Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı kadirr26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az kendini topla,kendine güven.
    Düşmen ii olmuş.muhtemelen bi'daha panik yapıp düşmeyeceksin.artık nasıl duracağını öğrendin.
    Fazla detaylara da girmesen iyi olur.
    Ben de ilk vitesli kullandığımda,fren yerine gazı kökleyip karşıdan gelen motora çarmiştım.bi'şey olmadı.yavaştık hatta çarptığım motorcu acemi olduğumu anlayıp durmuştu

daha sonra bu tarz bi'şey başıma gelmedi.
    Daha sonra başına gelebilecek en kötü şey karakaçanın seni tepmesi olurdu herhalde

@numenorian sen yinede teoriyi aksatma, panik anında refleks olarak öyle bir işe yarıyor ki, birkaç saniye içinde o okuduklarını düşünmeden uygulayabiliyorsun..
    Misal ben de ilk öğrenmeye başladığımda o kadar kullandım sokaklarda sonra alışveriş merkezinin otoparkından çıkarken düz duvara çarpıyodum az kalsın güzel günlerdi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha sonra başına gelebilecek en kötü şey karakaçanın seni tepmesi olurdu herhalde

@numenorian sen yinede teoriyi aksatma, panik anında refleks olarak öyle bir işe yarıyor ki, birkaç saniye içinde o okuduklarını düşünmeden uygulayabiliyorsun..
    Misal ben de ilk öğrenmeye başladığımda o kadar kullandım sokaklarda sonra alışveriş merkezinin otoparkından çıkarken düz duvara çarpıyodum az kalsın güzel günlerdi...
    Sebebide baktığın yere gidersin kuralı değil mi?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebebide baktığın yere gidersin kuralı değil mi?
    Hayır, sebebi biraz daha yavaşlayıp otopark çıkışında virajı dönmem gerektiğiydi Heyecan yapıp gaz kesmemiştim son ana kadar niyeyse artık, direkt frenlere asılıp durdum (hızım 20-30) sonra tekrar kalkış yaptım. Garipti belkide karanlıktan güneşli aydınlığa çıktığım için ama iyi ki böyle bişey hissettim, ileride çok kritik yerlerde doğru kararlar ile hiç kaza yapmadım. Yarım saniye daha duramasaydım şimdi kesin takla atmıştım dediğim çok oldu.Halbuki sakin kullanmaya çalışırım genelde ama Malum istanbul...

Motosikleti
    honda cbf 150
    ben de bugün itibari ile aranıza katıldım motoru satın aldık mücahit_89 nickli mücahit kardeşimle kendisi aynı işyerinden arkadaşım foruma kayıtlı olduğunu motoru satın almaya giderken öğrendim eğitmenim de o olucak anesten siyah renk aldık en geç perşembeye hazır olur dediler ön,arka komple koruma demirleri 250 tuttu mücahit çok fazla dedi dinlemedim ilk gün bi yan yatırsam daha fazla masrafı çıkıcak boşver dedim ruhsat plaka korumalık fasa fiso hepsi 4.250 tuttu 24 sene boyunca bir kerette en fazla bugun para harcadım maddi olarak büyük meblaa benim için ancak manevi değeri çok daha büyük ilk motorum olucak çünkü.
    anes e giderken 2 kişi çok rahat 110-120 km hiç zorlanmadan gidiyordu motor hatta dönüşte mücahit korkumu yenmem için ufak bir show da yaptı (benzin deposuna oturmak, 90-100 ile giderken aykalarını korumalığın üstüne koymak,sıfır depoya yatmak gibi) bakalım öğrenim süreci nasıl geçicek, işin zor mücooo

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaslar 2011 cbf in stickerlarını söktüm fakat iz bıraktı ve dakikalarca tinerle silmeme rağmen yapıskan özellik granajda kaldı. acaba gaz yağı söker mi? yoksa sökecek başka bir şey var mı. ya da 0 dan granaj ya da sticker mı almam lazım. değerli yardımlarınızı bekliyorum:D

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2011 cbf in stickerlarını söktüm fakat iz bıraktı ve dakikalarca tinerle silmeme rağmen yapıskan özellik granajda kaldı. acaba gaz yağı söker mi? yoksa sökecek başka bir şey var mı. ya da 0 dan granaj ya da sticker mı almam lazım. değerli yardımlarınızı bekliyorum:D
    Arkadaşım o işin o kadar zor birşey olmaması gerekiyordu.Isıtmadan yada sıcak su dökmeden direk asılıp mı çıkardın ne yaptın ? ısıtıp yada sıcaksu döküp bezle değil elinle bastıra bastıra ovalarsan çıkar.Hatta elini az biraz tükürükleyip ovalasan bile çıkar.Bezle falan çıkarman zor olur en güzeli parmağınla ovalaman ama parmağın su toplayabilir biraz

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım o işin o kadar zor birşey olmaması gerekiyordu.Isıtmadan yada sıcak su dökmeden direk asılıp mı çıkardın ne yaptın ? ısıtıp yada sıcaksu döküp bezle değil elinle bastıra bastıra ovalarsan çıkar.Hatta elini az biraz tükürükleyip ovalasan bile çıkar.Bezle falan çıkarman zor olur en güzeli parmağınla ovalaman ama parmağın su toplayabilir biraz
    valla aynen öyle, tırnakladım biraz, baktım geliyor komple asıldım. dur biraz daha sileyim :queen

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Cbf 150'ye 35 Lt çanta büyük gelir mi ?

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150'ye 35 Lt çanta büyük gelir mi ?
    Büyük gelmez hatta cbf150 ye en uygun çanta 35 lt.30 lt lik almanızı tavsiye etmem kask dışında birşey alamıyor.Hem kullanış açısından hem görüntü açısından en ideali 35lt bence.

Motosikleti
    cbf 150
    35 lt ye katılıyorum kusursuz ne büyük geliyor nede küçük
    bu arada bir depo ile 444 km de yedeğe düştü bu sabah kalan yakıtla 500 ü geçerim sanırım
    değer iyi sanırım

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ç.kaleye gidip geldim 7500devirde seyretim 360km de yedeğe düştü taylandx7 sen nasıl kulandın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

600 km de yedeğe düştü.715 km yedek dahil.(arka 40 dişli devir 5.000 prm)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu yeni motorlar az yakıyor ya demek ki. ben iki kişi şehir içi 415'te yedeğe düştüğümde olay olmuştu =)
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    aynı yakıyor baba ya... ben maksimum 400 de düştüm , kullanma şeklim orta ne sakin nede sert az yakması için önemli tyolar verecek varsa bekleriz
    ama ben arkaya 40 diş atmam çok amaçlı lıktan çıkar.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben vermiştim aga. benim kullanımım çabucak 60a cıkıp 60ta 5e atmak 70 ile seyahat etmek. bağırtmadan kullanmak.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    715 mi? .

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

ayrıca sticker ları söken arkadaş . pürmüzle sökülür sticker. eğer kalıntı kaldıysa solvent kullan.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 km de yedeğe düştü.715 km yedek dahil.(arka 40 dişli devir 5.000 prm)
    600 kmde yedeğe düştü ne demek hocamnasıl bu verilere ulaştınızmerek ettim doğrusu bende 2010 model cbfte 360 kmde yedeğe geçmeye çok az kalmıştı yakıt aldım en fazla 400e kadar gider yedeğe kadar ama daha fazlasıda şaşırtıcı doğrusu...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 kmde yedeğe düştü ne demek hocamnasıl bu verilere ulaştınızmerek ettim doğrusu bende 2010 model cbfte 360 kmde yedeğe geçmeye çok az kalmıştı yakıt aldım en fazla 400e kadar gider yedeğe kadar ama daha fazlasıda şaşırtıcı doğrusu...
    benimde inanasım geliyor bende 2011 makyajlı var ama aşa yukarı mücahitle aynı verilere sahibim belki 20km fazla giderim yani okdr 600km :D bide yeke depo 26lt arkadaş onlada 115km gitmiş galiba ben yedekye geçince korkudan 70km geçmeden dolduruyom yolda kalmıyak die:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ç.kaleye gidip geldim 7500devirde seyretim 360km de yedeğe düştü taylandx7 sen nasıl kulandın

4000 devir 5. vites 50 km falan hemen hemen

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    50 km dediği hız devir göstergesinde ekonomi bölgesine tekabül ediyor. Yani devir ekonomi devri :p (harakiri yapıp geliyorum) sonuc şaşırtıcı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler