Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Sizin oralara yaz gelmedi mi daha destrocular )) E hadi çıkın dolaşın biraz, km yapın. Bitirin rodajları, zorlayın motorları :D
    Sonra da gelin bize anlatıverin bi zahmet motorunuzu ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kısmı çoktan satmış motosikletini.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    daha alamadıkki satalım .bi alabilsem şu motoru bilgiye boğacam bu bölümüde işte .ben bi adım atıyorum motorda bi adım geri kaçıyor
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    [QUOTE=yapiressami;2306323]herkeze selam beyler...ben mehmet ..2008 yılında bi motor ilgimi cekmişti.. adının kanuni tiger 250 olduğunu öğrendim google girdim bu site çıktı üye de oldum yol canavarı başlıklı bir topic vardı.. ki hala belki vardır..motoru öven arkadaşların satırlarını okudukça heyecanlanıyordum (heyecanlandıkca okuyodum) 50-60 sayfa okuduktan sonra o motoru ne pahasına orsa olsun almaya karar vermiştim...motoru öven arkadaşların yazdıklarına göre ; bende bıraktığı izlenim şuydu "allahım ne kadar şanslıyım böyle bir motordan haberim oldu" sıfırı ozaman 4500 civarı idi 2006 model bulmuştum bitane 2200 e almıştım çantalar püsküller xenon stop taktım ona süsledim özenle, gören bayılıyodu çok heybetli bi motordu.. ama sonra sonra ters giden bişeyler vardı 250cc yolcanavarı motorumla 90 ı geçince rahatsız oluyodum bi türlü basamıyordum gaza akmıyordu bi türlü yolda ...şehir içinde ise eziyet gibiydi öyle ağırdıki 2 kez kavrayamadığım için düştüm oysaki önceki motorum olan 150 lik k..kırık scooterla 120 yi gördüğümü hatırlıyordum.. sonradan "vibrasyon" diye bişey varmış o nu öğrendim bir kaç hafta sonra bir delikanlı yanıma geldi abi ben bu motorun servisinde 3 yıl çalıştım "5 para etmez motor keşke bunu almasaydın" demezmi önce inanmadım tabi konduramadım ama sonra herşey netleşti..söylenenler bir bir çıkmaya başladı keyfim kaçmıştı bi kere.. 2200 e aldığım motoruma 500 de heves ile aksesuar yaptıktan sonra 3 ay sonra 1800 e zor sattım ist. dışından gelip aldılar ..4500 verip sıfır alanları düşünüp kendimi teselli etmiştim.hazmı zor oldu hocam...

bende kanuni tiger 250 ile başladım motora. ben 2005 modelini 1650 ye alıp 2500 e satmıştım
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Konu güncel! Arkadaşlar yaz geldi artık hala rodajınızı tamamlayamadınız mı? Hadi Destro kullanıcıları! Deneyimlerinizi paylaşın artık bizimle

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Bu motordan gecen gün yolda denk geldi. Canakkale'nin bi ilcesindeydi.. Eleman gazliyordu yolda... Motorun cok güzel bir sesi vardi. Deli oldum acikcasi. Hic öyle 250lik 2 silindirli bi motor gibi degildi. Bayildim valla... sanki o ses baska bi motordan geliyordu

Hasan8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 ns
    şöyle bi bakayım dedim hayrete düştüm.insanlar utanmadan olumlu yorum yazabiliyor.bu dandik çin mallarını avrupanın hiçbir ülkesinde göremezsiniz.çünkü yasalar buna izin vermez.ama türkiyede durum böyle deil.mobilyacı,ten*****i motosiklet satıyor.bu çin çon lar tek kullanımlık arkadaşlar unutmayın.olumlu motor yapmaya kalkanlar ya çok cahil yada bu işten ekmek yiyenler.türkiyede alınabilecek en ucuz motorlar kore ve taivan mallarıdır.daha ucuzu olan çin çon dur ve halkı dolandırmaktır.(mındişal,kivey,kanıny,gumuto,regal taptor,remzey)aman abicim gözünüzü seveyim düşmeyin bu tuzaklara.zaten küçük motoru insanlar parasızlıktan alıyor,bari ybr cbf falan alın rahatça bozulmadan binin.elden çıkarırkende zarar etmeyin.cebinizdeki 3-5 kuruşu çinçonculara kaptırmayın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:21 ----------

yok manifolt patladı,yok efendim ekzos çatladı .canını seven binmez bu çinçonlara.inşallah türkiyedede yasal düzenleme yapılır ve insanların dolandırılmasının önüne geçilir.yemin ederim bu motorları bana bedava verseler binmem....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:27 ----------

kimide yazmış,tecrübelerinizi yazın diye.nasıl yolda kaldığını,motorun nasıl titrediğinimi yazacak.sene 2011 arkadaşlatr ..açın gözünüzü

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet sene 2011 ve ilk Çin motorları piyasaya çıkalı 5 yıl oldu. Bu motorlar o motorlar değiller. Girin Kanuni Windy S ve Mondial MC, MH; MR forumlarını bir okuyun.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Dört yıl Mondial RS kullandım yolda kalmadım. Şimdide ZAT kullanıyorum. Hiç birinde yağ eksiltme görmedim. CBF 150 formuna girin şikayetleri görün. Sıfır motor alıyorsun ayak yok, ver para al. Benim motorcuya gelen CBF 150 leri görseniz hayret edersiniz. Zamanında bakımları yapılmayan tüm tekerlekli araçlar büyük masraf açar. Yolda kalır.
    Orhan KÖNİ

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ Hasan8, sen Japonlara vermeye devam et kardes, biz cinlilere veriyoruz... oldu mu?
    Aklin coksa kendine sakla. Ön yargidan siyril derim. Motosiklet gurubumuzda 4tane CbF150 var 1 tanede Ybr125. YBR ye kesinlikle lafim yok. Ama CBF'i gözünüzde büyütmeyin. Hantal bi motor tipinin güzelliginden baska teknik olarak hic bir olumlu yönü yok.
    Ayrica herkes seciminde özgür. sen japon al biz cin aliyoz var mi itirazin? Hem bir cok japoununda cinde yapildigini biliyoruz. SON bisey daha diyeyim. Bircok Japoncu arkadas nedense yedek parca olarak cin yan sanayisinden kullaniyor. Alsaniza orjinal parca da göreyim. ;)

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Ben mondial'den çok çektim, 5 sene mondial 125mt kullandım, en dayanıklı motorlarından biriydi birde.. Yolda kalmadığım yer kalmadı.. Ama çinlilerin hepsine kötü demiyorum, çünkü bu markalar satıldıkca gelişiyor.. Ayrıca kalite konusunda şans olduğunu düşünüyorum, belli bir standartları yok, mühendislikleri geri ve parçaları dayanıksız materyalden üretilme. Birisi alır dayanıklı çıkar birisi alır elinde patlar.. Olay bu, kimse malını kötülemek istemez. Ama lütfen Bu markalar masum değil..

Pek bi güzel sesi var bu aletin: http://www.youtube.com/watch?v=2IpKG-0MzYU
    www.motorumla.net

Hasan8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 ns
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Hasan8, sen Japonlara vermeye devam et kardes, biz cinlilere veriyoruz... oldu mu?
    Aklin coksa kendine sakla. Ön yargidan siyril derim. Motosiklet gurubumuzda 4tane CbF150 var 1 tanede Ybr125. YBR ye kesinlikle lafim yok. Ama CBF'i gözünüzde büyütmeyin. Hantal bi motor tipinin güzelliginden baska teknik olarak hic bir olumlu yönü yok.
    Ayrica herkes seciminde özgür. sen japon al biz cin aliyoz var mi itirazin? Hem bir cok japoununda cinde yapildigini biliyoruz. SON bisey daha diyeyim. Bircok Japoncu arkadas nedense yedek parca olarak cin yan sanayisinden kullaniyor. Alsaniza orjinal parca da göreyim. ;)
    tabiki herkes istediğini almakta özgür.ben sadeye hertürlüsünü kullanmış biri olarak yeni başlayanları bilgilendirmek istedim.anadoluda belki çinçon idare edebilir.ama istanbul-ankara gibi yerlerde gir trafiğe bakalım çinliyle.garanti veriyorum haftada bir yolda kalırsın.istanbulda gezerken sağda solda yolda kalmış onlarca çinçon görüyoruz.tabi her araç yolda kalır.isterse merso olsun.ama okadar çok çinli marka varki anlatamam.yeni motor alacaklara tavsiyem,paranız azsa hyosung,kymko,sym falan bakın,biraz çok paranız varsa japon veya alman alabilirsiniz.ancak çok zenginseniz çinçon alın derim.sıfırını 2500 civarı alın,6 ay sonra 1000 lira veren yok.cep telefonuyla takas teklif ederler.al bitane ybr 2 sene bin hemen hemen aynı fiyata sat(bilezik gibi mübarek).geçen bitane scooterin arkasında yazmışlar'''BEN YANDIM SENDE YANMA SAKIN MINDİAL ALMA'''''

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali abi şimdi bak burda paso cbf 150 karşılastırıyosunuz vede yerden yere vuruyosunuz abi saygım var yanlız sen benim motorumu bu kadar yerden yere vurusan bende çinli dandik diyince niye kötü oluyoruz yada olalım eleştrirken dikkat edelim lütfen
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört yıl Mondial RS kullandım yolda kalmadım. Şimdide ZAT kullanıyorum. Hiç birinde yağ eksiltme görmedim. CBF 150 formuna girin şikayetleri görün. Sıfır motor alıyorsun ayak yok, ver para al. Benim motorcuya gelen CBF 150 leri görseniz hayret edersiniz. Zamanında bakımları yapılmayan tüm tekerlekli araçlar büyük masraf açar. Yolda kalır.
    girip bakabilrsiniz cbf 150 formuna hata sorun kaç kişi memlun değil diye söliyim 1 kişi çıkarsa çıkar kendi motorunuzu ovuceniz diye başka yerlere camur atmayın lütfen
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    aşırı iş yoğunluğu ve yazın bir türlü gelememesi sebebiyle, motora binemedim desem yeri var, aşağı yukarı 200 km oldu şu ana kadar...
    Bu arada bir sabahın köründe ilk kez işe giderken bir taxicinin gazabına uğrayıp motoruda yatırdım, allah korudu savrulup yerde bir takla attım, bir kaç gün sol omzum fena ağrıdı..
    Motor da ayna gitti bir de gösterge saattinin plastigi çatladı, haricinde çizik dahi olmadı, düşük süratin ve şansın etkisiyle çok usturuplu yattı.... Taxici arkadaş müşteri indiriyorum diye 2.sol seritten direk önüme kırıp öküz gibi asıldı frenlere, çarpmadan ancak böyle durabildim...
    Ben bu motoru kullanmaktan keyif alıyorum, sadece bir kez buji kesti, kaliteli marka bujilerle değiştirdim iyi oldu.. Ön fren merkezinden bir sürtme sesi geliyordu 2 dk. çıkartıp zımparaladı usta arkadaşım, o sorunda halloldu, ilk fırsatta balatalarıda degistirecegim...
    Amcalar bu fiyata, kalite manzeme kullanmamışlar doğal olarak : ) tabiri caizse ciğeri sağlam çıksın yeter...
    Birde lastiklerini de beğenmiyorum...imkan bulursam degistirecegim.

Motosikleti
    mondial mr 250
    herkese selamlar. motordan bahsetmeye başlamadan önce mondial markasını çokça eleştirenlerden biri olduğumu itiraf etmeliyim. fakat bu motoru ilk gördüğüm anda mondial hakkındaki tüm olumsuz fikirlerim siliniverdi. nedense mondialin artık daha kaliteli üretimlerle piyasaya ağırlığını koymayı planladığını düşünmeye başladım.burada çin malından aman uzak durun diyen arkadaşların eleştirilerini asla yersiz bulmuyorum ama bu motorun o eleştirilerin tamamını hak edeceğini de düşünmüyorum.
    motorun ön ve arka disk frenleri, yakıt enjeksiyonu, su soğutması ve naked motora yakışır duruşu beni cezbetmeyi başardı diyebilirim. motoru alalı henüz bir ay olmadı. rodaj sürecini tamamlamış değilim. bu yüzden motorun yüksek hızlardaki performansı konusunda şu an için paylaşacak bir tecrübem yok.ilk aldığım gün boş vites lambasında bir problem vardı. bazen yanıyor bazen yanmıyordu. bu da benim gibi yıllarca scooter kullanmış vitesli motorun acemisi biri için trafikte sorun oluyordu. servis tam anlamıyla sorunu gideremedi. şu an bazen yanıyor bazen yanmıyor.zamanla düzelmezse gerekli parçayı değiştireceklerini söylediler.
    herkesin merak ettiği titreşim konusuna gelince, motorda titreşim hiç yok diyemem. 3. ve 4. viteslerde 5500-6000 devirleri arası vites değiştiriyorum. sonraki vitese geçmeden hemen önce ibre 6000 deviri zorlarken bayağı bir titreşim oluyor. öyle çok rahatsız edici değil. hatta insana altındaki motorun gücünü hissettiriyor bile diyebilirim.bu kadar titreşim normal midir değil midir bilemiyorum.hayatımda başka bir vitesli motor kullanmadığım için bir karşılaştırma da yapamıyorum.
    bunların dışında motorumdan çok memnunum. almayı düşünen arkadaşlara şu anki izlenimlerim ışığında tavsiye edebilirim.fakat dayanıklılık konusunda bi şey diyemiyorum. motorun bu özelliğini km ler ve zaman belirleyecektir. mr 250 nin çin malına para verilmez klişesini kırabileceğini düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:02 ----------

kbenligil öncelikle büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. bu ülkede ikitekere gösterilen saygı malum. çok dikkatli olmak gerek. hayırlı olsun motorun kazasız belasız günlerde binmeyi nasip etsin. ön diskten gelen sürtünme sesi sorunu bende de var.bazen oluyor bazen olmuyor fren spreyi sıkmayı düşünüyordum ama senin yaptığın gibi zımparalatmak daha akıllıca sanırım.

kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    bence 250 cc. sınıfına haraket getiren bir makine olmasına rağmen, oldukça az ilgi gören bir topik... :(
    ben yine de bir kullanıcı olarak paylaşımda bulunayım..

cumartesi ilk yağ degisimi ve genel bakımını yaptırdım... 10. 50 yaz icin uygun olan kalliteli yağ koydurdum, ilk yag degisiminde ciddi anlamda değişecegini tahmin ediyordum fakat beklentimin üstünde değişim oldu motorun çalışmasında ve gidişinde...

havaların düzelmesiyle ekseriya işe gelir oldum, kullanması kolay ve keyifli bir motor, iyice benimsedim, geçen kabataş civarında ışıklarda ilk kez bir başka kullanıcyla bir araya geldik kısa sohpetimizde memnuın oldugunu söyledi arkadaş...

şehir icinde kullanmaya başladıgımdan beri bir takım arazlar da kendini gösterdi, vites kolunun gevsemesi, ön balatalardan gelen ses ve akünün içine oturduugu tutacagın bir tarafının kaynagınn sasiden aayrılması gibi, hepside güne gün halledilen sorunlar oldu..

özellikle ilk zamanlar motoru cok iyi gözlemlemek ve sorun olabilecek seyleri takip etmek gerekli....

yeni motor oldugundan motor koruma demiri hala ortada yok... :( yatarsa cok zarar görür diye icim rahat etmiyor acıkcası ....

en sevdigim yönüne gelince amortüsör sistemi, cok iyi ayarlanmış ne cok sert ne cok yumusak tam olması gerektigi gibi....

Simdilik bu kadar ...
    tekeriniz her daim düz bassın )

Dün akşam İçerenköy'de bizim Garaj'ın önünden geçerken gördüm. Sessizce gidiyordu, gayet sevimli görünüyordu.
    www.motorumla.net

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam İçerenköy'de bizim Garaj'ın önünden geçerken gördüm. Sessizce gidiyordu, gayet sevimli görünüyordu.
    biraz genel bilgi verirmisn. alet nasıl son hız nedir vibrasyon nasıl sesi nasıl sağlammı vs.

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler