Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    balastı deponun altına sağ sol sinyalin oraya sabıtleyebılırsın. iyice bakarsan zaten anlayacaksın nereye tutturabıleceğını. bende ön tarafta 3 tane balas var hiçbiride gözükmüyor.

ampulün yanlarını yuvaya oturacak sekılde yankeskı kullanarak ufak ufak kırarsın.plastık oldugu ıcın sekıl verebılıyorsun. taktıktan sonrada sılıkonla sabıtlıyorsun.

benım ana far 8000k sisler 6000k 8000 bana daha güzel geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balastı deponun altına sağ sol sinyalin oraya sabıtleyebılırsın. iyice bakarsan zaten anlayacaksın nereye tutturabıleceğını. bende ön tarafta 3 tane balas var hiçbiride gözükmüyor.

ampulün yanlarını yuvaya oturacak sekılde yankeskı kullanarak ufak ufak kırarsın.plastık oldugu ıcın sekıl verebılıyorsun. taktıktan sonrada sılıkonla sabıtlıyorsun.

benım ana far 8000k sisler 6000k 8000 bana daha güzel geliyor.
    çok teşekkürler bugune kadar takmadığıma yanıyorum

ya baya bi araştırdım nette şu ilan var gerçekten söledikleri kadar kaliteliyse bundan başkasını almamak lazım yoksa sallıyolarmı hemen hemen hepsi aynı kalitedemi...?

http://www.sahibinden.com/xenon_far_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    tabııkı sallama. aynısı 100 tl. kalıteyıde takma. çin olsun olmasın. bende en pahalı m.tec xenon vardı balastı bozulmuştu. 2 yıldır cın malı kullanıyorum bu güne kadar hıc sorun olmadı. hepsi aynı kalıte.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    tabııkı sallama. aynısı 100 tl. kalıteyıde takma. çin olsun olmasın. bende en pahalı m.tec xenon vardı balastı bozulmuştu. 2 yıldır cın malı kullanıyorum bu güne kadar hıc sorun olmadı. hepsi aynı kalıte.
    aynen katılıyorum dostum bende h7 kısa sadece takmıstım 2009 un 10 nuncu ayında h.ı.d marka halen maşallah canavar gıbı bı sıkıntı yok ben kunlanıyorum kesınlıkle alacak arkadaslara oneririm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ben Barışın zenonlar gibi mükemmel ışık veren görmedim...bir akşam geldi...o akşam galiba yerlerde kar vardı...yahu dedim bir uzay mekiği geliyor karşıdan...bu bu nedir bu şeklinde afallama oldu ilk bende...iş bilen bir dostum...tanıdığım için onu gerçekten şanslıyım...nasıl bir seçimse bu gerçekten harika iş çıkarmış...

bana müsade...iyigeceler...
    xenonlu meto dayu gecmıs olsun tranvay faciası atlatmıssın aman dıyım tıkkatlı ol beya allah daha beterınden saklasın bu arada xenonlu cbfçiler diye bi grup kuralımda dıger dostlarıda gaza getırelım

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum dostum bende h7 kısa sadece takmıstım 2009 un 10 nuncu ayında h.ı.d marka halen maşallah canavar gıbı bı sıkıntı yok ben kunlanıyorum kesınlıkle alacak arkadaslara oneririm
    Banada kısa uzun Lazım 6000 k veya 10000k Lazım Fiyatı faazla olmucak. Önerebiliceğiniz Neler var teşekkürler.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben fara xenon değilde koruma demirlerine sis takmak istiyorum ve isteidgim zaman acmak istedigim zaman kapatmak.

Birde sisfarları falan olan cbf yi gorunce gecen gün gece evden cıktım bir goldwing açmış ne varsa bütün ışıkları. Sisler farlar harbiden uzay mekiği gibi arkamdan geliyor aynadan ne geldiğini göremiyorsun bile bir ışık hüzmesi resmen benim motorun aydıtnlatması stat ışıkları yanında mum ışığı gibi kaldı yanımdan gecti gitti elamnda karizma tavan yapmış popusu selede durmuyor bile bir karış havada
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

xenonlu meto dayu gecmıs olsun tranvay faciası atlatmıssın aman dıyım tıkkatlı ol beya allah daha beterınden saklasın bu arada xenonlu cbfçiler diye bi grup kuralımda dıger dostlarıda gaza getırelım
    valla kanka Z.Ö ve Z.S. olmak üzere ikiye ayrılıyor motosiklet özgçemişim...Zenondna önce ve zenondan sonra...gece makinayla takılıyorsanız (ihtiyac yoksa fantazidir ama söyleyim) yani hiç gece işim olmaz motorla diyorsan gerek yok...ama gün gelir bir geziden dönersin karanlığa kalırsın o zaman beni anlarsın...zenonsuz motora hayır...haydin hep beraber zenonlu aydınlık güzel günlere lay lay lomm...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sisler farlar harbiden uzay mekiği gibi arkamdan geliyor aynadan ne geldiğini göremiyorsun bile bir ışık hüzmesi resmen benim motorun aydıtnlatması stat ışıkları yanında mum ışığı gibi kaldı yanımdan gecti gitti elamnda karizma tavan yapmış popusu selede durmuyor bile bir karış havada
    komik anlatmışın hacım aynen öle...ama benim zenonlar ayarsız enerjide haberiniz olsun...Barış benim dalgayı nasıl taktıysa direkt göze hitap ediyor yani göz alıyor...mercekli merceksiz muhabbeti varmış bilemem ama benim ışıklar direkt küfre neden olan gruba giriyor...güneşten daha sert desem inanın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    komik anlatmışın hacım aynen öle...ama benim zenonlar ayarsız enerjide haberiniz olsun...Barış benim dalgayı nasıl taktıysa direkt göze hitap ediyor yani göz alıyor...mercekli merceksiz muhabbeti varmış bilemem ama benim ışıklar direkt küfre neden olan gruba giriyor...güneşten daha sert desem inanın...
    Ya o göz alan özelikle araba farlarına varya yolda ne kaynıyorum içten içten. Onlarada kabaran birşeyler oluyor bende sanki yolu aydınlatmıyorda uzaya mors alafesi ile mesaj gönderiyor dağları taşları aydınlatıyor.

Sende indir abiçim farlarını karşıdan gelen güvercin gibi direk sana yönelirsen yazık olur sana
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o göz alan özelikle araba farlarına varya yolda ne kaynıyorum içten içten. Onlarada kabaran birşeyler oluyor bende sanki yolu aydınlatmıyorda uzaya mors alafesi ile mesaj gönderiyor dağları taşları aydınlatıyor.

Sende indir abiçim farlarını karşıdan gelen güvercin gibi direk sana yönelirsen yazık olur sana
    kanka ben şoförüm...taksiciler hep uzunlarla geziyor geceleri...öyler bir ayar verdirmişlerki hep göz alacak şekilde...bizi olay dikkat çekmek babında yaşamak için yani...o dediğin farların bendede olmasını hep isterim...fabrikasyonda olmalı ama...sonradan takıldımı nizami değil...çok bariz rahatsız edici...bi ayar veremiyorlar...bak lüks araclarda nasıl güzel ayar veriyorlar...lüks jeeplerde orjinal çoğu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Metehan abi senin far atomu emekliliğini doldurmuş galiba,far atomu değişmesi yerine fara mercek taktırsan hem daha karlı,hemde on numara aydınlatma olur,benim cbf 250'linin far derinliği kurtarsa hemen takıcam ama hiç bir şekilde olmuyor.

Mercekler hem ucuz aydınlatma ise süper.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi senin far atomu emekliliğini doldurmuş galiba,far atomu değişmesi yerine fara mercek taktırsan hem daha karlı,hemde on numara aydınlatma olur,benim cbf 250'linin far derinliği kurtarsa hemen takıcam ama hiç bir şekilde olmuyor.

Mercekler hem ucuz aydınlatma ise süper.
    hacı abi far atomum alttan delik...kafa koruma demirinin yanlış montajı yüzünden demir alttan plastiğe dayanmış ve delmiş...macunla kapandı...içi siyah pis durumda...olacağı yakında far atomunu değiştirmek olacak gideceği yere kadar artık..

bu mercek nedir kanka...onu bi açsana...bende ampul var sadece...mercek nereye takılcak sonradan...arkası silikonla kapandı...karınca olsda giremez içeri yani...gerimi sökcez...

aydogan duvarda ısıgın kesme durumunu sormustu. onun ıcınde duvarda cektım.
    Üstad resimler için çok teşekkür ederim. Aklımdaki tüm soru işaretleri kalktı. Mercekli xenon takmaya niyetlendim

Gece araba ile yolculuk yaptığım zamanlarda bu ayarsız , merceksiz xenonlar feci şekilde göz alıyor. Misal daha bu haftasonu gece araba ile uzun yol yaptım. (Ankara-Erzurum) Karşıdan gelen bu xenonlulardan birisi gözümü feci şekilde aldı yolumu göremiyorum. Bende araba ile uzun kısa selektör yaptım 3-5 kez "kısalara geç" anlamında.

Adam bir uzunları yaktı iflahım şaştı. Meğer benim gözümü alan adamın kısa xenonlarıymış. Uzunlara aldığı zaman yer gök aydınlandı Gözlerimi aldığı için 5-6 sn yolu veya hiçbişeyi göremedim. Şimdi ben bu durumda kaza yapsam ne olacaktı?

Yada şöyle söyleyeyim. Bizim merceksiz olarak uyguladığımız xenonlarımız yüzünden karşıdaki herhangi bir kişi dahi tehlikeye giriyorsa bence merceksiz uygulanmamalı

@blue white Barış kardeşim, tekrar teşekkürler resimler için fakat seninde önceden söylemiş olduğun gibi kesme çizgisi olmadığı için merceksiz uygulama yapmak bence doğru değil. Bu resimlerde de net görülüyor.

Ha farkedilebilirlik açısından çok iyi çünkü karşıdaki adamın gözünü alıyoruz ve "bu ne yahu" gibi bir tepki ile karşılaşıyoruz.
    Ardındanda muhtemelen bize söylenen 3-5 "iyi söz"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:08 ----------

Ek bilgi : mercekli xenon duvar görüntüsü aşağıda:

Bize lazım olan yol aydınlatması normal merceksiz xenona göre daha iyi çünkü sağa sola dağılan tüm xenon ışıkları mercek sayesinde sadece yola iletiliyor. Böylelikle karşıdan gelen sürücülerin gözünü alma durumu ortadan kalkıyor.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Aydoğancım fotolar yalan söylüyor inan realde inanılmaz faydalı...iş görüyorlar...Barışda bende gece yoldayız...he sis farlarıyla destekli merceksiz far biraz abartı olabilir...ama tek fardaki merceksizlik sorun olmaz diye düşünüyorum...buda benimki..

İstanbuldayım ve mecburum...

bi gün ışığına bak birde zenon gücüne...hay babayın kemüğüne...

güneş ışığı beyaz ise bu ışık ACE beyazı olsa gerek...Ayşe Teyzenin beyazları bunlar...

Aydoğancım fotolar yalan söylüyor inan realde inanılmaz faydalı...iş görüyorlar...
    Ben de bu konuda hemfikirim zaten bizim açımızdan her halükarda süper iş görüyorlar.
    Muratın xenonlu cbf ile ile yanyana yol alırken bu durumu zaten fark ettim. Benim standart S2 dandik ampul bildiğin mum ışığı gibi kaldı

Benim derdim sadece kendimizi düşünmeyelim, karşıdaki sürücülerden küfür yemeyelim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu konuda hemfikirim zaten bizim açımızdan her halükarda süper iş görüyorlar.
    Muratın xenonlu cbf ile ile yanyana yol alırken bu durumu zaten fark ettim. Benim standart S2 dandik ampul bildiğin mum ışığı gibi kaldı

Benim derdim sadece kendimizi düşünmeyelim, karşıdaki sürücülerden küfür yemeyelim.
    kanka o dediğin göz alma ve küfür yeme işi aslında araclar için ağır abi aküleri olan yüksek limitli şeyler kullananlar için geçerli...ve nasıl bir ayar veriyorlarsa artık iki ucu zenonlu değnek misali...ya en kuvvetlisi oluyor yeri gökü aydınlatıyor...ya da pasif kalıyor...ortası geneld eyok gibi...ya vasat ama resmi orjinal...ya da dikkat çekecek kadar heybetli oluyor bu aydınlatma işleri...bizim derdimiz görmek görülmek...ama arac sahiplerinin olayı genelde şov amaclı modifiye şeklinde...bu tip adamlar zaten öndeki aracın tamponuna dayanan kekoro tipler...ben araya dereye girdiğimde görünmek dikkat çekmek için taktım...

Barışda zaten Trakyaya akşam yolculuğu yaparken açıyor...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Aydoğancım fotolar yalan söylüyor inan realde inanılmaz faydalı...iş görüyorlar...Barışda bende gece yoldayız...he sis farlarıyla destekli merceksiz far biraz abartı olabilir...ama tek fardaki merceksizlik sorun olmaz diye düşünüyorum...buda benimki..

İstanbuldayım ve mecburum...

bi gün ışığına bak birde zenon gücüne...hay babayın kemüğüne...

güneş ışığı beyaz ise bu ışık ACE beyazı olsa gerek...Ayşe Teyzenin beyazları bunlar...

Bende bundan isitiyom geçen şileden akşam üstü dondum allahtan önümde bir araba vardı benle aynı hızda gidiyordu.

ama çukur , tumsek gormediğimden biraz hoplama zıplamalı eğlenceli bir yol oldu.

Motosikleti
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bundan isitiyom geçen şileden akşam üstü dondum allahtan önümde bir araba vardı benle aynı hızda gidiyordu.

ama çukur , tumsek gormediğimden biraz hoplama zıplamalı eğlenceli bir yol oldu.
    Hacı seni bu Riva Şile Çekmeköy şeytan üçgeninden kurtarmak lazım...eivm yakın diye paso ordasın...gel aslanım seni Çınarcığa götüreyim...gözünü göynün açılsın biraz...gel yiğidim...az açılalım...sende milli ol...

tel nonu silmişim aga özelden çaksana bi...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu anda ben de düşünmüyorum ama olursa mercekli olsun değil mi?
    Bu ara uzun kısa mercekliye olursa daha iyi olur, muayene açısından.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    hacı abi far atomum alttan delik...kafa koruma demirinin yanlış montajı yüzünden demir alttan plastiğe dayanmış ve delmiş...macunla kapandı...içi siyah pis durumda...olacağı yakında far atomunu değiştirmek olacak gideceği yere kadar artık..

bu mercek nedir kanka...onu bi açsana...bende ampul var sadece...mercek nereye takılcak sonradan...arkası silikonla kapandı...karınca olsda giremez içeri yani...gerimi sökcez...
    Abi merceği ampulu söküp ampulun yerine mercek takılacak, ampulun yeri biraz daha büyüyeceği için sorun yok,bu topu takıcan farın içine oynar başlıklı hemide.
    mercek takınca zaten far atomunun bi özelliği güzelliği kalmıyacak,altı delik üstü delik olsa bile,bi silikon sıktın mı dıştan daha bi şeycikler olmaz,zaten merceği takınca senin motor kara,far atomunuda karadın mı,şahane bir görüntü çıkar ortaya,sadece mercek ön plana çıkacak.

Ama şunuda unutma e-5 te öndeki araca yıldırım gibi sellektör yapan bir tek bu mercek farlı xenonlardır.

Hani şu bmw'ler mercedes'ler varya yıldırım gibi sellektör çakıyor,bu yıldırımın çakması bu resimde hareket eden parçanın sayesinde oluyor.

facebook(Fazer Tutkunları)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi merceği ampulu söküp ampulun yerine mercek takılacak, ampulun yeri biraz daha büyüyeceği için sorun yok,bu topu takıcan farın içine oynar başlıklı hemide.
    mercek takınca zaten far atomunun bi özelliği güzelliği kalmıyacak,altı delik üstü delik olsa bile,bi silikon sıktın mı dıştan daha bi şeycikler olmaz,zaten merceği takınca senin motor kara,far atomunuda karadın mı,şahane bir görüntü çıkar ortaya,sadece mercek ön plana çıkacak.

Ama şunuda unutma e-5 te öndeki araca yıldırım gibi sellektör yapan bir tek bu mercek farlı xenonlardır.

Hani şu bmw'ler mercedes'ler varya yıldırım gibi sellektör çakıyor,bu yıldırımın çakması bu resimde hareket eden parçanın sayesinde oluyor.

birol kardeş bu mercekli uzun kısa zenonun fiyatı nedir biliyormusun...gidip sadece kısa h4 zenon alıcaktım ama yaptımmı bunu yapmak daha mantıklı hem merceklı hemde yıldırım gibi sellektör kulağa hoş geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler