Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Teşekkürler ery

Newçeri şu çembere içine aldığım yerleri kastetmiştim

HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ery

Newçeri şu çembere içine aldığım yerleri kastetmiştim

Benimde oralarda çizikler var benimkiler demir anahtarlık yüzünden falan oldu sanırım o yüzden oluyor genelde

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantide devir hızına bakarak mı bu yorumu yaptın..?
    Benim motorda sağır açmaya çalışıyorum da...
    Ben önceden söylemiştim.

Çiğ gaza bugün dikkat etmedim.Motor devrini 1.5 yapmıştım 1.3 e düştü kendi kendine neden olabilir.

Birde devirde şunu gözlemledim.

5nci vitesde 7000 devirde 90 km/h 8000 devirde 100 km/h 9000 km/h de 110 10000 de 120 km/h görüyor.Motorda sadece dişli değişikliği var.Bide modifiyeden sayılırsa hava filtresindeki süngeri çıkarttım.
    HONDA

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantide devir hızına bakarak mı bu yorumu yaptın..?
    Benim motorda sağır açmaya çalışıyorum da...
    Hayır rolantiden dolayı söylemedim. unige nin rolantisi harika.
    Rolantiye bir hatırlatma :bizim ybrler eğer rolantide gaz verince ışık canlanıyor veya hemen gaza tepki vermiyorsa rolantiyi yükseltmek gerekiyor demektir. Tabi bu işlemi motor sıcakken yapmak gerekiyor. Ben bu işlemi voltmeter ile yaptım rolantide iken aküye voltmeteri taktım düşük rolanti olunca voltaj 13,6 oluyor ve gaza geç tepki veriyor rolantiyi voltaj 14,6 olana kadar yükselttim motorun hem gaza tepki anında oldu hemde ışıklar canlandı. Tabi bu işlem sonrasında rolantide çalışma düzenide rayına girdi. Düzenli rolanti devride 1300 devir civarında. Bunu arkadaşlar göz önünde bulundurarak rolanti ayarını yapmalarında fayda var. Benim motor 2008 diğer modellerde farklı olabilir. Far canlanmasından gerekli rolanti ayarı yapılması gerekiyor.

unigenin ön 15 dişli 117 civarı görmüş şuan. Bu hızı 9.500 devir civarında görmesi lazım. 4. viteste hızını alırsa 5. viteste bayılmaz. motoru açmak için devirli kullanmak şart. Ama arka lastiğin havasınında önemi çok. son hız için az olmasıda kötü çok olmasıda iyi değil. Arka lastik basıncı 29 civarı olması şart tabi lastik yeni ise. arka amartisörleride 1. seviyede kullanmak gerekiyor. Ama benim tavsiyem ybr ile yüksek devirde kullanarak hem motoru yıpratıp hemde fazla yakıt tüketmeninde bir anlamı yok. Hevesini alıp 70-80 maksimum seyredicen daha bir keyifli oluyor öylesi.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir kaç sorum var

1. 2004 modeller yani kataliktik siz olanlar dahamı çok yakıyor? (mantıken öyle olmalı)
    2. en iyi aydınlatma yuvarlak parabol fardamı? yoksa aynalı şeffaf kare fardamı? (2009 halogenler hariç)
    3. son zamlardan sonra 1 depo kaça doluyor, stabil bir ybr ortalama 1 depo ile kaç km gidiyor? (ben tam hatırlamıyorum yaklaşık 400 olması lazım)
    4.bozulmuş gösterge ışıkları kolay değiştirilebiliyormu?
    5.halen piyasada orj. parçası varmı? (yan sanayi olarak hepsi var)
    kendi ybr tecrübem şunlar;

ilk kez bir ybr kullanıyordum
    108bin km devirmiş bir ybr, motoru bilerek yazğsız bırakılmış ve yan sanayi parçalarla yeteneksiz bir usta tarafından toplanmış, motoru resmen çamaşır makinası gibi çalışan bir ybr düşünün, ama motor her koşulda taş gibiydi motordan iğrenç sesler gelsede asla bozulmuyordu..

fakat diğer daha yeni olan ybr ye (diğer arkadaşın kullandığı) bindiğim zaman sanki bu ybr 20kg daha hafif ve pire gibi sessiz ve titreşimsizdi resmen şok olmuştum bu eski ybr nin beni acayip yorduğu bana işkence yaptığının farkına ozaman vardım!
    (eski ybr 2007 yeni 2008 modeldi) yeni ybr de ne titreşim vardı ne ses sanki yolda tüy gibi kayıyordu, (bide 30bin den fazlaydı km si) fakat iki motor arasında sürat farkı pek yoktu hemen hemen aynı hızı yapıyorlardı ama birisi tireşim ,hakimiyet zorluğu hantallığıyla beni çok yoruyordu..

böyle bir ybr anım var o hantal motorla yaklaşık 5 - 6 bin km yaptım şimdi alacağım ybr nin böyle olmasını istemiyorum

ilk bindiğimde ybr bana çok kötü hantal ve anlamsız gelmişti neyseki diğerine binip gerçeği anladım

yarın bu motora bakacağım inş kafama yatar

pek çok kimse olmaz diyor ama geçen yaz şehirlerası yolda 1 depo ile 570 km yaptım:yalova-erdek-kapıdağ yarımadası-yalova

Motosikleti
    yamaha ybr
    bu videoyu ben neden izleyemiyorum ya bilgisayarda mı bi problem var acaba
    [COLOR="Red"][B]__Beşkazalı__[/B][/COLOR]
    [COLOR="Blue"][B][U]Fethiye Grup48[/U][/B][/COLOR]

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte beklenen video motor benim motor.Çok özen gösteriyorum. İnşallah bişey olmaz.

kardeş o nasıl bi rolanti sesidir öyle helikopter gibimaşallah tertemiz allah kaza bela göstermesin inş

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Eee ybr ler böyle cbf leri bilmem Teşekkürler.
    HONDA

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek çok kimse olmaz diyor ama geçen yaz şehirlerası yolda 1 depo ile 570 km yaptım:yalova-erdek-kapıdağ yarımadası-yalova
    Gecen yaz dip gaz kullandım tam 12 lt benzin ile 499.50 km yol yaptı. Tam depo 13 lt ye yakın oluyorki maksimum uygun vites ve devirle ben rahatlıkla 650 km yapacağıma eminim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen chopper kullanıyomuş gibi oluyo pata pata pata ses

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uniqe daha video eklersen zevkle izlerim kardeş bu topici sürekli takip edicem sık kullanılanlara ekledim bile

Newceri,
    YBR'lerin 10 lt depo ve 2 lt yedek depo olmak toplam üzere 12 lt benzin alma kapasitesi vardır. Hiç sıkıştırmadan düşük devirlerde 100 km'de 2.4 lt benzin tüketimi kabul edersek(buda en ideal koşullarda rüzgarsız ve düz yolda anca olur) Bir depo benzinle 12/2.4 x 100km=500 km yol maximum yapar.
    Yok tam gaz 500 km yaptım, yok 650 km yaparım diye düzgün hesap yapmadan arkadaşların kafalarını karıştırmayın. Bu sefer insanlar benim motor niye bu km yapmıyor diye motorlarında hata aramaya başlıyacaklar.
    Daha gerçekçi düzgün ve faydalı bilgilerle insanları yönledirirseniz forum daha bir güzellik kazanacaktır.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı YAVUZ-ANKARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Newceri,
    YBR'lerin 10 lt depo ve 2 lt yedek depo olmak toplam üzere 12 lt benzin alma kapasitesi vardır. Hiç sıkıştırmadan düşük devirlerde 100 km'de 2.4 lt benzin tüketimi kabul edersek(buda en ideal koşullarda rüzgarsız ve düz yolda anca olur) Bir depo benzinle 12/2.4 x 100km=500 km yol maximum yapar.
    Yok tam gaz 500 km yaptım, yok 650 km yaparım diye düzgün hesap yapmadan arkadaşların kafalarını karıştırmayın. Bu sefer insanlar benim motor niye bu km yapmıyor diye motorlarında hata aramaya başlıyacaklar.
    Daha gerçekçi düzgün ve faydalı bilgilerle insanları yönledirirseniz forum daha bir güzellik kazanacaktır.
    Benim bahsettiğim uzun yolda yapılan şehiriçi yolda bu km leri yapmak imkansız. Ben depoyu fazlada zorlamadan 12,67 lt benzin aldım Ve eminimki tamamen boş bir dopo 13 lt den fazla benzin alacaktır. km ye 2,4 lt yerine 2,1 yakarsan uzun mesafede 13/2,1*100=619 km yol yapacaktır. Bunu tartışmanın bir anlamı yok 3 ay sonra ben bunu fotoğraflayarak yayınlayacağım. Eğer ybr kullanıyorsan uygun bir kullanımla bunun mümkün olduğunu bilmelisin.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    bende dün performans ayarı yaptırdım ustaya.benzini çok yakıyordu (100km/3lt) sesinde sanki bir zorlama var gibiydi 80km/h de bağırmaya başlıyordu.

subap ayarı vakti geldiğini düşündüm ustaya derdimi anlattım sağolsun iyi iş çıkarmış karbüratör temizliği + subap ayarı + buji değişimi işçilik dahil 40tl verdim motor adama benzedi

şimdi sesi daha bi iyi bir de bakalım benzini doldurdum yakıt durumunu kontrol edeceğim.

bujiyi champion veya ngk kullanma piyasadakilerin hepsi çakma çin malı champion veya ngk dedi denso(capon) marka buji taktı bakalım hayırlısı...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bilindik marka taksaydın daha iyi olurdu.Ama bi dene bakalım.Senin motorun kaç km de.
    HONDA

Motosikleti
    yamaha ybr

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onur, maşallah diyelim
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet güzel onur.Bu arada şimdi bayiye şöyle bakmaya gittim 2 tane yeni ybr gelmiş.Biri kırmızı biri mavi karbüratör çok büyük.Bu karbüratör daha performanslıysa takdırmayı düşünebilirim.Benim yeni ybr hoşuma gitti.

@Seyyare

Yeni ybr de performans farkı var mı ?
    HONDA

Motosikleti
    yamaha ybr
    teşekkür ederim arkadaşlar.ama resmi açık olarak yayınlayamadım adres olarak çıkıyo bunu nasıl çözeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:23 ----------

dün bende ybr bayiisine gittim yenileri gelmiş. performans farkı olduğunu söylediler. karbüratör büyük ve karbüratörden ekzosa bir hortum gidio. yeni fiyatlar ise fethiye şubesinde 4.450 plaka hariç. fiyatlar oralarda nasıl

fath745 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun-Dörtyol -Antakya Çevresinden YBR arıyorum.2500 tl (Belki biraz daha üstü motora göre) i.cankaya67@hotmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler