Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    bide arkadaşlar benim metre sayacım arızalı :( :( daha once başına gelen varmı km göstergesi vs sorunsuz ancak metre sayaci aldığım günden beri aynı yerde :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cdi ateşlemeli mzlerin kontak bağlantısını bilen varmı???
    kontak bozulduğunda resim çekmeden yada not almadan kabloları kopardım.
    şimdi yeni kontağı bağlıyacam farın yerini bulamıyorum.3 tane sigorta patlattım.
    elektrikten anlayan varsa bi zahmet yardım edin arkadaşlar.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kusura bakma ama gecenin bu saatinde iyi koptum Mesajını okuyup okuyup güldüm valla

Bazen hepimiz bu tür işgüzarlıklar böyle yapıp sorunlar yaşabiliyoruz. Benim elektrik bilgim yok, yardımcı olamıyorum, ama hallolur merak etme Gündüz saatlerinde yardımcı olacaklar çıkar.

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Yan ayaklığı bende yenilerde çıkardım.Hoşuma gitmiyordu , bisiklet gibi görüntü veriyordu açıkçası bana.Ortaya veya koruma demirine monte edenler de kendilerince uyduruyorlar.Yani iş kendimize kalıyor bu konuda.Koruma demiri aradım bende bulamadım.Bulursam alacağım.Metre sayacı arızalı derken km göstergesinden bahsediyorsunuz sanırım.Sayaçtanmı?Arka tekerdeki dişli grubundanmı çalışmıyor önce onu tesbit etmek gerekir.Kontak bağlama soran arkadaş sana uzmanlar yardım edecektir İnşaallah...Az vakit sonra uğrarlar

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buradan almasanızda en azından bir fikir verebilir yaptırılabilir..
    http://www.akf-shop.de/shop/Search.p...nder%20&menue=

Motosikleti
    mz 301 etz

satılık mz

ARKADAŞLAR MOTORUMU SATIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

http://www.sahibinden.com/meraklisin...XQQdisplayitem
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    usta yanlıs anlamada fıyatı cok yazmısın bu fıyata bıraz zor satarsın gıbıme gelıyor,ınsaallah alıcısı cıkar!

Motosikleti
    mz 301 etz
    çok araştırdım fiyat ve motorları kıyasladım bu ayarda orjinal ETZ 301 MZ benimki gibi temiz bakımlı hiç bir yerde yok ayrıca pazarlık payıda var sigortası vizesi herşeyi var hayırlısı bakalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Ewet arkadaşlar mz kullanıcıları nerelerdesiniz sizlerin görüşlerini yardımlarını yorumlarını bekliyorum
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

Motosikleti
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayaklığı bende yenilerde çıkardım.Hoşuma gitmiyordu , bisiklet gibi görüntü veriyordu açıkçası bana.Ortaya veya koruma demirine monte edenler de kendilerince uyduruyorlar.Yani iş kendimize kalıyor bu konuda.Koruma demiri aradım bende bulamadım.Bulursam alacağım.Metre sayacı arızalı derken km göstergesinden bahsediyorsunuz sanırım.Sayaçtanmı?Arka tekerdeki dişli grubundanmı çalışmıyor önce onu tesbit etmek gerekir.Kontak bağlama soran arkadaş sana uzmanlar yardım edecektir İnşaallah...Az vakit sonra uğrarlar
    walla kilometre gostergesi calisiyor gecen bi problem oldu hatta arkadaki dikey ve hatay disli ile km telini degistirdim 0 landi yani muhtemelen saatte problem var :( /// yan ayaklik burda gorduklerim sehpaya takiyor ama hazir alinmis kendileri sonradan ugrasip yapmamis bi bulabilsek super olucak ama :(....

Alıntı sinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buradan almasanızda en azından bir fikir verebilir yaptırılabilir..
    http://www.akf-shop.de/shop/Search.p...nder%20&menue=

hocam hayırlısı olsun motor gercekten temiz guzel umarim gonlunce istedigin fiyata satarsın bide sey dikkatimi cekti lastiklerdeki serit cok hoş gercekten onlar ne diye geciyor benim mzde lacivert beyaz yanagin ustune lacivert serit guzel olur gibime geliyor seninkiler yapistirma filanmi yoksa gecmeli birşeymi yanaklar gibi ?

Motosikleti
    mz 301 etz
    hocam motorsiklet malzemecileri yada tamircilerinde bulabileceğin birşey jant için renki şerit dersen yardımcı olurlar her rengide mevcut kendin yapıştırmayı deneme berbat oluyor ss motor servisleri bunu çok güzel yapıyorlar kıa sürede hallederler

Motosikleti
    301 MZ/96
    96 model 301 MZ'e 10 TL.lik deneme amaçlı benzin aldım, 20 km.si şehir içi 25 km.si şehirler arası olmak üzere, 70 km. hızı geçmemek kaydıyla toplam 45 km.yol yaptı, buda km.de 0,22 krş. yaktığını gösterir. Karbüratörde 90'lık meme takılı, bana biraz fazla gibi geldi yakıt, karbüratör ayarımı gerekiyor, yoksa bu yakıt normalmi. 118'lik meme varken hiç denemedim, memeyi küçültmenin bir anlamı yokmu yoksa. Yakıtı düşürmek için başkaca ne yapılabilir. Görüşlerinizi bekliyorum. Saygıyla...

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SUVARİ OĞLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    96 model 301 MZ'e 10 TL.lik deneme amaçlı benzin aldım, 20 km.si şehir içi 25 km.si şehirler arası olmak üzere, 70 km. hızı geçmemek kaydıyla toplam 45 km.yol yaptı, buda km.de 0,22 krş. yaktığını gösterir. Karbüratörde 90'lık meme takılı, bana biraz fazla gibi geldi yakıt, karbüratör ayarımı gerekiyor, yoksa bu yakıt normalmi. 118'lik meme varken hiç denemedim, memeyi küçültmenin bir anlamı yokmu yoksa. Yakıtı düşürmek için başkaca ne yapılabilir. Görüşlerinizi bekliyorum. Saygıyla...
    aynı sorun bendede vardı. 220 bin lira yakıyodu kmde.
    memeyi ufalttım kaçlık olduğunu bilmiyom.birde gaz fişeğinin iğnesini
    aşağı indirdim.iğnenin ucunca halkalar var sekman takılıyo onu işte en üste aldım.
    son hızım azaldı ama 145 bin lira yakıyo şimdi kmde.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    hava ayarına bak ve hava filitresini deiştir sonra tekrar dene sana bi tavsiye daha bilen birinden emme manifolduna baktır benzin deposundan karburatöre gelen benzin hortumunun ortasında filtre varmı bak yoksa basit birşekilde filtre tak karbüratörün temizlenmesine uzun süre gerek olmaz filtreyi takarsan yakıtı çok yakmış 22 kuruş baya fazla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağı indirdim.iğnenin ucunca halkalar var sekman takılıyo onu işte en üste aldım.
    seninkide baya düşük 14.5 kuruş şu olayı biraz daha açarmısın varsa netten bi foto rica etsem (gaz fişeğinin iğnesini
    aşağı indirdim.iğnenin ucunca halkalar var sekman takılıyo onu işte) burayı anlamadım ?

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    aşağı değil yukarı cıkarıcaksın fısegın segmanını o sekılde duser yakıtın

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağı değil yukarı cıkarıcaksın fısegın segmanını o sekılde duser yakıtın
    şu netten foto atarmısın neresinde olur bu gaz fişeği

Motosikleti
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyimis gercekten ya memeyi kaclik yaptin aceba ya hmm :S

145 bin baya iyi benimki 200 filan yakio iğneyi aşağıya indirince dezavantajı noluyor ? hızı geçikişimi düşüyor ? son hız azaıldı demişsin bide ne kadar azaldı

bu arada tekrar sorayim yan ayaklığı sehpa civarına orta ayağın oraya alabilen varmıı ???

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı osaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyimis gercekten ya memeyi kaclik yaptin aceba ya hmm :S

145 bin baya iyi benimki 200 filan yakio iğneyi aşağıya indirince dezavantajı noluyor ? hızı geçikişimi düşüyor ? son hız azaıldı demişsin bide ne kadar azaldı

bu arada tekrar sorayim yan ayaklığı sehpa civarına orta ayağın oraya alabilen varmıı ???
    Sanırım Honda Titanların orta ayaklıkları oluyordu mz lere... Hatırladığım kadarıyle.... Sürücü ayak basma yerlerinin bağlantılarına takılıyordu.... Arkadaşımda vardı ama ben arka tekere taktığım ayaklığı kullanıyordum..Daha hoşuma gidiyordu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 ----------

Yakıtı düşürmek için başta agresif kullanımlardan kaçınılmalıdır... Burda kastım vites aralarını uzatmamak....

İkinci olarak buji ve hava filtreniz temiz olmalıdır... Na kadar temiz hava o kadar az benzin....

Son olarak memeleri küçültüğünüz halde fazla yakıyor diyorsanız hava ayarları kontrol edilmelidir....

Platin olan modellerde platinin meme yapması benzinin çiğ olarak atmasına ve çok yakmasına neden olur...

Sizin için kendi yaktığım benzini hatırlayıp hesap yapayım.... 90 model Mz etz251 di benim motorum....

17 litre ile 550 Km gittim..... uzun yolda...

17X3.8 = 64 lira 68 kuruş....

64 lira 68 kuruş / 550 Km = 11.7 kuruş.... Sabit 100-110 km hızda...
    Bunu şehir içinde düşünürsek 1.40 kuruş-1.60 kuruş aralığında yakması gayet normal....
    301 modeli ise eğer 16.0 kuruş - 18.0 kuruş yakması normal sayılmalı... Agresif kullanımlarda 20 kuruş normal...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    hocam ben 375km filan yaptım şehir dışı birazda gittim yerde dolaştım filan toplam 375 te 60tl yakti valla :S ama gelirken bastim :(

simdi hafta sonundan sonra bakima alicam motoru bi aksilik cikmazsa ozaman bi karburatoru temizleyim memelerine bakayim bi umarim dususrum benimki yakio abi sehir ici kullaniom ama ayvalikta oldugum icin ole cok yogun bi sehir trafigi yok 200 bin filan yakio kmde :(

honda titanlarınkimi uyuyor dedin bi sorabilrimisin arkadasina netleştirme durumu varmı olayi ? ona gore arayip bulucam siparis vericem bide uymazsa hos olmaz teşekkürlerr

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı osaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben 375km filan yaptım şehir dışı birazda gittim yerde dolaştım filan toplam 375 te 60tl yakti valla :S ama gelirken bastim :(

simdi hafta sonundan sonra bakima alicam motoru bi aksilik cikmazsa ozaman bi karburatoru temizleyim memelerine bakayim bi umarim dususrum benimki yakio abi sehir ici kullaniom ama ayvalikta oldugum icin ole cok yogun bi sehir trafigi yok 200 bin filan yakio kmde :(

honda titanlarınkimi uyuyor dedin bi sorabilrimisin arkadasina netleştirme durumu varmı olayi ? ona gore arayip bulucam siparis vericem bide uymazsa hos olmaz teşekkürlerr
    senin için yarın öğrenirim... Ama eve gelmem biraz geç olur... Beklersen...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin için yarın öğrenirim... Ama eve gelmem biraz geç olur... Beklersen...
    tabiki beklerimde sizi yormayim ben internetten honda titan resimlerini araştırdım sanki basamak yerinin ordan geliyor dediğin gibi süper oldu sevindim valla ya cook uğraştırıcak birşeyse yani bi yere gitmen gerekiyorsa yormayim ben seni resimden anlasiliyor uyar diye tahmin ediyorumm

süper ama ya ciddi çok sevindim süper olucak hemen ariyorum honda titan ayakliği çook teşeküklerr

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler