyor biz farketmedik biraz uğraştan sonra durumu fark ettim ve çalıştı ama alttan buhar çıktı sonrasında devir daim pompasının arızası sonucu bugün servise bıraktım ilk bakım ve arızasından dolayı salı alacağım sanırım ha selede çok sert şu an koltukda bile zor oturuyorum 2,3 gün ara vermek sanırm iyi gelecek.
    hayırlı olsun, o motoru nakit param olsa ben alacaktım :D , sana kısmetmiş. ıspartada nereye götürdün motoru?? bide pompa olayı nasıl oldu, bende uzun yola gidecem sıkıntı yapmaz inş. bizde de...

Motosikleti
    1 devri daim pompası suyun akışını sağlayan pompamı yoksa başa birşeymi ? sonuç olarak ben şu gün itibari ile 5000 küsurdayım ve hergün 100 km yaklaşık yapıyorum böyle bir problemle karşılaşmadım 600 km bu motor için nerdeyse hiç durmadan dinlendirmeden gitmek biraz sakıncalı şişme yapma olasılığı fazla ama gider devamlı zorlama ile problem çıkara bileceğini düşünüyorum keşke bu formda yazılanları önce okusaydın ayaklık problemlerini çok önceden bahsetmiştik bunlar problem değil acaba müşür açıkken çalıştırmayamı denedin devamlı bu onu bozmuş olabilirmi koltuk benimkinden sert olmaması lazım boş bir vakitimde bende koltuğu silikon süngerle doldurtacağım 2 3 cm yükselticem probleminin öyle çözülemiyecek bir problemi olduğunu sanmıyorum güle güle kullan .

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar fethiye de olanınız var mı mugla fethiye?
    ben 10 gün kadar buralardayım, burda x treme li arkadas varsa görüşmek isterim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 devri daim pompası suyun akışını sağlayan pompamı yoksa başa birşeymi ? sonuç olarak ben şu gün itibari ile 5000 küsurdayım ve hergün 100 km yaklaşık yapıyorum böyle bir problemle karşılaşmadım 600 km bu motor için nerdeyse hiç durmadan dinlendirmeden gitmek biraz sakıncalı şişme yapma olasılığı fazla ama gider devamlı zorlama ile problem çıkara bileceğini düşünüyorum keşke bu formda yazılanları önce okusaydın ayaklık problemlerini çok önceden bahsetmiştik bunlar problem değil acaba müşür açıkken çalıştırmayamı denedin devamlı bu onu bozmuş olabilirmi koltuk benimkinden sert olmaması lazım boş bir vakitimde bende koltuğu silikon süngerle doldurtacağım 2 3 cm yükselticem probleminin öyle çözülemiyecek bir problemi olduğunu sanmıyorum güle güle kullan .
    devir daim pompası radyatör ile motor blogu arasındaki su akışını sağlayan pompa, 600km gitmekle bozulmaz, ama fabrikasyon bir hata olabilir.müşür açıkken motosikleti çalıştırmaya çalışmak akü ve marş motoruna zarar verir sadece, bi ihtimalde indiksiyon bobine.

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar fethiye de olanınız var mı mugla fethiye?
    ben 10 gün kadar buralardayım, burda x treme li arkadas varsa görüşmek isterim

Muğlada ben varım , ramazan bayramından sonra fethiyeye gelebilirim.

Evet arkadaşlar gelelim yeni porocemize , bizim xtremelere set komple yeni kaplama düşünüyorum , yan grenajlar , ön maşadaki platiklere , kafa grenajı ve jant çemberine , bu konuda fikri olan yazsın
    cenkito bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla kaplama olayına henüz girmeyi düşünmüyorum. Motordan daha geç sıkılayım diye bir süre böyle idare etmeyi planlıyorum, sonra değişiklik yaparız. Kaldı ki bu halinden bir süre daha memnun kalabilirim gibi.

Ancak kaplama yapacağım zaman kendim tasarladığım şeyleri(birbiriyle alakalı olacak diye bir kaidem yok) yapıştırmayı düşünüyorum. Yani öyle komple alev yada yıldırım-şimşek gibi setleri düşünmüyorum. Ama en çok düşündüğüm jantları ne renge boyasam Jantlar boyanmadan olmaz
    #sürenadam

Motosikleti
    Valla kaplama olayına henüz girmeyi düşünmüyorum. Motordan daha geç sıkılayım diye bir süre böyle idare etmeyi planlıyorum, sonra değişiklik yaparız. Kaldı ki bu halinden bir süre daha memnun kalabilirim gibi.

Ancak kaplama yapacağım zaman kendim tasarladığım şeyleri(birbiriyle alakalı olacak diye bir kaidem yok) yapıştırmayı düşünüyorum. Yani öyle komple alev yada yıldırım-şimşek gibi setleri düşünmüyorum. Ama en çok düşündüğüm jantları ne renge boyasam Jantlar boyanmadan olmaz
    Ziyacığım jantları biz mi boyuyak yoksa statik toz boya mı attırsak? ne dersin??

Hani şu ktm'nin yarı turuncu yarı başka renk jantları varya onlar acaip güzel yahu.
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    böyle bir şeyler

makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor zaten siyah daha canlı renkleri denemelisin bence..
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Şimdi kalıcı olmasından yana olmadığım için şu bahsettiğim plastidip olayını düşünüyorum. 2 tane alırız sprey, jantlar ve grenajlarda gözümüze kestirdiğimiz parçaları da boyar geçeriz... Hadi bir renk turuncu diğer renk de parlement mavisi olsun ozaman... Çok fazla KTM taklidi olmasın yani
    GaCCaLL bunu beğendi.
    #sürenadam

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu kaplama olayı nasıl oluyor? motora özel birşeyler mi var yoksa genel mi var? nereden alıyorsunuz
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Şimdi kalıcı olmasından yana olmadığım için şu bahsettiğim plastidip olayını düşünüyorum. 2 tane alırız sprey, jantlar ve grenajlarda gözümüze kestirdiğimiz parçaları da boyar geçeriz... Hadi bir renk turuncu diğer renk de parlement mavisi olsun ozaman... Çok fazla KTM taklidi olmasın yani
    o 2 renk en sevdiğim 2 renk zaten

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kaplama olayı nasıl oluyor? motora özel birşeyler mi var yoksa genel mi var? nereden alıyorsunuz
    Bu tasarımlar netten bulunabildiği gibi hazırları var ama netten bulupda bir reklamcıya gidip bastırmak çok çok çok daha ucuza gelecektir. Bu konuda Mehmetmumtaz yardımcı olur hepinize bana öyle geliyor
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aynen ya nette bulacaksınız, yada kafanızdakini birşekilde pc de tasarlayıp baskısını alacaksınız. Renk olarak benim de kafaya mavi-turuncu yatıyor. Turuncu olmazsa olmaz zaten Ama hangi parçaları boyayacağımıza karar vememiz lazım önce.

Buarada benim sele arkasındaki yapıştırma kalkmış ucundan. Geçen düzelttim, bugün yine kalkmış... Komple söküp bir süre kara şimşek misali mi dolaşsam acaba

Buarada benim jantlar için ilk olarak esinlediğim motor :

Eski yarışları izlerken görmüştüm. Daha eski modellerinde de vardı benzer jant renkleri ama bulamadım. Bunu "Ducati 999R FILA" olarak aratınca çıkıyor. Şu kırmızı yerine tatlı bir turucu da olur yani. Motoru da böyle komple boyamazsak iyi durur gibi.

Mehmet senin motor için işte önerim :p

#sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    @Gaccal evet renklendirip bir kaç çalışma yapacam

@Polat İstediğin renklerden bir çalışma yapmayı planlıyorum

@selim istediğin bir renk çalışması , tema varsa söyle bi çalışmada sana yapalım

meendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125 sm
    Evet arkadaşlar gelelim yeni porocemize , bizim xtremelere set komple yeni kaplama düşünüyorum , yan grenajlar , ön maşadaki platiklere , kafa grenajı ve jant çemberine , bu konuda fikri olan yazsın
    bu kafa grenaji çok hoşuma gitti benim...mondial'e de bayağı bir yakışır bu
    http://www.youtube.com/watch?v=27uzR48X0SY

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    @Gaccal evet renklendirip bir kaç çalışma yapacam

@Polat İstediğin renklerden bir çalışma yapmayı planlıyorum

@selim istediğin bir renk çalışması , tema varsa söyle bi çalışmada sana yapalım
    valla benim gözüme düz piyano black derler ya parlak siyah renk güzel görünüyor sanki motorun üzerindeki mevcut stickerlarda bozulmadan aynısından kaplama olsa, yani sarı yerleri daha parlak olarak kalsa siyahlarda parlasa mümkün mü? bu kaplama koruma amaçlı da olabilir mi? çizilmeye yıkamaya karşı durumu nasıl?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    evet 1 kötü 3 iyi haberim var arkadaşlar şimdi kötü haber digital göstergeler doğru hesap yapmıyor bu günkü testimde hundayi getz le arkadaşım beni takip etti benim 90 larda düz yolda giderken 1oo 110 yaptığımı söyledi beni takip ederken yokuş aşağı inerken 107 görüyordum meximum o sırada tam arkamdan seyir yaparken 130 la takip ettiğini söyledi vede 140 la sollama yaptığını belirtti diğer iyi haber bugün cross motorları tamir eden atölyeye gittim dedim böyle böyle kahkaha atarak güldürler sen digitallere bakma bütün digitaller saçmalıyor yamahanınkide öyle dedi vede gitmişken ön amaortisörün havasınıda aldılar alyan anahatarı ile gidonun yerini değiştireceklerdi ama alyanlı vidalar kalitesiz olduğu için açmadılar şimdi soracaksınız neden gidonun yeri değişecek diye çünki gidon o havasını ve ayar yapma yerlerinin üstüne denk geliyor bu arada japon dedikleri burgu lar oturuyormuş o hava alma yerlerine aliminyum düğme gibi bir şey bunlar üstüne bastığında hava boşalıyor burguları açtıklarında her birinden pıs diye sesi duyorsunuz araziye çok çıkmadığımız için pek gerekmicek ama ben hissetmeye başlamıştım sertleşmeyi yaklaşık bir kaç hafta sonra gidonun yeri ile birlikte havaboşlatma düğmesi değişecek değişmeden önce ki halinin ve sonrasının resimlerini göndericem bu arada polat o gösterdiğin arka amaortisördeki alttaki vida ile oynama havası boşalır uyarıda bulundular normal hava bastıkları şey buzdolaplarına konulan gaz ama havada basılıyor bu gün edindğim bilgiler tecrübeler bu bu arada bence motorun hiç bir yeri ile oynamamak güzel en güzel hali bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)