Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı wax021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda rüyama kavuştum bende, 2006 model er6 f aldım, ilk motorum ürkerek oldu yawaş yawaş ısınmaya başladım, motorun vites geçişleri çok sert ve sesli , normal olup olmadığını merak ediyorum bilgi verirseniz sevinirim...
    hayırlı olsun arkadşım bende almaya cok niyetkiyim nasıl memnun musun motordan nasıl ve kaca aldın bizide aydınlatırmısın kazık yemeyelim net te biraz fazla yazıyorlarmiş gibi geldi bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wax021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er 6 f
    dostum, sezon sonu olmasına rağmen çokta ucuz değil aldığım fiyat. 8750ye aldm, 16000km 2006 abs siz modeli. Müthiş bi ivmelenmesi var 649 silindr zaten teknolojisi sayesinde az yakıyr. net olarak hesaplıyamadım onuda önümüzdeki günlerde yayınlıyacam karşılaştırmak istiyorm. Bende yeni olduğum için henüz ileri sürüş bilgilerini tecrübeliler söylesin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben sattım ER6F imi O ivmelemeyi O torku özlüyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı wax021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, sezon sonu olmasına rağmen çokta ucuz değil aldığım fiyat. 8750ye aldm, 16000km 2006 abs siz modeli. Müthiş bi ivmelenmesi var 649 silindr zaten teknolojisi sayesinde az yakıyr. net olarak hesaplıyamadım onuda önümüzdeki günlerde yayınlıyacam karşılaştırmak istiyorm. Bende yeni olduğum için henüz ileri sürüş bilgilerini tecrübeliler söylesin
    arkadaşlar bu ivlenme ne olyor acaba.... bu motorlrda parca sorunu varmı ya of ya fazermi kawa mı birturlu karar veremiyorum......

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    İvmeleme dediğimiz olay; gazı açtığın andaki tepkime olayı

Ben fazer yerine kawasaki ER6 derim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İvmeleme dediğimiz olay; gazı açtığın andaki tepkime olayı

Ben fazer yerine kawasaki ER6 derim
    AAAhhh cakalaz ahhh...
    Sende 4 silindirci suzukici oldun ama aklın hala 2 silindirde...Samsundan sevgiler..belki hatırlarsın beni...??

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet Ferdi'ydi yanlıs hatırlamıyorsam

Ciddi Ciddi söylüyorum; ER6'mı özlüyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Evet Ferdi'ydi yanlıs hatırlamıyorsam

Ciddi Ciddi söylüyorum; ER6'mı özlüyorum
    evet...sv650s ile devam ediyorum.yolun düşerse beklerim Samsuna.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yakınımdasın Ordu ya kadar geliyorum bazı hafta sonları
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yagmurlu havada suren varmı? lastık 4 mevsımmı bızım 2010 yenı kasa var bende yagmursa suren varmı?

bbezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 310 GS
    Arkadaşlar merhaba
    sonbahar ve kışında motor kullanmayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? işe geldiğimde değişim yapmak için pratikde olması lazım.
    tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Arkadaşlar
    enterasan bir sorum var daha önce hiç bakmamıştım ruhsata bir baktım benim er6n tek kişil görünüyor. sonra açtım baktım motorun bilgilerinde tek kişi diyor(sürücü dahil), böyle birşey varmı yaw???? bu ne lan...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bazı motorlarda değil coğu motorda Tek kişi yazıyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Bazı motorlarda değil coğu motorda Tek kişi yazıyor
    yeni makinan hayırlı olsun fotolarını beklıyoruzz yanlız er6 kızmasınlar...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Fotoğraflarını koydum bir kaç topice; Yeni topic de actım zaten

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...hayirlisi.html

Burdan bakabilrsin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

biteme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750 R
    benzin pompası bozuldu benim. kawasaki tam 1000 tl istedi : )) ikinci el buldum taktim bilginize. akünüzü kontrol edin. ölçü aletiniz varsa arada bir bakin en az voltaj 12.80 olmali yoksa hersey hatali calisiyormus. yetkili servis soyledi.
    trust no one

Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagmurlu havada suren varmı? lastık 4 mevsımmı bızım 2010 yenı kasa var bende yagmursa suren varmı?
    2010 model ise lastiklerin Dunlop Roadsmart olmalı. Daha önceki ER-6'larda Dunlop Sportmax denilen saçma sapan bir lastik vardı. Ama Roadsmart'lar yapılan testlere göre yağmurda iyi performans veriyorlar, hatta bir ıslak zemin testinde baya iyi sonuç almıştı. Hangi lastik olursa olsun, yağmurda zaten gaz ve freni daha yumuşak kullanmalısın. Takip mesafelerini daha uzun tutmalısın. Daha temkinli gittiğin sürece lastikten kaynaklanan bir sorun yaşamazsın. Buna rağmen eğer kayma yaşarsan suç zaten lastiğin değil senindir.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı bbezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    sonbahar ve kışında motor kullanmayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? işe geldiğimde değişim yapmak için pratikde olması lazım.
    tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Arkadaşlar
    enterasan bir sorum var daha önce hiç bakmamıştım ruhsata bir baktım benim er6n tek kişil görünüyor. sonra açtım baktım motorun bilgilerinde tek kişi diyor(sürücü dahil), böyle birşey varmı yaw???? bu ne lan...

Selamlar,

Bunu kesinlikle öneririm;

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...404&ShowPane=1

Ben inanılmaz memnunum. Takım elbiseyle bile giydim, işe giderken falan kesinlikle problem olmuyor. Ve sanki normal pantolon üstüne giyilmemiş de kendi başına bir pantolonmuş gibi sıkı duruyor. Bol durmuyor. Yüksek süratte de çok başarılı.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir motor yağ yakmıyor ama yağ seviyesi düşüyorsa, bir taraflarından yağ kaçırıyordur veya sıkıştırıldığı için tahliyesinden atıyordur. motorun dışardan bakıldığında sağında solunda yağ kalıntısı yoksa ve bu motor radikal biçimde yağ eksiltiyorsa yağ yakıyor demektir. motosiklet motorları otomobil motorlarından daha yüksek devirlere ulaşabilmektedir, dolayısıyla daha az toleranslı makinelerdir. verdiğin castrol yazı örneği zaten beni doğruluyor. günümüzde daha az motor hacimlerinden daha yüksek hp elde ediliyor ve egzoz emisyon değerlerini tutturmak amaçlı yapılan çalışmalar sonucu motor içi kurumlanma daha fazla oluyor. bu yağ kurumları yağ segmanlarının çevresini sararak görev yaptıkları kanallarda sıkışmasına neden oluyor. bu düşük toleranslı birbirine çok yakın segman ve silindir çok çabuk sıkışıyor. sıkışan yağ segmanları görevlerini yerine getiremiyorlar ve araç yağ eksiltmeye başlıyor. er-6 ya gelince yağ eksiltme sorununu doğrulayan kişi z-moto. özellikle yağ yakıyormu, yoksa bir taraflarından dışarımı atıyor diye sorduğumda yağ yaktığı yönünde cevap aldım. zaten hepi topu 2 lt yağ alıyor. yağ lambası yandığında 1 lt civarı yağ kalmış oluyor motorda. yanarak eksilen yağ,egzozdan siyah duman olarak çıkması gerekirken er-6 larda bu siyah duman görülmüyor. gizli yağ yakma denildi ama o tür bir yağ yakma konusunda benimde bilgim yok ama başkada mantıklı açıklama olmadığından inanmak durumundayım. eksilen bu 1 lt kadar yağı ne kadar km içerisinde eksilttiği motorun durumu hakkında fikir verebilir. yüksek devirli kullanımda eksiltme daha fazla olacaktır. yağ yakma oranını ölçmek isteyenler yağ seviyesinin tam olduğuna emin olduktan sonra yağ lambası yanacağı km lere kadar ortalama süratlerde gitsinler, lamba kesik kesikte olsa yanarak kendini göstermeye başladığında motorun içinde 800-900 ml kadar yağ kalmış oluyor. motorun durumu hakkında bilgi sahibi olunması çok önemli. misal uzun yolculuklara falan çıkılacak olursa ortalama yağ tüketimini göz önünde bulundurarak hareket edebilirler (yanlarına yedek yağ alabilirler, yolculuk öncesi yağ değişimi yapabilirler vs.) motor yağlarını sürekli kontrol etmek gerekiyor, zaten yüksek devirli ve hassas motorlar. ufak bir yağlama kesilmesinde yatak sarabilir, yüksek devirde bu olay gelişirse blok bile patlayabilir, piston kolları dışarı çıkabilir. motor revizyon ortalama fiyatlarını sormayın
    bu yağ yakma olayı sorunmudur peki. ustanın dediğine göre bu radikal biçimde yağ yakma seviyeleri, örneğin 1000 km de 500 ml. kadar diyelim. yani 2000 km de yağ lambası yanıyor. böylesi bir yağ yakma olayı için motorun ortalama 50.000 km civarında olması normal karşılanıyor. kullanıcının sürüş tarzına göre bu seviyeler daha düşük veya yüksek km lere çekilebilir. bu yağ yakma oranı ne kadar ileri giderse sorun okadar büyük olacaktır.
    bu yazıyı er-6 kullanıcılarının canını sıkmak veya bu motora ilgi duyanları soğutmak için yazmıyorum. kendi bildiklerimi ve en doğru kişilerden birinci ağızdan aldığım (z-moto) bilgileri paylaşmak istedim. yağ yakma sorunu can sıkıcı bir durum fakat bundan haberi olmayan kullanıcılar dikkat etmezlerse motoru patlatmaya ve hatta sürat halinde gerçekleşirse kaza yapmaya kadar ilerleyecek istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasını istemem. kullanıcıların motorlarından soğumalarınıda istemeyiyorum. sorunun farkında olarak yağ seviyesini sürekli kontrol ederek motorlarına gönül rahatlığıyla binebilirler.
    hiç bir araçta yağ yakma ve hararet yapma olayını istemem,en kral araç dahi olsa almam zamanında benim alfadan çok çektim yağ ve hararet kronik sorun'du.
    demekki bu er 6 larında hastalıgı varmış bir aralar er 5 i verip er 6 alayım diyordum z-motoya kızsamda ama 2000 km de 1 lt yağ eksiltiyorsa vay halimize.er 6 kaç bin km de bir yağ değişimi yapıyor merak etmedim desem yalan olur.bizim gibi4-5000 km arası değiştirmeye kalsan motorda gram yağ kalmıyacak ve pistonlar alttan el sallıyacak o zaman.bir motor yaptırmaya kalksan olmayan parçalar yüzünden ne kadara çıkacağını sormak bile istemiyorum vaz geçtim gitti almaktan.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir araçta yağ yakma ve hararet yapma olayını istemem,en kral araç dahi olsa almam zamanında benim alfadan çok çektim yağ ve hararet kronik sorun'du.
    demekki bu er 6 larında hastalıgı varmış bir aralar er 5 i verip er 6 alayım diyordum z-motoya kızsamda ama 2000 km de 1 lt yağ eksiltiyorsa vay halimize.er 6 kaç bin km de bir yağ değişimi yapıyor merak etmedim desem yalan olur.bizim gibi4-5000 km arası değiştirmeye kalsan motorda gram yağ kalmıyacak ve pistonlar alttan el sallıyacak o zaman.bir motor yaptırmaya kalksan olmayan parçalar yüzünden ne kadara çıkacağını sormak bile istemiyorum vaz geçtim gitti almaktan.
    er-6 kullanmış biri olarak ve er-5 sahibi biri olarak söylüorum. er-6 çok güzel bir makine fakat kronikleşebilen yağ yakma sorunları mevcut. yağ seviseyi kontrol altında tutuldukça kol çıkarmak gibi terbiyesiz hareketlerde bulunmayacaktır ama burak ustanında ısrarla üstünde durduğu gibi yağ seviyesi hiç bir zaman ihmal edilmemeli. çok fazla hata toleransı olmayan makineler oldukları için çok ani bir şekilde motor yatak sarıp istenmeyecek sonuçlar çıkarabilir. performansı er-6 kadar iyi olmasada çokta geri kalmayan er-5 den bende memnunum. maşallah 3 lt yağ koyuyorum, 3.5 lt yağ çıkarıyorum. okadarda marifetli makina şaka maka er-5 makinesi kawasaki nin ürettiği en sorunsuz makinelerden biri. er-6 sayfasını daha fazla er-5 sayfasına çevirmeden susayım ben

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Ben de ER6F kullanmıs birisi olarak bazı bilgileri paylaşayım. 2ooo KM de; 1 Litre yağ eksiltme olayı bariz yağ yakma olayıdır. Ben 2ooo km de 1oo gr yağ ekledim veya 150 gr dir. ama kesinlikle 200 gr olmamıstı. Ki zaten 3-4000 arası km de bir yağ değiştiren birisiyim.Şu an ki motorumda da 3ooo km de bir değişim yapıyorum

Ki yağ eksilmesi normal kullanımda olmuyor. Aşırı yüklenmelerde ve devirli kullanımlarda; dediğim oranda yağ eksiltmesi oluyor. Bunu bizzat gördüm; ve önceki sayfalarda da paylastım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler