Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    şehir icinde kullanmaya başladıgımdan beri bir takım arazlar da kendini gösterdi, vites kolunun gevsemesi, ön balatalardan gelen ses ve akünün içine oturduugu tutacagın bir tarafının kaynagınn sasiden aayrılması gibi, hepside güne gün halledilen sorunlar oldu..

daha bunlar başlangıç
    Degersiz insana cok deger verirsen...... SENİ aptal yerine koyar.....?:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    cbrl- ozkn kardeş.. sen ne yaptın sattın kurtuldun herhalde..

Motorsiklet isine bulasıp ara sıra oluşabilecek sorunları göze almamak diye bir şey söz konusu olamaz bence... ben hayatım boyunca tamircilerden cıkmadım, eski arabalar zaman zaman motorsiklet arızaları yüzünden. bu tip durumlara arıza gözüyle bakmıyorum olmasa çok daha iyi olurdu tabii ama abartacak şeyler değil en azından şimdilik..

cbrl kardeşin beklentileri nelerdi bilmiyorum ama, cbrl kardeş cbf felan alsa ) daha iyi olurmuş, darısı hepimizin başına...

Titreşim beni rahatsız etmiyor, hız yapmaktan tırsıyorum açıkcası son hızı nedir blmiyorum, sıkıştıracak yol bulamadım çokda gerekli görmüyorum ama 100 km hıza cıktım, asılsan 140 kadar cıkar redline kadar diye düşünüyorum...hız tutkunu arkadaşlar başka motor tercih etsinler derim...)

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz genel bilgi verirmisn. alet nasıl son hız nedir vibrasyon nasıl sesi nasıl sağlammı vs.
    Ha, tabii ben direkt anladım önümden geçince bu aletin son hızının kaç olacağını. Vibrasyonda yoktu, olsa zeminin titreyişinden kesin anlardım zaten. Sesiyse kız gibi geliyordu, yalnız çok düşük devirdeydi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    ben açık hava filtresi taktım caddede duyanlar 600 lük sanıyor şu an satılık satılmazsada full modifiye yapacam kendini en 2 lira kaçar içine

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:22 ----------

Alıntı kbenligil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbrl- ozkn kardeş.. sen ne yaptın sattın kurtuldun herhalde..

Motorsiklet isine bulasıp ara sıra oluşabilecek sorunları göze almamak diye bir şey söz konusu olamaz bence... ben hayatım boyunca tamircilerden cıkmadım, eski arabalar zaman zaman motorsiklet arızaları yüzünden. bu tip durumlara arıza gözüyle bakmıyorum olmasa çok daha iyi olurdu tabii ama abartacak şeyler değil en azından şimdilik..

cbrl kardeşin beklentileri nelerdi bilmiyorum ama, cbrl kardeş cbf felan alsa ) daha iyi olurmuş, darısı hepimizin başına...

Titreşim beni rahatsız etmiyor, hız yapmaktan tırsıyorum açıkcası son hızı nedir blmiyorum, sıkıştıracak yol bulamadım çokda gerekli görmüyorum ama 100 km hıza cıktım, asılsan 140 kadar cıkar redline kadar diye düşünüyorum...hız tutkunu arkadaşlar başka motor tercih etsinler derim...)
    ben sekiz yaşındaan beri motora biniyorum bu motoru alırken beklentilerim çok fazla oldugu için beni hayal kırıklıgına ugrattı sevemedim bi türlü oda beni sevmedi ama yeni başlayanlar için ideal bir motor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 ----------

Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz genel bilgi verirmisn. alet nasıl son hız nedir vibrasyon nasıl sesi nasıl sağlammı vs.
    çift turbo + nos takarsan harika bir motor olurr
    Degersiz insana cok deger verirsen...... SENİ aptal yerine koyar.....?:bounce:

Binen arkadaşlar, sormam gereken 2 önemli soru var, cevap verebilirseniz sevinirim...

1 - Vibrasyon ne alemde, yamaha ybr125 kullanıyorum ve titreşim yok, vibrasyonlu bir araç kullanmak istemiyorum, fabrikayı aradım ancak vibrasyon yok dediler, açıkçası bu konu benim için çok önemli

2- Yakıt tüketimi nedir...

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Ben çin malı motor alma taraftarı kesinlikle değildim.. fakat 2. el 15 000 de yamaha almak yerine 0 mh drift almayı tercih ettim.. diger çinleri bilmem ama mondial fark yaratmış diyebilirim.. mh drift için söylüyrum titreşim yok denecek kadar az çok memnunum bnce mondial tereddüt etmeden alınabilecek bir motor ve eminim zamanlada kendini ispatlayacak

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    meraba arkadaşlar..mr250 destrodaki su soğutmasının hava soğutmasına ek olarak koyulduğunu ve susuz binilse bile sorun olmayacağını duydum
    bu konuda bilgisi olan var mı ?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Gecen gün annemlerden Arnavut köyden gelirken bu motoru gördüm hoş gözüküyordu arkadaş biraz agrasif kullanınca ( arkasında bayan bir artcı vardı sadece kask vardı ) sakin demek icin yanaştığımda sürücününde bayan olduğunu gördüm yanlış anlaşılma olmasın diye birsey demedim. Ama gidişi duruşu gayet iyi geldi bana.

Her motorun kendince kusurları ve artıları vardır. Ben benmim CBF 150 hakkında diyebilirim en sonr Ege turu yaptım 2500 km iki kişi full yüklü zinciri yağlamadığım icin zincir kullanılmaz hale geldi onun dışında banamısın demedi. Bu motor bunun için mi retilmiş bence kesinlikle hayır. Amacı dışında kullanırsanız her motor yetersiz kalacaktır kanatimce. Önümüzdeki bayramda 3000 km lik Trabzon gezisi planlıyorum motorları öven arkadaşlarıda beklerim
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    cbr 125 r
    arkadaşlar bugun aldım bi destro 2500 kmde
    performans muhteşem yol tutuşu gayet güzel
    engebeli yollarda cbr yolda durmazken bununla ne oldunu bile anlamıyorsunuz
    frenler harika hele gene ön frenin tepkimesi harukulade
    ben memnun kaldım anlaşılan

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    Alıntı bekir39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun aldım bi destro 2500 kmde
    performans muhteşem yol tutuşu gayet güzel
    engebeli yollarda cbr yolda durmazken bununla ne oldunu bile anlamıyorsunuz
    frenler harika hele gene ön frenin tepkimesi harukulade
    ben memnun kaldım anlaşılan
    arkadaşım hayırlı olsun..kaç gündür seni bekliyorum ben :D
    ne zamandır kafamda 2 konu var tvs apache ve mr 250 destro...

apache hakkında bilgi alabileceğim çok kişi var sitede sağolsunlar tecrübelerini anlattılar ve iyi motor olduğu kanaatine vardım.ancak destronun kötü olmadığını duymak onu almam için yeterli bnm için.yukarda da yazdığım gibi bu motorun su soğutması ne kadar işe yarıyor ? su soğutması hava soğutmasına ek olarak mı yapılmış ve su olmadan da kullanılabiliyor mu motor ? ayrıca yakıt tükemini hakkında da bilgi verirsen çok mutlu olurum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Merhaba,

Su soğutma ile üretilmil bir motor normalde içinde su olmadan kullanılamaz, kim söylüyorsa iyi sallamış. Ancak bu modelin motor bloğu üzerindeki hava kanalları gerçekten hava soğutmalı motorlarınkiler kadar büyük ama yine de bunun cevabını kimse bilemez. 20 - 30 senelik motor ustası olanlar genelde bu tip sorulara çok güzel sallama cevaplar verirler ve milleti zarara sokarlar. O yüzden sakın deneme. Ayrıca neden böyle birşeyi araştırdığını merak ettim. Su azalırsa motor bozulur diye mi endişe ediyorsun ?

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Su soğutma ile üretilmil bir motor normalde içinde su olmadan kullanılamaz, kim söylüyorsa iyi sallamış. Ancak bu modelin motor bloğu üzerindeki hava kanalları gerçekten hava soğutmalı motorlarınkiler kadar büyük ama yine de bunun cevabını kimse bilemez. 20 - 30 senelik motor ustası olanlar genelde bu tip sorulara çok güzel sallama cevaplar verirler ve milleti zarara sokarlar. O yüzden sakın deneme. Ayrıca neden böyle birşeyi araştırdığını merak ettim. Su azalırsa motor bozulur diye mi endişe ediyorsun ?
    hayır sahibinden.com daki bi ilanın sahibini aradım.aslında merak ettiğim mondialin su soğutmalı motor konusundaki başarısıydı
    daha önce su soğutmalı bi motor getirmediği için açıkçası pek başarılı olduğunu sanmıyodum.aradığım adama bunu sorunca bana da buraya yazdığım açıklamayı yaptı

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    bu topiği de canlı tutmak çok zor

Motosikleti
    cbr 125 r
    öncelikle pring arkadaşım teşekkür ederim
    ben yıllarca mz kullandım ortalama 6 yıl kadar
    onun arkasından ilk defa 4 zamanlı motor aldım oda cbr 125 r
    bir pazar günü 350 km yol gezdik arkadaşlarla akşam eve geldiğimde kollarım omuzlarımda kesilmiş gibiydi yani çok yıprandım
    gelelim destro ya:cbr da okadar gezdim fan açtığını görmedim.fakat destroda fan açıyor fanın açması avantaj çünkü kapak contası yanmaz bu sayede yani susuz gidermi onu bilmem denemekte istemem şu anda
    yakıt konusuna gelirsek ben motoru 2000 kmde aldım yani rodajı layıkıyla yapılmış
    şu anda hesaplarıma göre 100 kmye 12 tl gibi bi rakama tekamul ediyor.en hoş tarafı racing gibi motoru istediğiniz gibi viraja yatırabiliyorsunuz başaka sorunuz takıldığınız nokta olursa cevaplarım

merhaba. bu siteye yeni üye oldum. bu da ilk mesajım. gerçi motoru ve ehliyeti aldıktan sonra üye olmayı düşünüyordum ama bu motor için dayanamadım. geçen senelerde ve motor almayı kafaya koyduğumdan beri birkaç aydır bu forumu takip ediyorum alacağım motoru kararlaştırmak için. ve bu motor görünüşüyle benim çok hoşuma gidiyor. şuan bu motor ve yamaha ybr 125 esd arasında kaldım. aklım yamahayı seçerken gönlüm bu motor diyor. yani bir nevi aşk ve akıl. neyse. ben bu topiği baştan sona kadar okudum ama 1 kişi dışında şikayet edeni görmedim bu motor hakkında. o yüzden ve mondial motor'un piyasadaki önceki motorlarından oluşan ön yargı yüzünden kararsız kaldım. topiğin başlarında motoru alan arkadaşlar vardı, sesinin çok güzel olduğundan bahsettiler, yol tutuşu iyi dediler ve daha çok fazla süremediğimiz için yorum yapamıyoruz dediler ve sonra ortadan kayboldular. 8-9 ay oldu, bu motoru kullanan arkadaşlar bu mesajı görüyorlarsa en azından 3-4 bin km yapanlar bir kaç iyi-kötü yorum yaparsa böylelikle bu motor hakkındaki bilgilerimiz biraz daha berrak olur. şimdi tek bir kişinin bu motor hakkında söyledikleri var elimizde. ondan dolayı bu söylenenlerin bu motorların hepsinde mi yoksa kullanıcıya göre mi değiştiğini anlayamıyoruz. şunlar hakkında bize bilgi verirlerse çok memnun olacağım;

1. bu motor da öyle abartıldığı kadar titreşim var mı? mesela ben maksimum 110 km/sa hız yaparım. bu hızla titreşimden ne kadar etkilenirim. mesela 3-4 saatlik (300-400 km) bir yol bana kabus olur mu?

2. bu motorun servisleri nasıldır? mesela titiz midirler, parça bekleme ihtimalim var mı günlerce?

3. yine bu titreşim kaç bin km sonra hissediliyor. rodaj sonrası mı veya çok daha sonra mı? motosiklet üzerindeki parçaların gevşemesinden dolayı mı oluyor bu titreşim veya başka sebepler mi?

4. ortalama ne kadar sıklıkla arızalanır bu motor? parçaların kalitesi nasıldır? genelde hep arızalanan bir bölgesi mevcut mu?

şimdilik bu kadar sorum. kullanan arkadaşlar umarım bu yazıyı görür ve cevaplar. şimdiden sağolun.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    1-arkadasım bugune kadar takipettiklerime göre motorun sesi güzel ama kalkısı seriliği güzel değil
    2-mondialin servisleri bisikletçiden çıkma olduğundan serviste pek kalite bekleme hata kendin yap
    3-birazı motordan kaynaklanan titreşim geriside işçiliğin kötü olusundan kaynaklanan vidaların tam yerine oturtulmamış tam oalrak çevirlmemiş olmasından kaynaklanan titreşim
    4-kronik bi sorunu varmıdır bilemiyorum çünkü pek kulanan yok arızalanması sana kalmış su soğutmalı bi alet ilgilenirsen pek uzceni sanmıyorum parça kalitesi olarak diyer yeni mondillerden farkı yok
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    mr 250
    uzunca bir süreden sonra merhaba arkadaşlar..

çeşitli sebeplerden çok fazla binemedim 1300 km. oldu motor, önümüzde ki haftadan itibaren sürekli motorla işe gidip gelecegim icin herhalde yaz sonuna kadar 5000 km yi geçer, bundan sonra tadına varacağız inşallah bir terslik olmazsa...

Tad dedim fakat bu süre zarfında yaşadığım bir kaç sorundan bahsedeyim

İlk problem marş butonun altındaki yay ezildiginden sonunda takılı kalıp marş rolesi ni yaktı...
    Fan müşürü arızalandı, daha iki gün önce teslim aldım taktıracagım, çarşamba günü servis bakımına götürdügümde..
    Elektirik tesisatında bir arıza oldu içindeki eski tip silindir cam şeklinde ki eski sigortaları yenileriyle değiştirdim.
    Bunun dışında far ve sinyal grubunu gidon demirine bağlayan alttan yukarı doğru takılan 2 somundan biri yalama olmuş yerinde durmuyor,
    digeride gevşek, dün farkkettim bağlayarak hallettim şimdilik kılavuz çekilerek halledeceğiz sanırım.

Ve bütün bunlar için servise gitmedim kalite motorlarla uğraşan en iyi motor ustalarından biri olan arkaşıma yaptırdım ve farkettim ki şu bu derken cebimden bir sürü de para harcamışım, sırf uzağa gitmeyeyim isi hemen bitireyim derken...

Motoru bu arada kullanıyorum fan müşürü olmadan direk bağlattım bir kaç gündür öyle idare ediyorum.
    Şunu söyliyeyim yürüyüp gidiyorsanız fan olmasada sıkıntı olmaz bu motorda ama trafige girdiginiz an fan açıyor normalde...hava soğutmalı falan degil, ama havayla soğuyor dogası gereği hızlanmış gidiyorsanız dur kal yapmıyorsanız eğer...

Bu arada en kısa sürede motor koruma demiri alacağım... bu motoru kullanan arkadaşlara önemle duyururum... Benim motoru aldıgım BAĞCILAR MONDİAL bayii mr 250 için koruma demirini getirmiş. 50 tl civarı fiyatı haftaya alacagım.
    Basit bir yatma sonuncu motor ve aksamının zarar görmesini kimse istemez herhalde, bana iki kere oldu şanslıydım her ikisinde de arka basamak ve fran ve vites demiri ve gidon topuzu üzerinde kaldı ...

bir arkadaşım bir kaç binden sonra sorun yaşamazsın dedi, bu motoru seviyorum gidişi tınısı ekonomisi görselliği güzel ama daha önce cbrl özkan arkadaşın dedigi gibi olursa, canımız sıkılacak demektir....

benim özel bir sorunum da malesef bileklerim çok hassas, genliğimden beri ters bir hareket yaptığımda şişme ve ağrıma durumları olurdu özellikle sol bilegimde, ne yazık ki bu motora bindigimden beri bu hassasiyet arttı, eğer kronikleşirse (bilekteki veya motordaki sorunlar)
    satarım, bileklere çok yük bindirmeyen tarzda bir motor alırım diye de düşünüyorum..

ara sıra grş. syg...

Motosikleti
    mr 250
    not : hic bir yedek parçası yok hazırda bir bayii üzerinden ısmlarlıyorsunuz 1 hafta 10 icinde geliyor parca, garati kapsamına girsede girmesede böyle...

Selam Millet Ben 250 mr kullanıcısıyım sorabilrsiniz ne isterseniz

Alıntı ufuk1627 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Millet Ben 250 mr kullanıcısıyım sorabilrsiniz ne isterseniz
    Merhaba hocam... Ben bu motora aşık oldum duruşu tipi sesi vs. fakat canlı canlı geçen gün yolda gördüm ( ilk çıkan mr dan kırmızı siyah ) adam bir gaz

verdi sanki teneke gibi zırıltıdan motorun egzos sesi duyulmuyordu kafamda soru işareti kaldı acaba motora özensiz bakımsızmı biniyordu yoksa

naparsan yap böylemiydi neyse derken gördümki şimdiki mr250 ler gri, siyah, kırmızı olmak üzere 3 renkte satışa sunulmuş farkı nedir diye

araştırdığımda gördüm ki arka lastik ilk mr da jant küçük lastik bombeli bi garipti yenisin de jant büyük ve lastik daha iyi EN önemli özelliğide yenisinde

BALANSÖR sisteminin bulunması titreşimi giderme amaçlı... Merak ettiğim sizdeki yenisimi? Titreşim ne alemde egzos sesi nasıl soğutma vs artçı rahatlığı

ne durumda motorun zorlanmadan sürekli gidebileceği hız nedir kastırdığında kaç görür sağlammı güvenn verirmi teşekkürler

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler