Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım.
    Ama benimkinde gres vardı..Kauçuklu gres vardı..açık olduğu halde..kalırya..ben daha da sürdüm..

Bundan mı alacam..
    Bu ne malı..??
    kg nin 2 ülkede fabrikası var. biri çinde diğeri hindistanda. kg alırrsan 20-30 bin km işini görür fakat rulmanı değişirken tekerin kenarındaki yağ keçesini yenile istersen abi yoksa yağmurda içine su alıp bozabilir.

iyi bilya alırsan 100bini görürsün ama o zamana kadar da sıkılıp satarsın sanırım.

keçe de bu . dışarıdan bakınca görülüyor diskin ortasında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kg nin 2 ülkede fabrikası var. biri çinde diğeri hindistanda. kg alırrsan 20-30 bin km işini görür fakat rulmanı değişirken tekerin kenarındaki yağ keçesini yenile istersen abi yoksa yağmurda içine su alıp bozabilir.

iyi bilya alırsan 100bini görürsün ama o zamana kadar da sıkılıp satarsın sanırım.

keçe de bu . dışarıdan bakınca görülüyor diskin ortasında
    Valla neler varmış neler..
    Yağ keçesi filan bilmiyordum valla..
    Alaman rulmanı ne marka..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

Hay maşallah /Konuyu Toplam 10 Üye okuyor. /(4 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)
    Misafirimz ne çok..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Valla neler varmış neler..
    Yağ keçesi filan bilmiyordum valla..
    Alaman rulmanı ne marka..?
    alman rulmanı markası var fakat o markaların diğer ülkelerde de fabrikası var. senin bulabilmen biraz uğraştırır ama bulursun.

mesela fag var alman malı ama adamların 18 ülkede daha fabrikası var . üzerinde ülkesi yazmıyorsa koreden geliyordur. sadece k harfi var üzerinde.
    veya skf var onunda 21 ülkede fabrikası var
    ina var o pek satılmıyor fag ile ortak firma shaffler grubunun ikiside . ina genelde gergi ve avare rulman üretiyor

ama japon istersen nachi var sadece japonya da fabrikası var. bir de çin de sahtesi geliyor suriyeden Türkiyeye. veya ntn var japon malı. nsk de var tabi

mesela 2 resimde birinde germany diğerinde usa yazıyor

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Valla neler varmış..
    SKF var Türk malı nasıl ..

Valla neler varmış..
    SKF var Türk malı nasıl ..
    skf aslen isveçte kurulmuş.

skf türk yazan skf nin Türkiye temsilciliği

kendi getirdikleri skf nin üzerine skf Türk damgası atıyorlar.

aynı sony eurosia gibi. sony yi başkası ithal edince sony eurosia garantisine girmiyor ya onungibi

başkası ithal edere veya kaçak getirirse üzerine skf Türk etiketi basmıyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

bunda ülkesi yazmaz mesela. sadece k yazar.kore diye söylüyorlar ama çin malı da olabilir

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ybr nin arka rulman boyutu nedir..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

En kısa zamanda rulmana tekrar bakmak lazım o zaman..

Ybr nin arka rulman boyutu nedir..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

En kısa zamanda rulmana tekrar bakmak lazım o zaman..
    o da 6202 abi.

işte bir ybr sahibine sor ama ben bilerek kapalı çıkıyor ybr den rulmanlar. seninkini açtılarmı acaba daha önce yağlamak için

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    o da 6202 abi.

işte bir ybr sahibine sor ama ben bilerek kapalı çıkıyor ybr den rulmanlar. seninkini açtılarmı acaba daha önce yağlamak için

Ön tekerde 2 tane mi var..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 ----------

o da 6202 abi.

Sormuş olalım bilen bir ybr sahibine bakalım..

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı kkarabidan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta sonu kerpe gezisine katıldım yavaş gurupla seyir halindeyken hızım 110_120 gibiydi birden motor yavaşlamaya başladı motordan şıngırtılı sesler gelmeye başladı geride kaldım ama devam ettim gruptan kopmamak için yavaş yavaş hızlandım gruba yetiştim mola verince sağolsun arkadaşlar baktılar sese sübaplar uzamış muhtemelen dediler geziye devam ettim 400 km yol yaptım salı günü tamirciye verdim sübap ayarı için bu gün aldım sübap ayarı normal dedi usta pistonlar gitmiş dedi açılıp bakılması lazım dedi komle değişir büyükihtimalle dedi iç motor kısımları için en fazla 250 tl tutar dediler yani uzun lafın kısası fazla devirli kullanmayın arkadaşlar.
    Haklısın çook zorlama hiçç gerek yokk dıyorsunn... YBR de OLSA CBF de olsa sonucta hepsi makina Sonra kece felan patlatır , pistonlar yalama olur.. vs. vs... Bundan sonra bende dıkkatlı olıyım bari hız denemesı yapmamak gerek uzun ömurlu kullanmak istıyorsak motoru.

Bundan sonra duzde 110 dan fazla basmamm
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    YBR ciler kaçtane rulman var..
    Ebatları nelerdir..?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bilsem söylerdim ama daha rulman falan görmedim 4500 de motor
    HONDA

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    iyi adam lafının üstüne gelirmiş
    hahaha, teşekkür ediyorum efenm. bu hafta 6 tane vizem var ben hala motosiklet.net de sürtüyorum. nasıl olacak bilmem.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yeni ybr lerin karbüratör memesimi bişeyi 25 mm bizimkiler 22 bizimkinede 25 olur mu ?
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ybr lerin karbüratör memesimi bişeyi 25 mm bizimkiler 22 bizimkinede 25 olur mu ?
    yeni ybr'lerin karbüratörleri toptan değişik ve daha gelişkin bir sistem. misal iki tane gaz teli geliyor karbüratöre. sanırım bir tanesi beyin'e bilgi gonderen giden bir konum sensörüne baglı. belki de beyinden emir alan bir servo motora baglıdır. jigle teli olmadığı kesin. jigle yine eski olduğu yerde duruyor.

herneyse, iki tamamen farklı karbüratörden bahsediyoruz. uyacagını zannetmiyorum. kaldı ki sistemin geri kalanı da karbüratördeki meme boyutu ile orantılı olarak dizayn ediliyor. bu yeni ybr lerin egzostları farklı, bizim egzostlarla uyum gostermeyebilir.

hem yeni ybr'ler de 10 beygir. neden boyle bir değişiklik ihtiyacı duyulsun ki? emisyon değerlerini aşşağı çekmek için yapılmış bir modifikasyon bu.

ben üşenmesem geri dönüşümü de söküp atacağım.
    ya aslında yavaş yavaş tutarlı motor modifikasyonlarına girişmenin zamanı geldi. ama yapacak akıllıca birşeyler gelmiyor aklıma. ateşleme bobinini daha kaliteli ve yüksek akım veren bir modelle değiştirip onunla beraber buji kablolarını da performans serisi ngk marka olanlarıyla yenilemek yoluna gidilebilir. bizim basit motorlarda sonuç verir mi bilmem. son hız değişmese bile biraz daha atak hale getirilebilir motor.

bir ara arabayı satıp daha büyük bir motor almak vardı kafamda ama sanırım yapmayacagım. ybr ile 100 bini devirecek gibi duruyorum. bazen daha hızlı bir motorum olsun istiyorum ama ybr'nin ekonomikliğini ve pratikliğini öylece terk edecek cesaretim yok. mantığın ötesinde bağlandım da vallahi alete.

gençliği sabitledik 110km's e.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet geri dönüşümü bende sökmek istiyorum 2.5 beygir düşük 2004 lerden
    HONDA

Motosikleti
    Evet geri dönüşümü bende sökmek istiyorum 2.5 beygir düşük 2004 lerden
    o iki beygir salt geri dönüşüm valfini ortadan kaldırmakla geri gelmeyebilir. zira 12.5 hp serisinde egsozda da bir naneler var. iki serinin egzozları aynı değil gibi geliyor bana.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hava filtresindeki süngeri çıkart,evet egsozdada var 2004 ler euro 2 bizimkiler euro 3 bide geri dönüşüm iptal edilirse 12,5 hp olur gibime geliyor.2004 egsozların üstünde kocaman yamaha yazdığını görürsün onlar euro 2 bizimkiler malum .
    HONDA

Motosikleti
    ya aslında sahibinden'den alacaksın 300-400 liraya bir cbr 125 motoru takacaksın bizim kasalara. radyatörlü falan yeni nesil bir makine olur.

gel gör ki ybr kullanıcıları akıllı manktıklı adamlar oluyor hep. bu soylediğim deli işi, kimse yanaşmaz.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    300 400 liraya varmıdırki cıbır motoru Bu bizimkiler 12,5 hp olup bide dereceli egzantirik takılırsa 140 vuracağı garantidir
    HONDA

Motosikleti
    300 400 liraya varmıdırki cıbır motoru Bu bizimkiler 12,5 hp olup bide dereceli egzantirik takılırsa 140 vuracağı garantidir
    geçen haftalarda vardı ama şimdi bulamıyorum aynı ilanı.

bak mesela bu motor komple 750 lira:

http://www.sahibinden.com/cbr_125r_h...XQQdisplayitem (yazık ırzına da geçmişler aletin)

sadece motor da dediğim fiyat aralığında bulunur bence. amaan kim uğraşacak allasen, değecek mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler