Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bende düşünmeye başladım arka lastik çok kayıyor tek kişi iki kişi farketmeksizin.. sert viraj çıkışında gaz açınca cm cm kaydığını hissediyorum arka tekerin neden doğru düzgün bi lastik kullanmazlar ki şu motorda anlamadım gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende düşünmeye başladım arka lastik çok kayıyor tek kişi iki kişi farketmeksizin.. sert viraj çıkışında gaz açınca cm cm kaydığını hissediyorum arka tekerin neden doğru düzgün bi lastik kullanmazlar ki şu motorda anlamadım gitti
    Senin motor yeni ve pirelli olması lazım lastiklerin. Sakuralardan çok daha iyidir pirelliler. ama üzerinden bir kış geçsin bakalım pirellinin durumu nasıl olucak. Yada michelan kışı görünce ne olacak göreceğiz bakalım.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    yok pirelli değil "cheng shin tire" yazıyor üzerinde kalitesi tartışılır başka bi lastikle denemedim ama kayıyor sonuçda yada ben aşırı agresif kullanıyorumdur.

Motosikleti
    Ybr 125
    yok pirelli değil "cheng shin tire" yazıyor üzerinde kalitesi tartışılır başka bi lastikle denemedim ama kayıyor sonuçda yada ben aşırı agresif kullanıyorumdur.
    İmkanın varsa ikisinide değiştirmeni tavsiye ederim olmadı en azından arka lastiği değiştirmelisin.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    çok saol şuanda durumum yok ama birkaç ay içinde değiştireceğim bende hiç memnun değilim bu lastiklerden.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Denso HH-10

Arkadaşlar bana 2003-2005 brezilya malı YBR lerde kullanılan Denso marka beyin lazım
    Parca kodu 5HH-HH5450-10
    Parcanın üreticisi Denso
    üzerinde HH-10 yazıyor
    olur da bir yerlerde rastlarsanız cok makbule gecer

Üzerlerindeki lastikleri degiştirmelimiyiz alır almaz ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bende virajlarda gaz verınce arka hafif atıyor superbike gibi Gecen çayırda 2 3 dk patide kaldım şu lastiklerden kurtulmak için.2 3 dakikanın sonunda lastikler yumuşacıkdı michelin gibi
    HONDA

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerlerindeki lastikleri degiştirmelimiyiz alır almaz ?
    1 kış görmüş ise kesinlikle değiştirilmeli. Alır almaz değiştirmenin faydası lastik fiyatını fazlasıyla verecektir. Ben sakura lastiklerin biranevvel değiştirilmesi taraftarıyım.

@X-Fi
    Demekki şu adresteki CST markalı lastiklerin açılımı o yazdığınmış.

Şu adres

Merak ediyorum acaba üzerinden çıkan fabrikasyon lastikleri ile süper yol tutuşuna sahip bir motosiklet varmı? Bir Innova'da kaliteli lastik var diye duymuştum ama detaylarından haberim yok.

Biz para verip sıfır motor alınca bile ilk işimiz lastikleri değiştirmek oluyor. Ybr'de de aynı cbfde de.
    Yoksa markalar bu olayı kasıtlımı yapıyor?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    tonla para verip lastiklerinin böle olması düşündürücü gerçekten hani o lastik parasını üzerine ekleselerdi gene almazmıydık alınırdı heralde sonuçda uğraşmaktan kurtuluyoruz maliyet hesaplamasında bunlarıda düşünüyorlar demekki motorun kullanım klavuzunda söylemiyorlar agrasif kullanımlarda kayar diye bunları ülke standartları belirlemesi lazım can ve mal kaybına yol açıyor kullanışsız lastikler tanıtımlarda görüyoruz ki avrupa ülkesine bu lastiklerden satamıyorlar sadece bize gelen modellerde böle 3. sınıf ülke 3. sınıf mal hesaplamasından kaynaklanıyordur bize değer vermedikleri çıkıyor ortaya yada bizim ülkemizde kural yönetim yok ne gönderseler kabul ediyoruz

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Size video çekeyim derken gidiyordum .... yoluna valla.Kapattım gidiyorum 110 km/h de hafif viraj var dipgaz ben gecerım burdan dedım o hızda saga doğru taştım sağ tarafda ıslak birde yeni kazılmış kepçeyle ve taş bırakdım herşeyi yavaş yavaş temiz şeride geçtim.Birde sakuralar var altta beni korkuttu valla.Nıckımın altında senı unutmayacağız yazardı heralde
    HONDA

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bnde artık bir ybr kullanıcısı değilim motoru abime devretmiş bulunuyorum tam olarak

yanlız bir arkadaşımda daha ybr var dün hava filtresini çıkarttık ve filtrenin içinde motor yağı geziyordu sizce neyden yapar bunu ?
    www.sahildenturkiye.com

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    bu gün ehliyetsınavına girdim(a2) bence sınavlara hazırlananların bu forumu takip etmesi lazım zira hiç yanlışım yoktu heralde
    forumdaki tartışma konularını meb sınav olarak sormuş çok güzel geçti sınavım
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde artık bir ybr kullanıcısı değilim motoru abime devretmiş bulunuyorum tam olarak

yanlız bir arkadaşımda daha ybr var dün hava filtresini çıkarttık ve filtrenin içinde motor yağı geziyordu sizce neyden yapar bunu ?
    Benimkindede var.Atması normal bildiğim hava filtresinde karburatore hava verılen yerın altında iğne deliği gibi biyer var ordan atıyor.

Bu arada benim motor debriyağı bırkmaya yakn tutuyor balatalarım bitmiş olabilir mi ? Birde motor redline da farlar kesiklik yapıyor.
    HONDA

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkindede var.Atması normal bildiğim hava filtresinde karburatore hava verılen yerın altında iğne deliği gibi biyer var ordan atıyor.

Bu arada benim motor debriyağı bırkmaya yakn tutuyor balatalarım bitmiş olabilir mi ? Birde motor redline da farlar kesiklik yapıyor.
    çok met etiğin motor sonunda yoksa helellik mi istiyor?sat sana yeni mg alalım kan akışın hızlansın
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok met etiğin motor sonunda yoksa helellik mi istiyor?sat sana yeni mg alalım kan akışın hızlansın
    kanki daha dur bakalım neler cıkacak ya şimdiden ybr arızaları patlak veriyoki bu arızalar sadece bizim forumda yazılanlar ki buda türkiye geneline vurdugunda % 5 bile etmez.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanki daha dur bakalım neler cıkacak ya şimdiden ybr arızaları patlak veriyoki bu arızalar sadece bizim forumda yazılanlar ki buda türkiye geneline vurdugunda % 5 bile etmez.
    nolacak hava filtresine yağ atıyor büyük bir ihtimalle sekman istior basınç yağı püskürtüyor e iyi yağlanma olmaz b durumda silindiride çizer en kötü ihtimalle kitler masraf belli eee debriyaj balatalarıda değişecek işin var dimi kanka:D
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolacak hava filtresine yağ atıyor büyük bir ihtimalle sekman istior basınç yağı püskürtüyor e iyi yağlanma olmaz b durumda silindiride çizer en kötü ihtimalle kitler masraf belli eee debriyaj balatalarıda değişecek işin var dimi kanka:D
    yaw ben sana dur diom işte sesini çıkarma ya offf
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw ben sana dur diom işte sesini çıkarma ya offf
    kanka mavi boncuk motoru bozdu zor durumda debriyaj yağ falan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler