Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan kardeş bu motor sağırlaşmasına katılmıyorum.kitapçıkta bile 500 km diyor.bu 1000 km nereden çıktı anlamadım.kaç honda servisine ve değişik motorculara sordum.yeni nesillerde yok dediler.sadece ani gaz verme yapmayın alışsın dedi hepsi.bunlar artık cnc ile yapılan motorlar.o eski tip çapaklı parça çıkaran tornadan çıkma değil bunlar yani

bu arada yağ yakma olayı da kesinlikle yok.daha bugün açtım baktım.benimkinde bir sorun yoktu.ama bir dipnot:bir doktor arkadaşım paraya kıydı A6 2.0 tdi aldı.ilk servise gittiğinde yağın neredeyse bittiğini söylemişler ona.yeni araçlarda ve özellikle devirli kullanımlarda mümkünmüş demişti bana.

bir sorum olacak size:motorda benzin bitince ikaz ışığı yanıyor mu yanmıyor mu?
    yahu bizim motorda ışık mışık yokki...okuyanda harbi var sancak...o sadece cbf 500de var...yedeğe geçtimi ışık yanıyor...cbf 500 de benzin gösterge bile yok...

abicim 500e kadar kitapcık der...1000e kadar ise Mete Handro der...

Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz işin başındayım, karar vermek kolay olmuyor, YBR 125 ile
    CBF 150 arasında kaldım, ama kafama takılan devir saati,
    CBF 150 ye devir saati takılabilir mi acaba, maliyeti ne olur?
    valla öyle bir kolay oluyoki...çatır çatır cbf 150 al hocam...düşünmene bile gerek yok...İstanbulldaysan sana biyer bile öneririm...aman devir saati var diye ybr alayım deme...yanılrısın...motorda ne kadar yeni olsanda kaçıncı viteste olduğuna dair gösterge var...çok basit...neyde olduğunu görürsün...ilk motorunda olsa rahat kullanırsın...ama ağır makinadır...ybr hem kassız hemde estetikden uzak...aradaki 300 ytl farka değer buna emin ol...hiç düşünme dostum...zerre düşünmeden CBF 150 öneririm...4000 deyim...ilk Hondam değil...tıkır tıkır makina...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @maviergün alırsam ilk iş devir saatini buji kablosundan ölçen bir icat arayıp bulmayı düşünüyorum
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bizim motorda ışık mışık yokki...okuyanda harbi var sancak...o sadece cbf 500de var...yedeğe geçtimi ışık yanıyor...cbf 500 de benzin gösterge bile yok...

abicim 500e kadar kitapcık der...1000e kadar ise Mete Handro der...

valla öyle bir kolay oluyoki...çatır çatır cbf 150 al hocam...düşünmene bile gerek yok...İstanbulldaysan sana biyer bile öneririm...aman devir saati var diye ybr alayım deme...yanılrısın...motorda ne kadar yeni olsanda kaçıncı viteste olduğuna dair gösterge var...çok basit...neyde olduğunu görürsün...ilk motorunda olsa rahat kullanırsın...ama ağır makinadır...ybr hem kassız hemde estetikden uzak...aradaki 300 ytl farka değer buna emin ol...hiç düşünme dostum...zerre düşünmeden CBF 150 öneririm...4000 deyim...ilk Hondam değil...tıkır tıkır makina...

Bakma sen buna...Git al ybr ni....Mis gibi kullan....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    olm sen uçmuşun...ybr iyidir eywallah...lafımız yok...ama cbf 150 iyinin iyisidir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bugün ümraniye D&B motora gittim bir arkadaşımla. onda kanuni hussar 125 var satıp cbf 150 almak istiyor. fiyat soralım dedik.

anahtar teslim : 3800 YTL
    peşinat : 800 YTL
    k.kartına 10 ay taksit : 3000/10= 300 vade farksız.(hangi karta sormadım acelemiz vardı girip çıktık) ama koruma demiri, yan ayağı sormak aklıma gelmedi. her renk mevcut dedi. eğer bütçe uygun olursa bende arkadaşla beraber aliym diye düşünüyorum belki ikimize de biraz daha indirim vs. olur diye

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    motorun en sevmediğim yönü zincir 2 de bir don lastiği gibi gevşeyip duruyor ve sinir bozucu sesler şıkırtılar yapıyor yaglıyosun bu seferde jant haşat oluyor ybr nin o ring zincirini dişli hesabı yapıp takmayı düşünüyorum siz ne diyosunuz bu işe??yada piyasada olan kaliteli bi o ring zincir arıyorum arkadaslar..

resimleri dün çektim yeni ekleyebildim arada sırada resim koyun iyice resimsiz kaldı topik sevgiler

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    aykan bence mavi rengi çok hoş.dikkat çekiyor ve çok az kişide gördüm.Az olan değerlidir bunu unutma güle güle dolaş.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka hemen kırıcı olma...arkadaşın 4.mesajı...sitede arama butonu zaten adam gibi çalışsa istediği şeyi bulacak burak...ama napsın buraya yazmış...
    Abi ben ne dediğimi biliyormuyum Böyle yanlış yere yazanlara kızmak lazım Bak sende yaparsan sanada kızıcam
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi ben ne dediğimi biliyormuyum Böyle yanlış yere yazanlara kızmak lazım Bak sende yaparsan sanada kızıcam

dostum herkese yardımcı olmak lazım...böyle fırçayı basarsan 4.mesajda kimse uğramaz buralara...ki sitede senin benim değil hepimizin...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    çıktım yola biraz asfalttan çıkalım dedik,ama işi cıvıtmadan,asfalttan çıktık,çamura yan gözle bakıyorum,gelmiyom ulan diyom ve sonunda girdigimiz toprak yolunda sonu geldi,kemerburgazın daglarında çekilmiş bir kaç foto...
    tıpkı aynı anda dünyaya gelmiş ikizler gibi,bazen biz bile karıştıryoruz,hatta geçen gün resimdeki kimin motoru diye laf bile ettik,allah herkeze böyle güzel bir motor sahibi olmayı nasip etsin,ben çok mutluyum hem de çokkk...

98 Beygir.....

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir fotoğraf olmuş bu be. Hondanın fotoğraf yarışması adam akıllı yapılsaydı kesin böyle bir foto birinci olurdu.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    Cihan yine yardırmış yolları.........

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    arkadaş 750 km. deyim daha hala 70'i geçmedim inşallah sabrımın karşılığını alıcam az bişey kaldı valla bende çok memnunun motorumdan ilk zamanlar bir iki damla yağ attı artık onuda yapmıyo (motordan değil tahliye borusundan attı yağı) bunun dışında rodaj dan sonra gezilere başlıycam ufak ufak o zaman fotolar gelicek herkese kazasız belasız sürüşler...

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    slm iki oldu önfar ampulu değiştiriyorum normal mi birde bazen stop ediyor 14000 oldu hiç servise gitmedim

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı edoxk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm iki oldu önfar ampulu değiştiriyorum normal mi birde bazen stop ediyor 14000 oldu hiç servise gitmedim
    14000 oldu hiç servise gitmedim derken?
    1400se o, çok geç kalıyorsun, acilen 1000 bakımına götür. 14000se motor Allahına iyi kavuşmamış
    Sondaki rakam metre hesabı, 1400mü demek istedin acaba?
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    1400 mü demek istediniz yoksa 14000 mi? ilk önce bunu anlamak gerek eyer 14000 ise motor nası hakkı rahmetine kavuşmamış???eyer durum böyleyse ampülde patlar motorda

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bence kendisi yada akrabası motor ustası ondan gitmemiştir yada sadece yağını değiştirdiyse yeter saten yapılcak başka bişey olmamışsa

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    benimkide yolda giderken stop ediyodu yoldada bıraktı 1-2 defa...birinde hortumlar birbirini sıkıştırmış ve yerinden çıkmış (fabrikasyon hatası)artık ne hortumuysa sonra tekrar yaptı benzin musluğu arızalıymış benzin akmıyordu onuda değiştirdiler bakalım başka fabrikasyon problemi yaşamam umarım bana denk geldi hepsi ama memnunum motordan hala seviyorum...1250 kmdeyim motor güzel açıldı serviste sordum rodajıda iyi yapmışsın dediler...bie çanta taktırdım daha bi yakışıklı oldu
    bu arada yolda kalırsanız hondanın yol yardımı yok izmirde kendi minibüsleriyle alıyorlar ama 55 ytl civarı masrafı var aklınızda bulunsun..
    kazasız belasız sürüşler..görüşmek üzere

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    14000 de ama yağını 2000 km de bir değiştirdim servse gitsem ne farkederki motorda bir şey yok istop etmesi belki rolentinden olabilir

bu arada okadar sıklıkla stop emiyor yani araaaaaaaaadaa sırada

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    14000 de ama yağını 2000 km de bir değiştirdim servse gitsem ne farkederki motorda bir şey yok istop etmesi belki rolentinden olabilir

bu arada okadar sıklıkla stop emiyor yani araaaaaaaaadaa sırada

yeterli teknik bilginiz varsa servise götürmeye gerek yok ancak aracınızda su anda oluşan bir teknik arızada garati kapsamı dışında kalacak ve servis yardımcı olmayacaktır bakımları düzenli olarak servislerde yaptırın garanti bitince kendiniz yapar veya yaptırırsınız,saygılar

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600

Ybr

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakma sen buna...Git al ybr ni....Mis gibi kullan....
    aynen derim git ybr al farkı anlarsın
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler