Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    1300 km civarındayım. 1000 km den sonra motoru açmak için biraz bastım. 3-4-5 vites vites geçişlerini 9000 devire çıkarttım. kısaca biraz zorladım. motor biraz açıldı gibi ama motordan yanık kokusu geliyo ve ne olduğunu anlamış değilim. yardımlarınızı bekliyorum...
    Gitarin.İyisi.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bende geliyorum aranıza az kaldı.

ben krem rengi düşünüyorum herkez siyah alıyor biraz farklı olmalı ön çatalı uzatıp. lastiklere de yanak taktıracağım. birde yan çantaları çıkarıp. her yerine airbrush yaptırmayı düşünüyorum ama ruhsatta airbrush sorun yaratırmı yani işletsek desenli motor diyemi geçecek.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bende geliyorum aranıza az kaldı.

ben krem rengi düşünüyorum herkez siyah alıyor biraz farklı olmalı ön çatalı uzatıp. lastiklere de yanak taktıracağım. birde yan çantaları çıkarıp. her yerine airbrush yaptırmayı düşünüyorum ama ruhsatta airbrush sorun yaratırmı yani işletsek desenli motor diyemi geçecek.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Dostlar gecen gün bir sl150'ciye rastladım serviste 5000 bakıma gelmişti, hicbir sorun yaşamamış 5000 km boyunca. Haberiniz ola.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    sss hayirli olsun ne diyim artik ogretecek bi seyim kalmadi aslinda. Sanal ortamda motor dersi veren ilk ben olmusumdur kesin. Bu arada motorun islansin bi sey olmaz o sekerden yapilmadi :-)
    Taraa cevabini yazdim simdi halen sorun var ise servisi ara birini gondersinler. Vites dislin veya debriyaj telinde bi ariza olabilir. Cok zorlama garanti ile basini agritmasinlar hemen servise bildir.

Ve ucuncu olay su anda yarim depodan biraz ustundeyim ve motor 310 km menzil yapmis full depo koydugumdan beri. Bu demek oluyor ki performans hava filtresi sehir icinde tassaruf sagliyor. Eger full depo ile 550 km yapar isem opupte basima koyacam millet.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    S.S.S hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Cumartesi korka korka getirdim motoru avrupa yakasından anadolu yakasına. Vites geçişinde de belki benden kaynaklı bir sorun olabilir bazen boş vitesi bulmakta zorlanıyorum (acemilikten bir kaç kere stop ettirdim de) ama 2 den direk boşa almaya çalıştım bununla ilgili olabilirmi yani 2 den boşa değilde önce 1 e sonra boşamı almak gerekiyor.
    Diğer aklıma takılanda 2 adet korna var. ama 2. korna nerde bir sürü varyasyon denedim. Farlar yanıkken çaldım kapalıyken çaldım uzunları yaktım falan milleti baya rahatsız ettim yani. Bu 2. korna nasıl çalıyor. Yada ikisi bir aradamı çalıyor.
    Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Baris iki tane korna ayni anda caliyor.Tek korna olsaydi role de tek olurdu ve akuye yuklenirdi. Ikisi ayni anda calisiyor o sorun degil sen bas kornana hem sesi de bayagi gur. Vitesi 1 den bosa vermen daha guvenli olur. Ilerde ayagin alisinca hemen gecis yaparsin. Simdi zorlama kendini. Dikkatli sur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    baris, sen de güle güle kullan motorunu. Sanırım cumartesi sen almadan hemen önce üstüne binip son değerlendirmeleri yaptım boy-pos uyumu konusunda. Sana da teşekkür ederim o yüzden.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

yaaa arkadaslar.. sizin fikrinizi alabilirmiyim...

bir defa Keeway konusunda karara vardim.. amaaaa...
    2500 YTL ile SuperLight 150 mi alsam yoksa
    kendimi oldukca zorlayarak 4000 YTLye LandCruser'mi alsam..

tamam 2 silindir 250 cc ama benim daha önce hic motorum olmadi. ilk kez olacak.. sizce aradaki farka ve beklemeye deger mi yoksa, SL iyi bir secim olur mu?

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    baris, sen de güle güle kullan motorunu. Sanırım cumartesi sen almadan hemen önce üstüne binip son değerlendirmeleri yaptım boy-pos uyumu konusunda. Sana da teşekkür ederim o yüzden.
    Rica ederim ne demek. Ben nasıl durdum bilmiyorum üzerinde ilk kez oturdum ve sürmeye başladım.
    Ben geldiğimde sen oradamıydın karşılaştıkmı acaba. En azından tanışmış olurduk.

Alıntı Zebedee adlı üyeden alıntı

tamam 2 silindir 250 cc ama benim daha önce hic motorum olmadi. ilk kez olacak.. sizce aradaki farka ve beklemeye deger mi yoksa, SL iyi bir secim olur mu?
    Alırken yan ürünleride hesapla. (Kask mont eldiven dizlik bellik kilit branda) Ben bunları aldım ve yaklaşık olarak 1000 YTL de bunlar tuttu. Kendini boşuna zorlama. Satış işlemleri için 200 YTL kasko vs gerekecektir. 2500 ama SL bana 3500 e mal oldu. Bu hesaplarıda unutma derim.
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6

4000ytl ye alamazsın land cruiseri sen en kötü bi 5000ytl gözden çıkar sırf motor için
    KARTAL GOL GOL GOL

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bu durumda SuperLight gittikce agir basmaya basliyo....

Kafama takilan son birseyi daha sormak istiyorum.
    Ben izmir'deyim.. yazin sık sık Didim'e gitcem.. belki bazen de Bodrum..
    Didim sanirim ~170 km mesafe olmasi gerekiyor...
    150cc tek silindirli bir motor icin bu mesafe sorun cikartabilecek uzun bir mesafe mi?
    sorun çıkarmaz 170km de. tek molayla gidebilirsin. mola da motor için değil daha çok kendini dinlendirmek için. yoksa belli molalarla istediğin mesafeyi gidersin.
    bu arada yazın motorla çeşmeye gitmeyi çok istiyorum. ama daha iyi bir motor bulmam lazım. malum otoyolu boşuna işgal etmeyelim
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Herkeze merhaba. Bende keeway SL150 düşünüyorum onumuzdeki ay. Edirne Motomax bayiisi Levent BAŞOL' a çok teşekkür ederim bana göstermiş olduğu sabır ve esnaflıktan ötürü ( kendisi biraz kankam olur ) Bu reklam değil arkadaşlar çünkü hakkaten hem paranız hem canınız bu makinaya emanet. Keeway motomax güçlü ve güvenilir bir marka.
    Şimdi neden keeway seçtiğimi söylemek istiyorum; arkadaşlar 2.650 ye chopper ne var? yada motosiklet olarak ne var? Ve benim gibi şehir dışına çıkmak 250 300 km yapmak isteyen insanlar için bu paraya neler var? Seçenekler hem az hemde kalitesel olarak sınırlı. Burda onda insan zamanını ayırıp bu motor hakkında yazılar yazmış yorumlar yapmış. Ve bu yorumların %90 ı oılumlu. Paranız ve canınız değerliyse eğer keeway bu güvenceyi yeterince veriyor.

Hiç motor deneyimim yok ama yaptıgım araştırmaları konuştuğum insanlar bu motoru hep tavsiye etti. En sonunda Levent beyde " Tamam aykut al motoru sana 1 hafta ders vericem" dedi
    Kısmetse ilk motorumu alıp rüzgarı hissetmeye başlıcam.
    Şimdilik bukadar herkeze selamlar saygılar
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar ben bi gun icinde 270 km yaptim walla banamisin demedi hemde sehir disi git gel birde bayir tirmandi motor. Hic korkmayin uzun yolda 100km/h hizdan asagiya dusmuyor zaten.Ama siz dinlenin.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    off yaaa sabah yandan kontrolsuz gelen bı mınubus e verdım tamponu canım cokkk sıkkın eh bende hatalıydım kabul edıyorum yolu kontrol etsemde ıstanbul trafıgınde hayvanların eksık olmayacagını dıkkate almam gerekırdı neysekı kımseye bırsey olmadı . kaza bela hepımızden uzak olsun
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

fatih81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Selam arkadaşlar. şu anda 190 km deyim vites problemleri var bazen 1. vitese geçmiyor ve vites kolundan gıcırtı geliyor vites değiştirirken. birde kalkışlarda arkadan (muhtemelen zincirden) bir tıkırtı geliyor. kısa bir süre tıkırdıyor zincirin boşluğundan olabilirmi. Birde arka fren neredeyse hiç tutmuyor. Ne yapsam servisemi gitsem...? Bana bi akıl verin...

jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Arkadaşlar 4 sinyal ampulünün dördüde yanmış. Hepsini değiştirdim. Hayret bi'şey ya, aynı anda hepsi! Şimdi de stop lambam calışmıyor :(

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150

Keeway SL150 NTV'de

Bugun 11:20 de NTV de MOTOKEYF diye bi programda Keeway i tanitip test surusu filan yaptilar. Herkese izletmek icin Capture yapmaya calistim, ama beceremedim...motoru epey anlattilar...ozellikle uzaktan kumandasi uzerinde durdular. trafikte ve trafige kapali alanda test surusu yaptilar...

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    sorum şu bende keeway 150 superlight var üstünde 130/90-15 lastik var ve ben 140/90- 15 takmak istiyorum yani bi numara büyüğü olurmu????
    motor belki biraz zorlanır ama önemli diil önemli olan ebat olarak sığarmı bikaç ustaya sordum kimi olur kimi olmaz dedi lastiği alınca geri iadede olmuyo yardıma ihtiyacım var lütfeeeeeeeen
    KARTAL GOL GOL GOL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Selam arkadaşlar .Benim regal-raptora rüzgar camı (tam adı nedir bilmiyorum) takmak istiyorum. Superlightinki gerçekten muhteşem.Acaba bu camın bağlama aparatlarıyla beraber fiyatını , alabileceğimiz yeri biliyormusunuz veya aranızda satmak isteyen varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler