Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    başıma tuhaf bir olay geldi motoru 1 aydır kullanmamıştım geçen gün çalıştırıp bineyim dedim devir saatim 0 daydı çalıştırdım herşey normal ısıttım bindim şuan devir saayim 1 devirde kalıyor nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Sorunum düzeldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başıma tuhaf bir olay geldi motoru 1 aydır kullanmamıştım geçen gün çalıştırıp bineyim dedim devir saatim 0 daydı çalıştırdım herşey normal ısıttım bindim şuan devir saayim 1 devirde kalıyor nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Sorunum düzeldi
    Neyden yapiyomus kendi kendimi duzeldi

Motosikleti
    kendi kendine :D

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Ön frene hızlı sert basıp bıraktıgınızda gidon tak tak vuruyor gibi oluyormu ? Bir boşluk var sanki.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı DepDep37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön frene hızlı sert basıp bıraktıgınızda gidon tak tak vuruyor gibi oluyormu ? Bir boşluk var sanki.
    Bende olmuyor dedigin boslukdan olabilir belki

Motosikleti
    bendede var otak vurma sesi furşntakımı sanıyorum ama deniyorum boşlukta yok gibi ön amortisörlere yağ koyarak sertleştiremeyizmi

Merhaba , nasipse haftaya 2014 model beyaz driftimle aranıza katılmış olacağım.Bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim
    Hangi motor yağını onerirsiniz ?
    Lastikleri normal iç lastikli mi?
    Önerebileceğiniz beyaz ışık var mı ?
    Hafif modifiye onerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı necati2016 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , nasipse haftaya 2014 model beyaz driftimle aranıza katılmış olacağım.Bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim
    Ozaman şimdiden Hoşgeldin.
    1)Önerim MOTUL 10w40/5100-7100,IPONE gibi markalar.
    2)Dublex yani Tubeless olmalı istersen iç lastik takıyorlar.
    3)Beyaz ışık xenon takabilirsin,6000K vs.
    4)Hafif modifiye olarak "Elcik,Ayna,Jant şeridi,Açık filtresi,Amerikan Park,Normal park ledlerinide farklı renk yapabilirsin,Plakanın altına F1 Çakar,Sinyal Far lara film uygulaması , Çeşitli sticker lar falan filan.Bir çok şey var ama bütçede önemli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

bendede var otak vurma sesi furşntakımı sanıyorum ama deniyorum boşlukta yok gibi ön amortisörlere yağ koyarak sertleştiremeyizmi
    Bende furş takımı sanıyorum.Normalde yoktu, Orjinal jantlarımı takıtm sorun böyle başladı) 80 km üstü gidon acayip sallıyor bırakırsan depo tokatlamaya kadar yolu var.Diğerlerini takıcam geri..
    süspansiyona yağı nasıl koyacağız ?
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Xenon biraz masraflı olacak bide trafikte sıkıntılı oluyormuş merceksiz olursa. Ben kendi ampulünü sökup kolayca takabileceğim beyaz ışık arıyorum. Bu şekilde bildiğiniz var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Xenon biraz masraflı olacak bide trafikte sıkıntılı oluyormuş merceksiz olursa. Ben kendi ampulünü sökup kolayca takabileceğim beyaz ışık arıyorum. Bu şekilde bildiğiniz var mi ?

Motosikleti
    ben ustamla görüştüm biraz sertleştirebilirmiyiz die oda yağ ilave edebiliriz dedi ben gidonu salsam düz gidiyor ama tak sesi var nedense anlamıyorum sizin balans tan olabilirmi acaba ?

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Benim ses problemini çözdüm
    TESPİT:Çukur,tümsek,frenleme ve bozuk yolda gidon tıkırtı yapıyor tak tak vuruyorsa bilinki furş parçalarındandır.
    ÇÖZÜM YOLU:Bendeki sorun basitmiş(SİZİNKİ FARKLI OLABİLİR). Gidonda tam boğaz kısmında bir parça var onu SAAT YÖNÜNDE çevirin sıkın en son gidonu tutan yeri sıkın işlem tamamdır..

Ayrıca birazdan Bakıma gideceğim MONDİAL SERVİSİ ne. 16.000 KM de motor
    Videolu çözüm https://youtu.be/INOLXMFO8Po

Motosikleti
    Mh Drift 125
    TESPİT:Çukur,tümsek,frenleme ve bozuk yolda gidon tıkırtı yapıyor tak tak vuruyorsa bilinki furş parçalarındandır.
    ÇÖZÜM YOLU:Bendeki sorun basitmiş(SİZİNKİ FARKLI OLABİLİR). Gidonda tam boğaz kısmında bir parça var onu SAAT YÖNÜNDE çevirin sıkın en son gidonu tutan yeri sıkın işlem tamamdır..

Benim cukurlarda dedigin gibi tak tak diye vurma gibi yapiyor bende denicem bakalim duzelcekmi

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ustamla görüştüm biraz sertleştirebilirmiyiz die oda yağ ilave edebiliriz dedi ben gidonu salsam düz gidiyor ama tak sesi var nedense anlamıyorum sizin balans tan olabilirmi acaba ?
    Gösterge yada ön fren hortumu frene basıp amasör kapanınca plastik bir parçaya vuruyor olabilir.

Ön çamurluğun ucu varsa koruma demirine çarpıyor olabilir

Kornann ucu aynı şekilde ön çamurluğa vuruyor olabilir.

Furştan olacağını sanmıyorum o sesin.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gösterge yada ön fren hortumu frene basıp amasör kapanınca plastik bir parçaya vuruyor olabilir.

Ön çamurluğun ucu varsa koruma demirine çarpıyor olabilir

Kornann ucu aynı şekilde ön çamurluğa vuruyor olabilir.

Furştan olacağını sanmıyorum o sesin.

bu motorla ilgileniyorum motoru kullananlara sorum kronik problemleri var mı ?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ben depdep37 dedigi yeri sıktım gene yapiyor direksiyon sertlesti biraz bu onden plastik biseye carpiyor gibi cukurlarda zuzuw dedigi gibi olabilir yada ön kafaliktan gelen bi sesede benziyor

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı tutuman_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot street leri taktırdım güzel oldu gerçekten farkı hissettiriyor şiddetle tavsiye ediyorum
    Ben de pirelli ya da michelin düşünüyorum, arada araziye de girdiğim için pirelli daha mantıklı geliyor. Üstündeki CST lastikler ısınınca az çok iş görüyor ama, ısınması da bayağı sürüyor. Virajlara daha güvenli girmek istiyorum artık 😊

Alıntı buckethead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS 2 kaskları hakkında ne düşünüyorsunuz? Önerdiğiniz bir modeli var mı? Başka kask önerileri de alabilirim. Sağolun
    Artçıma aldık ls2ff351, iç malzemesi kaliteli ama kaskı elime aldığımda plastik yapısından dolayı güven vermiyor. MT ya da nitro öneririm.

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler. Geçen bi laçin yapayım dedim gittim dönüşte motor istop etti. Benzin bitmiş bende bekliyordum bitmesini zaten. neyse taktım yedeğe geldim buraya, arkadaşın da benzin bitmiş 15 tl paramız var iki motora 7.5'şar tllik attırdık.eve gelirken yedek de bitti normale aldım vs vs vs...

Şimdik motor sıfır km de 60 tl lik benzin aldı. benzin ortalama 370 km de bitti (yedek dahil)

Hesaplarıma göre ortalama 5 litre yakmışım

A) Alet rodajda daha yakar sen merak etme.
    B) Motoru yatırınca bi varil benzin yere dökülmüştür
    C) Hortumlanmıştır
    D) Akıtıyor

Sizce hangisi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Eidt:
    Motor Kapalı garajda muhafaza edilip, Yola çıkılmadan önce ısıtılıp Yüksek devirlere kadar zorlanmamıştır.
    Ben de 4050 kmde 2015 model drift sahibiyim. Çook sakin kullanımda 2.7, olabildiğince agresif kullanımda 4.5 litre / 100 km yakıyor.

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizde de ön frene asılınca ön tarafta sağa doğru dalma oluyor mu ? ip gibi durmuyor motor .
    Evet oluyor, çok iğrenç bir durum. Dengemi bozuyor bazen.

İlk 2000 kmde yapıyordu ama sonradan kesildi.

Hayırlı uğurlu olsun diyelim 😊
    Ben motul, castrol ve mondoil denedim

Benim sana tavsiyem castrol al. Drift kaliteli yağı sevmiyor mu ne anlamadım. Castrolda bariz titreşim azalıyor ve vites geçişleri rahatlıyor. Ama motulda da motor daha bi atikleşiyor gibi geldi 😊

Teşekkürler😊

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Led ampuller var piyasada 15-25lira arası satılan..hem karşıdan geleni rahatsız etmiyor hemde xenon gibi aydınlatıyor...

Motosikleti
    125 Mh Drift

Gittim mondial servisine beğenmedim hiç.
    -Yapılanlar:Yağ Değişimi ( Shell advence 10w40.. ama 500 km sonra atarım bunu çok sert geçişleri var. ben motul koyarım ..
    -Orta sehpa komple değişti ( Yenı sehpayı çekiçle vura vura taktı mahvetti.!
    -Sanki motor üstten yağ kaçırıyo gibiydi conta değişin dedim./sıvı conta sürdü..!Normali yokmuydu ?
    -Hava ayarı,subab kont.,debriyaj kont.,zincir kont.,dişli kont. gibi şeyler toplam 120₺ boşa gitti...

castrol 10 40 değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)