Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    güzel resimler..Teşekkürler..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu model bu karenajla üretilse halen satar. Hemde iyi satar.

[

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şanzıman hiç değişmemiş. hala aynı

Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanzıman hiç değişmemiş. hala aynı
    o resime aldanma debriyaj ve büyük dişli benzerlik gösterebilir ama şanzıman tamamen farklıdır..

içini görmedim debriyaj ve volanı gördüm ona göre aynı değişmemiş dedim. tabi bire bir parçalar aynı değildir elbette ama sistem aynı.eminim içerdeki dişlilerde aynıdır. marş kolu aynı yerde debriyajın yeri falan. hiç geliitirmemişler.parçalar biraz değişiklir gösteriyo illaki kalite güç artmış ama sistem aynı bide alman malı iyiymiş. bi elektrikli marş taktıramıyom motora.sistem buna müsait değil.adamlar hiç düşünmemişler ileriyi 65 ten 95 hep aynı (rakam ortalama)marşlı bi motor öalışmamazlık yaptığı zaman tek parmakla uğraşıyon ama bu çalışmadımı pedalla dur kanter içinde kalıyom ayrıca rezilliği cabası. tabi bu çok nadir ve istisnai durum. genelde çalışmamazzlık yapmaz kışın bile ikinci marşta alıyoneyse konuyu nereye çektim yawf

dişlilerde çalışma sistemide farklıdır. motosikleti alırken marş motorlu olmadığını biliyormuşsundur zorla sana satmamışlardır herhalde ve avatarındaki resimdeki mz sana ait ise o motosiklet Alman yapımı değil..

.................................................. .................................................. ................

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:33 ----------

evet o resımler paramotor track resimlerı fakat rızede nasıp olursa kendı yaptıgım ve suanda yapım asamasında olana paramotorumuzla ucmayı dusunuyoruz fakat bu ısın egıtmını almadım ama bu ısı profosyonel olarak yapan arkadaslarımız var onlarla denıycez yoremızde ılk defa boyle bır hava aracı gorecekler bakalım nasıp maddı sıkıntılar yuzunden bıtıremıyoruz cok malıyetlı bır spor yavas yavas bıtırmeye calıcaz ınsallah

Motosikleti
    mz 251 etz 1998

mz

selam arkadaşlar..
    bende de ir mz 251 makina var 1998 model süpersport türk malı..perfonmansından oldukça memmunum daha önce 125 cc 2001 4 zamanlısı vardı rampa çıkışı iyi değildi değiştirdim 251 felaket bir motor atikliğine diyecek laf yok tay gibi fakat bu aralar motor kısmından çın çın çın gibi sesler geliyor moralimi çok bozuyor neyden kaynaklanabilir acaba bilgisi olan varmı ?

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı deli kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar..
    bende de ir mz 251 makina var 1998 model süpersport türk malı..perfonmansından oldukça memmunum daha önce 125 cc 2001 4 zamanlısı vardı rampa çıkışı iyi değildi değiştirdim 251 felaket bir motor atikliğine diyecek laf yok tay gibi fakat bu aralar motor kısmından çın çın çın gibi sesler geliyor moralimi çok bozuyor neyden kaynaklanabilir acaba bilgisi olan varmı ?
    O sesler motor bloğundaki peteklerin büyük olmasından geliyor... Korkulacak birşey değil....

Motosikleti
    mz 251 etz 1998
    daha önce gelmiyordu ama :(
    YOKLUĞUM SİLAHIM,AŞK PUSATIMDIR..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı deli kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce gelmiyordu ama :(
    Geliyodur da sen ilgilenmediğin için duymamışsındır.... Tamamen psikolojik...

Motosikleti
    mz 251 etz 1998
    bi arkadaş sekmandan geliyor olabilir demişti neyse o zman sıkıntı etmeme gerek yok saolasın kardeş rahatlattın beni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:23 ----------

işte bu da benim göznurum..kullandığım araziye bakın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:35 ----------

alp_tunay abi foruma büyük katkıların var elimden geldiğince kurcaladım forumu paylaşımların için teşekkürler fakat bir şey sormak istiyorum : debryaj kolu bazen takılı kalıyor halatı çekip bırakınca şak diye oturuyor dayım da da var alman mz i ondada oluyormuş bazen bi kaç kişi daha söylemişti mz lerin genelinde varmıdır bu hata yoksa arızamıdır kayseride bi ustaya sordum takılır bazen boşver demişti..
    YOKLUĞUM SİLAHIM,AŞK PUSATIMDIR..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Elinde ufak bir çekiç gibi birşeyin varsa debriyaj kapağına hafiften tıklarsan normale döner.... Bunların debriyaj sisteminin çalışması bu şekilde... Eğer yumuşatırsan geçişler düzgün olmuyor...

Bu da normal..Sıkma canını.....

Mz garip değişik motordur.... Bazı şeleri kafaya takmamak gerekir.... Her şartlarda çalışabilen bazı hataları örten bir yapısı vardır...

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde ufak bir çekiç gibi birşeyin varsa debriyaj kapağına hafiften tıklarsan normale döner.... Bunların debriyaj sisteminin çalışması bu şekilde... Eğer yumuşatırsan geçişler düzgün olmuyor...

Bu da normal..Sıkma canını.....

Mz garip değişik motordur.... Bazı şeleri kafaya takmamak gerekir.... Her şartlarda çalışabilen bazı hataları örten bir yapısı vardır...
    iyi geceler
    mz ler malum cok yakıyor 2 zamanlı olması nedeniyle fakat 301 mz 200 cc yapma imkanı varmı yada yapan varmı bilginiz varmı

Alıntı sinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişlilerde çalışma sistemide farklıdır. motosikleti alırken marş motorlu olmadığını biliyormuşsundur zorla sana satmamışlardır herhalde ve avatarındaki resimdeki mz sana ait ise o motosiklet Alman yapımı değil..
    tabiki biliyorum marş motoru olmadığını. sen ne demek istediğimi anlamamışsın.evet avatardaki motor benim alman değil 2003 seyhan bu benim 3. mz motorum ilki 92 alman 251 sonra kombassan 96 251 şimdide bu.ve resimdeki şanzımanı görünce aynı olduğunu gördüm. ne alman lar ne kombassan nede kanuni değişiklik yapmamış motorda. bunların arge den haberi yok heralde satalım gitsindeler.kanuni dreksiyonu yükseltmiş hiç iyi olmamış fren pedalı değişmiş emanet duruyo egzoz bağlantısını aşağıya almış jikleyi karbüratöre almış falan.motoru beğenmesem 3. kez almazdım ama benim hoşuma giden 2 zamanlı olması dolayısıyla seri oluşu.keşke dış dizaynını geliştirselerdi.gerçi 2 zamanlı devri kapanıyo artık.neyse lafı fazla uzattım iyi selamlar

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700

MZ ci arkadaşlar motorumun son hali, yenileme çalışmaları devam ediyo

Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

MZ ci arkadaşlar motorumun son hali, yenileme çalışmaları devam ediyo
    resimler görünmüyor

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler