Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mz türkiye distribütörümüsün sen,yoksa yetkili servis bayi falanmısın.piyasamı yapmaya çalışıyon
    Sen ne arıza adamsın ..... Kaç kere söyledim dimi?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne arıza adamsın ..... Kaç kere söyledim dimi?.....
    Len çoraplı hatırlarsan 500 cc er5 inle 115 ccye yarış teklifi gibi bi gaflette bulunmuştun,,,,,,,,,,,,,,,

ben 600 cc ilee 500 ccne teklif ediyorum ruhsatına yiyorsa gel hadi
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Len çoraplı hatırlarsan 500 cc er5 inle 115 ccye yarış teklifi gibi bi gaflette bulunmuştun,,,,,,,,,,,,,,,

ben 600 cc ilee 500 ccne teklif ediyorum ruhsatına yiyorsa gel hadi
    Boşa gitmesin lafın.... Varmı başka diyeceğin?.....

Motosikleti
    Boşa gitmesin lafın.... Varmı başka diyeceğin?.....
    sen ayakkabını çıkar rahatına bah.hatta çorabını bile çıkarmadan rahatına bah

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    sen ayakkabını çıkar rahatına bah.hatta çorabını bile çıkarmadan rahatına bah
    Çorap diyince aklıma aYe geliyo nedense...
    Yazmalıyım yazmalıyım yazmalıyım...

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    siyah mz 301
    alp_tunay´isimli üyeden Alıntı
    Sorularınız için burdayım.....

Parça konusunda tereddüt etmeyin...Hem çok hem ucuz....Tabiri caizse kum gibi derler ya
    arkadaşım bendede mz var çok sevdiğim bir motor ama ben sana parçalrın uculuğu konusunda katılmıyorum.hyosung un yedek parça listesi ile karşılaştırdım hemen hemen fiyatlar aynı bir kaç örnek vereyim eksoz 140ytl,km saati 240ytl,arka amörtisör 120 ytl sinyal teki 10ytl,ayna23 ytl teki vs. gider ama sağlam motor.

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    gecen gunler bende bir mz aldim 93 model ama pismanim cunki motor alt kismindan iki vida cozdum yagini degistircektim 150 gr yag cikti fites atilan tarafindaki altaki vidayi cozerken yay ile ufak bilya cikti obur vidada yani sekiz santim sagindaki vidada tek vidayi cozdum hic yag gelmedi ustteki siyah plastigin oldugu yerdenmi yag dolduracam cozdugum iki vidanin oldugu yeremi karisiyor yoksa iki vidaninda ayri yag doldurma yerlerimi var hangi yagi kullanayim ve kac gram katayim

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen gunler bende bir mz aldim 93 model ama pismanim cunki motor alt kismindan iki vida cozdum yagini degistircektim 150 gr yag cikti fites atilan tarafindaki altaki vidayi cozerken yay ile ufak bilya cikti obur vidada yani sekiz santim sagindaki vidada tek vidayi cozdum hic yag gelmedi ustteki siyah plastigin oldugu yerdenmi yag dolduracam cozdugum iki vidanin oldugu yeremi karisiyor yoksa iki vidaninda ayri yag doldurma yerlerimi var hangi yagi kullanayim ve kac gram katayim
    Demekki senin motorda yağ kalmamış..... Bakımları yapılmamaı...O vidaları açtığında 1 kg yakın yağ çıkması gerek.....

Bilyalı ve yaylı vidayı yerine mutlaka takman lazım.... Eğer takmassan vites geçiremessin...Bir nevi müşür o....

90 numara şanzıman yağı koyacaksın tam 1 kilo..... Motorun üst tarafında siyah plastik bir tıpa vardır.... Huniyle ordan koyacaksın..... Tıpanın tahliye deliğinin temiz olmasına özen göster...

Mz parçası pahalı diyen arkadaşa kesinlikle katılmıyorum......

Amortisör= 30 ytl...
    Sinyaller= 10 ytl
    Aynalar= 7 tyl
    Eksoz biraz pahalı ama hiç gereksinim duymuyorsun.....

Her yerde satılıyor.... Fiyat konusunda kanuni nin sayfasına bakma derim.... Git bizzat satıcıdan al......

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    tesekker kardes o yanindaki bilyasiz vida ne oluyor katacagim yag o kisma ulasiyormu

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekker kardes o yanindaki bilyasiz vida ne oluyor katacagim yag o kisma ulasiyormu
    O da yağ tapası... İkiside aynı yeri boşaltıyor....Bilyalıyı açınca onu açmaya gerek kalmaz.... Genelde bilyalıyı açmazlar.... Sıkma ayarını tam beceremez ustalar..Çok fazla sıkarsan vites geçmez.....Az sıkarsan yağ kaçırır....

Sen üstteki plastik tıpadan 1 kg 90 numara yağ koy... O motorun her yerine ulaşır....

Şanzıman yağını kontrol etmek içinde debriyaj telinin girdiği tarafta yuvarlak 3 tane vidalı bir kapak olacak...Onun hemen altında tornavida başlı bir vida var...Onu biraz gevşetirsen eğer yağ akarsa hemen sık..Yağ seviyesi normal..Ama hiç yağ akmazsa yağı eksiktir..Eklemen lazım......

Motosikleti
    mz 251
    selam arkadaşlar benim mz in piston perno bilyasından ses geliyor galiba kontagı kapatınca lık lık diyen bir ses bunun bir zararı olurmu ve hanği sebebten dolayı olmuşdur teşekkür ederim

yani piston kolunu kitlermi perno bilyasını değiştirmem içinde silindiri sökmem lazım ama hiç ugrasacak zamanın yok

yokmu cevap özellikle ihtiyar demir ğürsel denizci muzaffer dostlarım lütfen yardım

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benim mz in piston perno bilyasından ses geliyor galiba kontagı kapatınca lık lık diyen bir ses bunun bir zararı olurmu ve hanği sebebten dolayı olmuşdur teşekkür ederim

yani piston kolunu kitlermi perno bilyasını değiştirmem içinde silindiri sökmem lazım ama hiç ugrasacak zamanın yok

yokmu cevap özellikle ihtiyar demir ğürsel denizci muzaffer dostlarım lütfen yardım
    sesi duymak gerek,nasıl bişi olduğunu tam olarak bilmeden net bir şey söylenecek bir durum değil çünkü

Alp abimde müthiş aydınlatmış valla soruları olanları,herkes için ben teşekkür ediyorum abi.Bir de şey; ben motorumun yağını değiştirirkene 1 lt. yağ koydum,yuttu ardından bi yarım lt. daha attım bana mısın demedi.Bi sorun varmı diye baktım ama hiçbir şekilde sızınıtda olmadı.Acaba motorumda obezite mi başladı diye düşünmeye başladım bi an
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Sana cevap yok...Sen demircigürsel ve muzoyu bekle.....

Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi duymak gerek,nasıl bişi olduğunu tam olarak bilmeden net bir şey söylenecek bir durum değil çünkü

Alp abimde müthiş aydınlatmış valla soruları olanları,herkes için ben teşekkür ediyorum abi.Bir de şey; ben motorumun yağını değiştirirkene 1 lt. yağ koydum,yuttu ardından bi yarım lt. daha attım bana mısın demedi.Bi sorun varmı diye baktım ama hiçbir şekilde sızınıtda olmadı.Acaba motorumda obezite mi başladı diye düşünmeye başladım bi an
    Bir yara gitmediyse yani alttan akıtnadıysa şanzımanda çok yağ vardır.... Yarım kilonun sakıncası olmaz ama gene de biraz boşalt sen..... Diğer motorlar gibi keçe patlatma olayı yoktur....

Motosikleti
    mz 251
    sevğili alp tunay senden cevap beklemiyorum zaten sen anlamazsınki

esasen senin bildiğin kadar benim unutmuşluğum var o sebebten yani kusura bakma alp tunay biz seninle zıt başladık nedense ben aslında sert kaba bir adam değilim iç anadolu orta sıklet boks şampiyonu olduğumu saymazsak eger kalbini kırıyorsam özür dilerim soruma senin cevabın nedir umarım bundan sonra iyi dost oluruz ne de olsa ikimizde mz ciyiz

umarım orta sıklet boks şampiyonu olgumu ciddiye almamışındır çünkü agırsiklet sampiyonuyum şaka yapıyorum sen cidden kırgınsın bana tekrar özür diliyorum

bir sorunum daha var bu soruya isteyen cevap verebilir bende 98 model 251 mz var biliyorsunuz bu makina orjinal olarak elektronik vaktim olmadığı için ara sıra biniyorum ve akü zayıflıyor calışmıyor bildiğim kadarıyla 2002 modellerde cdı ateşleme sistemi vardı akü olmadan da calışabiliyorlardı onların ateşleme sisteminden alıp takabilirmiyiz nerede burabiliriz bir de kaç liradır cevaplarınız için tesekkürler

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    teşekkür ederim abi ddiğin gibi bi sızıntı yok ama yağ doldurma yerindeki tıpanın(yağ basıncından olsa gerek)biraz yukarı çıktığını farkettim bastırdım yerine geçti.Gezip geldikten sonra tıpanın tekrar yükseldiğini görünce bir miktar yağ boşalttım bile

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    teşekkür ederim abi ddiğin gibi bi sızıntı yok ama yağ doldurma yerindeki tıpanın(yağ basıncından olsa gerek)biraz yukarı çıktığını farkettim bastırdım yerine geçti.Gezip geldikten sonra tıpanın tekrar yükseldiğini görünce bir miktar yağ boşalttım bile
    O tıpanın tahliye deliği olması lazım...Eğer yoksa kendin bir delik aç.... Daha doğrusu mutlaka açman lazım....eğer devirli kullanırsan tıpayı atar ne kadar yağ varsa dışarı gider bir anda.........

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    O tıpanın tahliye deliği olması lazım...Eğer yoksa kendin bir delik aç.... Daha doğrusu mutlaka açman lazım....eğer devirli kullanırsan tıpayı atar ne kadar yağ varsa dışarı gider bir anda.........
    üstte küçücük bir delik var ama ne kadar işe yarar bilemem

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    üstte küçücük bir delik var ama ne kadar işe yarar bilemem
    Tıpayı yukarı ittiriyorsa mutlaka tıkalıdır.... Onu aç...O yeterlidir merak etme............

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Tıpayı yukarı ittiriyorsa mutlaka tıkalıdır.... Onu aç...O yeterlidir merak etme............
    anladım abi teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ben oraya koca bi delik açarım bi daha ittiremez

Motosikleti

dostum o sesin nerden geldiğinş burdan net söylemek çok zor,perno bilyası dediğin şey kranktanda gelebilir sökmen lazım pistonu yemeden

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler