Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Onur_Fethiye, şuan ayak marşıyla çalışıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur_Fethiye, şuan ayak marşıyla çalışıyor.
    anladım. büyük ihtimal akündedir sorun.marşın arıza yapacağını sanmıyorum.benim akü bitinde de tıık sesi geldi o kadar ama şimdi gayet güzel
    [COLOR="Red"][B]__Beşkazalı__[/B][/COLOR]
    [COLOR="Blue"][B][U]Fethiye Grup48[/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin kanka nasılsın bu anlattığın hangi yarışta oldu hatırlayamadım. burdayız daha hep beraber
    kanka hanı yasın gel gezelım demıstıde... sonradan karar degıstırmıstıye hanii yarısalım dıye .. senın su bana 2 3 dırek farkk attıgım dedıgın zaman işte hatırlıyosunda.... neyse
    eeee... hayatımızda ılk motor surmesını cbf150 den ögrendık kanka aradan 8 ay gıbı bızaman gectı ama 5 6 ay kullandıktan sonra tammanası ıle korkmadan kullana bılıyor insan...
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Ybr125
    anladım. büyük ihtimal akündedir sorun.marşın arıza yapacağını sanmıyorum.benim akü bitinde de tıık sesi geldi o kadar ama şimdi gayet güzel
    Aküden değil çünkü aküyü bugün şarj ettirdim başka bi sorunsanki.

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka hanı yasın gel gezelım demıstıde... sonradan karar degıstırmıstıye hanii yarısalım dıye .. senın su bana 2 3 dırek farkk attıgım dedıgın zaman işte hatırlıyosunda.... neyse
    eeee... hayatımızda ılk motor surmesını cbf150 den ögrendık kanka aradan 8 ay gıbı bızaman gectı ama 5 6 ay kullandıktan sonra tammanası ıle korkmadan kullana bılıyor insan...
    hııı değirmenbaşını diyorsun sen. hatırlamamamın sebebi rüzgarıma girdin geçtin dediğin için çünkü rüzgarına girmedim o zaman zaten sen hiç önüme geçemedin önde başladım önde bitti ve o kadar da ara olmuştu. ama geçen gün geçtin evire çevire helal olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:05 ----------

Aküden değil çünkü aküyü bugün şarj ettirdim başka bi sorunsanki.
    sen bi tamirciye ya da servise sor ama bence aküdür.şarj tutmamıştır zamanı gelmiştir.

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    Geçtiğimiz hafta sonu kerpe gezisine katıldım yavaş gurupla seyir halindeyken hızım 110_120 gibiydi birden motor yavaşlamaya başladı motordan şıngırtılı sesler gelmeye başladı geride kaldım ama devam ettim gruptan kopmamak için yavaş yavaş hızlandım gruba yetiştim mola verince sağolsun arkadaşlar baktılar sese sübaplar uzamış muhtemelen dediler geziye devam ettim 400 km yol yaptım salı günü tamirciye verdim sübap ayarı için bu gün aldım sübap ayarı normal dedi usta pistonlar gitmiş dedi açılıp bakılması lazım dedi komle değişir büyükihtimalle dedi iç motor kısımları için en fazla 250 tl tutar dediler yani uzun lafın kısası fazla devirli kullanmayın arkadaşlar.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    hııı değirmenbaşını diyorsun sen. hatırlamamamın sebebi rüzgarıma girdin geçtin dediğin için çünkü rüzgarına girmedim o zaman zaten sen hiç önüme geçemedin önde başladım önde bitti ve o kadar da ara olmuştu. ama geçen gün geçtin evire çevire helal olsun [COLOR="Silver"]
    Gecen gün gectın dıyosunda.. bide tamm o asvaltın ortasında motor yedege dusseydiii... ne halt yerdım orda allahtan kamyonuda solladıktan sonra sızın tahlıye yola gırınce bittiii... Hız tehlıkelı ogunu dusundukce... Bu gıdısle sonumuz pek hayır değilee... o kesinn

Hiçç önüne gecmedim mii hmm.. neyse demekkı yasın de yanlış görmüş olsa gerek..
    Ama hee.. hiçç unutmam şunu; arkamdan senın o motorun uzerıne yatışın yokmu yaaa... ben zaten acemıyım sızde hız denemsı yaptırtıyosunuz banaa..
    vallahı bı ara korkmustumm... hepımız hastanelık olacaz dıye
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar ben bugün sanayiden Mobil yetkili satıcısından Mobil Extra 4T yağ aldım ve servise değiştirmeye gittim servisdede aynı yağ var ama 5 tl pahalıya geliyordu servis ustası yağı koyarken rafdaki sattıkları yağ ile benim aldığımı kontrol etti kutusunu felan sonra yağı koyarken bu yağ ince dedi bizdeki daha kalın dedi bende işkillendim az önce mobil türkiyeye mail attım durum netleşecek
    kutu isim birebir aynı iken nasıl daha ince olur?

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugün sanayiden Mobil yetkili satıcısından Mobil Extra 4T yağ aldım ve servise değiştirmeye gittim servisdede aynı yağ var ama 5 tl pahalıya geliyordu servis ustası yağı koyarken rafdaki sattıkları yağ ile benim aldığımı kontrol etti kutusunu felan sonra yağı koyarken bu yağ ince dedi bizdeki daha kalın dedi bende işkillendim az önce mobil türkiyeye mail attım durum netleşecek
    kutu isim birebir aynı iken nasıl daha ince olur?
    Ustanın eli değince kalınlaşıyordur o yağ...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı kkarabidan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta sonu kerpe gezisine katıldım yavaş gurupla seyir halindeyken hızım 110_120 gibiydi birden motor yavaşlamaya başladı motordan şıngırtılı sesler gelmeye başladı geride kaldım ama devam ettim gruptan kopmamak için yavaş yavaş hızlandım gruba yetiştim mola verince sağolsun arkadaşlar baktılar sese sübaplar uzamış muhtemelen dediler geziye devam ettim 400 km yol yaptım salı günü tamirciye verdim sübap ayarı için bu gün aldım sübap ayarı normal dedi usta pistonlar gitmiş dedi açılıp bakılması lazım dedi komle değişir büyükihtimalle dedi iç motor kısımları için en fazla 250 tl tutar dediler yani uzun lafın kısası fazla devirli kullanmayın arkadaşlar.
    nasıl bir motor bu ybr mi yaptı bu arızayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:56 ----------

[QUOTE=Beşkazalı;2005865]Gecen gün gectın dıyosunda.. bide tamm o asvaltın ortasında motor yedege dusseydiii... ne halt yerdım orda allahtan kamyonuda solladıktan sonra sızın tahlıye yola gırınce bittiii... Hız tehlıkelı ogunu dusundukce... Bu gıdısle sonumuz pek hayır değilee... o kesinn

Hiçç önüne gecmedim mii hmm.. neyse demekkı yasın de yanlış görmüş olsa gerek..
    Ama hee.. hiçç unutmam şunu; arkamdan senın o motorun uzerıne yatışın yokmu yaaa... ben zaten acemıyım sızde hız denemsı yaptırtıyosunuz banaa..
    vallahı bı ara korkmustumm... hepımız hastanelık olacaz dıye[/QUOT

kanka karıştı yarışlar birine sanırım herneyse daha fazla uzatmayalım. ama allah yardımcımıs olsun sonumuzu hayır etsin inşallah

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yine servis ustasının kurnazlığımı yanılgısımı bilmiyorum ama bugün Mobil Türkiye böyle bir şeyin olamayacağını belirtdi ve tek üretiliyor Mobil Extra 4T yağı

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Castroldan vazgeçmeyin derim ben.Servis prista koymuştu bazen boşta 1 e geçmiyodu.Şimdi vitesler tıkır tıkır.Castrol actevo 20 40 öneririm ben kullanıyorum.
    HONDA

Motosikleti
    yamaha ybr
    10-40 değil miydi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet yeni tankpadim

Hyr onur_fethiye 20 40 koydum daha iyi oldu vitesler şıkır şıkır geçiyo.

Bu koyduğum yağ

HONDA

Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar, 2 yıllık akümü şarj ettirdim ama el marşından motor çalışmadı sadece marşa bastığımda tık diye bi ses geliyor o kadar hani gıy gıy edip çalışmasa akü zaif diyecem ama ondan değil sorun ne olabilir sizce?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Arkadaşlar, 2 yıllık akümü şarj ettirdim ama el marşından motor çalışmadı sadece marşa bastığımda tık diye bi ses geliyor o kadar hani gıy gıy edip çalışmasa akü zaif diyecem ama ondan değil sorun ne olabilir sizce?
    akü sulu akuyse aküde sorun vardır benimde 2 sene aku beklemişti bir türlü şarj olmadı 35 tl jel aku aldım sımdı 3 ay bıraksam bıle tık dıye calsıyor daha fazla denemedım

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü sulu akuyse aküde sorun vardır benimde 2 sene aku beklemişti bir türlü şarj olmadı 35 tl jel aku aldım sımdı 3 ay bıraksam bıle tık dıye calsıyor daha fazla denemedım
    Aslında benim akü beklemiş bi akü değil devamlı kullanıyorum akü dediğin gibi sulu akü yani 08 model bi Ybr nin orjinal aküsüaldığımdan beri hiç değiştirmedim acaba diyorum marş motoru vs. biyerinde bi sorunolmasın

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Aslında benim akü beklemiş bi akü değil devamlı kullanıyorum akü dediğin gibi sulu akü yani 08 model bi Ybr nin orjinal aküsüaldığımdan beri hiç değiştirmedim acaba diyorum marş motoru vs. biyerinde bi sorunolmasın
    eger akun saglamsa kı ılk akuyse sanmıyorum bırde beklemıs aku sonucta baska bı saglam akuyle denemek lazım marş motoru durmaktan bozulmaz bence.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    eger akun saglamsa kı ılk akuyse sanmıyorum bırde beklemıs aku sonucta baska bı saglam akuyle denemek lazım marş motoru durmaktan bozulmaz bence.
    geçenlerde benzer sorun bendede vardı aynı ses geliyordu ve marş basmıyordu motoru istobettikten hemen sonra basıyordum marşa tık diye çalışıyordu akü kutup başlarını ve kabloları temizledim sorunum geçti
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Ybr125
    Teşekkür ederim, yalnız şöyle bi ayrıntı var motorun sinyal,gösterge vs. gayet iyi bi şekilde çalışıyor marş basarken, akü bitik dahi olsa bunların düzgün bi şekilde çalışması olası mı ve benim bildiğim az da olsa marş motorunu döndürmesi lazım akünün ama ben marşa bastığımda gösterge vs. lambalar iyi durumda göründüğü halde marş motorundan ufacık bi çevirme sesi bile gelmemesi ve yalnızca saliselik bi tık sesi gelmesi beni düşündürmekte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler