Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    biteme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750 R
    evetttt 2 saatlik calisma sonucunda istediğimi elde ettiğimi düşünüyorum.

temizliğe başlamadan önceki hali..

temizlikten sonraki hali : )

artik motorumu daha cok seviyorum : )
    trust no one

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evetttt 2 saatlik calisma sonucunda istediğimi elde ettiğimi düşünüyorum.

temizliğe başlamadan önceki hali..

temizlikten sonraki hali : )

artik motorumu daha cok seviyorum : )
    çok güzel eline sağlık, çalışıp ısındıktan sonra biraz sararacak ama güzel bir sarı olucak böyle platin gibi ama değil bişi olacak, parlaması da devam edicek, çünkü bende yapmıştım aynısını
    habe habe

Motosikleti
    Z750 R
    eskisi gibi olmasinda yeter. çok canımı sıkmaya başlamıştı o görüntüsü.
    trust no one

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ne ile temizledin acaba ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    waybe cidden süper olmuş neyle temizledin??
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    Z750 R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ile temizledin acaba ?
    şöyle temizledim.

ilk önce 3 farklı boyda zımpara aldım gidip nalburdan.

önce en kalın zımparea ile her yeri iyice zımparaladım. sonradan bi ince zımpara ile iyice zımparaladım. en son olarakta en ince zımpara ile deli gibi zımparaladım. yaklasık 1.5 saat kadar zımparalama işlemi sürdü. zaten alttan renk metalik olarak komple görünmüştü.

sonradan bauhaous tan aldigim METYLAN marka metal parlatıcı ( çelik, alüminyum, bakır, çinko, kalay, gümüş, altın) parlatıcı ile tertemiz bir bez alarak 3 kat temizledim. bu hale geldi. şu an 30 km yaptim rengi çok tatlı bir bronza döndü çok çok açık bir bronz. sanırım böyle kalacak tavsiye ederim.

parlatıcı ürün bu paket oalrak

http://www.canlarteknik.com/METYLAN-...R,PR-3755.html
    trust no one

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    arkadaşlar bende forumda yeniyim.4-5 aydır araştırma yapıyorum.Seçenekleri vn 900 ve er 6n olarak ikiye düşürdüm.naked ve cruiser hastasıyım.Vn 900 alırsam mecburen ikinci el olacak ve 2006-2007 model 18-20 bin km.ama birazcık zorlarsam sıfır bi er 6 n alabilirim.piyasada satılan 700-800 km deki er 6n motorlar ne kadar gerçekçi sizce?2000 lira fark var sıfırıyla benim için büyük bi para. Mont+kask+bot+eldiven+koruma gibi ihtiyaclarımı karşılarım bu parayla.(bi insan neden 1000 km bile yapmadıgı motorunu satar?bu süreçte motora ne gibi zararlar verebilir?)
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Er6n-f çok sağlam motordur tavsiye ederim.Düşük kilometreli motorlar genellikle alınıp aile baskısı,kullanamama gibi nedenlerden dolayı satlıyor alacağın motoru incelersen zaten km'sinin orjinal olup olmadığını anlarsın duruşundan ama bence alacağın motor sahibinin ilk motoru olmasın bunu araştır da al çünkü ilk motoruysa ve bilgisi yoksa dış görünüş olmasada motorun ciğerine zarar verebilir kullanışıyla.Ve kişisel fikrimide söyliyim şehir içinde kullanmak istiyorsan genellikle kesinlikle 2si arasından er6n ki bence n değil f (n'ciler kızmasın şahsi görüşüm)
    KAZASIZ SÜRÜŞLER..
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    XV950 BOLT
    [QUOTE=aras1925;2172259]Er6n-f çok sağlam motordur tavsiye ederim.Düşük kilometreli motorlar genellikle alınıp aile baskısı,kullanamama gibi nedenlerden dolayı satlıyor alacağın motoru incelersen zaten km'sinin orjinal olup olmadığını anlarsın duruşundan ama bence alacağın motor sahibinin ilk motoru olmasın bunu araştır da al çünkü ilk motoruysa ve bilgisi yoksa dış görünüş olmasada motorun ciğerine zarar verebilir kullanışıyla.Ve kişisel fikrimide söyliyim şehir içinde kullanmak istiyorsan genellikle kesinlikle 2si arasından er6n ki bence n değil f (n'ciler kızmasın şahsi görüşüm)
    KAZASIZ SÜRÜŞLER..

evet çogunlukla şehir içi kullanırım..grenaj olayı bana çok itici geliyor ne kadar azsa o kadar iyi benim için.keşke n de hiç grenaj olmasa ducati gibi direkt motoru gösterseler

ikinci elden korkuyorum dedigin gibi sebeblerden.İnsanlarımız tuhaf sıfır motoru erken açılsın diye sürekli dip gaz kullananlar var.açıkcası sıfır alıp rodajı şehirler arası tamamlayıp çiçek gibi tertemiz binmek istiyorum.
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman şöyle bir durum çıkıyor ortaya yeni bir motor yağ eksiltiyor ve kawasaki firması buna önlem almıyorsa vay diyorum.12 bin lira verip motor alacağım yağ eksiltecek Honda'nın durumuna benzedi bu iş
    gözünü seveyim O zaman suzukinin duymadım yağ filan eksiltiğini,senin suzuki mesela yağ eksiltiyormu.
    10 000 km civarında er6-f kullandım. Bahsedilen yağ eksiltme olayı motorun canına kast edercesine bastığınızda ve genelde Castrol yağ kullanıyorsanız oluyor. Bunu bana söylediklerinde ciddiye almamıştım ta ki Mobil kullanana kadar. Yağ eksiltme olayı olan ve fazla sıkıştıran arkadaşlar Mobil'in tam sentetiğini kullanırlarsa eksiltme olayının epey azaldığını fark ederler.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Velox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Lastik hava basınçları haftada yaklaşık 2 psi düşüyor. Normal mi? Sizde durum nasıl?

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskisi gibi olmasinda yeter. çok canımı sıkmaya başlamıştı o görüntüsü.
    selamlar bende bagcılarda oturyorum motorunuzun bakımlarını hangi yetklı serviste yaptırdınız???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar yenı kasa er6n var 2010 model. 1 depo 40tl e fullenıyor agızına kadar. Sız 300km yapıyoruz dıyorsunuz ama ben 40tl aldım gecen gun 155km de trıp a 2 cızgı kaldı gostergede. 200km bıle yapamıcak gıbı rodaj bıtınce daha fazla yapar dıyordunuz rodajda daha fazla km yapıyordum anlayamadım? Benım motordamı fazla yakma olayı var yoksa kadranımdamı sorun var?

Motosikleti
    Z750 R
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 000 km civarında er6-f kullandım. Bahsedilen yağ eksiltme olayı motorun canına kast edercesine bastığınızda ve genelde Castrol yağ kullanıyorsanız oluyor. Bunu bana söylediklerinde ciddiye almamıştım ta ki Mobil kullanana kadar. Yağ eksiltme olayı olan ve fazla sıkıştıran arkadaşlar Mobil'in tam sentetiğini kullanırlarsa eksiltme olayının epey azaldığını fark ederler.
    mobil in tam olarak hangi yağını kullanayım geçen gün baktım 10*40 full sentetik bi kaç modeli varda kafam karıştı.
    trust no one

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar 40tl benzın ıle depoyu fulledım ve 163km yaptım 2010 er6n var cok fazla yaktı neden sızce? 300km yapıyoruz dıyenlerınız var

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Nasıl 40 TL ye fullendi anlayamadım

17x3.75 = 63.75 TL eder... Yani sen ; zaten 10.6 Litre yakıt almıssın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl 40 TL ye fullendi anlayamadım

17x3.75 = 63.75 TL eder... Yani sen ; zaten 10.6 Litre yakıt almıssın
    belki deposunda 17-10.6= 6.4 litre benzin vardır

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    O zaman neden 40 TL ye depomu fulledim deniliyor
    halilom bunu beğendi.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    40tl benzın ile acılan depo kapagının oraya kadar gelıyor hatta 42tl fln alsam agızından dısarı tascak gıbı oluyor? ve 17 lıtre degıl depom 15.5 lıtre teknık ozellıklere bakmadınızmı?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben İçerisinde benzin varken; 15 Litreden fazla benzin aldığımı biliyorum...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler