Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorumu satıçam ben gri renk 2008 model arka lastik yeni alındı 10.binlik zenon var 20 bin bakımı yapıldı şuan 21740km de fiyat olarak 4,500 tl satıçam herkese saygılar tek sorunu diger dylan lar gibi dijital gosderge biras solunuk başkada bişegi yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı reddish7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yeni bir dylan kullanıcısıyım. ancak bu ne biçim seledir. en ufak frende hooop kayıyorum. selenin ucuna kadar geliyorum. daha önce cbf500 leonardo 150 hatta dükkandaki dandik çinlide bile böyle sorun yoktu. karar verdim seleye cırtcırt yaptırıcam. oturunca sağlam yapışıyım. sizdede böyle sorunlar var mı?
    valla ben 1.5 aydır dylan kullanıyorum ve selede senin yaşadığın gibi bi problem yaşamadım, gayet memnunum çokta rahat. Arkadaşın dediği gibi belkide kumaşı değişmiştir.

Alıntı baris007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satıçam ben gri renk 2008 model arka lastik yeni alındı 10.binlik zenon var 20 bin bakımı yapıldı şuan 21740km de fiyat olarak 4,500 tl satıçam herkese saygılar tek sorunu diger dylan lar gibi dijital gosderge biras solunuk başkada bişegi yok
    4.500 e satabilirsen iyi bir alışveriş olur.

Arkadaşlar benim motor on tarafı dunleme yapıyo lastik den vılan dıyorlar ????

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Arkadaşlar geçen hafta içi motorumun full depo ile kaç km gideceğini hesaplamaya karar verdim ve bitmeye yakın olan benzini mi benzin istasyonu çevresinde dolanarak bitirdim,motor stop etti yani depo sonuna kadar boşalmıştı. Ardından depoyu ağzına kadar doldurttum(shell den 95 oktan), tamı tamına şuan elimdeki fişten bakarak yazıyorum 9.96 LT doldu ve 36.45 TL ödedim. Sayacı sıfırladıktan sonra başladım gezmeye şehir içi normal sürüş şeklinde 100 km yi nadiren geçerek kullandım. Ve dün benzinim bitti motor stop etti, km göstergesine baktığımda gözlerime inanamadım 339 KM !!! Bu dylan için nasıl bi yakıt sarfiyatı iyi mi? normal mi? tam olarak bilmiyorum ama ben açıkçası şaşırdım bukadar beklemiyordum. Sizlerinde görüşlerini almak isterim.

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen hafta içi motorumun full depo ile kaç km gideceğini hesaplamaya karar verdim ve bitmeye yakın olan benzini mi benzin istasyonu çevresinde dolanarak bitirdim,motor stop etti yani depo sonuna kadar boşalmıştı. Ardından depoyu ağzına kadar doldurttum(shell den 95 oktan), tamı tamına şuan elimdeki fişten bakarak yazıyorum 9.96 LT doldu ve 36.45 TL ödedim. Sayacı sıfırladıktan sonra başladım gezmeye şehir içi normal sürüş şeklinde 100 km yi nadiren geçerek kullandım. Ve dün benzinim bitti motor stop etti, km göstergesine baktığımda gözlerime inanamadım 339 KM !!! Bu dylan için nasıl bi yakıt sarfiyatı iyi mi? normal mi? tam olarak bilmiyorum ama ben açıkçası şaşırdım bukadar beklemiyordum. Sizlerinde görüşlerini almak isterim.
    :D :D Dalgamı geçiyosn kardeşim ya bu honda dylan 150 deilmi seninkide :D bnmkiyle en son max yaptm km 260 tı genelde 220 gidiyo bi depoyla demek bizim makine ciğerlidemi yakıyo dandikdiemi yakıyo bu kdr anlayamadım şimdi 300 km gittini görsem hergün fllerim o depoyu ama işte :S
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dylan deposu 9 lt sen neredeyse 10 lt benzın almışsın.bana kalırsa ilk önce istasyonu değiştır,tekrar ölç
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D :D Dalgamı geçiyosn kardeşim ya bu honda dylan 150 deilmi seninkide :D bnmkiyle en son max yaptm km 260 tı genelde 220 gidiyo bi depoyla demek bizim makine ciğerlidemi yakıyo dandikdiemi yakıyo bu kdr anlayamadım şimdi 300 km gittini görsem hergün fllerim o depoyu ama işte :S
    Valla 260 yaptıysa bence 300 üde görür çünkü ibre kırmızıya dayandıktan sonra ben 40-50 km daha gidebildim. Ama şunuda belirtmek isterimki sakin kullanımla bu sarfiyatı elde ettim. Eğer 2 kişi ve motorun sınırlarını zorlasaydım daha fazla yakardı.

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dylan deposu 9 lt sen neredeyse 10 lt benzın almışsın.bana kalırsa ilk önce istasyonu değiştır,tekrar ölç
    bende deponun 9 lt olduğunu sanıyordum ama dün daha fazla alabildiğini gördüm, zaten forumu takip ediyorsan önceki sayfalarda 9 lt den daha fazla aldığını bikaç kullanıcı daha belirtmişti. Ayrıca istasyonda sorun olduğunu sanmıyorum, tedbir olsun die yanıma 1.5 ltlik şişeye benzin almıştım pompada ne yazıyorsa okadar doldurdu.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Selamlar. Uzun zamandır yazamıyorum ama devamlı takipteyim. Öncelikle yeni alanlara, satanlara hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırlar inşallah. Bugün uzun bir aradan sonra motoruma detaylı bir temizlik yaptım. Özlemişim fotoğraf paylaşmayı burada o yüzden çekip koyayım istedim. Neler yaptım: motoru yıkadım, (motorun motorunu yani ) Stopları sinyalleri söküp içlerini temizledim ön arka. Gidonu söküp içini, fren mekanizmalarını yıkadım. Ön far kısımını yıkadım. Kısacası bütün kışın çamurundan kurtuldum. Biraz geç oldu ama ancak boş vaktim oldu bu iş için.

Depoyu böyle parlatıp gönlünü hoş tutarsanız 11 lt bile alabilir belki. Unutmadan 41000 kmdeyim.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah dostum tertemiz allah kaza bela göstermesin.Bende kendime pimpirikli derdim sen benide geçmişsin keşke aynı şehirde olsaydık.Aynı şeyleri bende yapmayı düşündüm ama açıkcası biraz tırsıyorum.

Saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

Bu arada yeni farkettim egzoz leovince galiba nasıl memnunmusun.

Motosikleti
    SH 300
    Egzosu ben artık zaruretten aldım. Orjinal egzos tamirliydi. İçindeki katalitiği sökmüştüm tıkandığı için. Dolayısıyla sesi aşırı çok çıkıyordu. Kaynak noktalarından çürümeye başladığı için yeterli sıkıştırmayıda yapamıyordu. Bu yüzden almak zorunda kaldım egzosu. Performansa açık söylemek gerekirse etkisi yok. Varsa da hissedilecek düzeyde deği. Benim için arızalanmayacak olması en önemli memnuniyetim. Ardından sesi güzel. Görüntüsü şık. Son olarakta orjinal egzosundan baya hafif. Fazladan ağırlık taşımamış oluyosun.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Sayın -BSI- ayak basma yerlerinin tam altındaki HONDA yazılı stickerları nasıl temin edebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    SH 300
    Sayın -BSI- ayak basma yerlerinin tam altındaki HONDA yazılı stickerları nasıl temin edebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Tabela,afiş,pano tarzı işler yapan yerler var. Onlara gidip yapmak istediğinizi söylerseniz zaten onlarda bütün markaların yazı karakterleri vardır. Ben başta bilmeden beyaz yaptırmıştım ilk motoru aldığımda ama şimdiki aklım olsa Dylan_150 yazısının aynısı gibi içi metalik dışı siyah hatlı yaptırırdım. Dylan yazısıyla takım gibi olunca bence daha orjinal olur.

serkan kazasız belasız kardeşim. egzosu sıfırma aldın, kaça aldın. bi biz alamadık şu leodan benim 2. egzosda dağılmaya başladı baza zırıltı yapyo garati 2-3 al oldu biteli acaba değiştirirlermi. bide bu 2. takılan egzosun garantisi varmıdır acaba. motorunki bitti ama 2. takılan egzosn garantisi varmı acaba hala.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    serkan yenı egzosunhayırlı olsun.nasıl artı yonlerını paylasırsan belkı bızlerde takarız.senn gıbı bende yaz basında soydum komple temızlık.ıyı olmustu
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    SH 300
    Cem egozsun parça bazında para verip taktırmadığın sürece garantisi yok. ben son değişimi garanti bittikten 1 ay sonra yaptırmıştım. Sonrasında 1 sene sonra tekrar bozulunca değiştirmeyi reddettiler.
    Leovince egzosa gelince sesi güzel, görüntüsü güzel, birde hafif. Performans açısından dürüst olmam gerekirse kalkışta orjinali daha iyi. Ama son süratte 5 km kadar artış var. Sıkıştırma orjinalinde daha iyi tahmin ediyorum o yüzden kalkışta daha başarılı. Ama çıkan gazın tahliyesi leovincede daha rahat olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de dip gazda giderken motor daha rahat çalışıyor. Zaten leovince ile beraber hafif varyatör bagaları geliyor. Tahmin ediyorum bu açığı kapatmak için. Ama ben genel anlamda memnunum. Sesi çok güzel ve görüntüsü şık ayrıca sağı solu orjinaldeki gibi paslanmıyor. En önemlisi sorunsuz.

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem egozsun parça bazında para verip taktırmadığın sürece garantisi yok. ben son değişimi garanti bittikten 1 ay sonra yaptırmıştım. Sonrasında 1 sene sonra tekrar bozulunca değiştirmeyi reddettiler.
    Leovince egzosa gelince sesi güzel, görüntüsü güzel, birde hafif. Performans açısından dürüst olmam gerekirse kalkışta orjinali daha iyi. Ama son süratte 5 km kadar artış var. Sıkıştırma orjinalinde daha iyi tahmin ediyorum o yüzden kalkışta daha başarılı. Ama çıkan gazın tahliyesi leovincede daha rahat olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de dip gazda giderken motor daha rahat çalışıyor. Zaten leovince ile beraber hafif varyatör bagaları geliyor. Tahmin ediyorum bu açığı kapatmak için. Ama ben genel anlamda memnunum. Sesi çok güzel ve görüntüsü şık ayrıca sağı solu orjinaldeki gibi paslanmıyor. En önemlisi sorunsuz.
    herşey çok güzelde antalyada polisler rahat bırakmıyor motorda orjinal harici egsoz olunca motoru bağlıyorlar dolayısıyla o tür modifikasyonlar yapamıyorz bende dylanıma alıcaktım leo ama alamıyorm bu nedenden dolayı :(((
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşey çok güzelde antalyada polisler rahat bırakmıyor motorda orjinal harici egsoz olunca motoru bağlıyorlar dolayısıyla o tür modifikasyonlar yapamıyorz bende dylanıma alıcaktım leo ama alamıyorm bu nedenden dolayı :(((
    Nasıl yani? Böle bir yasa mı var? Bildiğim kadarıyla leo vince egsozlar euro normlarına uygun üretiliyor. Polisler ne hakla motorları bağlıyolar ki?

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var;
    Dylan'ımı ilk aldığımda ön konsoldan acayip zırıltı şeklinde ses geliyordu vibrasyondan dolayı(rölantideykende, normal kalkış ve duruşlarda). Bakıma götürdüğümde ön konsolun altındaki 2 deliğe contalı vida taktırdım ve tek kişi sürüşlerde birazda olsa zırıltı kesildi. Ama arkama artçı aldığım zaman bu zırıltı tekrar başlıyo yavaş hızda ilerlerken,dururken ve hafif kalkışlarda. Çok canımı sıkıyo bu ses eğer bunun bi çözümü varsa lütfen paylaşın.

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Uygun sekilde conta ve vida takmamışlardır. ondan kaynaklanıyordur. Ben vakti zamanında grenajın altına ve üstüne ayrı kalın contalar takıp geniş pul desteği ile vidalıyordum sorun çıkmıyordu. Servislerde genelde bu parçalar olmuyor, vida satan yerlere ve hırdavatçılara bakarsan iç deliği ufak ve geniş contalardan bulursan alıp kendin de takabilirsin.
    Dylan tutkunu arkadaşlar, grup olarak 18-19 Eylül tarihlerinde Yedigöllere gidiyoruz. Gelmek isteyen gelebilir. Çok zaman burda fotoğraflarımızı görüp imrenip keşke bizde gelseydik diyordunuz.. Sitemizi takip ederseniz bizden haberdar olabilirsiniz. Yeni t-shirtler yaptırdık, edinebilirsiniz. Ziyaret edip oraya da üye olmayı ihmal etmeyin. Hepimiz Honda Dylan kullanmış ve kullanmakta olan bu motorun en ince detayına kadar herşeyini bilen fenomenleriyiz. Sitemiz ise hayatonda.com dur. Bekleriz.
    Hayatonda

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun sekilde conta ve vida takmamışlardır. ondan kaynaklanıyordur. Ben vakti zamanında grenajın altına ve üstüne ayrı kalın contalar takıp geniş pul desteği ile vidalıyordum sorun çıkmıyordu. Servislerde genelde bu parçalar olmuyor, vida satan yerlere ve hırdavatçılara bakarsan iç deliği ufak ve geniş contalardan bulursan alıp kendin de takabilirsin.
    Dylan tutkunu arkadaşlar, grup olarak 18-19 Eylül tarihlerinde Yedigöllere gidiyoruz. Gelmek isteyen gelebilir. Çok zaman burda fotoğraflarımızı görüp imrenip keşke bizde gelseydik diyordunuz.. Sitemizi takip ederseniz bizden haberdar olabilirsiniz. Yeni t-shirtler yaptırdık, edinebilirsiniz. Ziyaret edip oraya da üye olmayı ihmal etmeyin. Hepimiz Honda Dylan kullanmış ve kullanmakta olan bu motorun en ince detayına kadar herşeyini bilen fenomenleriyiz. Sitemiz ise hayatonda.com dur. Bekleriz.
    Teşekkürler Erdoğan Abi eğer ön konsolu açmayı başarabilirsem(zarar veririm tırnakları kırarım diye çekiniyorum) kendim takıcam contaları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler