Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Guclu_karayel ... valla dostum maceralarını su gibi okuyorum guzel oluyo devam devam.. ama dikkat et ehliyetsiz trafikte cok dolanma, gercekten cezası büyük ...

motorlarını yeni alan arkadaslar hepinize hayırlı ugurlu olsun kazasız sürmek nasip etsin Allah...

Pendik civarlarında oturan arkadaşlarla sık sık buluşmak isterim.. Gehgeh dostum seninle dostum motor parçaları hakkında konuşmak fikir alışverişi yapmak isterim.
    Ayrıca diger dostlarlada pendik, maltepe sahilde buluşup uygun olan yerlerde antrenman yapmak, buluşmalar yapmak isterim...
    bu iş için maltepe sahildeki bowling alanı veya biraz daha ilersindeki kültür merkezi alanı olabilir diye duşunuyorum..

ben sabiha gökcen havaalanındayım dostlar. yakında 500 bakımım olucak ama öncesinde hafta sonları buluşalım diyorum...

ilgilenenler cep numaramdan yada iş numaramdan bana ulaşsınlar... çekinmeyin hiç dostlar.. görüşmek üzere...

cenk
    iş :216-585 55 93
    cep:542-541 13 93
    KSK FOREVER ... 35½

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    escapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C (+Keeway SL150)
    Alıntı stratejii adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar yok mu bu konuda bişi söyleyecek olan ????????
    stratejii´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşalar bişi soracağım. ben 2 gün önce sl 150 mi aldım.
    plakası daha çıkmamıştı onu bekliyorum. fakat ben motoru teslim alırken bana hiç bir şey vermediler. ne garanti belgesi ne servis ile ilgili her hangi bir şey
    yani o anki heyecanla anahtarları aldık çıktık.
    sizler motorunuzu alırken size her hangi bir şey verdiler mi anahtardan başka
    kandırıldığımı düşünüyorum :(
    selamlar,
    dün ben de aynı yerden alıcaktım sl150mi, öyle demişlerdi. bindir heyecanla 5 arkadaş toplandık gidiyoruz, bi telefon ettim geliyoruz falan diye. cevap: plaka hazır değil bekliyoruz. az önce yine konuştum, yine aynı cevap. moral sıfır heves sıfır! bu plaka çıkarmak o kadar zormu yav, strateji de alamamış 2-3 gündür bi plaka. dediklerine 20-30 motorun plaka bekliyomuş hiç bi ağırlığı yok mu bu dükkanın yav? bunlar merak uyandırdı doğrusu. bi de belge olayı, bi unutma olmuştur umarım, benim başıma gelsin istemem doğrusu.
    bilgisi olan varsa beri gele, tşkkr

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Dostlar 3200 km ve basladik ilk sorunlarimizi yasamaya.

Benzin gostergesindeki buharlasma dun itibari ile sona erdi tabiki sevincim kursagimda kalmasi saniyeler surdu. Cunku samandiram arizalandi ve ibre dibe vurdu bende benzinim bitti zanedip 10 ytl lik benzin aldim benzincide motorun uzerinde garip hareketler yaparak tepindim belki samandiram atar diye olmadi herkez bana ters ters bakti deli bu herhalde diye, bu hafta tamire aynen.

Surekli ampul patlatiyorum rolem cok kotu duzensizlik var onu degistirecem 25 ytl mis. O zamanda sislambalarini takacam. Tuzemen dedigini aklimda tutatacam cok saol. O yuzden Gidona yada gizli bir yere extra dugme yaparim sis lambalari icin.

Sisy bari buldum Kanuni seyhanin ki oluyor ve 25 ytl yastik ve apartlar 20 ytl demir kesimi ve kromlama.Haftaya bu isleride haletmeyi deniyecem acikcasi.
    Yinde motor iyi gidiyor yanliz son iki gundur millet sapiklasti kirmizida gecenler ters istikamte donenler , bakmadan sollayanlar beni buluyor.40 km/h gecemez oldum korkudan.Biri bana vodoo buyusumu yapti nedir.Herkeze kazasiz belasiz surusler
    Benzin göstergesindeki buharlasma nasıl gitti? Sissybar olayını nerden halledıcen bende istiyorumda yaptırıcagın yer neresı herhangı kanunı satan bı yere sorunca oluyormu verıyorlarmı?

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5

paylaşım

merhaba dostlar
    uzun zamandır forumu takip ediyorum. izmirli bir superlight sahibi olarak biraz bilgi paylaşımı yapayım istedim. 800 km yi devirdim. motor genel olarak şu ana kadar sorun çıkarmadı. metal sesi bende de var. debriyaj elciğinden, aynalardan geliyordu ilk başlarda onları fixledim fakat ses hala geliyor. araştırmalarım sürüyor bu konuyla ilgili. benim asıl canımı sıkan ön camın açısı. izmiir gibi rüzgarı zaman zaman kuvvetli esen bir şehirde ön cam çok fazla rüzgar tutuyor. sanki camı biraz daha sürücüye çekmek lazım. çok dik duruyor. açıyı küçükterek tutulmayı azaltabiliriz sanırım ama biraz kesme işi gerektiriyor. vites geçişleri iyi ama bazılarının da dediği gibi debriyajdayken 1 e düşürdüğümde benden de ses geliyor. sanırım parçalar daha tam oturmadı. virajlarda çok savrulma vardı ama amortisör ayarlarıyla oynayarak onu biraz giderdim. Amortisörleri (ön) sertleştirmek çözüm ama biraz konfordan ödün veriyorsunuz. bir depo ile(yedek hariç) 490 km yol yaptım.
    neyse şimdilik benden bukadar.

madmagic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv250

merhaba arkadaşlar

selam herkese bugün gittim ve sonunda bi anlık kararla ötv ye de tutulmadan aldım sl150 yi
    ama açıkçası aklımda sorular var ben resimde gördüğünüz tigerı kullanıyordum lakin babamın oldugu için ve antalya ya yollamadıgı için almak durumunda kaldım benzin göstergesindeki buharlaşmayı sorucam size nasıl hallediyosunuz??bi de hakkaten acaba adi bişi mi bu motor diye düşünüyorum sonra da salla gitsin diorum ama gene de sizin sorunları okuyunca bi sıkıntı giriyo içime
    çünkü o metalik ses benim motordan da gelio rahatsız edici işi deil ama gelio işte bi de daha 35 km falan yaptım hiç açılmadı motor yani zaten geçmiyorum 4500 deviri ama bazen dalgınlıkla gecersem bile zorlanıo alet 6 binde zorlandıgını farkettim sanki karbiratör tıkanır ya arabada öle bi ses gelio sanırım bu yeniliğinden kaynaklanıyo parçalarını tek tek inceledim kanuni tigerdan daha kalitesiz deil ama tigerın gücüyle kıyaslanmaz tabiyki yarın sissy bar taktıracam bi de arkadaslar size bi tavsiye gecenlerde tigerla gidiyorum mecburen yarım kask taktım cenesiz ve arı girdi içeri
    hızım 110 civarıydı ben arı carptı gecti sandım ama kulagımın altında kalmıs elimle atmaya calısırken soktu sonra duruncaya kadar bi daha soktu siz siz olun yarım kask takmayın yaklaşık 10 senedir motor kullanıyorum bu kadar gerildiğimi ve düşmeye yaklaştığımı hatırlamıyorum gerçekten çeneli kask kullanın hep bu arada bende plaka bekliorum bana da en ufak bi belge vermediler yarın gidicem isticem

guclu_karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150
    Gün 4
    Keeway SL 150 (Karayel)

Saol "ceko35" kardeş elimden geldiğince yaşadıklarımı aktarmaya çalışıyorum eğer olursa hatamız afola... Birde bana sorun bugün 4.gün ve bende ehliyet yok trafikçilere bakmaktan kollamaktan onları ya düşücem ya kazaa yapıcam yahu şu motorsiklet kullanıcısı camiamızın hızına yetişemeyen devletlü yetkülülerine şu sınavları ayda bir yapsanızda bizde kuralları çiğnemesek rahat rahat motorumuzla baş başa keyif sürsek olmazmı olmaazzzzzzzzz arkadaş olmaz keyif sürmek neyine seninnn hapis cezasıydı para cezasıydı yahuuu işte motor işte ehliyet yok istemezükçülerden değilizki valla Şubat itibariyle kursuma yazıldım pratik derslerimi aldım teorik derslerimi aldım inanın küçücük bütçemlede 450 ytl ye yakın harcadım hala sınav olucaz ne zaman bu ayın 22sinde eh sonra ne olacak mayısın 25 inde pratik eh be güzel kardeşim hazirana da ancak A2 almış olucam yani motrcumu aldıktan 5 ay sonra el insaf yahu işte buna ben derimki ehliyet işkencesi hemde katmerlisinden....

Ne dertliymişim akşam akşam daha 4. günüme başlayamadım artık daha bir güvenli daha bir neşeli gittim karayelimin başına nede güzel nede karizma motorum var nazar boncuğumu taksak aceba kem gözlere şışşşşşşşşşşş diye.......

Atladık Atımıza off pardon sevgili karayele bu arada benim plakada 34 AT 7047 eh birde bilindik üçleme gelir hepimizin aklına dimiii şimdi söylemiyim burda siz tahmin edin artık evett trafik şubemiz bize bunu uygun görmüş boynumuz kıldan inceee dostlar,

Yahu bugün ne uzattıkça uzatıyorum atladık karayee bu arada birde rüzgar gözlüü taktık bu sefer eh nede olsa deneyimlerden derslerimizi aldıkya rüzgardan ağlamaktan dolayı karizmamızı kaybetmeyelim..... Yahu nede olsa bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp hemen kınamayın şu acemi dostunuzu...

Çıktık otoparkatan beşiktaşın içine ufaktan ufaktan ıhlamur dere caddesine çıkıpda hafiften hızımı kesip şöyle kalabalık içinde gösterelim dimi kendimizi herkesler çarşıdaki nede güzel motor nede karizma desinler ( başımıza kask yağacak ) desinler demesinede sana sormazlarmı bire acemi daha 4. gün olmuş hava atacağım diye çarşının ortasından ufaktan ufaktan yollanıyorsun dur bakalım sorarlar arkadaşlar sorarlar hemde nasıl sorarlar.....

Neyse ben kaptırdım kendimi ufaktan ufaktan birinci vitesde baktım önde scooter lı bir bayan ( şimdi başımız bağlıda olsa holta bir bayan ama belli benim gibi acemi sanırım 2 günlük oda ) neyse ben arkasından giderken giderken trafikte var hani yanından geçip birde sessizinden kornama selam mahiyetinde basınca eh bir güzel oldu hanii..

Karizma 100 de 1500 hani derken önümdeki araba trafikte durdu eh bende haliyle birinci vitesde durdum yahu elim debriyajda ama hani arkamda scooterlı bayan hatta hemen yanımda olan oldu araba hareket edince birden kavarmayı yakalayamayıpda motorum stop etmezmi hehe yahu işte bahtsız acemi sürücü böyle olurmuş arkadan gelen bir kurye arkadaşda hoopp arabanın yanından fırlayıp önlere geçmezmi ehe işte karizma falan kalmadı binbir parça yerlerde...

Yaa işte boşuna dememişler ne bilmediğini bilirsen eğer erdemli adamlardan sayılırsın diye kardeşim tamam bugünden sonra bende neyi bilmediğimi cümle alemlere itiraf ediyorum acemiyim arkadaşlar acemi öğreniyorum çabalıyorum olucak inşallah ümidimi kesmedim daha neyse sözü uzatmadan tabii trafik açılır açılmaz olay mahallinden inceden inceden terki diyar etmeyi başardım dedim ki içimden bu moral bozukluğuyla bebek yapılırmı yapılır be dostlar şunun şurasında daha 90 km bile yapmamışız eh istikamet yine bebek ...

Git git bitmiyor saolsun yolda mtorcu dostların korna sesleri cesaretimize cesaret katıyor derken vitesden vitese yine 60 km bölüsünden saate ulaştı bizim karayel bu sefer gözümde rüzgar gözlüğü var ağlamaklı olmadın anlayacağınız olmadım olmamasına ama bu dediğim saatte 18.00 - 19.00 arası hafiften hava ışıksız kalmakta nede olsa mısırlıların Ra dedikleri tanrı varya hani güneş yahu güneş terki diyarda gözümde siyah camlı rüzgarlıkla hani daha çok lehimci hamza ustaya dönmüşüm tam ironiki ne demeli boşverin dostlar birşey demeyin.....

Eh gidipte o saatlerde boğaz trafiğini bilen bilir arabaların aralarından sıyrılıpta eski bir reklamdaki gibi 10 yüz milyon arabayı arkada bırakınca her türlü olaya rağmen keyifle dedimki kendi kendime motor eklenmiş bisikleti icat eden meraklı mücit kardeşim iyi yapmışsın hemde ne iyi....

New Hampshire, 1823 doğumlu sevgili motorcu kardeşim Sylvester Roper Amerikanların birbiriyle didiştiği Harley'den önceki bir çağda route 56 daha bozkır olduğu dönemde buhar gücüyle işleyen 1868 model chooper yaptınya helal olsun be kardeş bak bugün macar firmanın çinden ithal parçalarıyla yaptığı yakışıklı keeway SL 150'imle vın vın arabaların arasından geçipte yağmur serpiştirirken evime varıyorumya sana bir bira ısmarlamayan bu acemi sürücünün vitesi geçmesin işte söyledim hanii.

Bu arada dostlar şaka falan ama vitesler arasında hala geçişlerde garip bir ses kulağımın içinde zonk da zonk ediyor nedendir bu bilen duyan varmıdır yoksa benim gayipten sesler duymaya başlayan bünyem güzel bir 250 cc terapisinemi ihtiyaç duymaktadır .....

Aman arkadaşlar yarın cumartesi istanbul semaları yağmurluymuş aman derim kapalı damın altında olmayan motorlarımıza branda geripte yağmurdan çamurdan esirgemeyi unutmayın derimmmm...

Sağlıcakla aman yollarda bir garip keeway SL 150' sahibi görüpte kornasına basmayan kalmasın

Sevgiler - saygılar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Biri sormus nasil halletim diye buharlasmayi gostergede halletmedim o kendi kendini halleti acikcasi. Bozuldu gitti pazartesi servisine goturecem.Degistirsinler diye.Keske elektrikli samandra olmasaymis boylece asla bozulmazdi ama ne ise.Bu arada su yandaki aku ve hava filtresi kapaklari cok narin surekli kiriliyor ben yaptiriyorum onlar kiriliyor.Oraya bir formul bulmak lazim. Sisybar a gelince Kanuni seyhan 250 cc modeli var onun parcalari bize uyuyor gidin alin derim gayet te hos ve kibar.
    Motoru kasilan bir dostum vardi jikleyi kontrol et ve subap ayari yaptir. Antalyada oldugun icin Nebiogullarina gitmek zorunda kalacaksin , benden sana tavsiye pek girme oraya bes para etmiyor ne ilgileri ne yaptiklari ama sen bilirsin.Satana kadar sen taniyorlar sattiktan sonra seni basindan salmaya bakiyorlar.

Ok arkadaslar sis lambalarini taktim sisybar takamadim vakitsizlikten ama oda olacak yakinda. Sis lambalarina ayri bir dugme yaptirdim pek acmiyorum akuye asilmasin diye belki bir ara gider ayri bir aku alirim ona.Iste baglanti sistemi ve dugmesinin yeri toplam mailiyet 40 ytl.

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

madmagic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv250

zeda3000

zeda kardeşim nebioğullarına bugün gidecem bakıcam dediklerin dorudur muhtemelen ben cok ii tanımıyorum.Ama ne yazıkki taicaret böle bu memlkette zeda senin de uygun oldugun bi gün bulusalım dolasalım derim ne dersin gokhancakir_07@hotmail.com butun sl150 ci arkdasları msne beklerim

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar yazmayı unuttum ben bu arada ben motorun subap ları ile oynadik iticileri ile oynadik on disliyi ufaltik.Motorda cekis yukseldi son hiz dustu tabiki. Devirli vites degistirmeseniz motor 90 kaliyor. Devirli ile 100 km/h yapiyor. Ama cekis cok iyi hic bayilmiyor. Rampada ozelikle guc kaybi yok. Simdi 1500 km boyle gidecekmisim sonra motor alisinca arka disli yide degistirecekmisiz.Boylece son hiz biraz artacak sanirim. Hava filtresine bir ust kilif ekleme yaptik cunku cok fazla hava geldigini ve basincin dustugunu tespit ettik.Sislambarinda ki olay su uzun yolda yakin suratli giden motor kendini iyi sarj eder sehir icinde akuye daha cok yuklenirsiniz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150

allah korusun ağzımdan yel alsın ama...

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Dostlar yazmayı unuttum ben bu arada ben motorun subap ları ile oynadik iticileri ile oynadik on disliyi ufaltik.Motorda cekis yukseldi son hiz dustu tabiki. Devirli vites degistirmeseniz motor 90 kaliyor. Devirli ile 100 km/h yapiyor. Ama cekis cok iyi hic bayilmiyor. Rampada ozelikle guc kaybi yok. Simdi 1500 km boyle gidecekmisim sonra motor alisinca arka disli yide degistirecekmisiz.Boylece son hiz biraz artacak sanirim. Hava filtresine bir ust kilif ekleme yaptik cunku cok fazla hava geldigini ve basincin dustugunu tespit ettik.Sislambarinda ki olay su uzun yolda yakin suratli giden motor kendini iyi sarj eder sehir icinde akuye daha cok yuklenirsiniz.
    zeda kardeş benim bir mühendis arkadaşım var mucit macit akşama kadar forumlarda dolaşıp bilgisayarlara nasıl performans kazandırılır işlemci nasıl overlock yapılır diye kafasında zerre saç kalmayan bir arkadaştır kendisi...
    ama her süper overlocktan sonra nedendir bilmem şansını çok zorlamaktan mı ne makineyi en azından formatlamak zorunda kalır, sonrada gider yeni makine toplatır

bilmem anlatabiliyor muyum kızım sana söylüyorum gelinim sen anla şeklinde

sonuçta 150 cc bir çinli kardeşten bahsediyoruz, paranı sakla biraz da sonra daha sağlam bir makine al,

mesela ben bir honda vf750 (magna) kullandım, ama büyük gelir diye tırsıp almadığım için kaçırdım, (8.500 YTL idi) o makine ile karşılaştırılınca samimi konuşmak gerekirse bu makinenin esamesi kalmaz

zevkini al sonrada başka bir hevesli kardeşe sat, ya da ben öyle düşünüyorum
    kolay gelsin inşallah haklı çıkmam....

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Usta motorculara sesleniyorum şu anda 1800 km deyim ve aklımda bir kaç soru var ...
    1- N4 Ampül taktırmak istedim ama usta dediki aküyü çok cabuk yersin akünün ömrü kısalır '' Peki ben bu gece lambası gibi farlarlamı dolaşacam ''
    2- Egzosu açtırmak için araştırma yaptım Denildiki Motor çok bağırır sadece egzosu açtırısan çekişi düşer ama koplme bir değişim yaparsan o zaman faydalı olur epey bir parca söyledi bunları bunları bunları değiştirirsen o zaman olur dedim.
    4- motorun rodajını dayet sağlıklı tamamladım ama şu anda 90 km/h ı zar zor görüyorum ne yaptıysam ne ettiysem hızı dahada arttıramadım '' Neden olabilir ''

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Herkese merhabalar

Herkese merhaba,

Bu formun gaza getirişlerininde önemli katkısı ile bende 24 Martta SL150 mi teslim aldım ve yollara düştüm bugün itibari ile motorum 1190km de ... Motoru görünce çok hoşuna giden kardeşimede bir tane aldık ve ailecek SL150 li olduk diyebilirim ...

Bunca km de zincirimin gevşemesi ve kısa bir süre önce yanmaktan vazgecen benzin gösterge ışığım dışında bir sorunum olmadı... Yada en azından ben öyle sanıyordum ama formda arkadaşların yazdıklarını okudukca bir aksilik olduğunu düşünmeye başladım... Zira benim motor ortalamada 3.6LT tüketiyor yani bir depo ile 400km yi görmem mümkün olmadı...

Rodaj bittiğinde 5nci vitesde 5200 devirde 70km hıza çıkıyordu boyum 1.89 kilom 110 olmasına rağmen düzde 115km ye 8700 devirde çıkabildim. 100-105 e zaten rahatca çıkabiliyor... 150cc bir motordan aldığım bu değerler beni mutlu etmeye yetti ... Ben şehir ici trafiğinde hareket kabiliyeti olan rahat bir gezi motoru arıyordum ve SL150 den bu konuda fazlası ile memnunum... daha önceki 2 motorum kawasaki ZZR-250 idi, onların ivmelenme ve çekişini elbette bundan bekleyerek haksızlık etmek istemiyorum ama bazen ihtiyac duyup aramadığımı söylersemde yalan olur ... Neden mi ZZR-250 den vazgectim... Beyni arızalandı ve orjinali icin 700€ istedi kawasaki distb... 95 model motorun kendisini satsam edecek değerin yarıya yakınını sadece beyni icin istediklerinde sinirlendim ve o haliyle sattım gitti... Neyse bu eski hikaye...

Ben motoru Motovizyon Soner sayesinde sisybar ı ile beraber aldım... Yapan arkadaşın ellerine sağlık gayet iyi bir işciliği var ve SL150 icin yapıldığından klasik sorunu yaşamıyorum (tüm SL150 lilerin sorunu olan yük koyunca cantaların zamanla uclardan deforme olma olayı) zira montajda çantayı icerden tutan metal parca cantanın bir ucundan diğer ucuna tam oturuyor haliyle ne kadar yük koyarsanız koyun cantalarda bir deforme olmuyor... Tüm arkadaşlara sisy olsun olmasın ic metal parcayı yeterli uzunlukta bir parca ile değiştirmelerini tavsiye ederim...

Yarın yağmur olmassa motoru servise götürüp bujisini NGK ile değiştirmek benzin gösterge ışığını yanar hale getirmek gibi bazı düsüncelerim var... Birde fırsat bulup bir türlü değiştiremediğim şu işkence aynaları değiştireceğim arkadan yandan geleni adam gibi görememek yüzünden bir iki sıkıntı yaşadım trafikte daha fazlasına hich gerek yok ...

İş yerim Maltepede evim Bostancıda ... Acemi yakın arkadaşlara bende yardımcı olmaya çalışırım... Acemi olmayan arkadaşlarlada kısa zamanda bir araya gelmek dileği ile...

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Merhaba..

Arkadaşlar selamlar.. Bende artık Keeway sl150 sahibi oldum.. salı yada çarş. teslim alıyorum.. 91 SAyfayı teker teker okudum ve 70 tane madde çıkardım motorumla ilgili işe yarayabilecek.. Hepinize çok çok teşekkkür ediyorum değerli bilgileriniz için. 0'dan başlayacağım.. 22'sinde B, TEmmuz'da da A2 alıyorum.. Bostancı'da oturmaktayım.. Buralara yakın olan arkadaşlarla görüşmek isterim.. Ehliyetsiz nerelerde kullanabilirim pratik için bana yardımcı olursanız sevinirim. Sorulacak çok soru var eminim ama henüz kullanmaya başlamadım bir başlayalım hayırlısıyla sorularımızı da yönelteceğiz tabi naçizane.. Benim en büyük derdim motoru nereye bırakacağım onu düşünmekteyim.. Gittim en pahalı kiliti aldım asla kesemezler falan diyorlar ama bilmiyorum.. Branda aldım bide atıvericem üstüne.. Bahçede durucak.. Baktım olmuyor bir şekilde garaj falan yaptıracağım demircide.. Fikirlere açığım.. Şimdilik bu kadar.. Toplanalım gezelim coşalım arkadaşlar.. Bu arada boyum 196 Motor haliyle ağlıyor altımda ama yinede fena durmadı birtek dönüşlerde elçilik değiyor dizime açmak zorunda kalıyorum.. Neyse idare edicez artık.. Hele bir öğrenelim zaten hysoung'a terfi edeceğiz inşallah.. Herkese sevgiler saygılar..

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı csunlu adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar selamlar.. Bende artık Keeway sl150 sahibi oldum.. salı yada çarş. teslim alıyorum.. 91 SAyfayı teker teker okudum ve 70 tane madde çıkardım motorumla ilgili işe yarayabilecek.. Hepinize çok çok teşekkkür ediyorum değerli bilgileriniz için. 0'dan başlayacağım.. 22'sinde B, TEmmuz'da da A2 alıyorum.. Bostancı'da oturmaktayım.. Buralara yakın olan arkadaşlarla görüşmek isterim.. Ehliyetsiz nerelerde kullanabilirim pratik için bana yardımcı olursanız sevinirim. Sorulacak çok soru var eminim ama henüz kullanmaya başlamadım bir başlayalım hayırlısıyla sorularımızı da yönelteceğiz tabi naçizane.. Benim en büyük derdim motoru nereye bırakacağım onu düşünmekteyim.. Gittim en pahalı kiliti aldım asla kesemezler falan diyorlar ama bilmiyorum.. Branda aldım bide atıvericem üstüne.. Bahçede durucak.. Baktım olmuyor bir şekilde garaj falan yaptıracağım demircide.. Fikirlere açığım.. Şimdilik bu kadar.. Toplanalım gezelim coşalım arkadaşlar.. Bu arada boyum 196 Motor haliyle ağlıyor altımda ama yinede fena durmadı birtek dönüşlerde elçilik değiyor dizime açmak zorunda kalıyorum.. Neyse idare edicez artık.. Hele bir öğrenelim zaten hysoung'a terfi edeceğiz inşallah.. Herkese sevgiler saygılar..
    Arkadaşım sağlam bi kilit al onla arka kastıgı bagla bı tanede dısk kılıdı al onlada on dıske tak brandayıda ustune ort zaten alarmıda var dıreksıyonuda kılıtle ben oyle yapıyorum hepsini usunmeden acıp alarmı calıstırmadan motoru alırlarsa yuh derım helal olsun derim alsın gıtsınler valla o kadar cabadan sonra hakederlerl))))

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm ben eksozu actım motorun cekişinde bir şey kaybetmedi tabi sesi duymak icin daha cok gazlıyorum ozaman da daha önce 30 milyona 450km yapmıştım şimdi 400km de rezerveye indim eksozu ayarlı acarsanız fazla bağırmaz tamamen boşaltınca cok bağırır arkadaşlar.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Kardeşim keeway sl150 orjinal sisybarı yok o yuzden baska markalara bakıp uyan varsa onu takıcan yada kendı ımkanlarınla yaptırıcan su an motovizyon bi tane yaptırmıs satıyor ama pahalı geldı bana 200 ytl cidden fazla bi para

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar simdi size hayatinizda duyamiyacaginiz bir seyi anlatacam Superlightin en ucuk arizasi benim basima geldi
    Bir haftadir benzin gostergem gostermiyor ve arizaliydi pazar gunu bitirdim depoyu bilerek 3 gidim benzin ile gittik 10 ytl lik benzin aldim giderken benzin deposundan pingpong sesi geliyordu anlamadim ne oldugunu o an ama suphelendim. Servise gittik pazartesi benzin deposunu parcaladilar.(Artik bunuda ogrendim). Depoyu bosaltirken hoop diye siyah bir top geldi icinden. Samandram dagilmis kimse nasil oldugunu anlamadi ama samandra cubugundan ayrilmis. Yapistirmalar kaynaklar ile yaptik oldu bitti. Bu da bir tecrube olarak bizim listeye girdi.

Diger bir konu sis lambarina dikkat 55W agir geliyor yakmayin yada dusuk Watt li ampul takin.

Bir arkadasta demis aman dikkat bu superlight elinde kalir. Dostum 650 cc aleti her kez ucurur.Ben zoru sectim. ve gayet memnunum ben tecrube yapiyorum ve bilincli yapiyorum. Cok sukur yolda hic kalmadim.Merak etmeyin motorum cok iyi servis bile sasirdi .

guclu_karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150

Sariyer - Beşiktaş

hayırlı olsun "canerthereal" kazasız sorunsuz. Bugün 210 km oldu benim makina sariyere kadar sahilden ufaktan ufaktan gitmek bayağı yorucu oluyor arkadaşlar ama bir o kadarda zevkli şöyle havalar biraz daha ısınırsa daha da güzel olacak insanın içi içine sığmıyor yanlız bugün yüksek cc li motorlar yanımdan vınlayıpda geçince insan birden bakakalıyor arkalarından ben 5. vitesde giderken onlar sanki yanımdan buda birşeymi der gibi vızıldıyıp gidiyorlar arkalarında toz bile kalmıyor böyle iki olay oldu..

Tabii biz bizimkiyle mutluyuz mesuduz ancak şimdi anladım neden 250 cc oda yetmeyip 600 cc alan arkadaşları ilginç tabii ama benim başlangıç motoru olarak heralde bundan iyisi olamaz diye düşünüyorum görüntüyse görüntü ayağımızıda yerden kesiyor mutluyum ben makinamla umarım sorun çıkmazda rodajımı tamamlarım....

berkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SUPERLIGHT 150
    Selam Arkadaşlar,
    Sl 150 yi alalı iki hafta oldu. Forumu motorumu aldığımdan beri takip ediyorum. Faydalı bir birliktelik oluşmuş. Bugün motorumla 10km yol yapıp evimin önüne park ettikten sonra motorun altında yerde bir vida (yada somun) buldum. ne kadar altına yanlarına baktımsayda nereden çıktığını bulamadım ama motordan düştüğüne eminim çünkü motorun üstündeki bazı vidalarla aynı. Motora olan güvenim bir anda sarsıldı. Acaba nereden düştü fikri olan daha önce böyle birşey başına gelen varmı? Servise götürüp baktıracağım fakat yolda başıma birşey gelirmi,motordan bir parça düşermi bilmiyorum. Bir kaç defa daha arıyacağım hafta sonu gibi servise gitmeyi düşünüyorum nereden düştüğünü bulursam sizinle paylaşırım.
    Birde sinyal problemim var. Motor rolanti devirdeyken sinyal devreye giriyor fakat vitesteyken sinyal butonuna bastıkça sinyal yanıyor bırakınca sönüyor. Nededeniyle ilgili düşüncesi olan var mı?

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Aidikurt dostum sana özel mesaj attım ve kişisel bilgilerimi verdim. hafta sonu yapılacak olan bi toplantıya yuksek ihtimal gelirim... bu baslıktaki acıklamalarını ve organizasyonunu bekliyorum...

Birde arkadaşlar 400 civarı km yaptım ve serviste ilk bakımı yaptırmak istiyorum artık.. yağ, zincir ve bi suru ayar yapılıcak. 500 km yi bekleyemiycem, bu yuzden bana anadolu yakasında cok iyi bir yetkili servis onericek ve yerini tarif edecek bir arkadaş varmı?? anadolu yakasında oturan bi cok arkadaş var siz ilk bakımda hangi servise gittiniz ve ne kadar paralar verildi...

çok tesekkurler simdiden dostlar.. bu hafta bu ilk bakım olayını bi halledeyim.. hafta sonuna gıcır gıcır motorla buluşmaya geleyim
    KSK FOREVER ... 35½

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler