Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir deki dylancı arkadaşlar yapalım bizde dylan gezisi
    gelin gelin sizde gelin memnun oluruz.bekleriz.inşallah bu hafta sonudur bu gezi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:09 ----------

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim öyle bi şansım olmadığı için burdan aldım..ama türkiye geneli honda bayilerinde fiyat aynıdır..sen istanbulda bayiden mi alıyosun??
    ayıpsın ben uyduruk parça takmam motoruma.ben her parçayı orijinal kullanırım.honda yetkili servisinden alıyom parçaları çoko kardeş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan ses 150
    izmir deki dylancı arkadaşlar yapalım bizde dylan gezisi
    Ben çok isterim. Ne zaman yapalım 23 mayıs iyi mi ;)
    Volkan
    Dylan SES 150
    0 Rh +

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı tataris35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok isterim. Ne zaman yapalım 23 mayıs iyi mi ;)
    bizim o tarihte bir gezi planımız var,ama 400-500km lık birgezi olacak.eğer uzun yol ve grup sürüş tecrübeniz varsa bekleriz.(FULL KORUMALI KIYAFETLERLE)
    MOTOR bence bır hastalıktır.

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Merhaba arkadaslar,

Benim 4000 km’de degisen ikinci egzozum da 9000 km’de patladi. Garantisi bittigi icin ucretsiz olarak yeni egzoz takmayi Honda reddetti. Ben de simdi diger alternatifleri arastirmaya basladim. Orjinaline para vermeyi kesinlikle dusunmuyorum. Leo Vince egzoz da ne yazikki hic bir yerde kalmamis. Bana Anadolu yakasinda bir egzoz ustasi onerebilir misiniz ?

Simdiden tesekkurler.

Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Benim 4000 km’de degisen ikinci egzozum da 9000 km’de patladi. Garantisi bittigi icin ucretsiz olarak yeni egzoz takmayi Honda reddetti. Ben de simdi diger alternatifleri arastirmaya basladim. Orjinaline para vermeyi kesinlikle dusunmuyorum. Leo Vince egzoz da ne yazikki hic bir yerde kalmamis. Bana Anadolu yakasinda bir egzoz ustasi onerebilir misiniz ?

Simdiden tesekkurler.
    benim egzosumda 14000km de gitti tamamen içi boşalmadı ama baya sesi çoğalmıştı değiştirdiler. yeni sıfır egozs takılıdı ama sanki yeni takılan egzosta baya bi patırdıyo gibi inş. bi sorun yaşamam. BU arada leovince mototala gelir diye düşünüyorum egzosla ilgili bişey sormuştum onlara o zaman söylemişlerdi gelicek diye (15-20 gün önce)

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Selamlar. Egzos konusunda yeni tecrübelerimi ileteyim dedim. Hala garantisi olupta egzosu bozulanlar PS için olan oksijen sensörü girişli egzoslardan taktırmasınlar. Şöyleki 2. PS egzosumda aynı şekilde arızalandı. Bu egzoslar enjeksiyonlu motorlar için üretildiğinden içinde katalitik konvertör var. Bizim motorların karbüratörlü olmasından dolayı bu parça tıkanıyor ve yolda örneğin 110-120 le giderken aniden çekiş kaybı şeklinde sorun ortaya çıkıyor. Ben tehlike bile atlattım en sol şeritten giderken. Sonrası malum egzos tıkanmış vaziyette 50-60ı geçemiyor. Ben egzosu söktüm, gittim egzoscuya, verdik gözüne gözüne oksijeni, bu parçayı söktüm attım içinden. Bildiğiniz ameliyat yapar gibi aynen. Sonuçta abuk sabuk bi sesi oldu ama sorun çözüldü. Dylanın kendi orjinal egzosu hiç değilse en kötü telleri kopuyor kaynatılınca sorun çözülüyo ama PS egzosu tıkandımı ya çöpe atacaksın ya da elden çıkartmayı göze alıp açacaksın içini. Bu farkı da başka kimsenin bildiğini zannetmiyorum. Ben yaşıyarak öğrenmiş oldum. Öyle veya böyle dylanın egzosu sorunlu. Ben 4.egzosumu artık değiştiremediğim için tamir ettirdim ama ilk fırsatta adam gibi bir egzos alıcam artık şart oldu.

Protesto herhangi bir egzoscuya gidip durumu anlatırsan hepsi yapar öyle onlara yabancı bir iş değil bu. Zor bir iş de değil. Sesin geldiği yeri kestimi alttan kopuk teller hemen görünüyor. Sonrası zaten basit kaynak işi. Önemli olan nekadara yapacağı. Yaptırmadan önce fiyatı konuşmanı tavsiye ederim. Sonradan ne derse vermek zorunda kalırsın.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Egzos konusunda yeni tecrübelerimi ileteyim dedim. Hala garantisi olupta egzosu bozulanlar PS için olan oksijen sensörü girişli egzoslardan taktırmasınlar. Şöyleki 2. PS egzosumda aynı şekilde arızalandı. Bu egzoslar enjeksiyonlu motorlar için üretildiğinden içinde katalitik konvertör var. Bizim motorların karbüratörlü olmasından dolayı bu parça tıkanıyor ve yolda örneğin 110-120 le giderken aniden çekiş kaybı şeklinde sorun ortaya çıkıyor. Ben tehlike bile atlattım en sol şeritten giderken. Sonrası malum egzos tıkanmış vaziyette 50-60ı geçemiyor. Ben egzosu söktüm, gittim egzoscuya, verdik gözüne gözüne oksijeni, bu parçayı söktüm attım içinden. Bildiğiniz ameliyat yapar gibi aynen. Sonuçta abuk sabuk bi sesi oldu ama sorun çözüldü. Dylanın kendi orjinal egzosu hiç değilse en kötü telleri kopuyor kaynatılınca sorun çözülüyo ama PS egzosu tıkandımı ya çöpe atacaksın ya da elden çıkartmayı göze alıp açacaksın içini. Bu farkı da başka kimsenin bildiğini zannetmiyorum. Ben yaşıyarak öğrenmiş oldum. Öyle veya böyle dylanın egzosu sorunlu. Ben 4.egzosumu artık değiştiremediğim için tamir ettirdim ama ilk fırsatta adam gibi bir egzos alıcam artık şart oldu.

Protesto herhangi bir egzoscuya gidip durumu anlatırsan hepsi yapar öyle onlara yabancı bir iş değil bu. Zor bir iş de değil. Sesin geldiği yeri kestimi alttan kopuk teller hemen görünüyor. Sonrası zaten basit kaynak işi. Önemli olan nekadara yapacağı. Yaptırmadan önce fiyatı konuşmanı tavsiye ederim. Sonradan ne derse vermek zorunda kalırsın.
    Selamlar.Benim kafama takılan egzozu problem çıkaran arkadaşların sürekli bu sorunu tekrarlaması,bizde sorun olmadı halada yok çok şükür,çözemedim bu işi nerden kaynaklanıyo.Kiminde hiç sorun çıkmıyo kiminde sürekli aynı sorun çok ilgin bi durum.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Alıntı konti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.Benim kafama takılan egzozu problem çıkaran arkadaşların sürekli bu sorunu tekrarlaması,bizde sorun olmadı halada yok çok şükür,çözemedim bu işi nerden kaynaklanıyo.Kiminde hiç sorun çıkmıyo kiminde sürekli aynı sorun çok ilgin bi durum.
    Abi benim orjinal egzos hariç diğer hepsi PS egzosuydu. 2 si de tıkanma yüzünden arızalandı. Orjinali hariç diğerleri içindeki teller kopup ses yapıyor diye değişmedi. Uygun egzos takılmaması diyebiliriz soruna. Birde 40000 kmde motor. Ayrıca İstanbul nemlidir. Anadoludan araba bile alacaklar istanbuldan araba almazlardı eskiden. E birde uzun yol çok yaptım. Devamlı dip gaz gittiğim süreler çok. Egzos çok ısınıyor bu durumda vs. He aynı şartlarda sorun çıkartmayan varmıdır bilmiyorum.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim egzosumda 14000km de gitti tamamen içi boşalmadı ama baya sesi çoğalmıştı değiştirdiler. yeni sıfır egozs takılıdı ama sanki yeni takılan egzosta baya bi patırdıyo gibi inş. bi sorun yaşamam. BU arada leovince mototala gelir diye düşünüyorum egzosla ilgili bişey sormuştum onlara o zaman söylemişlerdi gelicek diye (15-20 gün önce)
    CBA, ben Mototal'e gecen hafta sordum, yeni Leo Vince gelmeyecek dediler bana da.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

Abi benim orjinal egzos hariç diğer hepsi PS egzosuydu. 2 si de tıkanma yüzünden arızalandı. Orjinali hariç diğerleri içindeki teller kopup ses yapıyor diye değişmedi. Uygun egzos takılmaması diyebiliriz soruna. Birde 40000 kmde motor. Ayrıca İstanbul nemlidir. Anadoludan araba bile alacaklar istanbuldan araba almazlardı eskiden. E birde uzun yol çok yaptım. Devamlı dip gaz gittiğim süreler çok. Egzos çok ısınıyor bu durumda vs. He aynı şartlarda sorun çıkartmayan varmıdır bilmiyorum.
    Sorun su ki benim egzozdan gelen ses sadece kalkis esnasinda geliyor. Ozellikle de yokus yukari kalkis yapiyorken. Normalde frenler sikiliyken gaz verdigimde ve seyir halindeyken gaz actigimda gelmiyor. O yuzden sesin tam olarak nerden geldigini anlayamiyorum, ince bir islik sesi gibi cikiyor ses. Hatta 8000 bakiminda Mototal'deki usta egzozu inceleyip sorun yok dedi. Debrijayi tamamen acip temizledi, orda da sorun yok dedi. O anda ustaya gosterirken gaz actim falan, hic ses cikmadi. Ben de halloldu heralde deyip aldim motoru. Ama ses halen devam etmekte.

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBA, ben Mototal'e gecen hafta sordum, yeni Leo Vince gelmeyecek dediler bana da.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

Sorun su ki benim egzozdan gelen ses sadece kalkis esnasinda geliyor. Ozellikle de yokus yukari kalkis yapiyorken. Normalde frenler sikiliyken gaz verdigimde ve seyir halindeyken gaz actigimda gelmiyor. O yuzden sesin tam olarak nerden geldigini anlayamiyorum, ince bir islik sesi gibi cikiyor ses. Hatta 8000 bakiminda Mototal'deki usta egzozu inceleyip sorun yok dedi. Debrijayi tamamen acip temizledi, orda da sorun yok dedi. O anda ustaya gosterirken gaz actim falan, hic ses cikmadi. Ben de halloldu heralde deyip aldim motoru. Ama ses halen devam etmekte.
    ses zincir sesi gibi ise o ses debriyaj tasından geliyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:26 ----------

dedin doğru olabilir istanbulda motorun performansı çok artıyo,havasındanmıdır annamadım ama motor coşuyo orda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

kesinnikle eminim senin ses debriyaj tasından geliyo,tası zımparalattır debriyaj balatalarında üstünü temizle sorun çözülür.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    protesto bişey sorucam..hiçbir şekilde trye leovince girişi yokmuymuş?? tamamen bitmiş mi artık..ben yazdan sonra almayı düşünüyodum bir tane..kötü oldu bu..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    protesto bişey sorucam..hiçbir şekilde trye leovince girişi yokmuymuş?? tamamen bitmiş mi artık..ben yazdan sonra almayı düşünüyodum bir tane..kötü oldu bu..
    bizde ixil alırız hem super ses veriyo olmazmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:33 ----------

bizim o tarihte bir gezi planımız var,ama 400-500km lık birgezi olacak.eğer uzun yol ve grup sürüş tecrübeniz varsa bekleriz.(FULL KORUMALI KIYAFETLERLE)
    izmirli kardeş izmir ne alemde uzun zamandır gidemiyoz izmire özledim vallah

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı konti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde ixil alırız hem super ses veriyo olmazmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:33 ----------

izmirli kardeş izmir ne alemde uzun zamandır gidemiyoz izmire özledim vallah
    bi hafta sonu ortak noktada buluşalım,geziler tam gaz devam ediyor.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dylancı dostlar siteye üye olduğumda tüm sayfaları okudum ve hayran kaldım gerçekten çok güzel bir motor şimdi bende bws mi sattım ve dylan almaya karar verdim 2006 model ve 20000km civarı bir kaç seçenek var onlardan birisini kısmetse alıcam.Sizin bana tafsiyeniz varmıdır 2006 model 20000km civarı bir dylan bana herhangi bir sorun çıkarırmı teşekkürler

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    free13 öncelikle hoşgeldin kardeşim..dylan ile ilgili bilgi vereyim sana tabikide..dylan hondanın italya fabrikasında üretilmekte olup mini ile maxi arasında bi boyutta olan kaliteli bir scooterdir..dylanı sınıfında öne çıkaran özellikleri 153cc su soğutmalı motoru olması,16hp olması,kombine fren sistemi olması vs..özellikle gelişim aşamasında ducati ile ortaklaşa geliştirilidiğini biliyorum..ayrıca kendimde kişisel olarak motorun içindeki konjektörde ve beyinde ducati yazısını gördüm..bu yüzden performası hacmine göre oldukça yüksektir..son hızda 200-2500cclere yaklaşabilir..ama tabiki bu yüksek performasında dezavantajı yüksek hızda oluşan titreşim ve ısıdan eksozun dağılma sorunu vardır..daha çok şehir içi ve sakin kullanan kişilerde eksoz sorunu olmuyor..o yüzden alırken dikkat et eksozdan şıkırtı tarzı bir ses geliyosa yaklaşma derim..bunun haricinde yakıt olarak;

tek kişi sakin kullanım 3 litre
    2 kişi sakin kullanım 3-3.5 litre
    2 kişi hızlı kullanım 3.5-4 litre

gibi yakıt tüketimi vardır..bende dylan almadan önce bws kullanıyodum 30bin km yaptım bws ile ve çok memnundum..dylanı aldım ne olur ne olmaz diyede bwsyi satmadım..sonra baktımki dylan 10 numara bwsyi öyle satabildim..eğer bws ile kıyasla dersen şunu derim..çok daha konforlu 2 kişi daha rahat oturabilceğin,uzun yolda tam gaz değilde yarım gaz gidebileceğin,daha iyi viraj dönen,daha iyi fren yapan yaklaşık 30kilo daha ağır bir scooter..şimdilik söyleyeceğim bunlar..eksik kalan yerler varsa diğer dylancılar tamamlar..şimdiden hayırlı olsun..

Ayrıca antalyada yaşıyorsunuz sanırım,antalya yazıyor profilinizde, alırken dikkatli olun ilanlardan gördüğüm kadarıyla antalyadaki dylanların çoğunun durumu pek iyi değil gibime geliyor.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    choco ve cba çok teşekkürler bende bws de 21000km yapmıştım cuma günüde sattım zaten genelde 2 kişi biniyorum bws in konforu belli birde arkaya çanta takıyordum sorma

Uzun süredir aklımda olan bi model aslında dylan ama sıfırının üretilmediğini görünce vaz geçmiştim ikinci ellere pek güvenemiyorum yeni çıkan ps yide pek beğenmedim açıkcası.

Cba evet antalyada yaşıyorum sahibinden de birkaçtane temiz buldum ama resimlerden gidip görmedim takip ediyosan temiz bikaçtane var biraz pimpirikliyimdir o konuda 2007 model motorumu gören sıfırmı diye soruyodu,uyarın için teşekkürler.

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    bi hafta sonu ortak noktada buluşalım,geziler tam gaz devam ediyor.
    maddi durum bozuk olmasa hiç üşenmem izmirede gelirim motorla.ortak nokta neresi olur mesela?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:24 ----------

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dylancı dostlar siteye üye olduğumda tüm sayfaları okudum ve hayran kaldım gerçekten çok güzel bir motor şimdi bende bws mi sattım ve dylan almaya karar verdim 2006 model ve 20000km civarı bir kaç seçenek var onlardan birisini kısmetse alıcam.Sizin bana tafsiyeniz varmıdır 2006 model 20000km civarı bir dylan bana herhangi bir sorun çıkarırmı teşekkürler
    çoonat kardeş bu egzoz sorununun tam gaz yüksek hız gitmekle alakası kesinnikle yok,öyle olsa ilk benim egzoz gümlerdi.ben depoda benzin bitene kadar tam gaz gidebilirim.başka bir arkadaştada var dylan oda sürekli yüksek hız tam gaz gidiyo tık yok.üç motorumuz var üçündede egzoz problemi kesinnikle olmadı.bu görüşünüze kesinnikle katılmıyorum.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    kont neyle alakası var o zaman eksoz sorununun onuda söyle bilelim bizde.. ;)

bencede son gazla uzun süre gitmeyle alakalı egzos problemi. Benim motorunda 14de egzos değişti ilk zamanlar motoru pek sıkıştırmazdım son gazla pek gitmezdim. nezaman son gazla uzun süre gitmeye başladım egzosun sesi değişmeye başladı ve patırdamalar başladı. en sonunda baya sesi artmaya başlamıştı. serviste egzosu söktüğümüzde salladık içinde sanki taş varmış gibi sesler geliyodu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler