Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı ceko35 adlı üyeden alıntı
    SOD saol bilgiler için... valla ben gayet uzun bi liste hazırladım. baya kontrol edilecek nokta var ve bunları teker teker fotograflıycam neler yapıldı diye.. bizden sonraki motoru alan arkadaslara klavuz olsun bi nevi...
    motor yagı cok onemli..castrol magnatec almayı dusunuyorum aslında ama tamamen motoryagları uzerine branşlaşmış yağ markalarından da tercih edebilirim. sonucta cok yuksek devirler cevirmiycez.. 90-100 lerde tın tın gidicez gezicez işte yaa.. nolucak yani buyutulucek bisey yok... bujilerde kesinlikle degişicek, kaliteli NGK olanlarla degiştiricez.. ayrıca aynalarada bi cozum bulmayı umuyorum ama bi aparat yaptırtmak gerekli.. oda sorun. neyse hallederiz..

evet arkadaslar.. tüm SL cileri pazar gunku piknige bekliyoruz...

gorusmek uzere şimdilik bye...
    Ya aynaya takılan aparatı tamer kardes bılıyordu foruma gırsede nerde yaptırdı ogrensek yada bılen bırı yokmu yol gostersın bize???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Ayna ciddi sorun arkadaşlar. Arkayı görmek mümkün değil. Sirkeci'de uygun fiyata
    S.Light'e uyacak çeşitli aynalar varmış. Kanuni'nin aynası da oluyor dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum. Ben ilk fırsatta Sirkeci'ye gidip bakacağım. Sizlere de bilgi veririm.

guclu_karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150
    Daha 230 km de ama benzin depom yarının altına düştü yüksek devirde kullanmıştım birazda süratli olmuştu ondan sanırım ama bu kadar hızlı bitermi benzin 400 km yapsaydı bari hay allah var bunda bir şey ama hadi hayırdır evet ayna için sirkeciye giden arkadaşlar lütfen bizede bilgi verin böyle olmuyor gerçektende çok tehlikeli oluyor bazen allahtan motoru yavaş sürmekteyimde dikkatli dikkatli

canerthereal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben bugün hasanpaşada ki servise gittim yağı değişti bazı yerler özellikle elcikler birleşim yerleri faslan sprey greslendi tüm vidalar gözden gweçirildi zincire bakıldı ama bollaşma olmadığı için bişey yapmaya gerek kalmadı debriyaj ve fren ayarları yapıldı şanzımana bakıldı sonuç olarak bayağı ilgilendi orada menderes abi var ücret olarak 30 ytl istedi aslında ilk bakımı ücretsiz yağ parası 15 ytl ama gerçekten herşeyle çok çok ilgileniyolar ve istediği para fazla gelmedi gözüme sonuçta ücret almayıp öyle yalandan üç beş vidasını sıkmak ta bi bakım sayılabilir ama iki teker bu ihmale gelmiyo ...
    bazı paslanmaya başlayan yerlere de pas çözücü sıktılar büyük kısmını aldı ama tam larak gitmedi pas sizdede böle bi sorun varmı bilmiyorum

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Bugün nihayet motorumu - plakasız da olsa- alabildim.Yarın plaka ruhsatta geliyor.

Hayatında mobilet bile kullanmamış biri için çok heyecanlı saatlerdi.Ufak tefek stop ettirmeler dışında iyi bile sayılırdı.Birde vitesleri karıştırıp boş vitesi bulamama kabusu yaşadımki kimsenin başına gelmez umarım.İleri geri ittire ittire boşu buldum.Yaklaşık yarım saat kadar sürdü bu çaba

Trafikte,dur-kalk da ışıklarda olursa ne olur bilmem.

İlk gün için fena diil hatta keyifliydi.

escapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C (+Keeway SL150)
    selamlar, sonunda bugün ben de keeway'lendim. neredeyse 1 haftadır plaka bekliyordum ama artık tak etti ve gittim plakasız da olsa aldım. ilk başlangıçta birkaç kere kaldıramadım motoru yerinden, boş vitesin yerini tutturamadım, debriyaj ayarı falan. bayidekiler de bana telaşlı gözlerle bakıp "cidden trafiğe çıkacak mısın" gibi şeyler sordular, kafamda kask olduğu için pek anlayamadım ne dediklerini ayıp olmamıştır umarım. neyse eve gidene kadar biraz alıştım da, daha az sorunlu kalkıyorum gibi.
    ilk iş gittim depoyu fulledim, bi gıdım benzin koymuşlar içine zor kaldırdık motoru yerinden 36 ytl tuttu chip+pin şeklinde ödedim (arabayı fullemek bu kadar keyifli ve olası değil) hafif bi buharlanma oldu göstergede, burada okuduklarıma dayanarak "normaldir" dedim geçtim.
    1 numaralı sorun aynalar; yahu kendi kolumdan başka birşey göremiyorum, biraz açınca da arka yerine yanları görüyorum az biraz. yarın ben de bi vakit olursa gidip dolanıcam sirkecide, olmazsa cuma kesin bakmam lazım çünkü bu haliyle aynalar pek bi işe yaramıyor gibi. ayrıntıları yazarım.
    Alıntı Hammer adlı üyeden alıntı
    Bugün nihayet motorumu - plakasız da olsa- alabildim.
    Bu plaka sorununa acayip gıcık oldum hem de nasıl, yahu bir haftadan beri bi plaka nasıl basılamaz ??! ruhsat falan tamam ama plaka yok bir türlü. denilen sorun şu: plaka tenekesi bitmiş, yurtdışından geliyormuş, bilmem ne gün gelmiş tenekeler basılmaya başlanmış da akşama geliyomuş plaka!!! 3 günden beri aynı sözler. bana çok saçma geldi ama yapacak bişey yok, bekliyoruz (yoksa var mı yapacak birşey? bilen varsa beri gelsin). Ayrıca bi de mont meselesi var bayiyle aramızda , neyse burayı fazla şişirmeyeyim.
    güzel yanı yok mu peki? olmaz mı artık bi motorum var ve az da olsa rüzgarı hissettim, bu herşeye değer gibi
    motoru almaya geç gittim ve hemen hava karardı haliyle, nereye koymalı bu motoru peki? bi zincir kilit almıştım apartmanın kapısına yakın bi demire bağladım hemen, öntekerden değil ama direk şaseye bağlayabildim. anaaa, üstüne ne örtücez peki?? kılıf almamışım!! nalbur kapanmadan gittim naylon aldım hemen 3 metre bi de sabuncudan çamaşır ipi. sardım sarmaladım, bişeycikler olmaz (inşallah), acemilik işte. direksiyon kilidini beceremedim ama alarmını kurdum, sabah ola hayrola, bi kapalı park yeri bulmak lazım böyle olmaz..
    bir de isim bulmak lazım, plaka 34 DL bişeybişey, DLye uygun ne olsa acaba, öneriler açığım: DeLi diyen var, DüLDüL diyen var, karaDuL, karaDaL falan da olur, başka bişey de olur ..
    motosiklet.net olmasa ben motor falan alamazdım, buradaki sıcak ortam beni de teşfik etti ve bu günleri de gördüm herkese çok teşekkür.
    arkası yarın... kalın sağlıcakla...
    murat

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bulusun bakalim ben antalyadan size selam cakiyorum ancak.

Bu arada sis lambasi takacak dostlara uyari sis lambasi 55 w lik ampulile gelmekte o ampulu cikarin ve yerine 15 w arka stop lambasi ampulu takin amac sadece isik olsun cunku orjinal ampuller akunuzu 5 dk icinde bitirir , yollarda kalirsiniz.

Bir arkadasimiz 30 ytl vermis ilk bakim icin bak soyle soyleyim eger servis ise o parayi seden isteyemez cunku isciligi zaten bu adamlar motomax a kesiyorlar ve adam soyledigine gore hic ozel bir sey yapmamis. Kizma ama kaziklandin dostum. Pek alistirma kimseye oyle her bakimda para dagitan bir tip olarak kendini. Bahsis ver ama hak edene. Ben asla servise gitmedim cunku benim motor modifiyeli ve servis bunu yapma yetkisine sahip degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Escapesus ve Hammer dostlar yeni motorlarını hayırlı ugurlu olsun..

her gecen gun sayımız artıyo gercekten.. ve bi o kadarda artacaga benziyo..
    yakında bir keeway cetesi kurulur artık.. butun SL ciler bulusup dolaşırız...
    Son çagrı bugun saat 5-6 gibi 500 bakımı için ceko35 beraber hasanpaşadaki servise gidicez bize katılmak isteyenler varmı?

Yakında ...... sallasan bi SL150 çarpıcak ))

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Bulusun bakalim ben antalyadan size selam cakiyorum ancak.

Bu arada sis lambasi takacak dostlara uyari sis lambasi 55 w lik ampulile gelmekte o ampulu cikarin ve yerine 15 w arka stop lambasi ampulu takin amac sadece isik olsun cunku orjinal ampuller akunuzu 5 dk icinde bitirir , yollarda kalirsiniz.

Bir arkadasimiz 30 ytl vermis ilk bakim icin bak soyle soyleyim eger servis ise o parayi seden isteyemez cunku isciligi zaten bu adamlar motomax a kesiyorlar ve adam soyledigine gore hic ozel bir sey yapmamis. Kizma ama kaziklandin dostum. Pek alistirma kimseye oyle her bakimda para dagitan bir tip olarak kendini. Bahsis ver ama hak edene. Ben asla servise gitmedim cunku benim motor modifiyeli ve servis bunu yapma yetkisine sahip degil.
    ceko35 bak adam dogru soyluyor ılk bakımda ıscılık alnmazmıs sadece yağ parası verılıyormus biz 30 ytl verip kerizlenmeyelim.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    arkadaşlar hafta sonu sirkecideydim orada motomax bayisi var adama sl150 var diyince ayna mı lazım dedi?
    şaşırdım ama belli etmedim, 12 ytl dediler ayna için çok kaliteli bişey değil ama iş görürü yanlız aynanın takılacağı yerlere diş açtırmak gerekiyor kendi ayunalarının geçtiği yer küçük bu yan sanayi aynalar biraz geniş, geçeceği yerde plastik zaten, ben almadım çünkü üzerindeki aynalar daha hoş görünümlü ama bildiğiniz gibi sadece kollarımı gösteriyor arkayı görmek mümküd değil,
    arkadaşlar benim sl150 daha 100 km de ama 65-70 km yi geçemiyorum bu normalmidir. yoksa bi problem mi var

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Obkavi selam,
    Ayna için Sirkecide'ki diğer motorculara baktınmı?
    Ben de gideceğim yoksa boşa gitmeyim. Ayna işini acil çözmek lazım.
    Sonunda SL için ben ayna üretimine başlayıp diğerleri uyanmadan köşe olacağım
    Benim motor da 100 km de ve ben 4000 devirin üzerini zorlamıyorum. Hal böyle olunca rodaj süresince 50-60 km.lerde gidiyorum. Sende 500 km zorlama derim.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar hafta sonu sirkecideydim orada motomax bayisi var adama sl150 var diyince ayna mı lazım dedi?
    şaşırdım ama belli etmedim, 12 ytl dediler ayna için çok kaliteli bişey değil ama iş görürü yanlız aynanın takılacağı yerlere diş açtırmak gerekiyor kendi ayunalarının geçtiği yer küçük bu yan sanayi aynalar biraz geniş, geçeceği yerde plastik zaten, ben almadım çünkü üzerindeki aynalar daha hoş görünümlü ama bildiğiniz gibi sadece kollarımı gösteriyor arkayı görmek mümküd değil,
    arkadaşlar benim sl150 daha 100 km de ama 65-70 km yi geçemiyorum bu normalmidir. yoksa bi problem mi var
    65-70 geçmemesi normal değil ben 110 gordum duz yollda ama kısa bı surelıgıne malum rodajdayım yaptığım çok doğru değil ama dayamadım ) bıde tırstım ondan 65-70 gemiyorsan mutlaka jikle ortadır en aşağı al o zaman rahat geçer eğer jikle aşagıdaysa bi baktır motora bide aynalara tamer adlı arkadas bı aparat taktırmıs malum kendı aynası cok guzel onu koseye atıp yerıne baskasını almaya ıcım elvermıyor tamerden ogrenmek lazım ama forumlarda yok telını falan bılen yokmu.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Obkavi selam,
    Ayna için Sirkecide'ki diğer motorculara baktınmı?
    Ben de gideceğim yoksa boşa gitmeyim. Ayna işini acil çözmek lazım.
    Sonunda SL için ben ayna üretimine başlayıp diğerleri uyanmadan köşe olacağım
    Benim motor da 100 km de ve ben 4000 devirin üzerini zorlamıyorum. Hal böyle olunca rodaj süresince 50-60 km.lerde gidiyorum. Sende 500 km zorlama derim.
    ya 4000 devrin uzerını zorlamadan nasıl gıdyorsunuz zaten gaza hafıf elını deyınce 4500 oluyor ben 5000-6000 arası değiştirmeye özen gösteriyorum ya anlamadıgım bu rodaj komık cok eskıde kaldı boyle seyler artık rodaj dıye bısey kalmadıydı motorda neden hala var

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    motor yagı cok onemli..castrol magnatec almayı dusunuyorum aslında ama tamamen motoryagları uzerine branşlaşmış yağ markalarından da tercih edebilirim. sonucta cok yuksek devirler cevirmiycez.. 90-100 lerde tın tın gidicez gezicez işte yaa.. nolucak yani buyutulucek bisey yok...
    ceko dostum bu noktada biraz yanılıyorsun... senin tın tın dediğin hızlarda bizim motorlar 6500-7000 devirlere ulaşıyor en sakin halinde bile 5000 devirdesin ... araba dediğin normalde 3000 devir civarında çalışıp nadiren 5000 yada üstü devirleri görür... Haliyle araba yağı bir motorda standart kullanımda dahi motorsiklet yağlarına göre özelliklerini cabuk kaybeder... Ha ama Mobil 1 gibi yüksek performans yağları koyacaksan ayrı ki onlarda oldukca pahalı... Seçim senin ...

Ayrıca yazılanlardan anladığım kadarı ile hasanpaşadaki motor servisi aslında motomax yetkili servisi olmayabilir haliyle sizden ücret alıyor olabilir... ilk bakıma gittiğinizde size verilen kırmızı dosyayıda yanınızda götürüp yetkili servisi kaşe ve imza attırıyorsunuz ... özellikle garanti devamı icin bu şart... yetkisiz servis mudahelesinden dolayı oluşacak sorunları garantiye almıyor markalar... dikkat edin...

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    65-70 geçmemesi normal değil ben 110 gordum duz yollda ama kısa bı surelıgıne malum rodajdayım yaptığım çok doğru değil ama dayamadım ) bıde tırstım ondan 65-70 gemiyorsan mutlaka jikle ortadır en aşağı al o zaman rahat geçer eğer jikle aşagıdaysa bi baktır motora bide aynalara tamer adlı arkadas bı aparat taktırmıs malum kendı aynası cok guzel onu koseye atıp yerıne baskasını almaya ıcım elvermıyor tamerden ogrenmek lazım ama forumlarda yok telını falan bılen yokmu.
    jikleyi artık doğru kullanıyorum en aşağıda ama yinede 60-70 o aralarda 5000 deviri gemmemeye çalışıyorum geçen gece düz bi yol buldum basalım dedim olmadı rodaj denen saçmalık ta bu heralde artık arabalarda (diesel, benjinli) rodaj diye bişey klamadı bu işi anlayamadım gitti
    birde servis arayan arkadaşlar bu gömztepe libadiye tarafındaki servisin adı petsa bu benzin istasyonunun yanındaki ben motoru ordan aldım pek anlamıyolar bu işten beni çok uğraştırdılar, ayrıca ayna soran arkadaşsirkecideki heryere girdim dediğim gibi 12-15 ytl arası uyduruk aynalar ama diş açrıtmak gerekiyor onuda sirkecide yapamıyolar

Motosikleti
    Tabanvay

rodajjj....

arkadaşlar ben bu rodaj işini halen anlamış değilim
    motorlar sonuçta fabrikada çalıştırılıp ondan sorna bizim elimize ulaşıyor..
    rodaj muhabbetine inanmayanlardan biride benim... bende hussar 125 vardı daha bugun sattim bende bu ay sonunda superlight 150 alacağım

ama rodaj konusunda serviste çalışan bi arkadaşla görüştüm (motomax servisi değil) motoru köreltiyorlar sonra motor gitmiyo diye geliyorlar dedi walla ne kadarı doğru tartışılır ama ben hussarda hiç rodajmış bilmemneymiş yapmadım... aldım ve bastım gaza 1 sene oldu halen motorda tık yok

siz ne düşünüyorsunuz ? ? ?

birde motomax fiyatları arttırmayacak deniliyor resmi bi açıklama yok ama inşallah öyle olur

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Ya aynaya takılan aparatı tamer kardes bılıyordu foruma gırsede nerde yaptırdı ogrensek yada bılen bırı yokmu yol gostersın bize???
    Arkadaslar ayna isi tamamadir.Orjinal aynalarin daha uzun olanlarini yaptirdim.fotograflarini koyucam,bilgi almak isteyenler bana mail atsinlar.

msn tamer_kara@hotmail.com

rebet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight
    zerda 3000;
    Dostum hakliymissin,jiglenin yerlerini karistirmisim.Simdi en asagida ve bastigim zaman hic tutukluk yapmiyor.Yanliz anahtar konusu ayni,dedigin gibi yagladim fakat yine donmuyor saga sola..C.tesi gunu servise gidicem anahtar ve benzin gostergesi icin,issalla buyuk is cikarmazlar..Bir de zincir biraz bol sanirim.Daha 110 km'deyim .Siktirmak icin 500'u bekliim mi? Yoksa gitmisken bollugu alsinlar mi?

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    rebet arkadaşım böyle ufak şeyler için servise gitmek yazık günahtır bir zinciri gerdirmek için arka lastiği tutan somunu gevşet sonra arkaya doğru borunun içine giren bir aparat var ondaki vidaları biraz sık ama çok değil zincir 1.5 cm ensiyecek kadar sora lastiği tutan büyük somunu sık hepsi bu kadar yani bunu yapmak içinde servise gitmeye gerek yok 3 dakikada kendin ayarlıya bilirsin ben hep kendim ayarlıyorum ve hiçbir sorun cıkmadı zaten usta tüyoları vardı 1.5 cm esneme payı kalsın dedi o kadar ...

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    arkadaşlar zincirleri daha önce sıktırdım ve bi süre sonra tekrar gevşemiş ...

ayrıca aynaları değiştirdim önce bizim orjinal aynarlı uzattık bi tornacıda uzun bi demir koydu görüş düzeldi ama motora pek gitmedi o yuzden değiştirdik komple bi ayna taktırdık oldu ama 80 i geçince sağ ayna titriyor ve sanki 3 boyutlu gibi bi görüntü veriyor bu yuzden sağ tarafı pek göremiyroum

ayrıca ehliyetimide aldım ))) yaşasınnn polis çeviricek diye korkmadan gezebilmek süper

bide egzosuz deldirdim inanılmaz zevkli arkadaşlar yolda kafasını çevirip bakanlar çok arttı diyebilirm yakında ufak bi video ve bi kaç resim koyucam

sesi sizde duyun kararınızı verin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler